TRAXXAS Land Rover Defender CT

Zagroda TRXów, buchających gorącym powietrzem z przegrzanych regulatorów i ze skwierczących serw...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Konioradek
Teoretyk
Posty: 327
Rejestracja: 2010-01-09, 23:54
Imię: Konrad
Lokalizacja: Warszawa
Otrzymał podziękowań: 4 razy

TRAXXAS Land Rover Defender CT

#1

Post autor: Konioradek »

Czas założyć garaż dla mojego TRX-a :D
Pewnie będzie wyglądał jak większość ale co tam.
Jedyne co ma fajnego to kolor orginalny :VV (z pudełka) i przezroczyste szyby. Docelowo planuje środek.
Czas na prezentacje.
IMG_5404a.JPG
IMG_5404a.JPG (45.45 KiB) Przejrzano 4796 razy
IMG_5401a.JPG

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13463
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

Re: TRAXXAS Land Rover Defender CT

#2

Post autor: zotornik »

Napisałeś w innym miejscu, że kolor jest jakby przygaszony, matowy, ale ja bym to traktowałbym jako zaletę, a nie wadę :OK

Nie masz wrażenia, że karoseria jest od zewnątrz pomalowana przeźroczystym mattem? Bo rozumiem, że to fabryczne malowanie jest od środka?
W sumie nawet ciekawe jak to uzyskali, bo lexan z natury swojej daje połysk, no chyba, że go jakoś dodatkowo "stłamsimy". Gdyby to była kwestia lexanu, to było by to widać i na szybach ...

Awatar użytkownika
Konioradek
Teoretyk
Posty: 327
Rejestracja: 2010-01-09, 23:54
Imię: Konrad
Lokalizacja: Warszawa
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: TRAXXAS Land Rover Defender CT

#3

Post autor: Konioradek »

Już najwyższa pora zacząć składać do kupy graty bo się trochą nazbierało :D
bbbb.jpg
Jeszcze są kratki na tylnie szyby oraz wnętrze lexan (niestety podczas transportu sporo się odkształciło) więc do końca jeszcze nie wiem czy zamontuję.

Awatar użytkownika
Radek
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 11533
Rejestracja: 2009-12-25, 22:29
Imię: noname
Lokalizacja: WOT
Podziękował : 26 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: TRAXXAS Land Rover Defender CT

#4

Post autor: Radek »

:OK

Awatar użytkownika
Konioradek
Teoretyk
Posty: 327
Rejestracja: 2010-01-09, 23:54
Imię: Konrad
Lokalizacja: Warszawa
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: TRAXXAS Land Rover Defender CT

#5

Post autor: Konioradek »

zotornik pisze:Napisałeś w innym miejscu, że kolor jest jakby przygaszony, matowy, ale ja bym to traktowałbym jako zaletę, a nie wadę :OK

Nie masz wrażenia, że karoseria jest od zewnątrz pomalowana przeźroczystym mattem? Bo rozumiem, że to fabryczne malowanie jest od środka?
W sumie nawet ciekawe jak to uzyskali, bo lexan z natury swojej daje połysk, no chyba, że go jakoś dodatkowo "stłamsimy". Gdyby to była kwestia lexanu, to było by to widać i na szybach ...

Oto wyjaśnienie koloru matowego w wersji CT. Kolor jest matowy bo lexan taki jest. Dobrze widać to na jednym ze zdjęć. (wyciąłem naklejkę by rozjaśnić szybę a tam matowy lexan)

Powoli karoca nabiera docelowego wyglądu.
1.jpg
2.jpg
3.jpg

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13463
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

Re: TRAXXAS Land Rover Defender CT

#6

Post autor: zotornik »

Konioradek pisze:Oto wyjaśnienie koloru matowego w wersji CT. Kolor jest matowy bo lexan taki jest. Dobrze widać to na jednym ze zdjęć. (wyciąłem naklejkę by rozjaśnić szybę a tam matowy lexan)
Nadal fajnie, że szyby choć trochę są przejrzyste - a wersja półmat od słupka B w tył, to nawet zaleta. Jednak dla szyby czołowej i szyb kierowca-pasażer lepszy wgląd do środka byłby ciekawszy ... o ile ktoś ma wnętrze :)

Nie szukałem specjalnie, ale producent tej wersji kolorystycznej karoserii, zdaje się nie sprzedaje "luzem", a szkoda.

Awatar użytkownika
Konioradek
Teoretyk
Posty: 327
Rejestracja: 2010-01-09, 23:54
Imię: Konrad
Lokalizacja: Warszawa
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: TRAXXAS Land Rover Defender CT

#7

Post autor: Konioradek »

zotornik pisze:
Konioradek pisze:Oto wyjaśnienie koloru matowego w wersji CT. Kolor jest matowy bo lexan taki jest. Dobrze widać to na jednym ze zdjęć. (wyciąłem naklejkę by rozjaśnić szybę a tam matowy lexan)
Nadal fajnie, że szyby choć trochę są przejrzyste - a wersja półmat od słupka B w tył, to nawet zaleta. Jednak dla szyby czołowej i szyb kierowca-pasażer lepszy wgląd do środka byłby ciekawszy ... o ile ktoś ma wnętrze :)

Nie szukałem specjalnie, ale producent tej wersji kolorystycznej karoserii, zdaje się nie sprzedaje "luzem", a szkoda.

