Traxxas TRX-4 Defender d110

Zagroda TRXów, buchających gorącym powietrzem z przegrzanych regulatorów i ze skwierczących serw...
ODPOWIEDZ
karsto1982
Teoretyk
Posty: 429
Rejestracja: 2009-11-27, 15:15
Imię: Karol
Lokalizacja: Piła
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Traxxas TRX-4 Defender d110

#1

Post autor: karsto1982 »

Witam.
Przedstawilem sie juz w odpowiednim watku.Tutaj chcialbym zadac pytanie do napewno o wiele bardziej doswiadczonych osob.
Zamowielm dzisiaj sobie (chyba kryzys wieku sredniego) do zabawy Traxxasa TRX4 Land Rover Defender (szary) i zestaw startowy - dwa pakiety tornado power 3s 8400mAh 45c, ladowarke evpeak c4.
Chcialbym zamontowac do niego oswietlenie (zwykle jak i dachowe) oraz czy warto montowac oslone podwozia (widzialem zestawy i pojedyncze elementy w chinach).
Chcialbym tez a raczej mam taka fanaberie zeby zamontowac telemetrie - jak to dziala i czy warto sie w to bawic?
Jesli ktos zna albo umie szybko wyszukac w dobrych sklepach ciekawe rzeczy to bardzo prosze o linki.
Jesli macie jakies uwagi i spostrzezenia na poczatek to bardzo prosze pisac smialo.

Awatar użytkownika
Zbyszek
Teoretyk
Posty: 1136
Rejestracja: 2013-03-19, 17:27
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Oborniki wlkp
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Traxxas TRX - 4

#2

Post autor: Zbyszek »

Omg 3S 8400mah to Ty będziesz przez cały dzień na jednym pakiecie jeździł :p .Oświetlenie jak najbardziej można zamontować . Co do osłony podwozia to co masz na myśli ? , podaj link lub zdjęcie jak to wygląda .Telemetria w trialu nie :No szkoda kasy .Lepiej zainwestować w felgi beadlock alu , oponki itd .Poprzeglądaj w Garazu Inne , garaże z trx-ami i zobaczysz kto co pomodził w swoim aucie a w galerii masz zdjęcia .

karsto1982
Teoretyk
Posty: 429
Rejestracja: 2009-11-27, 15:15
Imię: Karol
Lokalizacja: Piła
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Traxxas TRX - 4

#3

Post autor: karsto1982 »

Co do pakietu to chcialem duzy jak czasem wyjedzie sie z rodzinka do lasu czy na spacer zeby nie nosic ciezkiego modelu :D Do tego 3 opaski zeby zamocowac dobrze a co do trialu to w zawodach zadnych raczej napewno nie bede bral udzialu wiec to tylko i wylacznie rekreacyjnie bedzie zabawa.
Do do oponek i felg to gdzie najlepiej je kupowac??Czy mozna cos z chin sciagac czy raczej wystrzebac sie chinszczyzny i kupowac w jakis sprawdzonych sklepach?
Czytalem tez o dociazaniu kół i tez o tym mysle.
Co do oslon to takie przyklady:

https://pl.aliexpress.com/item/Stal-Met ... autifyAB=2

https://pl.aliexpress.com/item/LOSI-5IV ... autifyAB=2


A co do kół, to czy cos takiego moze byc duzo lepszego czy beda one za duze?Do trx 4 1,9' czy 2,2' wejdzie takie duze?Czy to juz przerost formy nad trescia?

https://pl.aliexpress.com/item/4-sztuk- ... autifyAB=2

karsto1982
Teoretyk
Posty: 429
Rejestracja: 2009-11-27, 15:15
Imię: Karol
Lokalizacja: Piła
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Traxxas TRX - 4

#4

Post autor: karsto1982 »

ok to jak bede szukal to bedzie to 1,9'.

