Zawody o puchar Śląska 2016

Spotkania i imprezy które już odbyły się.
Awatar użytkownika
Tomek_
Teoretyk
Posty: 38
Rejestracja: 2016-09-21, 21:50
Imię: Tomek
Lokalizacja: Rybnik
Podziękował : 2 razy

Re: Zawody o puchar Śląska 2016

#556

Post autor: Tomek_ »

Mam wrażenie, że ostatnio wyszliśmy z założenia, że każdy po części jest sobie sędzią i wie jak ma jego model wyglądać i jak ma sobie liczyć punkty. Błąd. Musi być rygor, musi być kontrola, są zawodnicy i sa sędziowie -to nie może się mieszać, chyba że sędzia staje się na chwile zawodnikiem (ale nie odwrotnie).
To hobby, ale jednak rywalizacja więc stróż regulaminu musi być.
4 sędziów z doświadczeniem, liczenie punktów na głos w czasie rzeczywistym, sędzia nie pyta - sędzia decyduje, zawodnik nie decyduje - zawodnik może zapytać, wspólna odprawa modeli przed zawodami - sędziowie decydują o dopuszczeniu modelu.

Awatar użytkownika
Gutek RC
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 837
Rejestracja: 2015-05-07, 14:49
Imię: Damian
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Zawody o puchar Śląska 2016

#557

Post autor: Gutek RC »

Tomek dobrze napisane .

Awatar użytkownika
HUBertPL
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 1338
Rejestracja: 2014-07-12, 23:18
Imię: Hubert
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Zawody o puchar Śląska 2016

#558

Post autor: HUBertPL »

Ale niezbyt odkrywcze ;)
Po prostu lepiej sędziować, przeprowadzać kontrole - ale niech zawodnicy zdecydują, bo może się okazać że ludziska nie chcą rygoru...
PS: ja nie mam problemu z sędziowaniem i byciem zawodnikiem. Mam pewne (fakt - niewielkie) wątpliwości odnośnie wyboru stałych sędziów, nie wiem czy będą chętni, a czy wśród chętnych będą ci których będą osoby obiektywne ;)

Temat trudny, omówmy go na zawodach.

Awatar użytkownika
Tomek_
Teoretyk
Posty: 38
Rejestracja: 2016-09-21, 21:50
Imię: Tomek
Lokalizacja: Rybnik
Podziękował : 2 razy

Re: Zawody o puchar Śląska 2016

#559

Post autor: Tomek_ »

Ogólnie rozmowa do niczego nie prowadziła więc... napisałem. Pisząc o stałych sędziach mialem na myśli w dniu zawodów. Robimy zbiórkę przed startem, wspólnie wybieramy sędziów na dane zawody, odprawa modeli i w drogę.
Tak jak piszesz. Przed nami kolejne zawody, skupmy sie na ich organizacji. Reszta na zawodach.

Awatar użytkownika
KubaDG
Teoretyk
Posty: 109
Rejestracja: 2016-05-27, 16:25
Imię: Kuba
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Podziękował : 1 razy

Re: Zawody o puchar Śląska 2016

#560

Post autor: KubaDG »

Tomek_ pisze:Ogólnie rozmowa do niczego nie prowadziła więc... napisałem. Pisząc o stałych sędziach mialem na myśli w dniu zawodów. Robimy zbiórkę przed startem, wspólnie wybieramy sędziów na dane zawody, odprawa modeli i w drogę.
Tak jak piszesz. Przed nami kolejne zawody, skupmy sie na ich organizacji. Reszta na zawodach.
Tomek mądrze prawi. I tak się tu nie dogadamy więc poczekajmy do 23.10.

Emil
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 2016-07-30, 20:07
Imię: Emil
Lokalizacja: Rybnik

Re: Zawody o puchar Śląska 2016

#561

Post autor: Emil »

Ja mam dwie sprawy:
1. dziękuję za możliwość dokończenia zawodów nie swoim modelem, wiem, że to złamanie regulaminu, ale pomogło złapać bakcyla;
2. garaż - prosiłem o przesunięcie/zmianę nazwy garażu dotyczącego modelu którym jeżdżę - czekać cierpliwie, czy założyć nowy garaż ??

Nie chcę odpaść z zawodów z jakiegoś błachego powodu. Zwłaszcza, że tym razem nie będą to zawody w DSD więc mam szansę ukończyć je swoim wozem. W DSD jeszcze ani razu nie dotrwał do końca żaden z moich pojazdów.

Awatar użytkownika
Gutek RC
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 837
Rejestracja: 2015-05-07, 14:49
Imię: Damian
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Zawody o puchar Śląska 2016

#562

Post autor: Gutek RC »

Załóż nowy garaż i po sprawie bo jednak regulamin mówi jasno ze MUSI być założony. Przeglądając garaże zawodników jakoś nie natrafiłem na garaż Tadka albo jakoś go ominąłem i tu pytanie do Przemka czy taki garaż istnieje ?

