Axial Yeti po tuningu

Transakcje zakończone
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gorg
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 2099
Rejestracja: 2008-09-24, 17:28
Imię: Robert
Lokalizacja: Rogoźnik
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Axial Yeti po tuningu

#1

Post autor: Gorg »

Axial Yeti wersja RTR którą poprawiłem w stosunku do fabrycznego modelu. Wprowadzone zmiany:
1. Wymiana zębatek dyferencjału przód i tył na wersje wzmocnione firmy GPM Racing
2. Rozblokowanie tylnego mostu na oryginalnych zębatkach Axiala oraz zalanie przedniego i tylnego dyferencjału świeżym olejem
3. Obniżenie i utwardzenie zawieszenia i wymiana oleju w amortyzatorach. Założenie osłon przeciwpyłowych na amortyzatory
4. Wymiana serwa na szybsze i mocniejsze firmy Turnigy Areostar ASI-613MG 13,8 kg/0,1s. Założenie orczyka aluminiowego. Aby wykorzystać potencjał serwa założyłem układ BEC podnoszący napięcie z 5V do 6V
5. Wymiana boców prowadzących układ skrętu z tworzywowych na stalowe oraz wymiana panewek w układzie na łożyska toczne
6. Wzmocnienie prowadzenia przednich wahaczy
7. Wymiana linek zawieszenia z tworzywowych na aluminiowe oraz wzmocnienie tylnych wahaczy elementami z włókna węglowego
8. Wymiana zębatki atakującej z 16T na 19T – model jest szybszy
9. Zamontowanie na silniku radiatora z wentylatorem Turnigy
10. Założenie pojemnika do zamontowania czujnika Robotronic – koniecznego do startu w zawodach oraz wyprowadzenie zasilania czujnika
11. Felgi zostały sklejone oraz opony wklejone w felgi - jedna opona delikatnie wystaje z felgi co nie przeszkadza w jeżdzie

Zmianę twardości i wysokości zawieszenia można wrócić do poprzednich ustawień wyciągając podkładki na amortyzatorach. Można również ponownie zablokować tylny most i wymienić linki zawieszenia ponieważ wszystkie części z zmian dodaje do modelu.

Wszystkie zmiany opisałem na moim blogu
http://magia-modelarstwa.blogspot.com/2 ... i-rtr.html

Do modelu dokładam akumulator Zippy 5000 mAh 40C 3S 11,1V oraz ładowarkę profesjonalną Redox.

Do modelu jest oryginalna aparatura Axial.

Cena 1600 PLN
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kupione / Sprzedane”