Teraz jest 2018-10-22, 22:48

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Regulamin działu

Kliknij, aby przejrzeć regulamin

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane:2018-07-01, 12:07 
Teoretyk

Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Model: Hemtt M983
Imię: Paweł
Chciałbym przedstawić Wam mój krótki film z unboxingu i montażu na prawdę niskobudżetowego (około 115 zł z wysyłką) modelu GAZ'a 66 w skali 1:16. Wiadomo, plastic fantastic, ale jak na tą cenę nie ma co wybrzydzać. Pomimo faktu, że mechanizmy plastikowe model daje radę. Wkrótce skręcę jakiś film z jazdy. :ok

PostNapisane:2018-09-26, 08:58 
Teoretyk

Otrzymał podziękowań: 0 razy
Model: brak
Imię: Łukasz
Witam wszystkich forumowiczów. Jako że jestem świeży w modelarstwie jako swój pierwszy model postanowiłem zakupić dokładnie to co kolega Pawloosw. i tu własnie pytanie do kolegi, co jeszcze powinienem zakupić tak aby GAZ był modelem RC? :)
W drodze jest już aparatura FlySky FS-i6 wraz z odbiornikiem FS-iA6B. Dodatkowo potrzebne będzie zasilanie i tutaj jeszcze nie zdecydowałem się jakie pakiety zastosować LiPo czy może NiMh? Miejsca pod kabiną tego "potwora" za wiele nie ma więc dobrze byłoby cos w odpowiednim gabarycie. Ładowarka będzie raczej Imax B6. I już ostatnie pytanie z rodzaju technicznych. Co ze sterowaniem silnika który z tego co widzę jest w zestawie? Czy potrzebny jest tu jakiś moduł ESC? może jest w zestawie a ja go po prostu nie widzę? Zakładam że sterowanie prędkością obrotową silnika odbywa się poprzez regulację prądu. Czy sama aparatura + odbiornik jest w stanie się tym zająć? - nie sądzę. Z góry dziękuję za wszystkie sugestie.

PostNapisane:2018-09-26, 13:28 
Teoretyk

Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Model: Wrangler YJ, Toyota Hilux
Imię: Marcin
bizi82 napisał(a):
Witam wszystkich forumowiczów. Jako że jestem świeży w modelarstwie jako swój pierwszy model postanowiłem zakupić dokładnie to co kolega Pawloosw. i tu własnie pytanie do kolegi, co jeszcze powinienem zakupić tak aby GAZ był modelem RC? :)
W drodze jest już aparatura FlySky FS-i6 wraz z odbiornikiem FS-iA6B. Dodatkowo potrzebne będzie zasilanie i tutaj jeszcze nie zdecydowałem się jakie pakiety zastosować LiPo czy może NiMh? Miejsca pod kabiną tego "potwora" za wiele nie ma więc dobrze byłoby cos w odpowiednim gabarycie. Ładowarka będzie raczej Imax B6. I już ostatnie pytanie z rodzaju technicznych. Co ze sterowaniem silnika który z tego co widzę jest w zestawie? Czy potrzebny jest tu jakiś moduł ESC? może jest w zestawie a ja go po prostu nie widzę? Zakładam że sterowanie prędkością obrotową silnika odbywa się poprzez regulację prądu. Czy sama aparatura + odbiornik jest w stanie się tym zająć? - nie sądzę. Z góry dziękuję za wszystkie sugestie.

To jest zabawka tylko nie wiem jeszcze dla jakich dzieci. Dużych czy tych mniejszych ? Mniejsze to to rozwalą zanim się do tego dotkną, a starsze się zdenerwują bo w standardzie to nie jeździ nie mówiąc o skręcie. Moim zdaniem szkoda ładować w to kasy. Bo musisz wymienić w napędzie prawie wszystko na metalowe. Metalowe zębatki, wały itd... a to już tanie nie jest jak do tej zabawki.

Sam byłem ciekaw i zakupiłem takiego Gaza. Przejechał pół metra i pękł plastikowy kardan. Więc go szybciej schowałem do kartonu niż go wyjąłem. Ale brnąc dalej, zakupiłem taki regulator:

https://allegro.pl/regulator-esc-20a-szczotkowy-dwukierunkowy-3-9-6v-i7553504464.html?reco_id=886c62d2-c17c-11e8-aa50-ecf4bbd60ca8&ars_rule_id=201

i takie serwo:

https://allegro.pl/micro-serwo-tower-pro-mg90s-metal-arduino-i7373323746.html

Serwa mocniejszego nie ma sensu do tego pakować, bo się wszystko powyrywa.

Pakiet możesz kupić taki, a jak nie to niech mnie koledzy poprawią.

https://allegro.pl/bateria-li-po-7-4v-2s-800mah-20c-30c-turnigy-rc-i6909941874.html

Pakietu nie wymieniam, zostaję na oryginalnym tylko wtyki od pakietu i silnika przerobię na jst.

Obecnie czekam na na wały i zębatki z Chin więc nic nie dłubałem. Wszystko ładnie powinno schować się pod kabiną bez cięcia. Serwo proponuję podkleić taśmą dwustronną i od góry po ukosie dokręcić jakąś blaszką. Nie drgnie. Tak sobie wymyśliłem. W necie widziałem jak kleili serwa na klej na gorąco. Ale to jakaś profanacja.

PostNapisane:2018-09-26, 15:58 
Teoretyk

Otrzymał podziękowań: 0 razy
Model: brak
Imię: Łukasz
Dziękuję za info. W takim razie mam jeszcze prośbę. Jaki jest wymiar tacki pod kabiną na której "producent" przewidział montaż baterii. Ewentualnie jakiego rozmiaru ogniwa max mogę zastosować żeby ich nie było widać?

PostNapisane:2018-09-26, 19:13 
Teoretyk

Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Model: Wrangler YJ, Toyota Hilux
Imię: Marcin
Teraz nie jestem w domu, ale to jest wymiar 5 baterii paluszków AA położonych obok siebie na płasko.

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]