Nie wiesz gdzie pytać? Pytaj tutaj!!

Ogólnie o trialu, co to jest trial, przywitalnia, nie wiesz gdzie zapytać?
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pablodesign
Teoretyk
Posty: 344
Rejestracja: 2013-01-03, 16:10
Imię: Paweł
Lokalizacja: Szczecin
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Nie wiesz gdzie pytać? Pytaj tutaj!!

#16

Post autor: pablodesign »

Ja polecę coś takiego:

http://www.banggood.com/XTAR-VC4-LCD-Sc ... 69086.html

Używam od dłuższego czasu, duża zaleta to ładowanie ogniw do latarek itp. Wadą natomiast, przy pełnym obłożeniu banków max 0.5A na ogniwo idzie.

Awatar użytkownika
czayo
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 3734
Rejestracja: 2011-01-05, 14:30
Imię: Marcin
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Re: Nie wiesz gdzie pytać? Pytaj tutaj!!

#17

Post autor: czayo »

Jerry :OK

Przypomniał mi się jeden minus BC700 o którym wspomniał Grudzio. Ale to trzeba się już bardzo o to postarać. Jeśli rozładujesz eneloopa poniżej jakiegoś tam progu (baaardzo niskiego), to ładowarka nie będzie chciała ruszyć. Aby z tego wybrnąć, wystarczy na 5 minut włożyć ten akumulatorek do zwykłej, bezmózgowej ładowarki żeby odrobinę podbiła napięcie akumulatorka, i wrzucić do BC700.

Generalnie przez ostatnich pare lat, udała mi się ta sztuka dwukrotnie. Zostawiłem na miesiąc włączoną apkę :/ I jeden z aku spadł poniżej tego progu.

Więc starej ładowarki nie wyrzucaj, zostaw ją do tego celu. Tak w razie W.

Aaaa, a BC700 i BC900 różniły się prądem ładowania i chyba dodatkami (jakies opakowanie). Ale już w BC700 jak ustawiam 700mA, to często akumulatorki się grzeją, i włącza się zabezpieczenie temperaturowe, i ładowanie na 500mA często jest szybsze, bo nie włącza się "bezpiecznik".

Awatar użytkownika
jaruso
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 6928
Rejestracja: 2011-01-26, 12:06
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Gorlice, Małopolska
Podziękował : 48 razy
Otrzymał podziękowań: 83 razy

Re: Nie wiesz gdzie pytać? Pytaj tutaj!!

#18

Post autor: jaruso »

Woods pisze:Takie pytanie na początek, a właściwie prośba o pomoc. Jestem nowy na forum, a moje dotychczasowe modelarstwo trialowe miało miejsce w oderwaniu od innych entuzjastów tego hobby czy zawodów i klas. To znaczy składanie modeli w domowym zaciszu, a jazdy po odludziach. W związku z czym proszę o pomoc w sklasyfikowaniu moich modeli abym mógł je umieścić w garażach odpowiednich klas, ewentualnie stwierdzenie, że do żadnej klasy się nie nadają. Widziałem tabelę klas i parametry do spełnienia, ale widzę też, że np. podobne pojazdy np. SCX i to tego samego rodzaju są w różnych klasach.

Do zakwalifikowania po wstępnym odsiewie monster tracków, buggy, sct i on roadów są:

Axial SCX Wrangler Rubicon KIT - drobne modyfikacje, wyciągarka
Axial SCX Honcho RTR - buda F-250, tylny zderzak , zmienione koła, linki, amory i parę innych elementów alu, + odrobina detali
Vaterra Ascender Blazer KIT - z budą RAM 1500 proline, wyciągarka
Wraith KIT - wyciągarka, modyfikacje alu, trochę skalowych drobiazgów
Yeti KIT - drobne modyfikacje
Losi Night Crawler - buda F-150
Vaterra Slickrock minimalne modyfikacje
Losi Trail Trekker - bez modyfikacji

Do Summita pewnie lepiej się nie przyznawać ;)

We wszystkich modelach mosty, rozmiary felg, typy zawieszenia i przeniesienie napędu zgodne z fabrycznym.
Na początek, by z grubsza rozeznać się w temacie proponuję zamiast regulaminów, zerknąć na tabelkę zbiorczą:
Wymogi klas.jpg
Dzięki temu, byłbyś w stanie już po samych rozstawach osi lub szerokości całkowitej modelu stwierdzić, gdzie się nie zakwalifikuje.

