Dodge Ram 80's by przemo_m

Niedokończone budowy, garaże - widma...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
przemo_m
Garażowy Przodownik
Garażowy Przodownik
Posty: 505
Rejestracja: 2020-05-12, 18:19
Imię: Przemo
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Dodge Ram 80's by przemo_m

#1

Post autor: przemo_m »

Zastanawiałem się gdzie wkleić i postanowiłem zrobić to w Sporcie bo mi takowo troszeczkę pasuję. Nie mam zamiaru budować zgodnie z regulaminem tylko znowu mam zamiar bawić hobby i budować tak jak chce ... no rules czyli for fun na weekendowe spotkania :zapo ale do rzeczy ...

Ził niby ukończony ... niby ale na razie muszę sobie od niego odpocząć i nacieszyć się jazdą a nie dłubaniem przy nim, chyba mam mały przesyt ale wrócę do podrobienie szczegółów :) sprzątałem warsztat i tak ... stara rama od Ziła leży, stara przekładnia planetarna, ze trzy rozdzielacze, wały napędowe, felgi są nawet ... opony się dokupi ... amortyzatory od traxxasa leżą i niszczeją ... tudzież stare linki i rodendów w opór więc myślę może coś z tego zrobię :zapo
Pogrzebałem na thingiverse.com i znalazłem budę do Dodge'a Ram'a z lat 80 tych ... https://www.thingiverse.com/thing:3367581 ... spodobała się i zacząłem wydruk.
Mostów nie miałem więc kupiłem ... tradycyjnie moja ulubiona Injora komplet mostów 250 pln plus minius parę złotych, dwa tygodnie mosty przyszły.
Mosty z linku https://pl.aliexpress.com/item/10050016 ... 6a8dYpI0Kp
przyznam, że do tych co są w podwoziu klona axiala to są lepsze, Przedni most jest na kardanie, tworzywo z którego są zrobione wzbudza zaufanie. Do tego jest aluminiowy orczyk do serwa. Tylny most ma aluminiowe kołnierze. Ogólnie są spoko w tej cenie i oceniam je że są lepiej wykonane jak w podwoziu od Injory.

Co do wyposażenia to większość części my by Injora, prócz amortyzatorów są od trx 4. Serwa jeszcze nie mam ale pewnie 25 kg od Injory (mam sprawdzone). Silnik Surpass 20T 5T ta wersja droższa.
Kilka zdjęć na dowód, że coś zacząłem działać
20211022_183613.jpg
20211022_183641.jpg
20211022_183628.jpg
Na chwilę sobie stanę bo nie mam filamentu już i póki co funduszy ... czekam na ten jeden magiczny dzień w miesiącu czyli matki boskiej pieniężnej i ruszam dalej :P ... coś tam sobie wymyśliłem że w masce będzie wycięcie zrobione i będzie wystawał jeden wielki wlot powietrza ... taki trialowy masvie car :P
maska 1.jpg
maska 2.jpg
Jeszcze w domyśle ale nie wiem czy mi wyjdzie rolka pod wlotem będzie się kręcić albo na stałe po podłączeniu pakietu ale zgram to z drążkiem gazu ... kwestia przemyślenia jeszcze :zotornik Myślę żeby dać drugą taką rolkę i połączyć je paskiem ale nie mogę "wykminić" z czego zrobić pasek ... z drugiej strony mam czas może coś wymyślę :) ... i taki ło to złomek się szykuje z odzysku ... CDN ...

Signum654
Teoretyk
Posty: 268
Rejestracja: 2020-09-04, 06:04
Imię: Paweł
Lokalizacja: Koszalin

Re: Dodge Ram 80's by przemo_m

#2

Post autor: Signum654 »

Zasiadam w pierwszym rzędzie i kibicuje bo Ram to moje marzenie. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
ges
Naczelny grafik
Naczelny grafik
Posty: 2732
Rejestracja: 2014-04-26, 18:50
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Trzebnica
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 23 razy

Re: Dodge Ram 80's by przemo_m

#3

Post autor: ges »

Zapowiada się ciekawie.

Awatar użytkownika
dorob
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 2044
Rejestracja: 2011-11-29, 19:42
Imię: MarCin
Lokalizacja: WP
Podziękował : 14 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Dodge Ram 80's by przemo_m

#4

Post autor: dorob »

To się może podobać ;)
Czekam na kolejne upy, po święcie Matki Bokiej :D

Awatar użytkownika
przemo_m
Garażowy Przodownik
Garażowy Przodownik
Posty: 505
Rejestracja: 2020-05-12, 18:19
Imię: Przemo
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Dodge Ram 80's by przemo_m

#5

Post autor: przemo_m »

Cieszy mnie to że jacyś kibicie tematu się pojawiają :OK ... jest motywacja ... jest działanie :OO

Mały UP ... mały bo jeszcze jestem przed świętem matki boskiej pieniężnej ale coś się dzieje ...
Dzisiaj zszedł ze stołu wydruk testowy czyli wlot powietrza wraz z rolką ...
20211024_204341.jpg
20211024_204348.jpg
W atrapie silniczek będzie napędzany albo na stałe albo sprzężony ze spustem gazu ... jak pisałem wcześniej ... nie wiem zobaczę ...

