Garaż ITI

Tematy odnośnie budowy modeli klasy Extreme
ODPOWIEDZ
ITI
Teoretyk
Posty: 89
Rejestracja: 2015-08-15, 23:24
Imię: Itiel
Lokalizacja: Gdansk

Garaż ITI

#1

Post autor: ITI »

No dobra, już czas żeby zakładać swój garaż :D Wszystko oryginalne, tylko dodałem swiatła, akumulator do przodu i trochę ołowiu na tylnych kołach.
To były pierwszy jazdy po Stogi
http://images66.fotosik.pl/1174/ec5aa3e85aaac6d5.jpg

Obrazek
Obrazek
Potem jazda na Parku Oliwskim z Michałem i rodziną, fajne było.
Obrazek
Trochę piasku
Obrazek
Obrazek
I samotna jazda po Parku
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2015-09-13, 13:26 przez ITI, łącznie zmieniany 6 razy.

Awatar użytkownika
cina
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 2489
Rejestracja: 2013-09-08, 18:34
Imię: Michał
Lokalizacja: Konstantynów
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

#2

Post autor: cina »

Fajnie że się ujawniłeś :)

Na zawody włóż trochę ołowiu w koła i sprawne oświetlenie bo ostatnio extreme po ciemku jeździli ;)

Napisz cos więcej o modelu. Jaki silnik, serwo. Jaką masz zębatkę atakujacą ?

Awatar użytkownika
ford-1983
Teoretyk
Posty: 446
Rejestracja: 2013-09-30, 21:19
Imię: Dawid
Lokalizacja: Zawidów(dolnyśląsk)
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#3

Post autor: ford-1983 »

Wymień belkę skrętu,ta nylonowa wykłada się na pierwszej lepszej przeszkodzie.Jak założysz mocniejsze serwo to zamieni ją w łuk strzelecki :D

ITI
Teoretyk
Posty: 89
Rejestracja: 2015-08-15, 23:24
Imię: Itiel
Lokalizacja: Gdansk

#4

Post autor: ITI »

Juz kupiłem w Castoramie pręt aluminiowe zeby zrobić linki i belka skrętu, jak będę miał chwilka w prace to zrobię. Też chciałem iść do sklepu zapytać o serwa do wyciągarka, tylko nie chcę kupić pilota 3ch bo drogie, więc muszę coś wymyślić aby kontrolować wyciągarka.

Awatar użytkownika
ford-1983
Teoretyk
Posty: 446
Rejestracja: 2013-09-30, 21:19
Imię: Dawid
Lokalizacja: Zawidów(dolnyśląsk)
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#5

Post autor: ford-1983 »

Zdalne sterowanie wyciągarki jest bardzo praktyczną rzeczą, nie musisz stać przy modelu.W moim przypadku wyciągarkę mam z serwa blue bird a nadajnik z odbiornikiem taki jak tu http://www.ebay.com/itm/Yeah-Racing-1-1 ... 58b8e7bfea nadajnik ma osobne zasilanie w postaci lipola 2s Taki komplecik naprawdę daje dużo frajdy serwo jest bardzo mocne wyciąga jeepa z największego błota co nie można powiedzieć o skalowych wyciągarkach 3racing czy Warn którą też posiadam i została jako atrapa ;) Polecam pójść w tę stronę,chodziarz na forum też jest opisany wątek jak wykonać sterowanie wyciągarki przełącznikiem dźwigniowym .

Awatar użytkownika
przemsky
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 2429
Rejestracja: 2014-08-18, 21:30
Imię: Przemek
Lokalizacja: Tychy
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

#6

Post autor: przemsky »

Jeśli szukasz ciężaru do kół to mam pierścienie wytoczone pod felgi Axiala, ok 40gram sztuka, odezwij się na PW w razie W to dogadamy się, może i to mało, ale przynajmniej póki co nie musisz rozklejać opon.
Obrazek

Na początku dysponowałem aparaturą 2ch, sterowanie wyciągarką wymyśliłem w ten sposób, że zrobiłem w masce otwór przez który przechodziła mała rurka ze stopą. Za jej pomocą (naciskanie [praca-stop-praca]) sterowałem wyciągarką poprzez mały wyłącznik z elektroniki. Elektronika z wyciągarki zamontowana była na skrzynce z odbiornika.