Podałeś za mało danych dotyczących modeli axiala i vaterry aby jednoznacznie stwierdzić do jakich klas się klasyfikują, więc zakładaj dla nich OSOBNE garaże w Extreme.
Poza oczywistymi i łatwymi do sprawdzenia rzeczami, takimi jak wymiary modelu, rozstaw osi, rozmiar felgi i opon pozostaje kwestia wykrzyżu (RTI), które w przypadku stockowego axiala kwalifikuje go do Extreme. Ograniczyć RTI można bardzo łatwo - przeglądnij garaże, było o tym ostatnio..
Temat jak zmierzyć RTI: pomiar-rti-na-rampie-i-bez-rampy-wykrzyz-t11874.html

W pierwszym poście w garażu dobrze jest podać specyfikacje techniczną modelu - wymiary modelu (długość, szerokość, rozstaw osi), wagę modelu, rodzaj i wymiary opon, opis napędu (silnik, przełożenia, zasilanie) i inne istotne parametry (np RTI). Do tego jakieś fotki prezentujące model.
Na tej podstawie będzie można poprzesuwać modele do odpowiednich garaży.

Póki co, moje propozycje:
Axial SCX Wrangler Rubicon KIT - EXTREME
Axial SCX Honcho RTR - EXTREME
Vaterra Ascender Blazer KIT - EXTREME
Wraith KIT - nie zalicza się do Extreme co najmniej przez zbyt dużą szerokość, rozstaw osi zbyt duży do CRAWLER - pozostaje garaż INNE*
Yeti KIT - nie zalicza się do Extreme co najmniej przez zbyt dużą szerokość, rozstaw osi zbyt duży do CRAWLER - pozostaje garaż INNE**
Losi Night Crawler - buda F-150 - CRAWLER (?)***
Vaterra Slickrock minimalne modyfikacje - mini CRAWLER (?)
Losi Trail Trekker - bez modyfikacji - micro CRAWLER (?)
Traxxas Summit- pewnie lepiej się nie przyznawać ;) - jedynie garaż INNE

*- pewnie na forum znajdziesz wraithy w różnych działach (INNE/CRAWLER), bo różnie do tego podchodzono w przeszłości, jednak będzie to trzeba uporządkować zgodnie z regulaminami.

**- garaż INNE, to miejsce na modele które nie kwalifikują się do klas wymienionych w regulaminach, niby jest to forum trialowe, jednak można tam znaleźć różne modele, w tym np. pływające. Można przyjąć zasadę, że jeśli ktoś posiada garaż z modelem trialowym, to może również zaprezentować na forum model w dziale "INNE".

***- co do Crawlerów, to upewnij się co do wymogów regulaminowych: regulamin-klasy-crawler-faq-na-sezon-2016-t13368.html, nie ma ograniczenia minimalnych rozmiarów i rozstawu osi, więc te mini i micro crawlery teoretycznie się tam kwalifikują.


Niezłą kolekcję zgromadziłeś :OK
Garaże modeli Losi i vattery slickrock chętnie pooglądam - nie ma tego dużo u nas.
Ten slickrock to bliźniak losi mini rock crawlera (MRC) i daleki kuzyn KULAKA :D ?

Awatar użytkownika
Fiszer
Teoretyk
Posty: 19
Rejestracja: 2015-02-01, 21:19
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nie wiesz gdzie pytać? Pytaj tutaj!!

