TRX-4 by Mapet

Zagroda TRXów, buchających gorącym powietrzem z przegrzanych regulatorów i ze skwierczących serw...
Awatar użytkownika
Maperro
Teoretyk
Posty: 42
Rejestracja: 2019-09-26, 18:18
Imię: Grześ
Lokalizacja: Sandomierz
Otrzymał podziękowań: 1 razy

TRX-4 by Mapet

#1

Post autor: Maperro »

Witam.
Pozwalam sobie założyć garaż dotyczący mojego nowego pieszczocha :)
Po długiej lekturze forumowych tematów zdecydowałem się na TRX-4 Kit- nie wyobrażam sobie nie złożyć własnego modelu. Inspirowany garażami Szanownych Kolegów już na etapie montażu kit-a postanowiłem zmienić kilka elementów:
Serwo- Savox1210sg + metalowy orczyk,
Regiel- HobbyWing 1080
Silnik- Absima 45T (powinien dojechać jutro , narazie założony stockowy- chciałem już go uruchomić :OO ale i tak czapa, o czym dalej :krzyk )
Koła -felgi injora +90g ołowiu na każdą + chińskie SuperSwampery.
Miałem nadzieję że dziś przejadę kilka metrów po domu niestety... Osoba kompletująca mojego kita zapomniała zapakować snapy łączących linki blokad dyferencjałów z servami :00 . Mam nadzieję że sympatyczni Panowie z RcForFun pomogą rozwiązać problem do weekendu.
Docelowo chcę podwozie ubrać w LC-70 od killerbody lub w coś takiego https://greensmodels.co.uk/collections/ ... 1-10-scale lecz tu cena jednak daje do myślenia , pozatym ta karoca po dorobieniu wnętrza wystrzeli cg w kosmos się obawiam. Tymczasowo reksio dostanie budkę od wersji sport. Zamierzam odwiedzić bałtowską off-manię , mam nadzieję że możliwość obejrzenia tak wielu modeli pomoże mi znaleźć inspirację i obrać kierunek.
Na razie nie ma co pokazywać trx prawie jak każdy inny tylko goły :VV ale pierwszy post bez foto ...
Załączniki
IMG_6934.JPG
IMG_6933.jpg
IMG_6932.JPG

Awatar użytkownika
Zbyszek
Teoretyk
Posty: 1136
Rejestracja: 2013-03-19, 17:27
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Oborniki wlkp
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: TRX-4 by Mapet

#2

Post autor: Zbyszek »

Aha , to już drugi co składa modele na stolnicy małżonki :D .

Gratulacje z wyboru modelu , będzie Pan zadowolony :OK .

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13463
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

Re: TRX-4 by Mapet

#3

Post autor: zotornik »

Maperro pisze:... postanowiłem zmienić kilka elementów ...
Jak widać opony "jedynie słuszne" :OK

Choć to "gotowiec" jest co przy nim zmieniać jak nie na lepsze, to dla samego grzebania przy modelu :)
Maperro pisze:Osoba kompletująca mojego kita zapomniała zapakować snapy łączących linki blokad dyferencjałów z servami
W razie "W", blokujesz na stałe linki i jedziesz na sztywnym 4x4. U Tomy-ego (i u mnie chyba też), znajdziesz podpowiedź jak to zablokować.

Awatar użytkownika
Maperro
Teoretyk
Posty: 42
Rejestracja: 2019-09-26, 18:18
Imię: Grześ
Lokalizacja: Sandomierz
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: TRX-4 by Mapet

#4

Post autor: Maperro »

Model gotowy na pierwszy spacer :D
Panowie z RcForFun dosłali mi brakujące snapy , wszystko działa. Silnik już 45t ,model stał się uroczo powolny :VV
Myślałem że dociągnę na golasa do docelowej budy , ale NIE!! Wstyd mi było za niego, jak tak można między ludzi. Razem ze snapami przyjechała buda od Sporta. Szczęście modelarskie mi dziś dopisało i w pracy mogłem sobie trochę popryskać...
Jutro wezmę się za waloryzację szpeju, a za tydzień mam nadzieję odwiedzić Bałtów mam nadzieję że Państwo Rc-Nenox nie obrażą się jeśli wpadnę w sobotnie popołudnie na 2-3 godzinki z modelem bez rejestracji, jako taki bardziej zaangażowany widz :>
zotornik pisze: Jak widać opony "jedynie słuszne" :OK
Był Pan bezpośrednią inspiracją wyboru opon :)
zotornik pisze: Choć to "gotowiec" jest co przy nim zmieniać jak nie na lepsze, to dla samego grzebania przy modelu :)
Chyba dochodzę do etapu gdzie wolę grzebać !!
Zbyszek pisze:Aha , to już drugi co składa modele na stolnicy małżonki :D .

