MAN KAT I 4x4 produkcji Silvio Menz'a

Niedokończone budowy, garaże - widma...
JaFuzz
AT !
AT !
Posty: 427
Rejestracja: 2008-11-19, 23:52
Imię: Jarek
Lokalizacja: 3Miasto
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#16

Post autor: JaFuzz »

... te z TH są spoko, ale w końcu doszedłem do momentu, gdy zębatki robię sobie samemu... i zajebiście mnie to cieszy, na zawodach widziałem że miejscem newralgicznym jest ten mały pinek blokujący zębatkę na ośce... Radek Zel chyba z 3 razy go dokręcał ;) więc może lepiej niech wałek i koło zębate będą jednym elementem ??

Awatar użytkownika
benon
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 1092
Rejestracja: 2010-10-16, 08:25
Imię: Szymon
Lokalizacja: Brzeziny
Otrzymał podziękowań: 5 razy

#17

Post autor: benon »

Te z cnc.info też są w miarę tylko luz max 0,2mm ;)
EDIT: Radzik ma 21T z TH w rozdzielaczu

Awatar użytkownika
Sławek
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 15492
Rejestracja: 2008-03-01, 13:59
Imię: Obi-Wan Kenobi
Lokalizacja: Mielec
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 94 razy

#18

Post autor: Sławek »

Myślę, że ta śruba dociskowa nie jest problemem ;) ja robię wałki z pręta nierdzewnego 5 mm, nawiercam mały otworek wiertłem 2,5mm pod tą śrubę i stosuję Loctite - do tej pory nic się nie odkręciło i zębatka trzyma się elegancko na wałku ;)
Wykonanie zębatki z wałkiem jako monolitu jest bardziej skomplikowane, choć o tyle lepsze, że można wyeliminować bicia poprzeczne, jednak w przypadku tych zębatek Traxxasa nie ma takiej potrzeby bo są wykonane bardzo dobrze ;)

Pozdr

Awatar użytkownika
luki
Początkujący
Początkujący
Posty: 1121
Rejestracja: 2011-12-15, 00:35
Imię: Luki
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#19

Post autor: luki »

Kibicuje Ci bo sporadycznie nas do tej pory odwiedzałeś, ale temat jak najbardziej miły dla oka w Twoim wykonaniu. :W

Awatar użytkownika
Adamo
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 4754
Rejestracja: 2007-05-06, 20:17
Imię: Adam
Lokalizacja: podlaskie
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

#20

Post autor: Adamo »

Aha aha, będziesz się musiał trochę natrudzić co by pomnika nie zrobić a przy 4x4 to nie jest trudne :ok

Awatar użytkownika
Jaroma
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 173
Rejestracja: 2010-05-18, 21:13
Imię: Jarek
Lokalizacja: Gdynia

#21

Post autor: Jaroma »

Spoko, jak nie Jafuzz to ja upodle go w błocie :VV

JaFuzz
AT !
AT !
Posty: 427
Rejestracja: 2008-11-19, 23:52
Imię: Jarek
Lokalizacja: 3Miasto
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#22

Post autor: JaFuzz »

Adamo pisze:Aha aha, będziesz się musiał trochę natrudzić co by pomnika nie zrobić a przy 4x4 to nie jest trudne :ok
rozwiń proszę temat... co jest nie tak z 4x4? zbyt mała trakcja?

Awatar użytkownika
Adamo
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 4754
Rejestracja: 2007-05-06, 20:17
Imię: Adam
Lokalizacja: podlaskie
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

#23

Post autor: Adamo »

JaFuzz pisze:
Adamo pisze:Aha aha, będziesz się musiał trochę natrudzić co by pomnika nie zrobić a przy 4x4 to nie jest trudne :ok
rozwiń proszę temat... co jest nie tak z 4x4? zbyt mała trakcja?
Drogi Jarku najlepiej to się na swoich błędach uczyć ale coś tam uchylę rąbka tajemnicy koledze po fachu :ok
Przy 4x4 to mało co trzyma kołami do dołu zwłaszcza na trawersach a jak jeszcze dodasz do tego budę z hipsu klatkę oraz zawias na sprężynie to mamy wesoły kuter rybacki na pełnym morzu :VV
Ale co tam przecież zawsze możesz mnie zaskoczyć a z 2 strony patrząc to ja przecież żadna wyrocznia nie jestem :D

:W

Awatar użytkownika
BURY
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 913
Rejestracja: 2008-07-21, 11:21
Imię: Bartek
Lokalizacja: ALEKSANDRÓW ŁÓDZKI
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

#24

Post autor: BURY »

Jarku powodzenia ! Trzymam kciuki!

