TRX-4 by Mapet

Zagroda TRXów, buchających gorącym powietrzem z przegrzanych regulatorów i ze skwierczących serw...
Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13463
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

Re: TRX-4 by Mapet

#16

Post autor: zotornik »

Czasami trzeba coś zepsuć, by mieć czym się zająć.
Maperro pisze:Więc zanabyłem takie cudo:
Ktoś mnie podrabia :) - można prosić o link.

Sterownika, który linkujesz absolutnie nie polecam.
U mnie miały one zawsze pecha, połowa z zamówionych nie dojechała (z mojej winy, ale to inna historia) - a druga połowa, która dotarła, albo nie odpaliła, albo szybko zakończyła żywot.

Przede wszystkim, cena w linkowanym przez ciebie sklepie, to jakiś kosmos. One są do kupienia na co dzień w cenie od 8 do 15$
https://pl.aliexpress.com/item/33035716 ... b201603_55

Powyższe sterowniki często bardzo kapryśnie działają (o ile działają), sygnał raz jest sygnał, a 3x nie ma :>
Ulegają również często spaleniu, gdy współpracują z mocniejsza wyciągarką np. wykonaną z serwa.

Ostatnio testuję - na modelu kolegi, a jak się sprawdzi, to powtórzę i u siebie - sterowanie prostym regulatorem za ok. 5$
https://pl.aliexpress.com/item/33039618 ... b201603_55
Na razie się sprawdza, tylko trzeba odpowiednio "toto" podłączyć, by nie spalić głównego ESC.

Awatar użytkownika
Maperro
Teoretyk
Posty: 42
Rejestracja: 2019-09-26, 18:18
Imię: Grześ
Lokalizacja: Sandomierz
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: TRX-4 by Mapet

#17

Post autor: Maperro »

zotornik pisze:
Maperro pisze:Więc zanabyłem takie cudo:
Ktoś mnie podrabia :) - można prosić o link.
Wyciągarkę zanabyłem z ręki od wykonawcy na imprezie w Bałtowie. Na foto jest nazwa , ale tylko profil na fb znalazłem.
zotornik pisze:
Sterownika, który linkujesz absolutnie nie polecam.
U mnie miały one zawsze pecha, połowa z zamówionych nie dojechała (z mojej winy, ale to inna historia) - a druga połowa, która dotarła, albo nie odpaliła, albo szybko zakończyła żywot.
Dzięki za ostrzeżenie. Miałem nadzieję że HobbyTech (przynajmniej tak wnioskowałem z ich strony)to producent francuski a może tylko to re-brand. Rozumiem już że muszę poszukać niedużego regulatora , tylko ten który zalinkowałeś to pod 2s a ja mam górkę pakietów 3s i chcę przy nich zostać.
Czym sterować reglem? Narazie nie planuję zmiany apki a zależy mi na zdalnym sterowaniu więc z linkowanego przeze mnie zestawu kręcił mnie pilocik...
zotornik pisze:
Na razie się sprawdza, tylko trzeba odpowiednio "toto" podłączyć, by nie spalić głównego ESC.
Czy mógłbyś rozwinąć wątek?? Wydaje mi się że drugi regiel powinienem dolutować równolegle do głównego?

Awatar użytkownika
Tomy
* PIONIER / AT! *
* PIONIER / AT! *
Posty: 2650
Rejestracja: 2006-06-29, 20:39
Imię: Tomek
Lokalizacja: Wielka Polska :)
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: TRX-4 by Mapet

#18

Post autor: Tomy »

Ten model kolegi, to chyba mój :D Sprawdza się znakomicie. Zasilanie z pakietu 2s. Sterowanie jednym z wolnych kanałów w apce. Trzeba tylko wypiąć plus z wtyczki montowanej do odbiornika.
Polecam.

Awatar użytkownika
Maperro
Teoretyk
Posty: 42
Rejestracja: 2019-09-26, 18:18
Imię: Grześ
Lokalizacja: Sandomierz
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: TRX-4 by Mapet

#19

Post autor: Maperro »

Dzięki Tomy , ale ja nie mam wolnego kanału w apce :( Dlatego kombinuję nad rozwiązaniem z pilotem. Regla też nie opędzę tak po kosztach bo jeżdżę na 3s. Chyba zaryzykuję ten sterownik z modelarni. tylko jaki regielek pod 3s?? Chciałbym coś z polskich sklepów , żeby zmontować elektronikę jak najszybciej(różnica kosztów jest dla mnie drugorzędna a poza tym lubię wspierać polskie sklepy) a zimę poświęcić w całości na nową(chyba docelową) budę i jej picowanie.