Awatar użytkownika
Tomy
* PIONIER / AT! *
* PIONIER / AT! *
Posty: 2650
Rejestracja: 2006-06-29, 20:39
Imię: Tomek
Lokalizacja: Wielka Polska :)
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Traxxas TRX - 4

#5

Post autor: Tomy »

Nareszcie szary :)
Tych czerwonych czy tam bordowych już dość.... :pala
Zerknij na garaż Zotornika i Jaruso czy Fraglesława - chyba to jedne z najładniej zrobionych TRX-ów. (czemu ja to napisałem, no czemu? chyba się starzeję... :frank )
Te metalowe osłony, to jak kto lubi, niekonieczne.. Może lepiej zderzaczek, trochę dodatków na dach.
Serwo zmień. To akurat ważne.
Życzę miłego użytkowania!

Awatar użytkownika
jaruso
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 6923
Rejestracja: 2011-01-26, 12:06
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Gorlice, Małopolska
Podziękował : 48 razy
Otrzymał podziękowań: 83 razy

Re: Traxxas TRX - 4

#6

Post autor: jaruso »

Tomy pisze:Nareszcie szary :)
Tych czerwonych czy tam bordowych już dość.... :pala
To nie czerwone, ani bordowe ale PEŻOTOWE :pala
:LOL

ps. mnie się też nie podoba ten kolor, ale nie mów zotornikowi ;)

Awatar użytkownika
Tomy
* PIONIER / AT! *
* PIONIER / AT! *
Posty: 2650
Rejestracja: 2006-06-29, 20:39
Imię: Tomek
Lokalizacja: Wielka Polska :)
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Traxxas TRX - 4

#7

Post autor: Tomy »

Tfuj Krzysiek to piękny jest ale Zotornika, tylko tak do hecy wspomniałem...
Peżot ma kolor idealny, inaczej mówić nie można, wiesz Wojtek może być niebezpieczny...
Swoją drogą ciekawe jak tych w traxxasie przekonał, żeby taki kolor wypuścili... Ale ON jest jak Chuck Norris
:figa

P.s.
Przepraszam za śmietnik w garażu, juz nie będę...

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13463
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

Re: Traxxas TRX - 4

#8

Post autor: zotornik »

@Karol - zrób najpierw jak napisał Zbyszek. Korzystając z okazji, że nie masz jeszcze w domu modelu, prześledź TRX-owe garaże i galerie - nie ma lepszego źródła wiedzy niż uwagi użytkowników tego modelu oraz oglądaj zdjęcia, które mówią więcej i konkretniej niż nie jeden bajkopisarz.

Osłony podwozia (wg mnie) temat absolutnie zbędny. Znacznie sensowniej wydasz te pieniążki na zestaw urealniający lexanową karoserię. Mam tu na myśli takie elementy jak klamki, wlew paliwa, zawiasy, czy też inne upiększacze ;)

Co do zakupów w chińskich sklepach, to właśnie dobiłem do 100 takowych. W tym 97 bezproblemowych, 3 tzw. spory - wszystkie rozstrzygnięte na moją korzyść -zwrot kasy lub ponowne przesłanie towaru. Na tej podstawie uważam, że źle nie jest.
Jedynym konkretnym minusem, jest czas oczekiwania na dostawę. Większość przesyłek dociera w 30-40 dni, ale są i takie które idą (zgodnie z informacją sprzedawcy) nawet i 60 dni -z tym, że mówimy o sklepach typu AliExpress, czy Banggood.

"Chińszczyzna" - prawie wszystko jest produkowane w Chinach. Tyle że w tych sklepach masz często (choć nie zawsze) niższe ceny i darmowa dostawę, co razem zakup czyni atrakcyjniejszym o ile pogodzimy się z w/w czasem dostawy.

Nie wiem, co to za pakiety, to znaczy kto jest producentem, pojemność ......... nieco szokująca :)
Ale założenie Twoje jak najbardziej słuszne, choć w moim wypadku używam po pierwsze pakietów 2S (jak najbardziej świadomy wybór) o pojemności 5000 mAh. Jeden taki pakiet (przy założeniu, ze producent nie ściemniał z jego pojemnością), przy jeździe terenowej na różnych biegach jak do tej pory pozwalał mi na co najmniej 2-3 godziny zabawy.

