KAMA3 5511 by HALABALA

Niedokończone budowy, garaże - widma...
palmer
Początkujący
Początkujący
Posty: 720
Rejestracja: 2008-09-17, 10:58
Imię:
Lokalizacja: holandia/Jaworzno

#16

Post autor: palmer »

HALABALA pisze:No wlasnie niestety sam sobie roboty narobilem nakladajac szpachle na calosc, ale teraz zostal mi tylko do wyszpachlowania dach wiec jakos przez to przebrnalem, na pewno przy nastepnej kabinie tego bledu nie popelnie:) z tymi szkielkami fakt pospieszylem sie niestety, ale mam ich pod dostatkiem to wymienim je jak juz bedzie po malowaniu:)

Powoli bede musial wziac sie za rame, czy ktoś uzywał tego specyfiku "LUTOWANIE ALUMINIUM CYNA I LUTOWNICA 320 POLACZEN" ktory jest dostepny na allego do łączenia aluminium?

http://allegro.pl/lutowanie-aluminium-c ... 62219.html
Ja w swoich Oshkosh'ach ramy i inne duperele z alu laczylem za pomoca specyfiku "ALUMWELD" tez dostepny na Allegro..jak dobrze polutujesz to nie da sie czesci rozerwac rekami a lutuje sie na prawde banalnie ;)

Awatar użytkownika
Rejczel
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 1745
Rejestracja: 2010-03-18, 10:37
Imię: Rafał
Lokalizacja: Żywiec/Pewel Wielka
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#17

Post autor: Rejczel »

Halabala a masz zamiar uruchomić kiper? Bo znam sklep gdzie można siłowniki kupić w przystępnej cenie ;) Są one pneumatyczne ale jako hydrauliczne też mogą pracować :D

HALABALA
Teoretyk
Posty: 13
Rejestracja: 2010-08-01, 22:08
Imię:
Lokalizacja: Czeladź

#18

Post autor: HALABALA »

Dzięki Palmer, właśnie spoiwo typu Alumweld też rzuciło mi się w oczy na allegro z tym że niestety nie posiadam obecnie palnika i teraz mam dylemata czy od razu zainwestować w alumweld i palnik czy spróbować rzeźbić z cyną:) ale przynajmniej po Twojej opinii wiem że alumweld na 100% zda egzamin, dzieki :OK

rakthal pisze:Halabala a masz zamiar uruchomić kiper? Bo znam sklep gdzie można siłowniki kupić w przystępnej cenie ;) Są one pneumatyczne ale jako hydrauliczne też mogą pracować :D

Rakthal jak najbardziej w moim zamyśle jest ruchomy kipper, ale nigdzie do tej pory nie znalazłem takich siłowników więc za namiar byłbym bardzo wdzięczny :OK bo już w ostateczności myslalem o zamontowaniu go za pomocą śruby która poprzez silniczek dzwigałaby i opuszczała kipper ale to strasznie tandetnie by wygladało:/ fiu fiu bedzie elegancja francja :VV

Awatar użytkownika
Rejczel
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 1745
Rejestracja: 2010-03-18, 10:37
Imię: Rafał
Lokalizacja: Żywiec/Pewel Wielka
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#19

Post autor: Rejczel »

http://www.pneumatig.eu/silowniki-o-16- ... 3_164.html
Tu masz siłowniki o różnych średnicach i różnym zakresie pracy. Są to pneumatyczne ale na ciecz też będą pracować :OK Kasuje co napisałem żeby nie było niedomówień :>
Ostatnio zmieniony 2010-10-03, 10:44 przez Rejczel, łącznie zmieniany 1 raz.

