D110 półciuta ct "kaprys"

Zagroda TRXów, buchających gorącym powietrzem z przegrzanych regulatorów i ze skwierczących serw...
Awatar użytkownika
Impuls
Teoretyk
Posty: 186
Rejestracja: 2018-05-13, 04:16
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Piła
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

D110 półciuta ct "kaprys"

#1

Post autor: Impuls »

Zgodnie z uwagami zakładam również garaż swojego kaprysa. Dlaczego kaprys? Ano dlatego, że kupując trxa, sam nie wiedziałem czego chce, a decyzję zmieniały mi się gorzej niż u żony w ciąży. Najpierw miał być trx w wersji kit, a na nim postawiony raptor z new bright. Jednak po pierwsze trx na kółkach 96mm, bo tylko takie pasują do tej budy wyglądał by conajmniej komicznie, po drugie, tak długo zwlekałem, z zakupem, że najpierw magazyny w pl zrobiły się puste, a jak już dostawa dotarła podwozi w kit, to już w dość wysokiej cenie. Wtedy też postanowiłem zakupić tacticala, a niby miała być taka fajna ta buda, ale jednak do trialu kompletnie nie pasuje. Nadarzyła się okazja zakupić bude bronco. Ooo i to miało być to. W końcu zawsze lubiłem fordy.. jednak dalej to nie to i ostatecznie jednak defender. A dlaczego kolor ct? Czerwone, zielone, szare jakoś nie mój gust, pełno wszędzie tego. Do tego bardzo w Pałczewie model Krzyśka mi się spodobał, w połączeniu z opowieściami Zotornika i Tomiego przy wspólnej wyprawie. Padło właśnie na ct.

Technicznie w modelu narazie nic nie zmienione. Czekam na lepsze serwo. Felgi i opony wymienione na chińskie super swampery 120mm i beadlocki. Lubię te oponki i narazie przy nich zostaję.

Karoseria malowana farbą tamiya ps19. Narazie pokrycie z 1 puszki, 4 warstwy. Bez podbicia. W sklepach w których zamawialem graty, nie mieli ani więcej puszek ps19 ani białej. Malowanie od wewnątrz, wyszło jak wyszło, szału nie ma. Przy 4 warstwie farba mi spłynęła, choć od zewnątrz, aż tak źle nie jest. W miejscach różnych przetloczen widać prześwity, choć osobiście dla mnie ma to swój urok, auto nie wygląda aż tak, jakby dopiero z salonu wyjechało.
Zrezygnowałem, również z mocowań slupkowych. Pewnie gdyby mocowania z tacticala pasowały, to by zostały, a że nie pasują w 100% to słupki wyleciały. Do karoserii dokrecilem plastikowe kątowniki, które są mocowane na śrubki m2.5 do mocowań zderzaków. Teren zweryfikuje czy ma to prawo bytu.
Linie podziałowe i uszczelki okien. Efekt narazie mało zadowalający. Narazie 2 podejścia zrobiłem i dalej to nie to. Będę dalej walczył, choć narazie zostaje jak jest. Lepiej tak niż cały żółty.
Zderzaki narazie wymienione na alu. Miały być dedykowane do scxa, jednak nie bardzo pasują mocowania, więc poszły do trxa.

Z tego co udało się uzyskać to narazie na tyle. Każdy widzi jak wyszło.

Plany na przyszłość.
Dołożyć wnętrze.
Zakryć dziury po słupkach z przodu.
Zamontować wyciągarke z serwa, ze sterownikiem od Pawła.
Dołożyć kilka drobiazgów typu klamki, wlew itp.
Zmienić mocowanie baterii.
Oswietlenie lamp przód i tył.
Halogeny na bagażnik dachowy.
Przerobic a właściwie przedłużyć bagażnik dachowy.
Zagracić budę :p
Zmiana serwa.
Wymiana zderzaka przód.
Załączniki
ct1.jpg
ct3.jpg
ct4.jpg
ct5.jpg
ct6.jpg
ct7.jpg
ct8.jpg
ct9.jpg
ct2.jpg
ct10.jpg

Awatar użytkownika
Zbyszek
Teoretyk
Posty: 1136
Rejestracja: 2013-03-19, 17:27
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Oborniki wlkp
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: D110 półciuta ct "kaprys"

#2

Post autor: Zbyszek »

A to żeś prezent na święta zrobił zakładając garaż :OK .

Nie panikuj , po pomalowaniu 10-tego modelu dojdziesz do wprawy :p .

