Toyota FJ40 skala 1:8

Niedokończone budowy, garaże - widma...
wyspiarz
Początkujący
Początkujący
Posty: 2044
Rejestracja: 2009-03-22, 22:43
Imię:
Lokalizacja: Wolin
Otrzymał podziękowań: 10 razy

#241

Post autor: wyspiarz »

nie o to mi do końca chodziło co wam się wydaje :).

Chodziło mi o to, że przy jakimś podskoku od terenu na trawersie, ołów w kole u góry i po przeciwnej jego stronie u dołu, zadziałać może jak koło zamachowe, dolne pociągnie w dół a grórne w dół :)

pzdr. Łukasz

Awatar użytkownika
redin
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 3795
Rejestracja: 2007-02-01, 15:57
Imię: Kamil
Lokalizacja: Czeladź
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#242

Post autor: redin »

wyspiarz pisze:nie o to mi do końca chodziło co wam się wydaje :).

Chodziło mi o to, że przy jakimś podskoku od terenu na trawersie, ołów w kole u góry i po przeciwnej jego stronie u dołu, zadziałać może jak koło zamachowe, dolne pociągnie w dół a grórne w dół :)

pzdr. Łukasz
dobra bez przesady :P ale nasze modele to raczej nie skaczą tak bardzo :D

wiec to nie wpłynie negatywnie na jazde ;)

Awatar użytkownika
Sławek
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 15492
Rejestracja: 2008-03-01, 13:59
Imię: Obi-Wan Kenobi
Lokalizacja: Mielec
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 94 razy

#243

Post autor: Sławek »

Dolne w dół a górne w górę - tak to działa :D

Eras
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 4878
Rejestracja: 2006-06-29, 14:06
Imię: ET
Lokalizacja: Warszawa / Lancaster
Otrzymał podziękowań: 35 razy

#244

Post autor: Eras »

Ja naprawdę staram się zrozumieć o co chodzi, nie nie jestem w stanie...
to chyba normalne, że grawitacja ciągnie w dół nie?

wyspiarz
Początkujący
Początkujący
Posty: 2044
Rejestracja: 2009-03-22, 22:43
Imię:
Lokalizacja: Wolin
Otrzymał podziękowań: 10 razy

#245

Post autor: wyspiarz »

hmmm jak to opisać :D

jedzie model po trawersie bedzie nie wiem górka kamien cokolwiek i w okolicy skrajnego punktu lekki podskok od dziury kamienia + odbicie zawieszenia, i siła bezwładna tego koło wyżej będzie większa, i pociągnie model ku rolce.

bynajmniej w teorii mi sie tak wydaje :D

pzdr. Łukasz

Eras
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 4878
Rejestracja: 2006-06-29, 14:06
Imię: ET
Lokalizacja: Warszawa / Lancaster
Otrzymał podziękowań: 35 razy

#246

Post autor: Eras »

No, ale to oznacza, że model jedzie na skraju przyczepności. Czyli bez ołowiu w kołach już dawno by była rolka ;)
Pozatym, tak się stanie tylko przy dużej szybkości, a chyba nie tak pokonuje się trawersy..

scyzoryk
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 1187
Rejestracja: 2006-11-09, 14:51
Imię:
Lokalizacja: Hucisko

#247

Post autor: scyzoryk »

Eras nie oganiasz po prostu wszystkiego ;) nie uwzględniłeś przyciągania innych planet i obiektów kosmicznych, działania Demona Maxwella, czarnych dziur (nie uwierzysz ale jak wczoraj jechałem z klasą do Krakowa to w autobusie jedną znaleźliśmy ;) wciągnęła jedną chusteczkę higieniczną) wiatrów słonecznych i antygrawitacji które to mają ogromny wpływ na jazdę trialową, szczególnie na trawersach ;)

wyspiarz
Początkujący
Początkujący
Posty: 2044
Rejestracja: 2009-03-22, 22:43
Imię:
Lokalizacja: Wolin
Otrzymał podziękowań: 10 razy

#248

Post autor: wyspiarz »

no zgadza się, że nie zapierdziela się, i chyba nie tak do końca, była by rolka. W yocie ze tak powiem pakiety bedą na wysokości 3/5koła, więc czy tak do końca chce dociążać koła, zauważyłem to w luźnym ( bo takie jest ) zawieszeniu crki jak koło machnie nawet w nie krytycznym trawersie to nagle jest rooool :),
I dało to trochę do myślenia.

Ale to puki co faza przemyśleń i testów.

pzdr. Łukasz

Awatar użytkownika
Radek
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 11536
Rejestracja: 2009-12-25, 22:29
Imię: noname
Lokalizacja: WOT
Podziękował : 26 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

#249

Post autor: Radek »

Hmm ja mam jeden po srodku wysoko ciezki pakiet 4500 mAh Model ogolnie wysoki i radzi sobie na nachyleniu bocznym 56 stopni, to chyba dobry efekt.

