WPL B-24 (GAZ 66) - UNBOXING I MONTAŻ

Nasze filmy trialowe ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pawloosw
Teoretyk
Posty: 365
Rejestracja: 2013-01-07, 22:55
Imię: Paweł
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Podziękował : 1 razy

WPL B-24 (GAZ 66) - UNBOXING I MONTAŻ

#1

Post autor: Pawloosw »

Chciałbym przedstawić Wam mój krótki film z unboxingu i montażu na prawdę niskobudżetowego (około 115 zł z wysyłką) modelu GAZ'a 66 w skali 1:16. Wiadomo, plastic fantastic, ale jak na tą cenę nie ma co wybrzydzać. Pomimo faktu, że mechanizmy plastikowe model daje radę. Wkrótce skręcę jakiś film z jazdy. :ok

[youtube][/youtube]

bizi82
Teoretyk
Posty: 2
Rejestracja: 2014-08-13, 12:40
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 1 razy

Re: WPL B-24 (GAZ 66) - UNBOXING I MONTAŻ

#2

Post autor: bizi82 »

Witam wszystkich forumowiczów. Jako że jestem świeży w modelarstwie jako swój pierwszy model postanowiłem zakupić dokładnie to co kolega Pawloosw. i tu własnie pytanie do kolegi, co jeszcze powinienem zakupić tak aby GAZ był modelem RC? :)
W drodze jest już aparatura FlySky FS-i6 wraz z odbiornikiem FS-iA6B. Dodatkowo potrzebne będzie zasilanie i tutaj jeszcze nie zdecydowałem się jakie pakiety zastosować LiPo czy może NiMh? Miejsca pod kabiną tego "potwora" za wiele nie ma więc dobrze byłoby cos w odpowiednim gabarycie. Ładowarka będzie raczej Imax B6. I już ostatnie pytanie z rodzaju technicznych. Co ze sterowaniem silnika który z tego co widzę jest w zestawie? Czy potrzebny jest tu jakiś moduł ESC? może jest w zestawie a ja go po prostu nie widzę? Zakładam że sterowanie prędkością obrotową silnika odbywa się poprzez regulację prądu. Czy sama aparatura + odbiornik jest w stanie się tym zająć? - nie sądzę. Z góry dziękuję za wszystkie sugestie.

Awatar użytkownika
Bemarcin
Teoretyk
Posty: 1187
Rejestracja: 2010-10-05, 13:16
Imię: Marcin
Lokalizacja: WOT
Podziękował : 9 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: WPL B-24 (GAZ 66) - UNBOXING I MONTAŻ

#3

Post autor: Bemarcin »

bizi82 pisze:Witam wszystkich forumowiczów. Jako że jestem świeży w modelarstwie jako swój pierwszy model postanowiłem zakupić dokładnie to co kolega Pawloosw. i tu własnie pytanie do kolegi, co jeszcze powinienem zakupić tak aby GAZ był modelem RC? :)
W drodze jest już aparatura FlySky FS-i6 wraz z odbiornikiem FS-iA6B. Dodatkowo potrzebne będzie zasilanie i tutaj jeszcze nie zdecydowałem się jakie pakiety zastosować LiPo czy może NiMh? Miejsca pod kabiną tego "potwora" za wiele nie ma więc dobrze byłoby cos w odpowiednim gabarycie. Ładowarka będzie raczej Imax B6. I już ostatnie pytanie z rodzaju technicznych. Co ze sterowaniem silnika który z tego co widzę jest w zestawie? Czy potrzebny jest tu jakiś moduł ESC? może jest w zestawie a ja go po prostu nie widzę? Zakładam że sterowanie prędkością obrotową silnika odbywa się poprzez regulację prądu. Czy sama aparatura + odbiornik jest w stanie się tym zająć? - nie sądzę. Z góry dziękuję za wszystkie sugestie.
To jest zabawka tylko nie wiem jeszcze dla jakich dzieci. Dużych czy tych mniejszych ? Mniejsze to to rozwalą zanim się do tego dotkną, a starsze się zdenerwują bo w standardzie to nie jeździ nie mówiąc o skręcie. Moim zdaniem szkoda ładować w to kasy. Bo musisz wymienić w napędzie prawie wszystko na metalowe. Metalowe zębatki, wały itd... a to już tanie nie jest jak do tej zabawki.

Sam byłem ciekaw i zakupiłem takiego Gaza. Przejechał pół metra i pękł plastikowy kardan. Więc go szybciej schowałem do kartonu niż go wyjąłem. Ale brnąc dalej, zakupiłem taki regulator:

https://allegro.pl/regulator-esc-20a-sz ... ule_id=201

i takie serwo:

https://allegro.pl/micro-serwo-tower-pr ... 23746.html

Serwa mocniejszego nie ma sensu do tego pakować, bo się wszystko powyrywa.

Pakiet możesz kupić taki, a jak nie to niech mnie koledzy poprawią.

https://allegro.pl/bateria-li-po-7-4v-2 ... 41874.html

Pakietu nie wymieniam, zostaję na oryginalnym tylko wtyki od pakietu i silnika przerobię na jst.

Obecnie czekam na na wały i zębatki z Chin więc nic nie dłubałem. Wszystko ładnie powinno schować się pod kabiną bez cięcia. Serwo proponuję podkleić taśmą dwustronną i od góry po ukosie dokręcić jakąś blaszką. Nie drgnie. Tak sobie wymyśliłem. W necie widziałem jak kleili serwa na klej na gorąco. Ale to jakaś profanacja.

bizi82
Teoretyk
Posty: 2
Rejestracja: 2014-08-13, 12:40
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 1 razy

Re: WPL B-24 (GAZ 66) - UNBOXING I MONTAŻ

#4

Post autor: bizi82 »

Dziękuję za info. W takim razie mam jeszcze prośbę. Jaki jest wymiar tacki pod kabiną na której "producent" przewidział montaż baterii. Ewentualnie jakiego rozmiaru ogniwa max mogę zastosować żeby ich nie było widać?

Awatar użytkownika
Bemarcin
Teoretyk
Posty: 1187
Rejestracja: 2010-10-05, 13:16
Imię: Marcin
Lokalizacja: WOT
Podziękował : 9 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: WPL B-24 (GAZ 66) - UNBOXING I MONTAŻ

#5

Post autor: Bemarcin »

Teraz nie jestem w domu, ale to jest wymiar 5 baterii paluszków AA położonych obok siebie na płasko.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Filmy ...”