Sezon 2015 - Zawody w Warszawie - propozycja

Spotkania i imprezy które już odbyły się.
Awatar użytkownika
Matti
Początkujący
Początkujący
Posty: 433
Rejestracja: 2014-08-28, 17:11
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Mysłowice
Podziękował : 2 razy

#61

Post autor: Matti »

Wg. mnie zgłaszanie spotkania nie ma sensu.. Raczej dopiero jak zgłosimy, wtedy będą pytania po co, dlaczego itd.

Awatar użytkownika
Sławek
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 15492
Rejestracja: 2008-03-01, 13:59
Imię: Obi-Wan Kenobi
Lokalizacja: Mielec
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 94 razy

#62

Post autor: Sławek »

A jak zaprosisz na ognisko z okazji imienin 25-ciu znajomych to zgłaszasz na policję ? :)

Pozdr

Awatar użytkownika
HUBertPL
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 1338
Rejestracja: 2014-07-12, 23:18
Imię: Hubert
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Otrzymał podziękowań: 10 razy

#63

Post autor: HUBertPL »

Oj - kolega tylko spytał :) Widać przynajmniej że zabiera się do sprawy kompleksowo, a to połowa sukcesu.
Pewnie trzeba do tego podejść tak jak wspominał Zootornik - każdy sam płaci za kwaterę. A że spotkamy się razem pojeździć - no cóż - przypadek ! Zresztą nie spodziewam się jakiegoś syfu...

Awatar użytkownika
RC-Nennox
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 2569
Rejestracja: 2013-11-17, 14:55
Imię: Błażej
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

#64

Post autor: RC-Nennox »

Ja to Waszego toku myślenia nie rozumiem - tyle się mówi, że w okolicach Warszawy nie ma zawodów i fajnie by było, gdyby były. Chcemy coś zorganizować, zadaję pytanie i zamiast dostać na nie konkretną odpowiedź piszecie pierdoły w stylu "A czy na wesele?.. a czy na urodziny?..". Nic dziwnego, że nikt się nie pali do organizacji zawodów w tej okolicy jak macie do tego takie podejście. Zastanówcie się chwilę - w W-wie co chwile są jakieś marsze, rozróby "patriotów" i co zrobi policja/straż miejska jak zobaczy grupę kilkudziesięciu osób, w większości podpitych? Nie podejdzie, żeby wypisać mandaciki? Nie zapyta, kto jest organizatorem? Zastanówcie się czasem zanim odpiszecie bzdury nie do końca na temat..

Awatar użytkownika
HUBertPL
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 1338
Rejestracja: 2014-07-12, 23:18
Imię: Hubert
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Otrzymał podziękowań: 10 razy

#65

Post autor: HUBertPL »

OK, ale zasadniczą cechą rozmowy jest to że nie wszyscy mają rację, nie wszyscy mówią na temat - nie wiem czym jesteś zdziwiony ;)
Ja już dawno przywykłem :)

Awatar użytkownika
Sławek
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 15492
Rejestracja: 2008-03-01, 13:59
Imię: Obi-Wan Kenobi
Lokalizacja: Mielec
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 94 razy

#66

Post autor: Sławek »

RC-Nennox pisze:Ja to Waszego toku myślenia nie rozumiem - tyle się mówi, że w okolicach Warszawy nie ma zawodów i fajnie by było, gdyby były. Chcemy coś zorganizować, zadaję pytanie i zamiast dostać na nie konkretną odpowiedź piszecie pierdoły w stylu "A czy na wesele?.. a czy na urodziny?..". Nic dziwnego, że nikt się nie pali do organizacji zawodów w tej okolicy jak macie do tego takie podejście. Zastanówcie się chwilę - w W-wie co chwile są jakieś marsze, rozróby "patriotów" i co zrobi policja/straż miejska jak zobaczy grupę kilkudziesięciu osób, w większości podpitych? Nie podejdzie, żeby wypisać mandaciki? Nie zapyta, kto jest organizatorem? Zastanówcie się czasem zanim odpiszecie bzdury nie do końca na temat..
Nie obrazaj kolego innych, nie ma takiej potrzeby. Słowa bzdury, podpitych itp. są conajmniej obraźliwe dla wiekszości biorących udział w zawodach.
Jak bedziesz zadawał takie pytania , to jak w okolicach Warszawy nie było zawodów, tak dalej nie bedzie. Lepiej po prostu wziąc się do roboty i zorganizować.
A moim zdaniem Zotornik odpowiedzial Ci jasno na Twoje pytanie, więc nie rozumiem czego jeszcze nie rozumiesz.