Obrazek
(jakosc kiepska fota z filmu)

Krzysiek
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 2728
Rejestracja: 2008-09-22, 16:22
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Gdańsk
Otrzymał podziękowań: 14 razy

#250

Post autor: Krzysiek »

Ale jakos dzienym trafem, na ostatnim oesie na zawodach w niedziele, obok duzego kamienia byl trawers.. I nikt nie przejechal na czysto. Albo na bok lecieli albo rolka.. I modele rozne, i CoG rowniez rozne.. Dodam ze trawers mial okolo 45 stopni.

Awatar użytkownika
Radek
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 11536
Rejestracja: 2009-12-25, 22:29
Imię: noname
Lokalizacja: WOT
Podziękował : 26 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

#251

Post autor: Radek »

Krzysiek pisze:Ale jakos dzienym trafem, na ostatnim oesie na zawodach w niedziele, obok duzego kamienia byl trawers.. I nikt nie przejechal na czysto. Albo na bok lecieli albo rolka.. I modele rozne, i CoG rowniez rozne.. Dodam ze trawers mial okolo 45 stopni.
Sam sie zdziwilem jak to fote wstawilem na kompa i sprawdzilem jaki jest kat nachylenia
:D ale chyba chodzi o to ze podloze jest poziome hehehe :D

Krzysiek
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 2728
Rejestracja: 2008-09-22, 16:22
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Gdańsk
Otrzymał podziękowań: 14 razy

#252

Post autor: Krzysiek »

Radek, ale po calym zajsciu jak juz sie zbieralismy, to se postawilem model tylem i przejechalem na 0.. Ot cala filozofia.. Tak wiec by sie dalo :)

Awatar użytkownika
Radek
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 11536
Rejestracja: 2009-12-25, 22:29
Imię: noname
Lokalizacja: WOT
Podziękował : 26 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

#253

Post autor: Radek »

Krzysiek pisze:Radek, ale po calym zajsciu jak juz sie zbieralismy, to se postawilem model tylem i przejechalem na 0.. Ot cala filozofia.. Tak wiec by sie dalo :)
To chyba w trialu jak i wszedzie na spokojnie bez emocji uda sie wszystko, mam na filmiku jak smigam pod tym katem na spokojnie musze to wsadzic na YT.

wyspiarz
Początkujący
Początkujący
Posty: 2044
Rejestracja: 2009-03-22, 22:43
Imię:
Lokalizacja: Wolin
Otrzymał podziękowań: 10 razy

#254

Post autor: wyspiarz »

Dobra nie ma co dyskutować o środku ciężkości, wyjdzie w praniu ja mam pewne przmyślenia, czy dobre czy złe okaże się w praktyce. Puki co nie zauważyłem specjalnych korzyści w moim jednostkowym przypadku z dociążania kół, a na siłę ich dociążać nie chce, bo oponka nie za szeroka i czy to błoto, piach itp to będzie porostu kopał jak głupi :)
Tak jak pisałem wcześniej u mnie pakiety bedą w brew pozorom BARDZO nisko i przy samej ramie, co w testach pokazało ( bez ołowiu w kołach ), że podwozie sobie radzi bdb ( jak dla mnie do torówek to nawet za dobrze ).

Tak jak pisałem nacisk jest w 1 kolejności na wygląd, wnętrze itp itd a dopiero potem gdybanie czy jakby, zrobić to to pojechał by lepiej. Model będzie głównie do klasy SS a to który będzie w szeregu to już dla mnie nie istotne.


Ale dość tego pierdzielenia o Szopenie, przerobiłem i cofnąłem mocowania pakietów w tył, aby nie wystawały z pod budy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Edit: szybka przymiarka "budy"

Obrazek


oczywiście z przodu bedzie to obudowane nie będzie trakiej " golizny " :)

pzdr. Łukasz

scyzoryk
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 1187
Rejestracja: 2006-11-09, 14:51
Imię:
Lokalizacja: Hucisko

#255

Post autor: scyzoryk »

Krzysiek pisze:Ale jakos dzienym trafem, na ostatnim oesie na zawodach w niedziele, obok duzego kamienia byl trawers.. I nikt nie przejechal na czysto. Albo na bok lecieli albo rolka.. I modele rozne, i CoG rowniez rozne.. Dodam ze trawers mial okolo 45 stopni.
Typowy przykład działalności sił pozaziemskich.

Wyspiarz fajna buda ale dostaniesz dużo pkt karnych za nie przeźroczyste szyby ;)

P.S. ta buda nie powinna być niżej ? bo przód tak jakoś dziwnie wysoko (duża przerwa pod atrapą).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Złomowisko...”