Nie ma znaczenia, czy koła będziesz miał na feldze 1.9", czy 2.2" - natomiast to co ważne, aby nie było one większe średnicą niż 120-122 mm. Fabryczne mają 118 mm, ja teraz jeżdżę na 120-tkach i nadal świetnie się wpasowują w nadkola i pewnie bym nie kupował większych jak wspomniane 122 mm.
Dociążanie kół - tak jak najbardziej - zapraszam ponownie do TRX-owych garaży.



p.s.
Zawody?
Klasyczne nieporozumienie - to co robimy na naszych tzw. ogólnopolskich spotkaniach, to zabawa w zawody. Owszem mamy Regulaminy (które łamiemy) i zasady (które obchodzimy) - w ten sposób na to patrząc, to prawie sport wyczynowy ;)

TRX-4, nie łapie się za bardzo w żadną z Klas w których rozgrywamy "zawody" więc większość z tych którzy go "zanabyli" - mniej lub bardziej świadomie - brali go jako kolejny model w domowym garażu właśnie z myślą o niezobowiązującej rekreacji.

p.s. 2
"Żałtownisie" mi się znalazły dwa :>
:pala

Awatar użytkownika
jaruso
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 6923
Rejestracja: 2011-01-26, 12:06
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Gorlice, Małopolska
Podziękował : 48 razy
Otrzymał podziękowań: 83 razy

Re: Traxxas TRX - 4

#9

Post autor: jaruso »

Tomy, no i sprawa się rypła, źle to widzę....a pisał, że nie czyta moich postów :friends

@Karol, zotornik dobrze to napisał, nic dodać, nic ująć.

karsto1982
Teoretyk
Posty: 429
Rejestracja: 2009-11-27, 15:15
Imię: Karol
Lokalizacja: Piła
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Traxxas TRX - 4

#10

Post autor: karsto1982 »

Dziękuję za przekazane informacje. Co do pakietów to chyba troszkę zaszalałem i mogłem chyba kupić jeden 2s i jeden 3s jakbym chciał się "ścigać" hehe. Po obejrzeniu filmików jak on popiernicza na 3s to chyba przesada i będę zmuszony do zakupy jednego 2s. Jak narazie zamówiełm już orginalne oświetlenie dachowe.Na chwile na pewno kola starcza wiec zastanawiam sie nad wzorem felg i ogumieniem nowym do niego.
Co do obciążania kół to mam pytanko.Na zdjęciach widziałem takie małe zgrabne ciężarki (niewielkie) a oferty ciężarków na allegro są, jest ich sporo, ale to co widziałem to typowe obciążniki do aut 1:1.Wagi to od 2,5 g do 10 g i czy one będą pasowały,czy nie będą za duże i jaką wagę najlepiej zakupić? Widziałem że niektóre koła mają po ok 250 g jak taką wagę osiągnąć?
Co do serwa to Zbyszek miał mi podesłać link do jakiegoś wiec czekam i też już mam w planach wymienić.
Manualnie u mnie kiepsko i obawiam się trochę ze spartolę robotę z instalacją oświetlenia, a po za tym nie wiem co kupić :)
Tak że modelu jeszcze nie ma a ja już wydaje następne pieniądze :) hehe
Żona z domu wygoni jakby się dowiedziała ile już wydałem :)

Awatar użytkownika
Dabenzoo
Teoretyk
Posty: 112
Rejestracja: 2017-07-16, 13:42
Imię: Dawid
Podziękował : 2 razy

Re: Traxxas TRX - 4

#11

Post autor: Dabenzoo »