Pozdr

Awatar użytkownika
RC-Nennox
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 2569
Rejestracja: 2013-11-17, 14:55
Imię: Błażej
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

#67

Post autor: RC-Nennox »

Nikogo nie chciałem obrażać. Nie wiem jak inni organizują zawody, dlatego chciałem się czegoś dowiedzieć. Myślałem ze skonsultuje to co wiem z wiedzą forumowiczów, którzy już zawody organizowali.. Widzę, że zrobiła się z tego przepychanką słowna zupełnie nie potrzebna. Ja za swoje źle dopasowane słowa przepraszam - jak powiedziałem wcześniej nikogo nie chciałem urazić, chodziło mi tylko o opisanie sytuacji. Byłem tylko na jednych zawodach więc nie wiem jak to wygląda od strony organizacji. Ale wiem jedno - jak się chce wejść na jakiś teren i coś tam zrobić wypadałoby mieć czyjaś zgodę na to. I to by było tyle w tym temacie.

Awatar użytkownika
Zapo
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 1059
Rejestracja: 2010-03-14, 18:23
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 12 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

#68

Post autor: Zapo »

:biglol :party za moje zachowania już mogę z góry przeprosić :crazy :biglol

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13469
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

#69

Post autor: zotornik »

Odpowiedziałem dokładnie na Twoje pytanie, wraz ze wskazaniem "cech szczególnych" dla naszych spotkań. Weseli i rozbrykani, to koledzy są na terenie noclegowni - po za nią, na trasach zawodów jesteśmy "normalni".
Spotkania organizujemy bądź na terenie prywatnym, bądź "publicznym".
W przypadku pierwszym: Zawisza, Przemo, Barman kontaktowali się z właścicielem terenu (zwykle kamieniołom lub kopalnia pisaku) i po bezpośredniej rozmowie uzyskiwali zgodę. W wskazanych przykładach - właściciele obiektów, to też ich sąsiedzi lub znajomi - więc rozmowa zwykle była formalnością.
Przy korzystaniu z terenów Lasów Państwowych lub terenów miejskich nie podejmowaliśmy żadnych rozmów w "władzami".
Nigdy z tego co wiem nie płaciliśmy odstępnego za użyczenie terenu ! Owszem, odwdzięczaliśmy się reklamą - np. u Przema na zawodach pojawiała się ekipa lokalnej prasy, a w artykule o zawodach dziękowaliśmy Panu "Y" właścicielowi takiej to a takiej kopalni ...

Miejsca spotkań/zawodów przez długi czas, wynikały nie tyle z atrakcyjności miejsc w których się spotykaliśmy - a z miejsc w których mieszkaliśmy. Mało kto pamięta, czasy gdy na "zawody" przyjeżdżało 6-7 osób (a każdy z zupełnie innym modelem ;))
Pablo z Maćkiem z Gdańska, to robili u siebie, Mirek pod Wrocławiem, RaV w Warszawie, Max na Jurze, itd.
Obecnie jest nas więcej i to jest jeden z kłopotów organizacyjnych - potrzebujemy zazwyczaj od 20 do 40 miejsc noclegowych. Ideałem jest gdy jesteśmy w jednym budynku, gdzie można zamówić jedzenie, gdzie jest większa sala w której można się wspólnie zebrać wieczorami.