#19

Post autor: Fiszer »

cina pisze:Ja próbowałem przerobić. Przez jakiś czas działało ale miałem problem z ustawieniem neutrum na 4 kanale (proporcjonalny) , mimo wlutowania potencjometrów. Przy kolejnej próbie lutowania przypaliłem coś na płytce i apka poszła do kosza, tyle był z mojego przerabiania. 3 kanał on/off działał bez problemów.
Czyli wlutowanie samego włącznika on/off
załatwi sprawę 3CH - zależy mi tylko na zdalnym włączaniu świateł.

Tam na płycie jest kilka wolnych miejsc - jakieś dodatkowe elementy typu rezystory itp. są potrzebne?
z góry dzięki.

Awatar użytkownika
dorob
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 2044
Rejestracja: 2011-11-29, 19:42
Imię: MarCin
Lokalizacja: WP
Podziękował : 14 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Nie wiesz gdzie pytać? Pytaj tutaj!!

#20

Post autor: dorob »

Jerry, ja ze swojej strony mogę polecic ładowarkę everActive NC1000 tańszy odpowiednik serii BC
Akumulatory tej samej firmy mam i też są bardzo OK
Trzymają tak samo dobrze jak eneloop

Kciukiem klikane na GRA L09

Awatar użytkownika
Woods
Teoretyk
Posty: 3
Rejestracja: 2016-02-23, 12:23
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 1 razy

Re: Nie wiesz gdzie pytać? Pytaj tutaj!!

#21

Post autor: Woods »

Jaruso, dzięki za pomoc. Na taką odpowiedź liczyłem :)
Biorę się za pomiary i będę sukcesywnie zakładał garaże.

Idąc tropem pokrewieństwa: Slickrock to ten z braci, który lubi świeże powietrze i górskie wyprawy, a MRC zostaje w mieście i wspina się na ściance. Kuzyn Kulak w tym czasie kupuje sterydy chcąc dorównać rodzinie. Tę opinię opieram na bazie doświadczeń ze slickrockiem i starszym bratem MRC czyli LNC, kulaka znam tylko korespondencyjnie ;)

Awatar użytkownika
rafi95
Początkujący
Początkujący
Posty: 239
Rejestracja: 2012-06-24, 09:06
Imię: Rafał
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Podziękował : 1 razy

Re: Nie wiesz gdzie pytać? Pytaj tutaj!!

#22

Post autor: rafi95 »

Ja o kulaku nie mogę złego słowa powiedzieć :) . Jest :OK

Awatar użytkownika
pablodesign
Teoretyk
Posty: 344
Rejestracja: 2013-01-03, 16:10
Imię: Paweł
Lokalizacja: Szczecin
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Nie wiesz gdzie pytać? Pytaj tutaj!!

#23

Post autor: pablodesign »

Szukam budżetowych beadlocków 1.9, metalowe lub aluminiowe. Na razie znalazłem coś takiego:

http://www.aliexpress.com/item/280g-4PC ... 97210.html

Ktoś może ma takie felgi, albo zna jakieś alternatywy w podobnej cenie? Tu za komplet 4szt wyjdzie w okolicach 140zł.

Awatar użytkownika
ecko2man
Teoretyk
Posty: 421
Rejestracja: 2014-02-10, 14:50
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Nie wiesz gdzie pytać? Pytaj tutaj!!

#24

Post autor: ecko2man »

pablodesign pisze:Szukam budżetowych beadlocków 1.9, metalowe lub aluminiowe. Na razie znalazłem coś takiego:

http://www.aliexpress.com/item/280g-4PC ... 97210.html

Ktoś może ma takie felgi, albo zna jakieś alternatywy w podobnej cenie? Tu za komplet 4szt wyjdzie w okolicach 140zł.
Tu masz tanio
http://www.junfac.com/shop/index.php?ma ... 0dc5bc8e9f

Awatar użytkownika
rafal-waw
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 1184
Rejestracja: 2014-07-14, 09:52
Imię: Rafał
Lokalizacja: Pomiechówek
Podziękował : 9 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Nie wiesz gdzie pytać? Pytaj tutaj!!