Przednia i boczne szyby już wycięte. Wnętrze docelowo będzie, nawet już jedno mam, ale w czasie podróży trochę się pogniotło. Jeszcze zobaczę, wykorzystam albo zrobię sam. Niestety na resztę prac muszę poczekać aż się palec zagoi :(

Awatar użytkownika
Konioradek
Teoretyk
Posty: 327
Rejestracja: 2010-01-09, 23:54
Imię: Konrad
Lokalizacja: Warszawa
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: TRAXXAS Land Rover Defender CT

#8

Post autor: Konioradek »

Przyszły długo oczekiwane felgi, opony i zderzak :VV
20200129_081216.jpg
Załączniki
20200128_135013.jpg

Awatar użytkownika
Konioradek
Teoretyk
Posty: 327
Rejestracja: 2010-01-09, 23:54
Imię: Konrad
Lokalizacja: Warszawa
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: TRAXXAS Land Rover Defender CT

#9

Post autor: Konioradek »

Przymiarka zderzaka i montaż

prz2q.jpg

Koła poskręcane. Było ciężko bo śrubki trochę krótkie i musiałem skręcać dodatkową centralną śrubą. A pod koniec okazało się że producent przewidział taki problem i dołożył do zestawu dwie długie śruby żeby było jak ścisnąć felgi.
kołaq.jpg
Załączniki
prz1q.jpg

s050197
Teoretyk
Posty: 26
Rejestracja: 2019-01-06, 22:32
Imię: Kuba
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 1 razy

Re: TRAXXAS Land Rover Defender CT

#10

Post autor: s050197 »

Kupiłem też te opony z drobniejszą kostką ale po jednej wizycie w terenie zmieniłem je z powrotem na oryginalne traxxasa - słabo sprawują się w piachu, szczególnie pod górkę. Nie wiem czy to tylko moje wrażenia czy ktoś jeszcze wyciągnął takie wnioski?

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13463
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

Re: TRAXXAS Land Rover Defender CT

#11

Post autor: zotornik »

s050197 pisze:Kupiłem też te opony z drobniejszą kostką ale po jednej wizycie w terenie zmieniłem je z powrotem na oryginalne traxxasa - słabo sprawują się w piachu, szczególnie pod górkę. Nie wiem czy to tylko moje wrażenia czy ktoś jeszcze wyciągnął takie wnioski?
Miałem zgoła odmienne odczucia. Jeżeli mówimy o podróbkach Hyraxów, czyli tym co Chińczyk nazwał Super Swamper, to mam z ich użytkowania same dobre wspomnienia. Szczególnie za ich uniwersalność w tym i w piachu. "Hyraxy" mają agresywniejszy bieżnik od oryginalnych traxxasowskich opon TRX-4 i trzeba delikatniej operować gazem, bo szybko się zakopują, przez co można odnieść wrażenie, że gorzej pracują.
Masz dwa zestawy opon, zapewnij sobie dwa zestawy felg i zmieniaj koła przy różnych okazjach - wymiana kompletnych kół w terenie, to nie kłopot, a za to jest to najlepszy sposób na sprawdzenie w tym samym terenie, przy tej samej pogodzie dwóch różnych zestawów.
Krótko jeździłem na Canyon Trail-ach, nie dlatego, ze były złe, tylko, że kupiłem te chińczyki, które mi bardzo spasowały. Natomiast oryginalne koła z TRX-4 również są bardzo uniwersalne - ja wymieniłem głównie, bo szukałem minimalnie większych, a takie są wspomniane wyżej chińczyki.
Teraz jeżdżę na Pro-Line BFGoodrich® Mud-Terrain T/A® KM3 1.9" - te to dopiero nie robią, ale za to jak wyglądają :D

Awatar użytkownika
Tomy
* PIONIER / AT! *
* PIONIER / AT! *
Posty: 2650
Rejestracja: 2006-06-29, 20:39
Imię: Tomek
Lokalizacja: Wielka Polska :)
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: TRAXXAS Land Rover Defender CT

#12

Post autor: Tomy »

„Hyraxy” okazują się bardzo uniwersalnymi oponami. Choć ich nie posiadam, bo zwyczajnie mi się nie podobają, to w większości przypadków jestem „objeżdżany” przez modele kolegów, którzy ich używają. Mam oryginalne super swampery pro line i tylko raz były lepsze od „wojtkowych” hyraxow - na skałkach jury.
I to chyba tylko przez zbyt twarde wkładki.

ODPOWIEDZ

Wróć do „TRX-y, diabelskie pomioty...”