Chyba o tym pisałem, ale się upewnię - mam nadzieję, że jeśli jest mowa o zawodach w "Warszawie", to jednak mówimy o docelowym miejscu w konkretnym od niej oddaleniu, typu Kampinos.

p.s.
Języka kolegi Nennoxa nie będę komentował - bo to właśnie on nie zachęca do udzielania porad i podpowiedzi.


edit
Pasuje, aby miejsce w którym jeździmy nie było oddalone od noclegu więcej jak 10km lub ok. 10 min. jazdy.
Jeżeli noclegownia nie oferuje obiadów, to również trzeba zorientować się, czy może inny ośrodek w bliskiej okolicy może zaoferować jedzonko - albo czy są przynajmniej jakieś pizzabary, bary lub restauranty z cenami dla ludzi.
Zdaję sobie sprawę, iż okolice Warszawy i oferta na obiekty które mogły by nas zainteresować - jest cenowo 1,5x , 2x droższa od innych części kraju.

Nie byłem, można zweryfikować okolicę - a baza z opisu spełnia nasze potrzeby.
http://osada-puszczanska.pl/

Awatar użytkownika
Tom Balu
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 219
Rejestracja: 2014-07-24, 12:19
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa Włochy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#70

Post autor: Tom Balu »

p.s.
Języka kolegi Nennoxa nie będę komentował - bo to właśnie on nie zachęca do udzielania porad i podpowiedzi.

Dajcie już spokój z docinkami. Jak dzieci w piaskownicy :hammer
Chłopak się stara zrobić coś dobrego ,a tu same kłody pod nogi. Trochę wyrozumiałości, nie ma co się obrażać :q

Awatar użytkownika
Sandra
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 397
Rejestracja: 2014-06-17, 11:56
Imię: Sandra RC Nennox
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#71

Post autor: Sandra »

No dobrze, założyłam ten temat, to mogłabym się czasem wypowiedzieć ;)

Na czym stoimy?
Bolek pisze:Świder jest okey ale tylko na 3-4 godzinnego spotkania, nic więcej :|
Też mam takie wrażenie niestety :/
irko pisze: (...)

jedyne ograniczenie to liczba gości - 16 os

Propozycja tej lokalizacji dotyczy organizacji zawodów w okolicach jeziorka (Macierówka)
Patrząc na to, że na Warszawskie Spotkania Weekendowe zbieramy podobną ilość osób, to raczej niestety odpada ;)
michlis pisze:Znalazłem niedawno ciekawe miejsce, niestety nie ma maca w okolicy ;)

https://www.google.pl/maps/dir//52.1900 ... ,16z?hl=pl

Na tej działce jeszcze niedawno był remont wiaduktu kolejowego, ale już się z tym uwineli. Zostało za to sporo ziemi na kilku metrowych nasypach,

więc małym wysiłkiem można mieć górki na podjazdy.

Ja osobiście śmigam tam swoim buggy 1:10 i też jest git.

W okolicy można znaleźć hotele pracownicze w rozsadnej cenie.
Jak wygląda sytuacja w tym miejscu michlis? :)
zipi pisze:Witam
Na początku działo się w temacie teraz cisza...
Niby mamy dużo czasu ale zaraz święta później New Year i robi się bardzo mało czasu.
pozdr
Już nadrabiamy :D
RC-Nennox pisze:Myślimy nad Mokrym Ługiem, ale to Tom Balu musiałby się wypowiedzieć, bo tam był (nawet dzisiaj ;)), my jeszcze nie mieliśmy

kiedy dotrzeć.
Tylko pozostaje dalej problem noclegu... (...)
Tak jak napisał RC-Nennox - przyglądamy się tej miejscówce coraz poważniej :)

...

Chciałabym się jeszcze odnieść do przepychanki, która miała miejsce w tym temacie. Po przeczytaniu całości mam wrażenie, że wszyscy trzej panowie (zotornik, RC-Nennox i Sławek) daliście trochę ciała... Nennox niepotrzebnie się uniósł, ale przeprosił, także luz. Zotornik - fajnie, że tu komentujesz, niemniej jednak temat noclegu był już wcześniej poruszany, także pytanie Nennoxa ewidentnie dotyczyło miejscówki zawodów, a nie
spania. Sławek - czy zawsze odpowiadasz pytaniem na pytanie? ;) Trochę teksty o weselu i imieninach były nie na miejscu, nie uważacie?

