Traxxas TRX-4 Defender d110

Zagroda TRXów, buchających gorącym powietrzem z przegrzanych regulatorów i ze skwierczących serw...
ODPOWIEDZ
karsto1982
Teoretyk
Posty: 429
Rejestracja: 2009-11-27, 15:15
Imię: Karol
Lokalizacja: Piła
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Traxxas TRX - 4

#46

Post autor: karsto1982 »

zotornik pisze:
karsto1982 pisze:Zaczynam żałować zakupu pakietu 3s..... Kurcze... A chciałem mieć tylko ciut szybszy żeby za dziećmi nadążyć na 2 biegu... Oj Karol Karol...
Za dziećmi chcesz nadążyć, czy za ich modelami? ;)

Ok. 11 km/h to za mało?
Za dziećmi, które choć Strada DT jest tani ale popiernicza szybko.
Cóż człowiek do końca życia uczy się na błędach.

Awatar użytkownika
Zbyszek
Teoretyk
Posty: 1136
Rejestracja: 2013-03-19, 17:27
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Oborniki wlkp
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Traxxas TRX - 4

#47

Post autor: Zbyszek »

karsto1982 pisze:
zotornik pisze:
karsto1982 pisze:Zaczynam żałować zakupu pakietu 3s..... Kurcze... A chciałem mieć tylko ciut szybszy żeby za dziećmi nadążyć na 2 biegu... Oj Karol Karol...
Za dziećmi chcesz nadążyć, czy za ich modelami? ;)

Ok. 11 km/h to za mało?
Za dziećmi, które choć Strada DT jest tani ale popiernicza szybko.
Cóż człowiek do końca życia uczy się na błędach.

Karol , kolega z forum sprzedaje Summita kup go to tym modelem nadążysz za dziećmi :p a do jazdy rekreacyjnej będziesz mial trx-a :LOL :OK .

karsto1982
Teoretyk
Posty: 429
Rejestracja: 2009-11-27, 15:15
Imię: Karol
Lokalizacja: Piła
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Traxxas TRX - 4

#48

Post autor: karsto1982 »

Takie wydatki to raz na kilka lat hehe...
Oj już nie nabijajcie się ze mnie. Poznałem swój błąd, nie potrzebnie też użyłem słowa "ścigać" a teraz mam za swoje. Chcialem model do trial-u i powolnej jazdy, ale nie chciałem też żeby był całkowitym żółwiem i ten model mi to chyba zapewni. Mam taką nadzieję.

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13467
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

Re: Traxxas TRX - 4

#49

Post autor: zotornik »

karsto1982 pisze:Oj już nie nabijajcie się ze mnie. Poznałem swój błąd, nie potrzebnie też użyłem słowa "ścigać" a teraz mam za swoje.
Oj fakt, ważyć słowa na tym forum trzeba, bo albo łachy drzeć z Ciebie będą, albo wroga sobie na dekadę sprokurujesz :D
Takie to już to nasze trialowanie po forum ;)

Z założenia fabryczna elektronika obsługuje pakiety 3S - a że teraz jest podobno zima i niskie temperatury - to spokojnie możesz pomykać na tym pakiecie. Natomiast dla świętego spokoju i zdobycia wiedzy, zerknij po dłuższej chwili zabawy "pod maskę" i organoleptycznie sprawdź w jakim stanie jest silniki ESC. Wynik będzie zależny od czasu jazdy, szybkości z jaką pomykałeś i od ciężkości terenu, więc nie zawsze 10 minut jednej jazdy będzie porównywalne - a właściwie to nigdy nie będzie - do innych 10 minut.
Na teraz nie pchał bym się w dedykowane systemy pomiaru temperatury, zresztą nie jestem pewien które elementy telemetrii są tu dostępne, bo nie wszystkie ......... czytałem ale nie zapamiętałem :( . Mam też moduł BT, ale używam go jako prostszy interfejs do wprowadzania ustawień do apki - przynajmniej na razie.

Tańszym rozwiązaniem - z pogranicza groteski - może być zastosowanie termometru samochodowego z pamięcią min i max - spokojnie go wciśniesz do modelu, a potem sobie sprawdzisz wynik:
https://pl.aliexpress.com/item/Digital- ... d922&tpp=1

lub rozwiązanie mniej wyrafinowane, bo wymaga odczytu "na już"
https://pl.aliexpress.com/item/1pc-LCD- ... c9f1&tpp=1
Tu wyświetlacz dajesz na bagażnik, sensor kleisz do silnika lub ESC i masz "wyrafinowany" system pomiaru temperatury - ułomny, ale więcej Ci zapewne powie niż paćkanie samą zgrabiałą z zimna ręką, dla której wszystko wówczas będzie wydawało się ciepłe ;)
Linki przykładowe,to samo za kilka/kilkanaście złotych kupisz w PL.

