Ford F-350 Rat by Maciejek

Niedokończone budowy, garaże - widma...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Krizi
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 3182
Rejestracja: 2009-01-23, 19:24
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Złotniki Kujawskie
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

#46

Post autor: Krizi »

Weź coś zrób tą przekładnią, ponieważ takie jednostronne mocowanie może się okazać mało :> że tak powiem pewne :oo
Jak masz jak to wykonaj płytę montażową od dołu ramy i przytwierdź przekładnie na cztery śruby.

wyspiarz
Początkujący
Początkujący
Posty: 2044
Rejestracja: 2009-03-22, 22:43
Imię:
Lokalizacja: Wolin
Otrzymał podziękowań: 10 razy

#47

Post autor: wyspiarz »

Eras nie wynika z mocowania piór, bo one zarówno na moście jak i montażowo do ramy są standardowe, on poprostu zamontował ramę po ich zewnętrznej stronie zamiast po wewnętrznej i tyle :)






pzdr. Łukasz

Awatar użytkownika
maciejek
Teoretyk
Posty: 331
Rejestracja: 2009-11-15, 08:46
Imię: Maciek
Lokalizacja: Łódź

#48

Post autor: maciejek »

Krizi pisze:Weź coś zrób tą przekładnią, ponieważ takie jednostronne mocowanie może się okazać mało :> że tak powiem pewne :oo
Jak masz jak to wykonaj płytę montażową od dołu ramy i przytwierdź przekładnie na cztery śruby.
spokojnie , spokojnie to tylko do przymiarek , skrzynia będzie przymocowana do obu stron ramy...

Awatar użytkownika
Krizi
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 3182
Rejestracja: 2009-01-23, 19:24
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Złotniki Kujawskie
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

#49

Post autor: Krizi »

czyli rozumiem że zmieniasz szerokość ramy :-Oo

wyspiarz
Początkujący
Początkujący
Posty: 2044
Rejestracja: 2009-03-22, 22:43
Imię:
Lokalizacja: Wolin
Otrzymał podziękowań: 10 razy

#50

Post autor: wyspiarz »

http://tracgear.com/product/rc4wd/truck ... C_6108.jpg

zrob poprostu tak jak tu :) powinieneś mieć miedzy ramą 72mm :) czyli tyle co ma R2 + 2mm luzu :)


pzdr. Łukasz

Awatar użytkownika
maciejek
Teoretyk
Posty: 331
Rejestracja: 2009-11-15, 08:46
Imię: Maciek
Lokalizacja: Łódź

#51

Post autor: maciejek »

wyspiarz pisze:Eras nie wynika z mocowania piór, bo one zarówno na moście jak i montażowo do ramy są standardowe, on poprostu zamontował ramę po ich zewnętrznej stronie zamiast po wewnętrznej i tyle :)






pzdr. Łukasz
zamontowałem po zewnętrznej bo tak miało byc ;), jak juz mówiłem rama nie ma odpowiedniej grubosci do mocowania jak w TF-ie i wymusiło to takie a nie ine mocowanie

wyspiarz
Początkujący
Początkujący
Posty: 2044
Rejestracja: 2009-03-22, 22:43
Imię:
Lokalizacja: Wolin
Otrzymał podziękowań: 10 razy

#52

Post autor: wyspiarz »

ehhhh a co ma piernik do wiatraka :D zamontuj poprostu i zobaczysz ze bedzie oki :)


pzdr.Łukasz

Awatar użytkownika
maciejek
Teoretyk
Posty: 331
Rejestracja: 2009-11-15, 08:46
Imię: Maciek
Lokalizacja: Łódź

#53

Post autor: maciejek »

powiedzcie mi czy to taki duzy problem ze między ramą mam 88mm a nie 70mm ? bo ja mysle że nie, ale może czegoś nie przewidziełem :|

rama ma 4mm a pióra jest szersze , montując tak jak w TF musiał bym cudowac z podkładkami przy wieszaku ....

Awatar użytkownika
Krizi
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 3182
Rejestracja: 2009-01-23, 19:24
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Złotniki Kujawskie
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

#54

Post autor: Krizi »

nie :) to żaden problem. Jeżeli to ci w niczym nie przeszkadza to tylko takie nasze dewagacje :ok

Awatar użytkownika
maciejek
Teoretyk
Posty: 331
Rejestracja: 2009-11-15, 08:46
Imię: Maciek
Lokalizacja: Łódź

#55

Post autor: maciejek »

Krizi pisze:nie :) to żaden problem. Jeżeli to ci w niczym nie przeszkadza to tylko takie nasze dewagacje :ok
tylko ze jak to sie mówi macie większe dośwaidczenie a ja mogłem czegoś nie przewidzec z wiekszym rozstawem , chociaż nie wydaje mi się

Awatar użytkownika
Krizi
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 3182
Rejestracja: 2009-01-23, 19:24
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Złotniki Kujawskie
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

#56

Post autor: Krizi »

jeżeli np. szerokość ramy nie przeszkadza ci przy wykrzyżu a zwłaszcza przy przednim moście w trakcie maxymalnego skrętu to wszystko gra :OK

wyspiarz
Początkujący
Początkujący
Posty: 2044
Rejestracja: 2009-03-22, 22:43
Imię:
Lokalizacja: Wolin
Otrzymał podziękowań: 10 razy

#57

Post autor: wyspiarz »

hehe no krizi mnie ubiegł :) ale do tego dochodzi montarz amorów ( chyba je przewidujesz ), po bokach ramy i na moście i wtedy jak będzie koło pracować na boki prędzej zahaczy o amora :) przy wykrzyżu.


Zrobisz jak uważasz :)

pzdr. Łukasz
Ostatnio zmieniony 2010-09-03, 10:38 przez wyspiarz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sławek
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 15492
Rejestracja: 2008-03-01, 13:59
Imię: Obi-Wan Kenobi
Lokalizacja: Mielec
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 94 razy

#58

Post autor: Sławek »

Ramę masz zdecydowanie za szeroko ;)

Nie ma dla takiej szerokości żadnego uzasadnienia a wręcz same problemy ;) rozstaw 70-75 mm wewn. jest najbardziej optymalny dla tej szerokości modelu ;)

Przy szerokiej ramie powostają problemy ze skrętem, umiejscowieniem amorków, wykrzyżem itp. ;)

Pozdr

Awatar użytkownika
maciejek
Teoretyk
Posty: 331
Rejestracja: 2009-11-15, 08:46
Imię: Maciek
Lokalizacja: Łódź

#59

Post autor: maciejek »

ale jak wiadomo na standardowym zawieszeniu F350 wykrzyz jest znikomy ;), zdecydowałem się wyciąc nową , poprawioną wersje ramy, jaki jest rozstaw między bokami ramy w orginalnym TF-ie, bo rozumię, ze grubosc ramy musi byc równa szerokosci pióra, i czy wieszaki od f350 podejdą do ramy TF ? bo wydaje mi sie ze powstanie lekki skos pióra bo trójkątne mocowanie pióra będzie troszke szersze niz wieszak z drugiej strony

PS prosze o wskazówki w sparwie ramy TF zebym jakiegos byka znowu nie strzelił ;)

scyzoryk
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 1187
Rejestracja: 2006-11-09, 14:51
Imię:
Lokalizacja: Hucisko

#60

Post autor: scyzoryk »

Może wystarczy pokombinować z tą ramą ? Aktualnie wieszaki resorów masz przykręcone po wewnętrznej stronie ramy, spróbuj zamontować je po zewnętrznej stronie ;) .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Złomowisko...”