Kup pakiet 3s... Po zmianie silnika ( a na pewno to zrobisz) model zrobi sie wolniejszy, 3s będzie idealny

karsto1982
Teoretyk
Posty: 429
Rejestracja: 2009-11-27, 15:15
Imię: Karol
Lokalizacja: Piła
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Traxxas TRX - 4

#12

Post autor: karsto1982 »

a tak na marginesie - za serwem jakich firm się rozglądać? Wiem ze dosyć mocne od 20 kg w górę, tak? aha i cyfrowe tak i metalowe. (wiem wiem głupie i dla Was wszystkich zapewne zbędne ale ja się nie znam)

Awatar użytkownika
cina
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 2489
Rejestracja: 2013-09-08, 18:34
Imię: Michał
Lokalizacja: Konstantynów
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Re: Traxxas TRX - 4

#13

Post autor: cina »

Savox, Hitec, ja bym polecał ...

Inni polecą ci chińczyka bo będzie tańszy .... ale czy lepszy ??

karsto1982
Teoretyk
Posty: 429
Rejestracja: 2009-11-27, 15:15
Imię: Karol
Lokalizacja: Piła
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Traxxas TRX - 4

#14

Post autor: karsto1982 »

cina pisze:Savox, Hitec, ja bym polecał ...

Inni polecą ci chińczyka bo będzie tańszy .... ale czy lepszy ??
a kingmax?

Awatar użytkownika
jaruso
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 6923
Rejestracja: 2011-01-26, 12:06
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Gorlice, Małopolska
Podziękował : 48 razy
Otrzymał podziękowań: 83 razy

Re: Traxxas TRX - 4

#15

Post autor: jaruso »

karsto1982 pisze: Co do pakietów to chyba troszkę zaszalałem i mogłem chyba kupić jeden 2s i jeden 3s jakbym chciał się "ścigać" hehe.
"Ścigać" ? :Y
Chyba zły model z oferty traxxasa wybrałeś w takim razie.
karsto1982 pisze: Na zdjęciach widziałem takie małe zgrabne ciężarki (niewielkie) a oferty ciężarków na allegro są, jest ich sporo, ale to co widziałem to typowe obciążniki do aut 1:1.Wagi to od 2,5 g do 10 g i czy one będą pasowały,czy nie będą za duże i jaką wagę najlepiej zakupić? Widziałem że niektóre koła mają po ok 250 g jak taką wagę osiągnąć?
Jeśli masz zamiar się "ścigać" to im bardziej zwiększysz masę nieresorowaną, tym szybciej uszkodzisz model. :>

Jeśli jednak chciałbyś modelem tym jeździć "trialowo", to dociążanie felg jest jak najbardziej na miejscu.
O dociążaniu informacji na forum jest wiele, w tym również w garażach, które warto przeglądnąć.
Tak, ciężarki do aut 1:1 ogólnodostępne na allegro, czy w zakładach wulkanizacyjnych są jak najbardziej OK. W zależności jak szeroką felgę zastosujesz, takie ciężarki przykleisz po jej obwodzie ułożone wzdłuż, lub w poprzek obwodu. Wzdłuż mieści się 8 szt ciężarków po 5g (Fe), czyli 1 warstwa to dodatkowe 40g. Jeśli przy okazji zmieniasz też felgi na metalowe, to te dodatkowe 40g powinno być OK na start.

Standardowa felga w TRX waży całe 18g, opona z gąbką 90g, czyli w sumie waga 1 koła to 108g.
Jeśli planujesz zmianę felg, np na stalowe czy aluminiowe, to weź pod uwagę, że one będą ważyły dużo więcej niż plastikowe. U mnie 1 felga waży niecałe 70g, opony to standard TRX, dociążenie 40g i waga całego koła to 216g, czyli dwukrotnie więcej niż w oryginale. Jak dla mnie jest to wystarczający ciężar, mój egzemplarz RTR z pakietem 5.2Ah i ESS-one waży obecnie 4620g.

ODPOWIEDZ

Wróć do „TRX-y, diabelskie pomioty...”