Gratulacje z wyboru modelu , będzie Pan zadowolony :OK .
Dziękuję , już jestem zadowolony.
A co do deski to ok, jestem drugi ale za to w jakim towarzystwie!
Załączniki
czyścioch
czyścioch
Pierwsza warstwa : Tamiya PS5 Black
Pierwsza warstwa : Tamiya PS5 Black
druga warstwa : Tamiya PS63 Bright Gun Metal
druga warstwa : Tamiya PS63 Bright Gun Metal
trzecia warstwa : Tamiya PS17 Metallic Green
trzecia warstwa : Tamiya PS17 Metallic Green
Efekt Finalny :)
Efekt Finalny :)
IMG_6945.JPG

Awatar użytkownika
welna79
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 4099
Rejestracja: 2012-02-23, 00:10
Imię: Stasiu, Staszek
Lokalizacja: Gród Kraka
Podziękował : 23 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy

Re: TRX-4 by Mapet

#5

Post autor: welna79 »

:Y
Aż nie mogę uwierzyć.....



Że mi się Traxxxx podoba :D


Bardzo ładna robota i upgraty

Awatar użytkownika
ges
Naczelny grafik
Naczelny grafik
Posty: 2734
Rejestracja: 2014-04-26, 18:50
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Trzebnica
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 23 razy

Re: TRX-4 by Mapet

#6

Post autor: ges »

welna79 pisze::Y
Aż nie mogę uwierzyć.....
Że mi się Traxxxx podoba :D
Pzejdź się. Rozchodź to! :LOL

Lamperia w kolorach metalicznych i od razu ta buda przestaje wyglądać jak tania zabawka. Dobry ruch. :OK

Awatar użytkownika
jaruso
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 6928
Rejestracja: 2011-01-26, 12:06
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Gorlice, Małopolska
Podziękował : 48 razy
Otrzymał podziękowań: 83 razy

Re: TRX-4 by Mapet

#7

Post autor: jaruso »

welna79 pisze::Y
Aż nie mogę uwierzyć.....
Że mi się Traxxxx podoba :D
Jeszcze, czy już waść nietrzeźwy jest? :>>

PS. Autor tematu niech się nie przejmuje i działa spokojnie dalej ;)

Awatar użytkownika
Maperro
Teoretyk
Posty: 42
Rejestracja: 2019-09-26, 18:18
Imię: Grześ
Lokalizacja: Sandomierz
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: TRX-4 by Mapet

#8

Post autor: Maperro »

Dziękuję za miłe słowa :)
Moim skromnym, ta buda nadal wygląda jak zabawka ze sklepu dla dzieci... Trzeba by w nią wsadzić kupę roboty i kasy żeby to zaczęło wyglądać , ale lepsze to niż gołe podwozie.
Zakochałem się w LC70 z garaży kolegów Jerrego i Francy i w tą stronę chcę uderzyć.
Czy ktoś z szanownych Kolegów widział może tę budę w wersji dla trx4 w którymś z polskich sklepów? Wiem że jest na banng-u i ali ,ale ja bym chciał dać naszemu sklepowi zarobić. Ot taki mój patriotyzm. Jeśli tak to bardzo proszę o link.

Awatar użytkownika
ges
Naczelny grafik
Naczelny grafik
Posty: 2734
Rejestracja: 2014-04-26, 18:50
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Trzebnica
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 23 razy

Re: TRX-4 by Mapet

#9

Post autor: ges »

Uderz do fckit.pl

Awatar użytkownika
Maperro
Teoretyk
Posty: 42
Rejestracja: 2019-09-26, 18:18
Imię: Grześ
Lokalizacja: Sandomierz
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: TRX-4 by Mapet

#10

Post autor: Maperro »

Jerry_Cornelius pisze:Tylko lc70 Francy ma "poprawione" nadkola na duże opony. Moja zaś ma na mniejsze do ok 99mm średnicy ;)
Ot taka informacja by nie było "zaskoczenia"

