Teraz jest 2018-11-14, 13:28

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Regulamin działu

Kliknij, aby przejrzeć regulamin

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Post nr:#1  PostTytuł: zbiór modeli szybszych
PostNapisane:2018-09-03, 18:18 
Teoretyk

Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Model: Axial scx10 II, Traxxas trx4, Gmade gom, Mst fxx-d
Imię: Jakub
witam :D
chciałbym zacząć wątek odnośnie modeli nieco większych od tych, którymi jeździmy wspólnie na spotkaniach :) i jednocześnie zapytać WAS, najlepszych znawców modeli o zdanie :)

od czego by tu zacząć... konkrety!!
jakie modele w ogóle mamy w stawce?:
-vaterra t h....................rozstaw osi: 295mm....szerokość: 150mm.......ceny :pala..... ok.1200zł
-axial wraith.................................. 355mm....................285mm........................ok.1500zł za kit \
-axial yeti...................................... 360mm...................312mm.........................ok.1650zł za kit -- ceny w polsce
-axial bomber................................. 375mm...................280mm.........................ok.1900zł za kit /
-gmade gom.................................. 380mm...................318mm.........................od 1300-1500zł w zależności od wersji po przeliczeniu z euro

któtkie streszczenie: th ma wahacze i jest najmniejszy, wraith klasyka gatunku, yeti też ma wahacze, bomber to zaś taki wraith po liftingu :D a gom jest bestia :)

moje osobiste zdanie- bomber i gom są najładniejsze, po piętach gryzie im wraith, potem yeti i vaterka :p

mam nadzieje że taki artykuł pomoże, skróci ewentualne poszukiwania modeli, rozwinie kulturalną dyskusje.. do której zapraszam! :)
mój rozum stoi po stronie axiala, a szczególnie bombera, zaś serce po stronie gom'a... :nos

Post nr:#2  PostTytuł: Re: zbiór modeli szybszych
PostNapisane:2018-09-03, 21:37 
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!

Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 26 razy

Model: Żabka
Imię: Robert
Nie wiem jakie masz na myśli kryteria używania tych modeli a to ważne pytanie.
Czy maja to być modele szybkie off-road czy trialówki tylko że trochę szybsze.

Miałem Wraith. To był mój pierwszy model. Świetna zabawka jeśli ma się z kim jeździć czyli cała banda Wraith'ów. Wtedy pamiętam, że Adaś Sharki który też sobie takiego kupił zaczął jego tuning od kompletu alu części za grubą kasę ;-) Teraz podszedłbym do jego tuningowania napewno inaczej, ale raczej nie kupię sobie takiego modelu bo mi przeszło. Jako szybki się nie nadaje.

Kupiłem sobie Axiala Yeti. Spodobały mi się filmiki jak ładnie pracuje zawieszenie w zwolnionym tempie. Niestety na torze rozczarował. Przewracał się na każdym zakręcie przy nawet niewielkiej prędkości.
Nie poddawałem się i zacząłem tuning, tu szczegóły:
http://magia-modelarstwa.blogspot.com/2 ... i-rtr.html

niestety, pomogło ale nie byłem zadowolony.
Jako trialówka to nawet nie brałem go pod uwagę.

Vaterra Twin Hummer - jeździłem troszkę więc się wypowiem. Jako szybki off road nie nadaje się jak Yeti. Jako trialówka to już bardziej bo ma dobre rozmiary (napewno do zblokowania przedni napęd).

Jeśli rozważasz Bombera czy Goma jako szybki off road to raczej skończysz jak ja z Yeti.

Post nr:#3  PostTytuł: Re: zbiór modeli szybszych
PostNapisane:2018-09-03, 22:19 
Teoretyk

Gorg napisał(a):
Jeśli rozważasz Bombera czy Goma jako szybki off road to raczej skończysz jak ja z Yeti.

na pewno nie posłuży mi tylko i wyłącznie do szaleństw, wręcz przeciwnie, to szaleństwa będą żadkością w moich rękach :)

Gorg napisał(a):
Świetna zabawka jeśli ma się z kim jeździć czyli cała banda Wraith'ów

znalazłoby się kilka osób :)

bardzo szkoda, że pana modele zawiodły, może to jeszcze nie był ich czas? yeti nie miał dobrych opinii :Y

Post nr:#4  PostTytuł: Re: zbiór modeli szybszych
PostNapisane:2018-09-04, 13:23 
Adept / AT!
Adept / AT!

Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Model: Vaterra Ascender K10
Imię: Maciej
Widzę, że Cię dalej trzyma po Bytomiu :)

Mam od jakiegoś czasu GOMa i napiszę Ci tutaj to samo co Ci powiedziałem w weekend ;)

Model robi niesamowite wrażenie wizualne, jest wielki, jest potężny, jest dziki :D

Ma kilka podstawowych wad:

-niestety niewiele osób ma modele tego typu i trudniej znaleźć sobie towarzystwo do jazdy (na trasach dla naszych trialówek GOM się nudzi)
-serwis. Żeby dobrać się do przekładni, sprzęgła itd trzeba rozebrać pół modelu co zajmuje bardzo dużo czasu. Najpierw trzeba zdjąć panele, a potem rozebrać klatkę. Wszystko poskładane na malutkich śrubkach (w których momentalnie padają imbusowe łby) wkręcanych w tworzywo. Obawiam się jak to będzie wyglądało za rok. Aktualnie regularnie wymieniam wyrobione śrubki
-skrzynia biegów i dig. Niby super fajna opcja tego modelu, jednak u siebie nie mogłem dojść z tym do porządku. Mechanizm się wyginał, działał nieprecyzyjnie, ogólnie kaszana. Rozwiązałem to wywalając serwo i blokując na sztywno 2gi bieg - póki co nie narzekam ;)
-półosie CVD - na oryginalnych półosiach GOM ma promień skrętu jak lotniskowiec. Powinno temu zaradzić zainstalowanie tuningowych osi CVD. I pomaga- GOM skręca lepiej. Jednak pojawia się problem z łamaniem pinów w kielichu co dzieje się nad wyraz często. Nie jestem w tym problemie odosobniony. Rozwiązanie? Wrzucić kardany z Wraitha. Niestety takie rozwiązanie kosztuje trochę pieniążków więc musi poczekać

Poza wymienionymi wyżej aspektami GOM daje bardzo dużo frajdy. Pięknie przewraca się na zakrętach (planuję posadzić go nieco niżej) więc na tor bym go raczej nie zabrał.

W standardzie dostajemy skręcane felgi - bardzo miło. Amortyzatory są również kapitalne. Szkoda, że w zestawie nie ma piątego koła, żeby wrzucić na tył, trzeba będzie coś dosztukować ;)

Wątek o moim Niedźwiadku pewnie widziałeś:

bonkowy-niedzwiadek-gmade-gr01-gom-t16089.html

Pozdrawiam :)
bonk

Post nr:#5  PostTytuł: Re: zbiór modeli szybszych
PostNapisane:2018-09-04, 18:23 
Teoretyk

bonk napisał(a):
Widzę, że Cię dalej trzyma po Bytomiu :)

trzyma i puścić coś nie chce :D

bonk napisał(a):
-serwis. Żeby dobrać się do przekładni, sprzęgła itd trzeba rozebrać pół modelu co zajmuje bardzo dużo czasu. Najpierw trzeba zdjąć panele, a potem rozebrać klatkę. Wszystko poskładane na malutkich śrubkach (w których momentalnie padają imbusowe łby) wkręcanych w tworzywo. Obawiam się jak to będzie wyglądało za rok. Aktualnie regularnie wymieniam wyrobione śrubki
-skrzynia biegów i dig. Niby super fajna opcja tego modelu, jednak u siebie nie mogłem dojść z tym do porządku. Mechanizm się wyginał, działał nieprecyzyjnie, ogólnie kaszana. Rozwiązałem to wywalając serwo i blokując na sztywno 2gi bieg - póki co nie narzekam ;)
-półosie CVD - na oryginalnych półosiach GOM ma promień skrętu jak lotniskowiec. Powinno temu zaradzić zainstalowanie tuningowych osi CVD. I pomaga- GOM skręca lepiej. Jednak pojawia się problem z łamaniem pinów w kielichu co dzieje się nad wyraz często. Nie jestem w tym problemie odosobniony. Rozwiązanie? Wrzucić kardany z Wraitha. Niestety takie rozwiązanie kosztuje trochę pieniążków więc musi poczekać

Poza wymienionymi wyżej aspektami GOM daje bardzo dużo frajdy

bardzo się cieszę, że zbierzemy te informacje w jednym wątku :)

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]