Awatar użytkownika
Maperro
Teoretyk
Posty: 42
Rejestracja: 2019-09-26, 18:18
Imię: Grześ
Lokalizacja: Sandomierz
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: TRX-4 by Mapet

#20

Post autor: Maperro »

Update!
Wreszcie udało mi się zamontować wyciągarkę :D Sterownik Rc4WD + BEC Hobbywing za 20zł + serwo-wyciągarka.
IMG_7058.JPG
Sterownik i BEC trafiły do pudełka prawdopodobnie pochodzącego od Axialowego Unimoga , całość uszczelniona silikonem akwarystycznym (znów pomysł ściągnięty od Zotornika):
IMG_7081.JPG
A następnie za pomocą pianki do mocowania żyroskopów przymocowałem pudełko z elektro na nadkolu :
IMG_7085.JPG
Mini-pilot od sterownika wyciągarki przy pomocy taśmy dwustronnej dokleiłem do nadajnika :
IMG_7088.JPG
Na zderzaku wylądowała imitacja wyciągarki od Pro-Line w której nawierciłem otwór przez który przeprowadziłem fragment pancerza od rowerowej linki hamulcowej. Imitacja przykręcona dwiema śrubami do zderzaka :
IMG_7086.JPG
Po zakończeniu zabawy z wyciągarką , postanowiłem wykonać małą wprawkę z prac w hipsie - skrzynię transportową na bagażnik dachowy. Ot małe ćwiczonko zanim zacznę rzeźbić wnętrze dla docelowej karocy :
IMG_7112.JPG
IMG_7113.JPG
IMG_7120.JPG
A na koniec kilka fotek ze spaceru po ruinach zamku w Międzygórzu (jeszcze bez wyciągarki):
IMG_7061.JPG
IMG_7066.JPG

Awatar użytkownika
welna79
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 4099
Rejestracja: 2012-02-23, 00:10
Imię: Stasiu, Staszek
Lokalizacja: Gród Kraka
Podziękował : 23 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy

Re: TRX-4 by Mapet

#21

Post autor: welna79 »

:OK
Po obłościach w hipsie poznacie talent Jego
Brawo, zapowiada się ciekawy serial pt: "Staranniocha i dzierganie Jego"

Powodzenia i przyjemności z upalania w terenie
:W

Awatar użytkownika
Maperro
Teoretyk
Posty: 42
Rejestracja: 2019-09-26, 18:18
Imię: Grześ
Lokalizacja: Sandomierz
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: TRX-4 by Mapet

#22

Post autor: Maperro »

Proszę o pomoc.
Czy ktoś z szanownych Kolegów wie jak podłączyć traxxasowski moduł oświetlenia #8028 z zasilaniem? Nie mam zamontowanego fabrycznego regla tylko hobbywinga 1080 i dodatkowy bec.
Traxxas instrukcję dał iście amerykańską zero oznaczeń tylko jak złożyć set po fabrycznemu.
Do modułu #8028 idą dwa kable : pojedynczy czarny do podłączenia do odbiornika
: dwużyłowy czerwony do podpięcia do regulatora fabrycznego.
Z modułu planuję zasilać lightbar traxxasowski #8087.
Jak to połączyć żeby nic nie spalić ? Pomocy ...

Awatar użytkownika
dyzio007
Teoretyk
Posty: 90
Rejestracja: 2010-11-14, 00:21
Imię: Daniel
Lokalizacja:
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: TRX-4 by Mapet

#23

Post autor: dyzio007 »

Kup przetwornicę step down , podłącz beca przetwornicę ustaw na 3v i do tego lightbar.

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Maperro
Teoretyk
Posty: 42
Rejestracja: 2019-09-26, 18:18
Imię: Grześ
Lokalizacja: Sandomierz
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: TRX-4 by Mapet

#24

Post autor: Maperro »

Dzięki :)
Udało mi się ogarnąć temat. Podwójny kabel z modułu z wtyczką JST jednak jest dwukolorowy. Jestem lekko daltonistyczny i nie zauważyłem. Moduł który chyba właściwie jest step-downem podpiąłem przez rozdzielacz do beca na 6V i wszystko śmiga.
W modelu zaszło kilka zmian , jutro postaram się zapodać fotki.
Wpadłem na szalony pomysł - będę próbował wyrzeźbić wnętrze do sporto-budy (podoba mi się skubana). Czekam jeszcze na listwę do przenoszenia krzywizn i zaczynam dziergać. :VV

Awatar użytkownika
Maperro
Teoretyk
Posty: 42
Rejestracja: 2019-09-26, 18:18
Imię: Grześ
Lokalizacja: Sandomierz
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: TRX-4 by Mapet

#25

Post autor: Maperro »

:update in progress :D

Model dostał drukowaną półkę na baterię Low-CoG , skrzynkę z becem i sterownikiem wyciągarki przeniosłem z lewego przedniego nadkola na tylne prawe. Dołożone dodatkowe wyjście z beca dla oświetlenia.
img-7252.jpg

