Ford F-350 Rat by Maciejek

Niedokończone budowy, garaże - widma...
ODPOWIEDZ
Rasalo

#61

Post autor: Rasalo »

scyzoryk pisze:Może wystarczy pokombinować z tą ramą ? Aktualnie wieszaki resorów masz przykręcone po wewnętrznej stronie ramy, spróbuj zamontować je po zewnętrznej stronie ;) .
Dokładnie, nie potrzeba robić nowej ramy ;)
Przykręć trójkątne wieszaki na zewnątrz ramy, przy tych drugich grubość ramy nadrobisz paroma podkładkami i powinno być oki :OK

Awatar użytkownika
maciejek
Teoretyk
Posty: 331
Rejestracja: 2009-11-15, 08:46
Imię: Maciek
Lokalizacja: Łódź

#62

Post autor: maciejek »

Rasalo pisze:
scyzoryk pisze:Może wystarczy pokombinować z tą ramą ? Aktualnie wieszaki resorów masz przykręcone po wewnętrznej stronie ramy, spróbuj zamontować je po zewnętrznej stronie ;) .
Dokładnie, nie potrzeba robić nowej ramy ;)
Przykręć trójkątne wieszaki na zewnątrz ramy, przy tych drugich grubość ramy nadrobisz paroma podkładkami i powinno być oki :OK

wiem ,że tak można ale nie wygląda to zbyt ''elegancko'' ;)

kogut70
Teoretyk
Posty: 94
Rejestracja: 2010-08-17, 09:00
Imię:
Lokalizacja: szczecin

#63

Post autor: kogut70 »

wszystko fajnie tylko czy tylni most niemozna usztywnic inaczej niz tym drazkiem ?? niema jakiegos patentu na estetyczne zblokowanie zwrotnic ?

Rasalo

#64

Post autor: Rasalo »

maciejek pisze:
Rasalo pisze:
scyzoryk pisze:Może wystarczy pokombinować z tą ramą ? Aktualnie wieszaki resorów masz przykręcone po wewnętrznej stronie ramy, spróbuj zamontować je po zewnętrznej stronie ;) .
Dokładnie, nie potrzeba robić nowej ramy ;)
Przykręć trójkątne wieszaki na zewnątrz ramy, przy tych drugich grubość ramy nadrobisz paroma podkładkami i powinno być oki :OK

wiem ,że tak można ale nie wygląda to zbyt ''elegancko'' ;)
Bez przesady, parę podkładek nie zepsuje widoku ramy, tym bardziej że zakryje ją buda ;)

Awatar użytkownika
maciejek
Teoretyk
Posty: 331
Rejestracja: 2009-11-15, 08:46
Imię: Maciek
Lokalizacja: Łódź

#65

Post autor: maciejek »

udało się ustawić bude na ramie

Obrazek

zapowaida się, że w końcu będzie prześwit pod autem :), aktualnie czekam na wnętrzności do skrzyni biegów, i mam nadzieje że na R2 dwubiegowej auto będzie wolne coś w okolicach chociażby ''dwójki'' jak w orginalnej skrzynce, w planach mam jeszcze pozbycie się drzwi i obniżenie wnetrza paki co wiąze się z obcięciem tylnych mocowań amortyzatorów.

PS , szeroka rama nie ma zadnych wad jak to niektórzy wyrokowali ;)

Awatar użytkownika
Sławek
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 15492
Rejestracja: 2008-03-01, 13:59
Imię: Obi-Wan Kenobi
Lokalizacja: Mielec
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 94 razy

#66

Post autor: Sławek »

maciejek pisze: aktualnie czekam na wnętrzności do skrzyni biegów, i mam nadzieje że na R2 dwubiegowej auto będzie wolne coś w okolicach chociażby ''dwójki'' jak w orginalnej skrzynce
No to Cię muszę zmartwić, R2 dwubiegowa z "normalnym" silnikiem jest bardzo szybka, nawet na jedynce,z tego co pamiętam, to przy zębatce 8T, na pierwszym przełożenie wynosi 1:11 a na dwójce 1:6,7 - a to dużo za mało ;)

Pozdr

Awatar użytkownika
maciejek
Teoretyk
Posty: 331
Rejestracja: 2009-11-15, 08:46
Imię: Maciek
Lokalizacja: Łódź

#67

Post autor: maciejek »