Sprawdzało się, ale z czasem i tak zakupisz aparaturę min 3ch. :ok

ITI
Teoretyk
Posty: 89
Rejestracja: 2015-08-15, 23:24
Imię: Itiel
Lokalizacja: Gdansk

#7

Post autor: ITI »

Dzięki chłopaki. Już mam odciążony tylnych kołach, dodałem około 100gr, przednie jeszcze nie odciążyłem bo akumulator i cała elektronika jest z przodu. Dzięki za pomysły do wyciągarki bo nie wiedziałem jak to robić, już dzięki was wiem trochę co zrobić.
Dzisiaj nie miałem co robić w pracę i robiłem metalowe linki i belka skrętu:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
cina
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 2489
Rejestracja: 2013-09-08, 18:34
Imię: Michał
Lokalizacja: Konstantynów
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

#8

Post autor: cina »

Fajnie, ale kup jeszcze aluminiową rurkę i załóż na ten pręt fi3, będzie sztywniejsze, pręt się będzie wyginał (widzę u siebie w modelu).

Co do wyciągarki to:
- albo aparatura z kanałem 1-0-2 i serwo do tego
- albo aparatura zwykła 3 kanałowa i kupić sterownik do tego + serwo (ja tak mam obecnie w modelach)
- opcja najmniej korzystna kupić gotową drogą ładnie wyglądającą ze sklepu RC.

Różnica jest taka że na serwie masz tak mocna wyciągarkę jak serwo, kupowane w sklepach RC mają uciągu ok 2kg.

Przednie koła dociąż przedewszystkim, nie ważne że masz pakiet z przodu. Ciężki przód trzyma się na podjazdach.

Awatar użytkownika
Zapo
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 1057
Rejestracja: 2010-03-14, 18:23
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 12 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

#9

Post autor: Zapo »

Warto zainwestować w rurki alu które nałożysz na pręty i wizualnie polepszysz efekt oraz dodatkowo wzmocnisz linki np takie link średnicę oczywiście dostosujesz do linek zastowowanych w modelu, są dostępne w Casto, OBI itp. :OK

Awatar użytkownika
przemsky
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 2429
Rejestracja: 2014-08-18, 21:30
Imię: Przemek
Lokalizacja: Tychy
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

#10

Post autor: przemsky »

Dokładnie, rurka obowiązkowo. Też mam tak zrobione z tą różnicą że pręt to stal nierdzewna. Przeróbki idą w dobrą stronę :ok

ITI
Teoretyk
Posty: 89
Rejestracja: 2015-08-15, 23:24
Imię: Itiel
Lokalizacja: Gdansk

#11

Post autor: ITI »

No to poszukam taka rurka, chyba widziałem takie w Leroy. Przeróbki idą po mało ale idą :) wiecie od czego mogą być wibracje gdy kręcę na maxa kierownica i dodam gazu? coś takiego mam po składaniu mosty. Bo dzisiaj też otwierałem mosty, wyczyściłem z piasku i smarowałem wszystko tabotem.

Awatar użytkownika
PuszkinPL
Teoretyk
Posty: 385
Rejestracja: 2014-06-25, 20:55
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Klęczany-Rzeszów
Otrzymał podziękowań: 2 razy

#12

Post autor: PuszkinPL »

I ten profesjonalizm , ja tam na oko przymierzałem odległości i jakoś tam się trzyma .

ITI
Teoretyk
Posty: 89
Rejestracja: 2015-08-15, 23:24
Imię: Itiel
Lokalizacja: Gdansk

#13

Post autor: ITI »

Ja już tak mam :LOL

Awatar użytkownika
Gorg
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 2099
Rejestracja: 2008-09-24, 17:28
Imię: Robert
Lokalizacja: Rogoźnik
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

#14

Post autor: Gorg »

w sklepach modelarskich można zakupić rurki z włókna węglowego - wyglądaą jeszcze bardziej elegancko

Awatar użytkownika
ford-1983
Teoretyk
Posty: 446
Rejestracja: 2013-09-30, 21:19
Imię: Dawid
Lokalizacja: Zawidów(dolnyśląsk)
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#15

Post autor: ford-1983 »

Jerry_Cornelius pisze:
Gorg pisze:w sklepach modelarskich można zakupić rurki z włókna węglowego - wyglądaą jeszcze bardziej elegancko
A po kiego? wystarczy na zwykła rurkę termokurczliwą czarną i też jest lajcik :D
Z tym,że rurka kurczliwa zaraz się poobdziera o kamienie itd..Przerabiałem już to ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż - Extreme”