W tej chwili najwyższym punktem w obrębie przyszłego wnętrza kabiny są snapy serw blokad dyferencjałów.
Wychodzi to około 5cm powyżej progów na których opierają się boki kabiny.
img-7253.jpg

Zaczyn kabiny. Niestety fotele będą spoczywały bezpośredni na podłodze ...
img-7255.jpg

Awatar użytkownika
Maperro
Teoretyk
Posty: 42
Rejestracja: 2019-09-26, 18:18
Imię: Grześ
Lokalizacja: Sandomierz
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: TRX-4 by Mapet

#26

Post autor: Maperro »

Małymi kroczkami do przodu. Zaczyn podłogi przymierzony pierwszy raz z zaczynem deski i fotelami.
Najbardziej obawiałem się dopasowania deski do podszybia ale wyszło za pierwszym strzałem :VV
img-7260.jpg
img-7258.jpg
img-7259_4.jpg
Teraz zamierzam pokolei:
-zaczyn deski przekształcić w deskę(deska będzie delikatnie inspirowana dechą z Patrola GRII)
-zrobić i spasować tunel środkowy
-zrobić i spasować boczki drzwi
-pomalować :D

Awatar użytkownika
Maperro
Teoretyk
Posty: 42
Rejestracja: 2019-09-26, 18:18
Imię: Grześ
Lokalizacja: Sandomierz
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: TRX-4 by Mapet

#27

Post autor: Maperro »

Tablica zrobiona :OK
Załączniki
IMG_7279.JPG
IMG_7283.jpg
IMG_7286.JPG
IMG_7287.JPG
IMG_7290.JPG
IMG_7294.JPG
IMG_7295.JPG

Awatar użytkownika
Apeswu
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 458
Rejestracja: 2015-12-17, 15:42
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Gorzów / Lubuskie
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: TRX-4 by Mapet

#28

Post autor: Apeswu »

Maperro pisze:Tablica zrobiona :OK

Fajnie :)
Jakimi farbami malowałeś?

Awatar użytkownika
Bemarcin
Teoretyk
Posty: 1187
Rejestracja: 2010-10-05, 13:16
Imię: Marcin
Lokalizacja: WOT
Podziękował : 9 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: TRX-4 by Mapet

#29

Post autor: Bemarcin »

Maperro pisze:
Zakochałem się w LC70 z garaży kolegów Jerrego i Francy i w tą stronę chcę uderzyć.
Czy ktoś z szanownych Kolegów widział może tę budę w wersji dla trx4 w którymś z polskich sklepów? Wiem że jest na banng-u i ali ,ale ja bym chciał dać naszemu sklepowi zarobić. Ot taki mój patriotyzm. Jeśli tak to bardzo proszę o link.
Ta buda z tym podwoziem wygląda żałośnie i pokracznie. To raczej buda do ss.

Awatar użytkownika
Maperro
Teoretyk
Posty: 42
Rejestracja: 2019-09-26, 18:18
Imię: Grześ
Lokalizacja: Sandomierz
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: TRX-4 by Mapet

#30

Post autor: Maperro »

Apeswu pisze:

Jakimi farbami malowałeś?
Malowałem farbami Tamiya do modeli redukcyjnych + aerograf.
Deska to XF-68 Nato Brown ,rozjaśniona XF-15 Flat Flash. Elementy czarne to XF-85 Rubber Black. Na podstawowe kolory poszedł Sidolux na to olejny wash , podmalowanie drobnicy i lakier matowy w sprayu Mr.Hobby Flat Clear.
Pozdrawiam i zabieram się za tunel środkowy :)
Bemarcin pisze:
Maperro pisze:
Zakochałem się w LC70 z garaży kolegów Jerrego i Francy i w tą stronę chcę uderzyć.
Czy ktoś z szanownych Kolegów widział może tę budę w wersji dla trx4 w którymś z polskich sklepów? Wiem że jest na banng-u i ali ,ale ja bym chciał dać naszemu sklepowi zarobić. Ot taki mój patriotyzm. Jeśli tak to bardzo proszę o link.

Ta buda z tym podwoziem wygląda żałośnie i pokracznie. To raczej buda do ss.

To był pomysł z którym nosiłem się zaraz po nabyciu podwozia. Później miałem okazję zobaczyć na "żyweoczy" Trx ubranego w LC70 i ... buda jest piękna ale wygląda jak na szczudłach postawiona na traxxowych portalach ... i jeszcze Jerry pokazał jak ta Toyota powinna wyglądać i pomysł zarzuciłem. Zdecydowałem się zbajerować Sporta .
Z trx i tak nie zrobie nic klasowego poza extremem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „TRX-y, diabelskie pomioty...”