Pozdr.
Dziękuję Jerry za czujność i zainteresowanie. Dzięki waszym garażom dowiedziałem się o tej różnicy. Dlatego zależy mi na wersji dedykowanej dla trx. W polskich sklepach wersję dla axiala można dostać bez problemu, na wersję dla traxxasa jeszcze nie trafiłem.
Pomalowałem dodatki więc się pochwalę:

Dobrą pomocą do malowania linii drzwi na leksanie jest taśma do wytłaczarek np: https://www.dymosklep.pl/produkty/tasmy-dymo fajnie się układa , jest na tyle gruba że, swobodnie spełnia rolę linijki. Do tej pory używałem jej do trasowania linii podziału na modelach redukcyjnych 1/48.
Załączniki
IMG_6946.JPG
IMG_6950.JPG
IMG_6952.JPG
IMG_6955.JPG
IMG_6957.JPG

Awatar użytkownika
Maperro
Teoretyk
Posty: 42
Rejestracja: 2019-09-26, 18:18
Imię: Grześ
Lokalizacja: Sandomierz
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: TRX-4 by Mapet

#11

Post autor: Maperro »

:update
Model jeszcze nie był w terenie, a ja nie mogłem się powstrzymać....
Podciąłem nadkola od bronco (te z kita) i teraz pasują do budki sporta, może będzie trochę czyściej.
Buda dostała grill i tylna klapę 3d , drukowane klamki i lusterka od TRX4 G500 . Podkleiłem też hipsem pomalowanym na czarno wnętrze karoseji.
Zmieniłem też tylny zderzak na wersję od sporta , ten z kitu jest fatalny :D
IMG_6974.JPG
A miało być po minimalu. Chyba mu jeszcze światła machnę...
Załączniki
IMG_6975.JPG

Awatar użytkownika
welna79
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 4099
Rejestracja: 2012-02-23, 00:10
Imię: Stasiu, Staszek
Lokalizacja: Gród Kraka
Podziękował : 23 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy

Re: TRX-4 by Mapet

#12

Post autor: welna79 »

To światła jeszcze nie zrobione i nie działają :Y
:D

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13463
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

Re: TRX-4 by Mapet

#13

Post autor: zotornik »

Maperro pisze:Dobrą pomocą do malowania linii drzwi na leksanie jest taśma do wytłaczarek np: https://www.dymosklep.pl/produkty/tasmy-dymo fajnie się układa , jest na tyle gruba że, swobodnie spełnia rolę linijki. Do tej pory używałem jej do trasowania linii podziału na modelach redukcyjnych 1/48.
:OK

Zdaje się, iż jeszcze nie napisałem ... to napiszę teraz: zestawienie kolorystyki na karoserii bardzo "misie" podoba.
Kolejna sprawa - choć piszę to często - karoseria lexanowa z racji technologi jej powstawania jest nieco pozbawiona szczegółów, dlatego tak ważne dla urealnienia wyglądu karoserii, są wszelkie dodatków jak klamki, etc., kolejny plusik za takie działania.
Maperro pisze:Podkleiłem też hipsem pomalowanym na czarno wnętrze karoseji.
To przydatny zabieg, szczególnie gdy koła wchodzą pod nadkola i bieżnik piłuje po wewnętrznej stronie ścierając farbę - ja podklejałem czarną taśmą izolacyjną. Na dłuższą metę nie trwałe, ale łatwe w rewitalizacji.
Przy okazji skoro mowa o działaniach na karoserii od wnętrza, to uczulam na ewentualne malowanie jako formy tzw. maski (kurtyny) mającej uczynić karoserię mniej prześwitującą. Czasami takie malowanie, może zniweczyć pierwotny wygląd karoserii. Przykład poniżej:
DSC_7688_00001.jpg
DSC_8631_00002.jpg
DSC_8633_00003.jpg
Karoseria, która pierwotnie wyglądała na pomalowaną jednolicie, po nałożeniu czarnej maski od wewnątrz, uwidoczniła wszelkie niedoskonałości pierwotnego malowania. Do niektórych się przyzwyczaiłem, inne zasłoniłem naklejkami.
Podobna sytuacja miała miejsce, gdy nałożyłem czarną maskę w oryginalnej karoserii Defendera od TRX-4 - choć ta fabrycznie ma już białą maskę. Tu plamy uwidoczniły się głównie w załamaniach i "kątach" karoserii. Ostatecznie skończyło się przyśpieszoną decyzją o zmianie koloru na CT i malowanie od zewnątrz.