Bardzo Waszą trójkę proszę o "podanie sobie rączek" i zakończenie sporu. Cytując Tom Balu:
Tom Balu pisze:(...) Dajcie już spokój z docinkami. Jak dzieci w piaskownicy :hammer
Chłopak się stara zrobić coś dobrego ,a tu same kłody pod nogi. Trochę wyrozumiałości, nie ma co się obrażać :q

Awatar użytkownika
Sławek
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 15492
Rejestracja: 2008-03-01, 13:59
Imię: Obi-Wan Kenobi
Lokalizacja: Mielec
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 94 razy

#72

Post autor: Sławek »

Koleżanka wywodzi się z tego samego środowiska geograficvznego co kolega Nennox, więc nawet trudno wymagać aby wypowiedź była inna :)
Nie znasz mnie, więc nie pisz "jak zwykle", bo akurat jesteś w błędzie, nie odpowiadam pytaniem na pytanie, tu po prostu nie można było udzielić innej informacji zwrotnej :)

Niestety ale kolega Nennox atakował za każdym razem jak dostał odpowiedź, zwłaszcza wyczerpującą od Zotornika, więc nie wymagaj, że każdy będzie siedział grzecznie i podkuli ogon otrzymując takie riposty :)

Ale rozumiem, że w związku z tym, kolega weźmie się do roboty i w przyszłym sezonie co najmniej raz będziemy gościć na zawodach w W-wie :OK

Pozdr

Awatar użytkownika
zipi
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 1797
Rejestracja: 2012-07-20, 05:50
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Czernikowo
Podziękował : 11 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

#73

Post autor: zipi »

Witam
Postanowiłem się wypowiedzieć w temacie. Kiedy szukałem miejsca pod zawody byłem w kilku miejscach ( inni właściciele terenu) będąc sam nikogo nie powiadamiałem. Moim zdaniem Nennox bezwzględnie musisz mieć zgodę właściciela terenu czy to jest żwirownia, kopalnia, Nadleśnictwo, Gmina czy Urząd Miasta .
Napiszę jedną historię która miała miejsce, koledzy ze świata RC Rally organizowali rajd w parku w stolicy. Po godzinie zostali wypędzeni bo nie mieli żadnej zgody. Szczerze mówiąc nie chcę mi się do Was jechać z myślą o przerywanych zawodach i zmianach lokalizacji ze względu na :party .
Sandra jak macie pytanka dzwonić.
Powodzenie i działać. :q :q

pozdr

Awatar użytkownika
rafal-waw
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 1184
Rejestracja: 2014-07-14, 09:52
Imię: Rafał
Lokalizacja: Pomiechówek
Podziękował : 9 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

#74

Post autor: rafal-waw »

Sławek pisze:Koleżanka wywodzi się z tego samego środowiska geograficvznego co kolega Nennox, więc nawet trudno wymagać aby wypowiedź była inna :)
Obserwuje tą zbędna i nic niewnoszącą przepychankę ale tej wypowiedzi to już całkiem nie rozumiem.
???

..........
............
Nenoxx ma rację pytając o pozwolenia. niestety Warszawka jest trudnym miejscem do organizowania imprez dla większej grupy ludzi. Jak Sebastian wspominał ,każda większa grupa buzi zainteresowanie "prawa". Uroki Stolicy nękanie przez różne wiece, przemarsze , tu są wylewane żale do naszych władz i stąd między innymi bierze się czujność służb porządkowych.
Ostatnio zmieniony 2014-12-08, 21:32 przez rafal-waw, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Radek
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 11536
Rejestracja: 2009-12-25, 22:29
Imię: noname
Lokalizacja: WOT
Podziękował : 26 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

#75

Post autor: Radek »

SPOKÓJ :q :q :q

Uwielbiam Was Wszystkich i nie mam zamiaru żeby mi się tu ktoś skłócił :q

Błażej zadzwoń do mnie to sobie pogadamy i na wszystko Ci dam odpowiedz, jak nie to przedzwonimy do Zotornik i będzie wszystko wiadomo, ok?

Zablokowany

Wróć do „Archiwum pozostałych spotkań i imprez”