Krzysiek
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 2728
Rejestracja: 2008-09-22, 16:22
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Gdańsk
Otrzymał podziękowań: 14 razy

#20

Post autor: Krzysiek »

rakthal pisze:Jak uważasz że Ci pomogłem to możesz wcisnąć mi taką opcje pod postem moim : POMÓGŁ :VV
Znowu sie zaczyna?! :q

Awatar użytkownika
Cornel
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 1534
Rejestracja: 2007-07-09, 20:23
Imię: Kornel
Lokalizacja: Boronów
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#21

Post autor: Cornel »

HALABALA pisze:Dzięki Palmer, właśnie spoiwo typu Alumweld też rzuciło mi się w oczy na allegro z tym że niestety nie posiadam obecnie palnika i teraz mam dylemata czy od razu zainwestować w alumweld i palnik czy spróbować rzeźbić z cyną:) ale przynajmniej po Twojej opinii wiem że alumweld na 100% zda egzamin, dzieki :OK
Jeśli nie chcesz inwestować w palnik to może poskręcaj ramę, skręcanie jest wygodniejsze bo w razie wiercenia jakiś dziur, np na wiertarce stołowej, jest wygodniej, bo rozkręcisz, ściągniesz element który potrzebujesz i jest gitara, a jak już polutujesz ramę to musisz ją mieć taką samą do końca. Ja polutowałem i drugi raz tego samego błędu bym nie popełnił, co śruby to śruby.

Pzdr

HALABALA
Teoretyk
Posty: 13
Rejestracja: 2010-08-01, 22:08
Imię:
Lokalizacja: Czeladź

#22

Post autor: HALABALA »

rakthal pisze:http://www.pneumatig.eu/silowniki-o-16- ... 3_164.html
Tu masz siłowniki o różnych średnicach i różnym zakresie pracy. Są to pneumatyczne ale na ciecz też będą pracować :OK Kasuje co napisałem żeby nie było niedomówień :>

Wielkie dzięki :OK kurcze tylko nie mialem nigdy styku z czymś takim i nie mam pojecia na jakiej zasadzie mam to podpiąć :LOL w jaki sposób sterować nimi cieczą żeby kiper się podnosił i opuszczał? wybacz za banalne być może pytanie ale jestem całkowitym laikiem :OK
Opcji "POMÓGŁ" pod postem nie widzę :/ ale tutaj zwracam się tutaj do admina: halo halo rakthal POMÓGŁ :q

HALABALA
Teoretyk
Posty: 13
Rejestracja: 2010-08-01, 22:08
Imię:
Lokalizacja: Czeladź

#23

Post autor: HALABALA »

Cornel pisze:
HALABALA pisze:Dzięki Palmer, właśnie spoiwo typu Alumweld też rzuciło mi się w oczy na allegro z tym że niestety nie posiadam obecnie palnika i teraz mam dylemata czy od razu zainwestować w alumweld i palnik czy spróbować rzeźbić z cyną:) ale przynajmniej po Twojej opinii wiem że alumweld na 100% zda egzamin, dzieki :OK
Jeśli nie chcesz inwestować w palnik to może poskręcaj ramę, skręcanie jest wygodniejsze bo w razie wiercenia jakiś dziur, np na wiertarce stołowej, jest wygodniej, bo rozkręcisz, ściągniesz element który potrzebujesz i jest gitara, a jak już polutujesz ramę to musisz ją mieć taką samą do końca. Ja polutowałem i drugi raz tego samego błędu bym nie popełnił, co śruby to śruby.

Pzdr

W sumie to i racyja, przy skręconej ramie zawsze jest większe pole manewru przy przeróbkach ramy, zastanawiałem się nad palnikiem typy "pen" nabijanego gazem do zapalniczek ale tym to chyba raczej można sobie znicze w sw. zmarlych podpalac a nie laczyc aluminium :) w tym tygodniu planuje zabawe z ramą to zobaczym co z tego wyjdzie ;)

Korzystaj z opcji EDYCJA !
Nie piszemy postu pod postem tego samego dnia
zotornik
Ostatnio zmieniony 2010-10-03, 13:50 przez HALABALA, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Cornel
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 1534
Rejestracja: 2007-07-09, 20:23
Imię: Kornel
Lokalizacja: Boronów
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#24

Post autor: Cornel »

HALABALA pisze:...zastanawiałem się nad palnikiem typy "pen" nabijanego gazem do zapalniczek ale tym to chyba raczej można sobie znicze w sw. zmarlych podpalac a nie laczyc aluminium :)...