:OK

JaFuzz
AT !
AT !
Posty: 427
Rejestracja: 2008-11-19, 23:52
Imię: Jarek
Lokalizacja: 3Miasto
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#25

Post autor: JaFuzz »

Adamo pisze: Drogi Jarku najlepiej to się na swoich błędach uczyć ale coś tam uchylę rąbka tajemnicy koledze po fachu :ok
Przy 4x4 to mało co trzyma kołami do dołu zwłaszcza na trawersach a jak jeszcze dodasz do tego budę z hipsu klatkę oraz zawias na sprężynie to mamy wesoły kuter rybacki na pełnym morzu :VV
Ale co tam przecież zawsze możesz mnie zaskoczyć a z 2 strony patrząc to ja przecież żadna wyrocznia nie jestem :D :W
... tak właśnie myślałem, ze o wysoki środek ciężkości tu idzie... wiesz ze ja osobiście ciśnienia na zawody nie mam... chcę aby Manisko było w miarę możliwości wierną kopią trucka 1:1 co jednak nie zmienia faktu iż będę się starał jak najniżej dawać ciężkie zabawki i dumał nad zwiększeniem masy nieresorowalnej... ideałem był by pakiet rozczłonkowany na poszczególne i umieszczony na mostach... tak jak to w crawlerach się robi... ale tutaj chyba nie przejdzie :LOL

Awatar użytkownika
Adamo
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 4754
Rejestracja: 2007-05-06, 20:17
Imię: Adam
Lokalizacja: podlaskie
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

#26

Post autor: Adamo »

JaFuzz pisze:
Adamo pisze: Drogi Jarku najlepiej to się na swoich błędach uczyć ale coś tam uchylę rąbka tajemnicy koledze po fachu :ok
Przy 4x4 to mało co trzyma kołami do dołu zwłaszcza na trawersach a jak jeszcze dodasz do tego budę z hipsu klatkę oraz zawias na sprężynie to mamy wesoły kuter rybacki na pełnym morzu :VV
Ale co tam przecież zawsze możesz mnie zaskoczyć a z 2 strony patrząc to ja przecież żadna wyrocznia nie jestem :D :W
... tak właśnie myślałem, ze o wysoki środek ciężkości tu idzie... wiesz ze ja osobiście ciśnienia na zawody nie mam... chcę aby Manisko było w miarę możliwości wierną kopią trucka 1:1 co jednak nie zmienia faktu iż będę się starał jak najniżej dawać ciężkie zabawki i dumał nad zwiększeniem masy nieresorowalnej... ideałem był by pakiet rozczłonkowany na poszczególne i umieszczony na mostach... tak jak to w crawlerach się robi... ale tutaj chyba nie przejdzie :LOL
Pakiet Jareczku to przypinka masą do reszty będzie ;)
W crowlerach to mamy szeroko laki to i miejsce jest.
Trzymam kciuki i chętnie bym zobaczył jak to ogarniesz na zawodach i jak to współpracować z terenem będzie :oo

Dodam tylko że wg. regulaminu klasy TT praktycznie nie wierzę w możliwość zbudowania trucka 4x4 który mógłby rywalizować z 6x6 i w górę ;)
Ale zawsze próbować można poza tym pisałeś że bardziej Ci na wyglądzie zależy.. :ok

JaFuzz
AT !
AT !
Posty: 427
Rejestracja: 2008-11-19, 23:52
Imię: Jarek
Lokalizacja: 3Miasto
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#27

Post autor: JaFuzz »

.. wnętrze z wolna zaczyna przypominać oryginał ;) tylko robole co montowali, butów znowu nie wytarli... ;)

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Złomowisko...”