Wygląda spoko , teraz tylko szpej i w trasę :friends :OK .

ps. nie rób zdjęć z bliska , to nie będzie tak widać lini podziału :p

karsto1982
Teoretyk
Posty: 429
Rejestracja: 2009-11-27, 15:15
Imię: Karol
Lokalizacja: Piła
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: D110 półciuta ct "kaprys"

#3

Post autor: karsto1982 »

No to się doczekaliśmy. Przynajmniej nie będą się modele myliły, bo zanim Zbyszek swojego porobi na CT to już nowy model wyjdzie traxxasa :) a ja będę oryginalny i u mnie CT nie będzie :P... Czekam na wspólny wypad w końcu bo już ze 3 miechy nie jeździliśmy.

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13463
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

Re: D110 półciuta ct "kaprys"

#4

Post autor: zotornik »

Impuls pisze:Zgodnie z uwagami zakładam również garaż swojego kaprysa.
:OK
karsto1982 pisze:Przynajmniej nie będą się modele myliły, ...
Oj będą, będą :)
Impuls pisze:... opony wymienione na chińskie super swampery 120mm ...
Dla zachowania wzajemnego zrozumienia się, obstawał bym jednak przy innym nazewnictwie dla tych opon , gdyż Chińczyk dla "ułatwienia" nam życia, wymieszał w tych konkretnych oponach 2 tematy :>
Użył nazwy Super Swamper, pod którą to oryginalnie kryją się opony rodem z Pro-Line, jednakowoż o zupełnie innym wzorze bieżnika!!!
Natomiast zastosowany wzór, to bezsprzecznie również produkt Pro-Line, ale powszechnie znany jako Hyrax.
Osobiście namawiam do nazywania tych opon "chińskimi Hyraxami", tym bardziej, że mamy też chińską podróbkę oryginalnych Super Swamperów pod nazwą ... "Super Swamper" :)
Tak więc proponuję "chińskie Hyraxy" i "chińskie Super Swampery".

Fajny etap prac przy modelu Cię czeka, więc jak już dostałeś Impuls, tego "impulsa" to działaj, działaj i do zobaczenia na trasie :)

Awatar użytkownika
Impuls
Teoretyk
Posty: 186
Rejestracja: 2018-05-13, 04:16
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Piła
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: D110 półciuta ct "kaprys"

#5

Post autor: Impuls »

Dziękuję Wojtku za wyczerpujący wykład. Będę używał nazewnictwa jakie proponujesz. Również dziękuję za uświadomienie mnie skąd te wzory się wywodzą :)

Jest jeszcze kilka pomysłów w głowie na model. Jak wyjdzie zobaczymy. Grunt podlubac coś samemu :) do zobaczenia na trasie

Awatar użytkownika
Impuls
Teoretyk
Posty: 186
Rejestracja: 2018-05-13, 04:16
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Piła
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: D110 półciuta ct "kaprys"

#6

Post autor: Impuls »

karsto1982 pisze:No to się doczekaliśmy. Przynajmniej nie będą się modele myliły, bo zanim Zbyszek swojego porobi na CT to już nowy model wyjdzie traxxasa :) a ja będę oryginalny i u mnie CT nie będzie :P... Czekam na wspólny wypad w końcu bo już ze 3 miechy nie jeździliśmy.
Jestem za. Do 3 mam urlop. Model już na chodzie na 100%. Zostały dodatki/ulepszenia itp. Daj znać kiedy i jeździmy :)
P.s. zostaw model jak ci się podoba. Wiem, ze ct nie Twój gust, i to jest piękne. Mi akurat najbardziej do gustu przypadło. Grunt robić to co personalnie się podoba :)

Awatar użytkownika
Impuls
Teoretyk
Posty: 186
Rejestracja: 2018-05-13, 04:16
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Piła
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: D110 półciuta ct "kaprys"

#7

Post autor: Impuls »

Jako, że sezon remontowy się skończył, to w końcu można coś podlubac przy modelu. Na pierwszy rzut, postanowiłem wyrzezbic zderzak. Kilka fot w trakcie budowy i pasowania. Jeszcze nie dokonczony.
Pozostało dorobić szekle, poprzeczke chroniąca wyciągarka i grill. Pomalować oraz podkręcić do kupy. Aa i jeszcze kratka chroniąca lampy.
Uwagi, pytania?
Załączniki
zderzak5.jpg
zderzak4.jpg
zderzak3.jpg
zderzak2.jpg
zderzak1.jpg

karsto1982
Teoretyk
Posty: 429
Rejestracja: 2009-11-27, 15:15
Imię: Karol
Lokalizacja: Piła
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: D110 półciuta ct "kaprys"