Korzystaj z opcji EDYCJA !
Nie piszemy postu pod postem tego samego dnia
zotornik
Szkoda kasy, nie rozgrzejesz tak mocno takiego kawała aluminium, do tego jest potrzebny dobry mocny palnik, jak już się uprzesz żeby ją lutować to kup bernzomatic (znajdziesz w necie) albo Rothenberger (znajdziesz w Castoramie - ja takiego używam i polecam - koszt ok 120zł)

Awatar użytkownika
Rejczel
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 1745
Rejestracja: 2010-03-18, 10:37
Imię: Rafał
Lokalizacja: Żywiec/Pewel Wielka
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#25

Post autor: Rejczel »

HAlabala mam pewny pomysł jak podłączyć hydraulikę żeby było nie drogo i w miarę sprawnie . Sam do stara projektuje HDS żuraw załadunkowy :OK Jak będziesz potrzebował to napisz na p.w. i ci podpowiem co i jak :hehe Dodam tylko ze jeszcze siłowniki lego technic są dobre wytrzymują ciśnienie do 3 atm. Jednak mają mały zakres pracy :No
A co do ramy aluminiowej to najlepiej poskręcać lub pospawać tigiem :D

HALABALA
Teoretyk
Posty: 13
Rejestracja: 2010-08-01, 22:08
Imię:
Lokalizacja: Czeladź

#26

Post autor: HALABALA »

Cornel pisze:
HALABALA pisze:...zastanawiałem się nad palnikiem typy "pen" nabijanego gazem do zapalniczek ale tym to chyba raczej można sobie znicze w sw. zmarlych podpalac a nie laczyc aluminium :)...

Korzystaj z opcji EDYCJA !
Nie piszemy postu pod postem tego samego dnia
zotornik
Szkoda kasy, nie rozgrzejesz tak mocno takiego kawała aluminium, do tego jest potrzebny dobry mocny palnik, jak już się uprzesz żeby ją lutować to kup bernzomatic (znajdziesz w necie) albo Rothenberger (znajdziesz w Castoramie - ja takiego używam i polecam - koszt ok 120zł)
Zostane więc chyba jak narazie przy opcji "skręć to sam" chociaż palnik z castoramy za 120 zl to faktycznie kuszaca cena :OK

rakthal pisze:HAlabala mam pewny pomysł jak podłączyć hydraulikę żeby było nie drogo i w miarę sprawnie . Sam do stara projektuje HDS żuraw załadunkowy :OK Jak będziesz potrzebował to napisz na p.w. i ci podpowiem co i jak :hehe Dodam tylko ze jeszcze siłowniki lego technic są dobre wytrzymują ciśnienie do 3 atm. Jednak mają mały zakres pracy :No
A co do ramy aluminiowej to najlepiej poskręcać lub pospawać tigiem :D

Rakthal dzięki więc za pomoc :OK teraz już wiem do kogo się udać gdy będe na etapie kipra, tak więc myślę że za jakiś czas na spokojnie dezwę się do Ciebie na P.W. żebyś mi rozjaśnił umysł co i jak z tym fantem zrobić :)



Zotornik wybacz za zamieszanie z tymi moimi postami, obiecuje poprawę ;)

Awatar użytkownika
Maxim
|o\°/o| / AT !
|o\°/o| / AT !
Posty: 7599
Rejestracja: 2006-06-29, 00:19
Imię: Marcin
Lokalizacja: Sosnowiec
Otrzymał podziękowań: 4 razy

#27

Post autor: Maxim »

Opcja pomógł działa tylko i wyłącznie w temacie założyciela i tylko on może z niej skorzystać.

Awatar użytkownika
Sławek
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 15492
Rejestracja: 2008-03-01, 13:59
Imię: Obi-Wan Kenobi
Lokalizacja: Mielec
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 94 razy

#28

Post autor: Sławek »

Mamy 2011.
Jak będziesz chciał podziałać lub dać jakiś up to napisz a któryś z modów przeniesie garaż do odpowiedniego garażu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Złomowisko...”