Awatar użytkownika
Gutek RC
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 837
Rejestracja: 2015-05-07, 14:49
Imię: Damian
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Zawody o puchar Śląska 2016

#563

Post autor: Gutek RC »

No i na pytanko odpowiedzi nie dostałem ale garaż założony i chyba aż tak ciężko nie było,oczywiście nie obyło się bez pretensji do mnie dlaczego mnie to interesuje(cyt wpier... jeśli nie startuje ,to wyjaśniam, ze po 1 jestem użytkownikiem tego forum, po 2 to, że nie startowałem na ostatnich 3 zawodach, to nie znaczy, ze nie mam zamiaru ,po 3 -regulamin dotyczy wszystkich startujących, chyba że jest taki zapis, że osoby nie zarejestrowane nie muszą go przestrzegać, ale nie sądzę że jest to nie uczciwe w stosunku do innych startujących. Podobnie jak z wyciągarkami - jedni się przygotowali, inni nie z rożnych powodów i dlatego powstała RĘKA BOGA i tez uważam ze to nie uczciwe w stosunku do ludzi którzy się przygotowali . Jeśli tak jak mówiliśmy żeby ścisłe trzymać się regulaminu to po 1 każdy startujący go przestrzega .

Awatar użytkownika
KubaDG
Teoretyk
Posty: 109
Rejestracja: 2016-05-27, 16:25
Imię: Kuba
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Podziękował : 1 razy

Re: Zawody o puchar Śląska 2016

#564

Post autor: KubaDG »

Myślę, że garaż Tadka to z jednej strony niedopatrzenie a z drugiej przymknięcie oka forumowiczów. Skoro uzgodniliśmy, że trzymamy się regulaminu, to miło, że zwróciłeś na to uwagę. Sprawa została przez Przemka załatwiona, więc myślę, że nie ma sensu się już denerwować :)

Przy okazji, chciałem zaproponować rozwiązanie dotyczące modeli niespełniających warunków regulaminowych. Trudno kogoś wygonić z zawodów do domu a, moim zdaniem, punkty ujemne to niezbyt dobre rozwiązanie, proponuję:

1. Jeżeli model nie spełnia kryteriów w zakresie RTI lub wielkości opon, dajemy zawodnikowi np. 10 minut aby zmniejszył RTI lub zmienił opony. Jeżeli zawodnik tego nie zrobi, może startować i być sędziowany, ale nie będzie uwzględniony w klasyfikacji zawodów i Pucharu.

2. W przypadku nie spełniania warunków wizualnych tj. światła, kierowca, szpej itp. można warunkowo dopuścić zawodnika, ale tylko raz w sezonie. W przeciwnym razie kara jak wyżej.

Awatar użytkownika
HUBertPL
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 1338
Rejestracja: 2014-07-12, 23:18
Imię: Hubert
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Zawody o puchar Śląska 2016

#565

Post autor: HUBertPL »

No jest to jakieś rozwiązanie.
Ja jestem za punktami, ale tak solidnie, z 200 za RTI :)

Awatar użytkownika
Gutek RC
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 837
Rejestracja: 2015-05-07, 14:49
Imię: Damian
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Zawody o puchar Śląska 2016

#566

Post autor: Gutek RC »

Również jestem żeby dawać sroga ilość punktów za nie spełnienie regulaminu ,ale trzeba określić ile za co się daje .

Awatar użytkownika
Sharki
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 983
Rejestracja: 2013-06-06, 15:31
Imię: Adam
Lokalizacja: Chorzów
Podziękował : 9 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Zawody o puchar Śląska 2016

#567

Post autor: Sharki »

Panowie powiem co mi troche lezy.
Straszna napinka na jak najwiecej osesow zrobny wstepnie 6 lub 7 i kazdy ma miec 15 bramek naprzyklad. Nie moze byc wiecej niz dwa pojazdy na trasie. Wiem ze jest duzo osob i dlatego trzeba sie spinac ale sprobujmy tak. Jak ktos jedzie i jest sedzie to wprowadzmy jeszcze "pomocnika" sam mialem kilka razy ze sedzia widzial a ja twierdzilem ze nic jie bylo. "Pomocnik" bedzie pomagal rozwiac takie spory. Mlody po 1 sezonie moze sedziowac ale MUSI miec jako pomocnika "seniora". Kontrola techniczna ok ma byc. Jak ktos jest nowy to i tak nie jest zainteresowany wygraniem od 1 spotkania. I uzywamy tylko tego co mamy na aucie nie w "kieszeni" ;) O Rece lub Palcu Bozym nie bede sie wypowiadal.
Po drugie zrobmy te zawody bez napinki. Troche bardziej ku spotkaniu i pogadaniu a nie nawalaniu OSow to tyle


Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
HUBertPL
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 1338
Rejestracja: 2014-07-12, 23:18
Imię: Hubert
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Zawody o puchar Śląska 2016

#568

Post autor: HUBertPL »

Jakie nawalanie OSów ? O co chodzi ?
Ja przyjeżdżam pojeździć, jak mam to traktować jak piknik, to jednak wygra spędzanie czasu z rodziną...

Awatar użytkownika
Sharki
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 983
Rejestracja: 2013-06-06, 15:31
Imię: Adam
Lokalizacja: Chorzów
Podziękował : 9 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Zawody o puchar Śląska 2016

#569

Post autor: Sharki »

Hubert nie chce nikogo obrazic ani urazic. Chcialem aby nie bylo takiej gonitwy na trasie ze jeden goni drugiego. Sprobujmy ttzymac sie zasady 5 minut na pokonanie. mozna kupic po 7zl na allegro. To tez troche przyspieszy przejazd. Powiedzialem tylko moich pare uwag.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
HUBertPL
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 1338
Rejestracja: 2014-07-12, 23:18
Imię: Hubert
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Zawody o puchar Śląska 2016

#570

Post autor: HUBertPL »

No spoko, tylko ja nie zauważyłem żadnego gonienia, nie wiem o co biega :)
No nie wiem, każdy inaczej odbiera różne sprawy :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum pozostałych spotkań i imprez”