#8

Post autor: karsto1982 »

Ładnie i oryginalnie :P

Awatar użytkownika
Tomy
* PIONIER / AT! *
* PIONIER / AT! *
Posty: 2650
Rejestracja: 2006-06-29, 20:39
Imię: Tomek
Lokalizacja: Wielka Polska :)
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: D110 półciuta ct "kaprys"

#9

Post autor: Tomy »

Działaj, działaj

ps.
z uwag - nie jestem przekonany co do tej obudowy wyciągarki, troszkę duża a może troszkę krzywo zamontowałeś rolki... nie wiem
jak dostanie to wszystko kolor (a dostanie?) to może będzie lepiej

jako całość - naprawdę fajnie :OK no i hand made a to jest cenne

Awatar użytkownika
Zbyszek
Teoretyk
Posty: 1136
Rejestracja: 2013-03-19, 17:27
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Oborniki wlkp
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: D110 półciuta ct "kaprys"

#10

Post autor: Zbyszek »

:jaw kawał zderzaka żeś wymodził , mam nadzieję że jutro go zobaczę na żywo :OK .

A Tomy jest zazdrosny i tylko tak się drażni :p .
Ostatnio zmieniony 2019-01-12, 21:23 przez Zbyszek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tomy
* PIONIER / AT! *
* PIONIER / AT! *
Posty: 2650
Rejestracja: 2006-06-29, 20:39
Imię: Tomek
Lokalizacja: Wielka Polska :)
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: D110 półciuta ct "kaprys"

#11

Post autor: Tomy »

te Zbychu, rzuć no mię na priva fotę i wymiary tego koła co to, żeś dziś o nim wspomniał oki?


alem gwarą pojechał...

A pytanko do Grześka, na czym ugiałeś bullbar?

Awatar użytkownika
Impuls
Teoretyk
Posty: 186
Rejestracja: 2018-05-13, 04:16
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Piła
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: D110 półciuta ct "kaprys"

#12

Post autor: Impuls »

(posty scalone w jeden/jaruso)
Tomy pisze:te Zbychu, rzuć no mię na priva fotę i wymiary tego koła co to, żeś dziś o nim wspomniał oki?


alem gwarą pojechał...

A pytanko do Grześka, na czym ugiałeś bullbar?
Zrobiłem domową gietarke. Rolki nie przykrecone dlatego krzywe. Wyciagarka to normalna wyciagarka warm czy coś takiego. Tez mi jakoś za duża taka, ale jest lepsza niż atrapa :)

tak uginalem. Pręt 5mm średnicy mosiądz. Gietarka wlasnej roboty.
Zbyszek pisze::jaw kawał zderzaka żeś wymodził , mam nadzieję że jutro go zobaczę na żywo :OK .

A Tomy jest zazdrosny i tylko tak się drażni :p .
Nie :( rozkrecony do malowania..jeszcze szekli nie wycielem. A sam będę też robił, nie pójdę na łatwiznę :p

karsto1982
Teoretyk
Posty: 429
Rejestracja: 2009-11-27, 15:15
Imię: Karol
Lokalizacja: Piła
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: D110 półciuta ct "kaprys"

#13

Post autor: karsto1982 »

A słyszałeś o czymś takim jak edycja posta? :P tak wiem. Czepiam się ale do 10 min chyba masz czas na edycję a nie post pod postem :D

Awatar użytkownika
Impuls
Teoretyk
Posty: 186
Rejestracja: 2018-05-13, 04:16
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Piła
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: D110 półciuta ct "kaprys"

#14

Post autor: Impuls »

karsto1982 pisze:A słyszałeś o czymś takim jak edycja posta? :P tak wiem. Czepiam się ale do 10 min chyba masz czas na edycję a nie post pod postem :D
Tak słyszałem.. niestety nie widzę tej opcji. Musisz mi pokazać. Tak saml jak nie widzę usuwania własnych postów. Zawsze tak pisze, na kazdy temat, a później sobie składam w jeden.. jednak bez edycji.

P.s. zgłoś do adminów i tyle :)

Awatar użytkownika
Zbyszek
Teoretyk
Posty: 1136
Rejestracja: 2013-03-19, 17:27
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Oborniki wlkp
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: D110 półciuta ct "kaprys"

#15

Post autor: Zbyszek »

karsto1982 pisze:A słyszałeś o czymś takim jak edycja posta? :P tak wiem. Czepiam się ale do 10 min chyba masz czas na edycję a nie post pod postem :D
Przyganiał kocioł garnkowi :p .

ODPOWIEDZ

Wróć do „TRX-y, diabelskie pomioty...”