Inna sprawa, że w takim towarzystwie o jakim piszesz, to będzie Cię czasami ponosić entuzjazm i nie trudno wtedy o zapomnienie się w pogoni za berbeciami :D

Awatar użytkownika
jaruso
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 6928
Rejestracja: 2011-01-26, 12:06
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Gorlice, Małopolska
Podziękował : 48 razy
Otrzymał podziękowań: 83 razy

Re: Traxxas TRX - 4

#50

Post autor: jaruso »

Nie zapominajcie, że ten regulator ma wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem się, więc ostudzi w porę zbytni entuzjazm kierownika...
Telemetria, odczyt temperatury, obrotów czy predkości na bieżąco... w trialówce? :>

Nie sądzę by to było potrzebne. Nie komplikujmy rzeczy tam, gdzie to nie jest konieczne, bo czasu na zabawę zabraknie ;)

Masz model, ruszaj z nim na zewnatrz, na mody przyjdzie (lub nie) jeszcze czas.

karsto1982
Teoretyk
Posty: 429
Rejestracja: 2009-11-27, 15:15
Imię: Karol
Lokalizacja: Piła
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Traxxas TRX - 4

#51

Post autor: karsto1982 »

jaruso pisze:Nie zapominajcie, że ten regulator ma wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem się, więc ostudzi w porę zbytni entuzjazm kierownika...
Telemetria, odczyt temperatury, obrotów czy predkości na bieżąco... w trialówce? :>

Nie sądzę by to było potrzebne. Nie komplikujmy rzeczy tam, gdzie to nie jest konieczne, bo czasu na zabawę zabraknie ;)

Masz model, ruszaj z nim na zewnatrz, na mody przyjdzie (lub nie) jeszcze czas.
Ok, przekonałeś mnie! :OK

karsto1982
Teoretyk
Posty: 429
Rejestracja: 2009-11-27, 15:15
Imię: Karol
Lokalizacja: Piła
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Traxxas TRX - 4

#52

Post autor: karsto1982 »

Udało się zakupić oryginalne światełko - Lightbar - traxxasa. Oto i one w formie jeszcze zamkniętej.
Załączniki
20180120_145836.jpg

Awatar użytkownika
Zbyszek
Teoretyk
Posty: 1136
Rejestracja: 2013-03-19, 17:27
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Oborniki wlkp
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Traxxas TRX - 4

#53

Post autor: Zbyszek »

Przez tą folię to widać :Y

karsto1982
Teoretyk
Posty: 429
Rejestracja: 2009-11-27, 15:15
Imię: Karol
Lokalizacja: Piła
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Traxxas TRX - 4

#54

Post autor: karsto1982 »

Zobaczysz jutro na żywo....A za kilka dni (mam taka nadzieję) będzie całe dodatkowe oświetlenie - przód i tył Traxxas-a 8027...

Awatar użytkownika
Zbyszek
Teoretyk
Posty: 1136
Rejestracja: 2013-03-19, 17:27
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Oborniki wlkp
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Traxxas TRX - 4

#55

Post autor: Zbyszek »

:OK

karsto1982
Teoretyk
Posty: 429
Rejestracja: 2009-11-27, 15:15
Imię: Karol
Lokalizacja: Piła
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Traxxas TRX - 4

#56

Post autor: karsto1982 »

A tak na przyszłość i żebym wiedział. Czy jak wymienia się silnik to regulator też obowiązkowo trzeba wymieniać, czy jest zalecane? Czy można odłączyć stary silnik i podpiac nowy i koniec. Trzeba coś ustawiać, zmieniać?

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13467
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

Re: Traxxas TRX - 4

#57

Post autor: zotornik »

Och Karol :decha
Gdzieś Ty się uchował ;)

Przeczytaj może sobie taki informator - Kolega się opracowała - więc skorzystaj:
faq-co-to-jest-rc-trial-i-zagadnienia-z ... ml#p340189
Potem wrócimy do tematu.

W ogromnym skrócie odpowiadając na Twoje pytanie napiszę tak: nie każda zmiana silnika wiąże się z koniecznością zmiany ESC i na odwrót. ESC ma konkretne parametry określone w specyfikacji, w tym i typ obsługiwanych silników (szczotkowe lub bezszczotkowe, albo jedne i drugie).
Kolejne obostrzenie to max ilość zwoii w przypadku silnika szczotkowego np. do 21 zwoii, to znaczy że nie obsługuje silników o mniejszej ilości .......... dlaczego to inna historia.
Inny parametr to wydajność amperowa ............ ale myślę, że wybiegam za daleko.

Określ czego oczekujesz od ewentualnego nowego silnika, to wówczas Koledzy coś ci doradzą, tak by pasowało do obecnego ESC, by nie iść w koszta. Wariant drugi wymiana ESC i silnika, tylko trzeba wiedzieć czego oczekujesz?!

karsto1982
Teoretyk
Posty: 429
Rejestracja: 2009-11-27, 15:15
Imię: Karol
Lokalizacja: Piła
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Traxxas TRX - 4

#58

Post autor: karsto1982 »

Bardzo fajne opisy. I dziękuję za info gdzie zajrzeć oraz za odp. Dużo nauki przede mną.

karsto1982
Teoretyk
Posty: 429
Rejestracja: 2009-11-27, 15:15
Imię: Karol
Lokalizacja: Piła
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Traxxas TRX - 4

#59

Post autor: karsto1982 »

Zdjęcia z dzisiejszego spotkania ze Zbyszkiem. Zdjęcia skromne, ale spotkanie miłe i pouczające.
Załączniki
20180121_120740.jpg
20180121_120732.jpg

karsto1982
Teoretyk
Posty: 429
Rejestracja: 2009-11-27, 15:15
Imię: Karol
Lokalizacja: Piła
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Traxxas TRX - 4

#60

Post autor: karsto1982 »

No i pierwsza mała modyfikacja - oświetlenie Traxxas 8029... Kroczek mały ale świat też nie został od razu zrobiony.

Myślałem że przełącznik, który jest na tym Lightbar jest od włączania i wyłączania, ale sie myliłem, jest on od przełączania między mocniejszym i słabszym oświetleniem. Według mnie ładnie to wygląda i mnie się podoba.
Załączniki
20180121_141449.jpg
20180121_141431.jpg

ODPOWIEDZ

Wróć do „TRX-y, diabelskie pomioty...”