Orlandoo Ford F150 - skala 1:24

Garaże mniejszych modeli, zarówno trialowych, jak i tych niekoniecznie trialowych.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gorg
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 2098
Rejestracja: 2008-09-24, 17:28
Imię: Robert
Lokalizacja: Rogoźnik
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Orlandoo Ford F150 - skala 1:24

#1

Post autor: Gorg »

Od dawna kumpel Sharki naciągał mnie na zakup tego maluszka. Nigdy jakoś nie byłem przekonany. Ostatnio jednak pomyślałem sobie że przecież możnaby było użyć nadwozia innego niż dedykowane w zestawie i byłoby to już coś ciekawszego niż samo złożenie modeliku.

Zdecydowałem się więc na podwozie które najbardziej pasuje rozmiarowo do karoserii z modelu do sklejania Toyoty Hilux w skali 1:24.

Jednak gdy otrzymałem model Toyoty to doszedłem do wniosku że jest zbyt delikatny do traktowania go jako trialówki która jak wiadomo musi wiele przeżyć. Zdecydowałem się wiec założyć oryginalne nadwozie. Nadwozie malowałem aerografem farbami akrylowymi Tamiya.

Model Toyoty skleiłem i złożyłem co mi się bardzo spodobało tak że sklejam kolejne o czym w innym wątku.

Zaprojektowałem do niego zabudowę paki z otwieraną klapą tak aby móc tam umieścić akumulator ponieważ w kabinie chciałem zrobić wnętrze. Zakupiłem akumulator trochę większy niż dedykowany 520mAh. Bez problemu zmieścił się na pace. Podłożyłem tylko pod sprężyny amortyzatora specjalne, dedykowane dystansy aby zwiększyć wstępne napięcie sprężyn.

Samo składanie nie jest trudne. Zajmuje około 2 godzin. Największym problemem są malutkie elementy i śrubki które łatwo zgubić.

Po złożeniu zostało jeszcze parę newralgicznych plastików i śrubek na zapas.

Co do elektroniki zdecydowałem się na zestwa własny a nie dedykowany.Rregulator 20A z aliexpress po 4 dolary. Regulator wyjąłem z termokurczliwej obudowy i zamocowałem w miejscu dedykowanym. Jako serwo użyłem trochę mocniejszego serwa 2,2g zamiast oryginalnego 1,7g. Niestety nie pasuje ono w oryginalne mocowanie bo jest szersze i większe o 2 mm. Delikatnie wiec podszlifowałem oryginalne mocowanie i wmontowałem serwo na kleju dwuskładnikowym. Jeśli się popsuje będę musiał wyrzucić razem z mocowaniem ale w zestawie do składania jest zapasowe a zresztą zakup nowego jest bardzo tani. Użyłem silnika 150 obrotów/min.

Odbiornik wyjąłem z tworzywowej obudowy żeby był mniejszy i umieściłem za siedzeniami a tylne szybki przyciemniłem folią do szyb aby nie było widać odbiornika. Wszystkie kabelki przykleiłem do podłogi i na to przykleiłem podłogę wnętrza.

Zaprojektowałem i wydrukowałem siedzenia oraz deskę rozdzielczą i tunel środkowy. Wszystko przykleiłem . Kierowca też jest wydrukowany :) .

Do łatwego przenoszenia i przechowywania modeliku zrobiłem mu również pudełko zakupione w markecie budowlanym i wyłożone pianką.
Załączniki
P2140538.JPG
P2140555.JPG
P2140556zmn.jpg
P2140557.JPG
IMG_1641.jpg
P2100505.JPG
P2100509.JPG
P2100511.JPG
P2100503.JPG
P2140559.JPG

Awatar użytkownika
Gorg
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 2098
Rejestracja: 2008-09-24, 17:28
Imię: Robert
Lokalizacja: Rogoźnik
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: Orlandoo Ford F150

#2

Post autor: Gorg »

kolejne zdjęcia
Załączniki
P2100513.JPG
P2100515.JPG
P2140535.JPG
P2140537.JPG

Awatar użytkownika
cina
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 2489
Rejestracja: 2013-09-08, 18:34
Imię: Michał
Lokalizacja: Konstantynów
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Re: Orlandoo Ford F150

#3

Post autor: cina »

Jak Ci się chciało w takim maleństwie dłubać :) super wyszło

RamboPL
Teoretyk
Posty: 62
Rejestracja: 2018-03-09, 17:36
Imię: Robert
Lokalizacja: Uk
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Orlandoo Ford F150 - skala 1:24

#4

Post autor: RamboPL »

Witam
To ze w mojej kolekcji wyląduje takie małe coś jest więcej niż pewne
Przeglądam sobie rożne opcje „mikro crawlerów” ale pierwszo muszę skończyć swojego trx-a hehe ;)
Pytanko natury technicznej Ponieważ mam juz nadajnik trx Czy do takiego modelu można zainstalować odbiornik od trx-a Mam zainstalowany traxxas link w nadajniku wiec mógłbym przełączać z aplikacj w telefonie „wybór modelu” Jeśli nie to jaki zestaw radio-odbiornik poleciłbyś do takiego modelu min 3ch?
Dzieki za uwagę i zazdrocha kolekcji ;)

Awatar użytkownika
Gorg
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 2098
Rejestracja: 2008-09-24, 17:28
Imię: Robert
Lokalizacja: Rogoźnik
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: Orlandoo Ford F150 - skala 1:24

#5

Post autor: Gorg »

Każdy zestaw odbiornik nadajnik do samochodu się nadaje.
Jedynie to trzeba zmienić końcówkę z mikroserwa bo oryginalna jest malutka więc obcinasz orginalną i dolutowujesz dużą standardową.

RamboPL
Teoretyk
Posty: 62
Rejestracja: 2018-03-09, 17:36
Imię: Robert
Lokalizacja: Uk
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Orlandoo Ford F150 - skala 1:24

#6

Post autor: RamboPL »

Dzięki wielkie za odpowiedz :piwo
Szkoda ze sa tylko 3 modele do wyboru
Wczoraj dostałem przesyłkę-Jeep na dobry początek
Przy składaniu trxa nie mogłem wyjść z podziwu takie malutkie części To co powiedzieć
przy skali 1/35? Nano śrubki i nano części ;)
Mam pretekst żeby szybciej skończyć trx-a i brać sie za malucha hehe
Jeszcze raz Dzieki


ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż - modele 1:18, 1:24 i mniejsze”