Po tych doświadczeniach, inną karoserie miałem podklejoną od środka folią samoprzylepną - na zasadzie wycinania w miarę pasujących kształtów i doklejania braków, a jeszcze inną miałem awaryjnie wyklejoną taśmą izolacyjną ... ale nabrała wagi :)

Sorry za te własne reminiscencje, ale jakoś takoś "misie" przypomniało, a szkoda było by zepsuć dotychczasową robotę.


p.s.
Jakieś trzy tygodnie temu byłem w Sandomierzu sprzedać drona i miałem sporo czasu i Defka w bagażniku.

Awatar użytkownika
Maperro
Teoretyk
Posty: 42
Rejestracja: 2019-09-26, 18:18
Imię: Grześ
Lokalizacja: Sandomierz
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: TRX-4 by Mapet

#14

Post autor: Maperro »

zotornik pisze: uczulam na ewentualne malowanie jako formy tzw. maski (kurtyny) mającej uczynić karoserię mniej prześwitującą. Czasami takie malowanie, może zniweczyć pierwotny wygląd karoserii.
Ja karocę pomalowałem od wewnątrz na czarno. Kolory zasadnicze kładłem w 5-6 cieniutkich warstwach, dzięki czemu rozłożyły się w miarę ok. Nie jestem szpecem od malowania wspak (czyli od wewnątrz) , ale w redukcjach zawszę kładę czarny podkład błyszczący pod metalizer. Pomimo kładzenia cieniutkich warstw w okolicach dachu kabiny spływało trochę farby i na dachu i masce było widać różnicę w opalizacji metaliku. Dopiero czarny podkład wyrównał różnicę.
Pod metalik zawsze czarna kurtyna!!
zotornik pisze: p.s.
Jakieś trzy tygodnie temu byłem w Sandomierzu sprzedać drona i miałem sporo czasu i Defka w bagażniku.
Trzy tygodnie temu jeszcze modelu nie miałem := A szkoda ... Ale do Rzeszowa daleko nie mam :)

Awatar użytkownika
Maperro
Teoretyk
Posty: 42
Rejestracja: 2019-09-26, 18:18
Imię: Grześ
Lokalizacja: Sandomierz
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: TRX-4 by Mapet

#15

Post autor: Maperro »

W miniony weekend model wreszcie zaliczył debiut podczas bałtowskiej OffmaniRC.
IMG_7008.JPG
IMG_7004.JPG
IMG_7011.JPG
Generalnie jestem baaardzo zadowolony:) Impreza bardzo fajna , poznani ludzie świetni (pozdro dla Pączka , Star wymiata) a samochód spisał się nadspodziewanie dobrze :D Wyszły tylko dwa minusy:
Przy maksymalnym wykrzyżu i skręcie kół , koła ocierały o cofnięty na maksa zderzak Bronca, rozwiązanie banalne , podcinamy zderzak. Minus drugi : brak wyciągarki... Więc zanabyłem takie cudo:
IMG_7016.JPG
I tu muszę poprosić Kolegów o pomoc. Jak temat ogarnąć od strony elektryki? Potrzebuję sterownik do wyciągarki, czy taki się nada : https://sklep.modelarnia.pl/p17457,zdal ... 01073.html ?? Trochę tu dużo kabli szczególnie dziwią mnie te wyglądające jak kable do regla. Do czego i jak to podpiąć? Regiel? Bec? Bezpośrednio pod pakiet 2s?
Czy macie może jakieś inne pomysły ?

Przy okazji zdejmowania naklejek z numerami startowymi uszkodziłem budę :krzyk Idąc na leniucha postanowiłem spróbować zmyć resztki kleju preparatem Mr.Tool Cleaner od Mr.hobby. Efekt opłakany rozpuściło leksan... Ale papier ścierny 1500-2000-2500 i już jest lepiej choć nadal matowo i tu nastąpiło olśnienie SIDOLUX!! Na uszkodzony fragment naniosłem pędzlem cienka warstwę sidoluxu , którą następnie wypolerowałem mikrofibrą i nie ma śladu :piwo

Zacząłem też powoli ożywiać bagażnik : (obie fotki od strony drzwi ratowanych sidoluxem)
IMG_7017.JPG
IMG_7018.JPG

ODPOWIEDZ

Wróć do „TRX-y, diabelskie pomioty...”