No i wstępnie Dodge z turbosprężarką ... a to wszystko będzie na 2S :biglol ... albo pójdę na całość 3S ... taki wlot do czegoś zobowiązuje :zapo jeszcze zapodam 16T od surpassa i klękajcie narody ... albo grubo albo wcale :zapo
20211024_204452.jpg
20211024_204511.jpg
20211024_204517.jpg
Jeszcze przymierzam się do zmiany drukarki początkiem roku, czyli zamierzam pożegnać się z poczciwym Enderm 3 Pro po zdrowych zmianach a przywitać Prusa i3 MKS+ ... możliwości wzrastają :zotornik


"Ogień na tłoki ... tłoki na boki ... cegła na gaz" ... takie będzie motto Dodge'a :zapo

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13463
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

Re: Dodge Ram 80's by przemo_m

#6

Post autor: zotornik »

przemo_m pisze:
2021-10-22, 19:19
Zastanawiałem się gdzie wkleić i postanowiłem zrobić to w Sporcie bo mi takowo troszeczkę pasuję. Nie mam zamiaru budować zgodnie z regulaminem tylko znowu mam zamiar bawić hobby i budować tak jak chce ... no rules czyli for fun na weekendowe spotkania ale do rzeczy ...
Pozwolę sobie przerzucić temat do "Garaż - Inne", bo albo model pasuje pod Klasę i budujemy go wg "klasowych obostrzeń", albo jest twórczością "niezależną" co mu niczego w żadnym wypadku nie ujmuje.
Natomiast dla ogólnego porządku tematycznego w działach garaży wg Klas, powinny być jedynie modele, które swoją konstrukcją i rozwiązaniami technicznymi nie będą wprowadzały w błąd szczególnie czytelników mniej obytych.
Szczególnym przykładem takiej sytuacji są u nas np. TRX-y, które choć są fabrycznymi modelami, to wg naszych obecnych regulaminów bez modernizacji, nie mieszczą się w regułach żadnej z klas - dlatego również są w dziale Inne - chyba, że ktoś na bazie tego podwozia buduje trucka lub extrema wg regulaminu Klasy, to ląduje tam gdzie powinien.

To taka krótka przypowieść moderatora
:england


A model zapowiada się ciekawie, właśnie z racji swojej "inności".
:OK

Awatar użytkownika
przemo_m
Garażowy Przodownik
Garażowy Przodownik
Posty: 505
Rejestracja: 2020-05-12, 18:19
Imię: Przemo
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Dodge Ram 80's by przemo_m

#7

Post autor: przemo_m »

zotornik pisze:
2021-10-31, 12:38

Pozwolę sobie przerzucić temat do "Garaż - Inne", bo albo model pasuje pod Klasę i budujemy go wg "klasowych obostrzeń", albo jest twórczością "niezależną" co mu niczego w żadnym wypadku nie ujmuje.
Natomiast dla ogólnego porządku tematycznego w działach garaży wg Klas, powinny być jedynie modele, które swoją konstrukcją i rozwiązaniami technicznymi nie będą wprowadzały w błąd szczególnie czytelników mniej obytych.
Szczególnym przykładem takiej sytuacji są u nas np. TRX-y, które choć są fabrycznymi modelami, to wg naszych obecnych regulaminów bez modernizacji, nie mieszczą się w regułach żadnej z klas - dlatego również są w dziale Inne - chyba, że ktoś na bazie tego podwozia buduje trucka lub extrema wg regulaminu Klasy, to ląduje tam gdzie powinien.

To taka krótka przypowieść moderatora
:england
Jak najbardziej zrozumiałe :OK :) ... przepraszam za dodatkową robotę ;)

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13463
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

Re: Dodge Ram 80's by przemo_m

#8

Post autor: zotornik »

No wiesz "oharowalem" się jak wół w polu, jeszcze pot mi spływa po plecach 😁

Awatar użytkownika
przemo_m
Garażowy Przodownik
Garażowy Przodownik
Posty: 505
Rejestracja: 2020-05-12, 18:19
Imię: Przemo
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Dodge Ram 80's by przemo_m

#9

Post autor: przemo_m »

zotornik pisze:
2021-10-31, 15:25
No wiesz "oharowalem" się jak wół w polu, jeszcze pot mi spływa po plecach 😁
No to jeszcze roboty dołożę ... z racji że kupiłem pliki do druku karoserii Nissana Patrola y60 w wersji krótkiej więc obecny temat do zamknięcia i postaram się o budowę czegoś w kategorii scaled.
Włodarzy forum proszę o usunięcie garażu ;)

Przy okazji mosty z tematu sprzedaję są na sprzedaż i akurat może ktoś jest na kupnie ;)
http://www.rc-trial.pl/viewtopic.php?f=43&t=20493

Dzięki i pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
jaruso
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 6923
Rejestracja: 2011-01-26, 12:06
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Gorlice, Małopolska
Podziękował : 48 razy
Otrzymał podziękowań: 83 razy

Re: Dodge Ram 80's by przemo_m

#10

Post autor: jaruso »

Przeniesione na prośbę właściciela garażu, temat nie będzie kontynuowany ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Złomowisko...”