Sławek pisze:
maciejek pisze: aktualnie czekam na wnętrzności do skrzyni biegów, i mam nadzieje że na R2 dwubiegowej auto będzie wolne coś w okolicach chociażby ''dwójki'' jak w orginalnej skrzynce
No to Cię muszę zmartwić, R2 dwubiegowa z "normalnym" silnikiem jest bardzo szybka, nawet na jedynce,z tego co pamiętam, to przy zębatce 8T, na pierwszym przełożenie wynosi 1:11 a na dwójce 1:6,7 - a to dużo za mało ;)

Pozdr
a co to jest ten normalny silnik ?? :|

Awatar użytkownika
Sławek
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 15492
Rejestracja: 2008-03-01, 13:59
Imię: Obi-Wan Kenobi
Lokalizacja: Mielec
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 94 razy

#68

Post autor: Sławek »

A na jakim jeździsz ?

Awatar użytkownika
maciejek
Teoretyk
Posty: 331
Rejestracja: 2009-11-15, 08:46
Imię: Maciek
Lokalizacja: Łódź

#69

Post autor: maciejek »

Rooster crawler

Awatar użytkownika
Sławek
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 15492
Rejestracja: 2008-03-01, 13:59
Imię: Obi-Wan Kenobi
Lokalizacja: Mielec
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 94 razy

#70

Post autor: Sławek »

Czyli 55T, więc to jest normalny silnik ;)

Będzie za szybki - zwróć uwagę, że praktycznie nikt nie wykorzystuje R2 2-biegowej w modelach, pojedyncze przypadki - przekładnia została źle zaprojektowana - sprawdzi się tylko w przypadku zastosowania jej wraz z Disruptorem T1 który ma przełożenie 1:2,18 ale to dodatkowe koszta ;)

Pozdr

Awatar użytkownika
maciejek
Teoretyk
Posty: 331
Rejestracja: 2009-11-15, 08:46
Imię: Maciek
Lokalizacja: Łódź

#71

Post autor: maciejek »

na próbe założyłem do r2 fabryczny atak z 3 biegowej skrzyni tamiya, az tak szybki nie był a aten atak ma jak kazdy pewnie wie 16T, aktualnie zamówiłem 8T, fakt jest taki że auto było słabawe na tej 16T:( , no cóż na zawody sie nie szykuje , póki co pojeżdże na tej skrzyni, może nie będzie aż tak źle.... zobaczymy

Awatar użytkownika
maciejek
Teoretyk
Posty: 331
Rejestracja: 2009-11-15, 08:46
Imię: Maciek
Lokalizacja: Łódź

#72

Post autor: maciejek »

no jedank na R2 , dwubiegowej auto jest strasznie słabe :(, co radzicie ? , dostawić jakiś reduktor obrotów ? , jakie polecacie przełożenie z nastawieniem na dość wolną jazdę ?, proszę o rady, dodam że czekając na paczke od Adriana narazie na ataku mam 16T, ale nie wiem czy oczekaiwane 8T w duzym stopniu zmniejszy prędkośc .. , coś z silnikiem kombinować , jakiś mocniejszy ?

Awatar użytkownika
KaroX
Teoretyk
Posty: 140
Rejestracja: 2010-05-25, 15:55
Imię: Karol
Lokalizacja: Łętkowice/Krak:)

#73

Post autor: KaroX »

powiem Ci ze mam tą samą skrzynie i na ataku 8T jest dość szybko :q :q :q
myśle teraz spróbować z 6T :wall :oo

Awatar użytkownika
maciejek
Teoretyk
Posty: 331
Rejestracja: 2009-11-15, 08:46
Imię: Maciek
Lokalizacja: Łódź

#74

Post autor: maciejek »

KaroX pisze:powiem Ci ze mam tą samą skrzynie i na ataku 8T jest dość szybko :q :q :q
myśle teraz spróbować z 6T :wall :oo
to mnie nie pocieszyłeś :(

Awatar użytkownika
barman_pl
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 5077
Rejestracja: 2008-07-17, 22:32
Imię: Halinka
Lokalizacja: blisko Łodzi ;)
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

#75

Post autor: barman_pl »

No ale bez jaj - jak z 16T zejdziesz na 8T to na pewno zobaczysz dużą różnicę ;)

Pozdr.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Złomowisko...”