#25

Post autor: rafal-waw »

ecko2man pisze:
pablodesign pisze:Szukam budżetowych beadlocków 1.9, metalowe lub aluminiowe. Na razie znalazłem coś takiego:

http://www.aliexpress.com/item/280g-4PC ... 97210.html

Ktoś może ma takie felgi, albo zna jakieś alternatywy w podobnej cenie? Tu za komplet 4szt wyjdzie w okolicach 140zł.
Tu masz tanio
http://www.junfac.com/shop/index.php?ma ... 0dc5bc8e9f
Polecam GMADE.
Mam plastiki i Stalowe .

Awatar użytkownika
szwedu
Teoretyk
Posty: 197
Rejestracja: 2008-07-28, 00:28
Imię: Michał
Lokalizacja: Wroclaw
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Nie wiesz gdzie pytać? Pytaj tutaj!!

#26

Post autor: szwedu »

Do mnie idą NR01 to będę mógł coś powiedzieć na ich temat ,ale są plastikowe .

Awatar użytkownika
pablodesign
Teoretyk
Posty: 344
Rejestracja: 2013-01-03, 16:10
Imię: Paweł
Lokalizacja: Szczecin
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Nie wiesz gdzie pytać? Pytaj tutaj!!

#27

Post autor: pablodesign »

Szukam dla odmiany stalowych/alu. Mam na razie plastikowe z asiatees. Może się skuszę na te chińczyki to zrobię recenzje na forum.

Awatar użytkownika
ponczek
Teoretyk
Posty: 154
Rejestracja: 2013-05-28, 20:02
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Starachowice
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

axial

#28

Post autor: ponczek »

Witam
Mam pytanie,jak jest różnica między mostami axial ax10 i scx10?



Dostałeś ostrzeżenie i przeniosłem temat.
Ręce opadają jak część z Was pomimo wieku i nie małego stażu zachowuje się na forum !
"Axial" - co to za tytuł tematu ?! Dziecko w podstawówce jest uczone wyrażać się pełnym zdaniami. Co to bawimy się w tabloid ? Im głupszy tytuł tym więcej osób kliknie !
Zakładanie nowego "tematu", gdy są ku temu odpowiednie miejsca - chociażby jak to - też nie wystawia dobrej oceny. a o meritum już nie wspomnę.
Pisałem to i pisać będę, to co uchodzi nastolatkowi (z racji wieku i braku doświadczenia) nie przystoi osobie dorosłej.
To co sami wyszukamy i wyczytamy to nasz zysk - a jeżeli liczymy na to, że ktoś ma za nas odwalić robotę bo mu się nie chce lub "nie ma czasu" - to kolejny wyznacznik tego jak szanuje Kolegów z forum.

To co napisałem nie dotyczy li tylko Łukasza, ale za jego przyczynkiem napisałem to co myślę o takim i podobnym zachowaniu na forum.

zotornik

Awatar użytkownika
pawelzajac7
Teoretyk
Posty: 1021
Rejestracja: 2010-03-27, 15:05
Imię: Paweł
Lokalizacja: Włocławek\Gdańsk
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Nie wiesz gdzie pytać? Pytaj tutaj!!

#29

Post autor: pawelzajac7 »

Witam, czy wiecie Panowie czy gdzieś można jeszcze dostać zestaw: Novak Mongoose Micro Brushless System??

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13469
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

Re: Nie wiesz gdzie pytać? Pytaj tutaj!!

#30

Post autor: zotornik »

pawelzajac7 pisze:Witam, czy wiecie Panowie czy gdzieś można jeszcze dostać zestaw: Novak Mongoose Micro Brushless System??

Od dawna nie widziałem tego w sklepach. Zestaw wycofany z produkcji, bo zastąpiony innymi. chyba tylko ebay.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne ...”