Kraz 4x4 -rozpoczynam budowę

Niedokończone budowy, garaże - widma...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
berla
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 2705
Rejestracja: 2007-06-02, 19:53
Imię:
Lokalizacja: Leszno

#31

Post autor: berla »

Świetnie Ci wyszły te pióra :) pytanie czy po hatrowaniu, zozhartowywaniu itd mają jeszcze włąściwości sprężyste...?

kubamtx
Teoretyk
Posty: 124
Rejestracja: 2007-09-02, 23:53
Imię: Jakub
Lokalizacja: Jozefoslaw
Podziękował : 1 razy

#32

Post autor: kubamtx »

Z tego co wynika z mojej wiedzy to mają. Zostały odpuszczone przed obróbką, a potem ponownie zahartowane wiec wszystko z nimi ok. Zreszta sprawdzałem i sprężynują super. Odpuszczone zachowywały się jak zwykła blaszka.

ozi
Hand Made Builder / AT !
Hand Made Builder / AT !
Posty: 662
Rejestracja: 2007-03-08, 20:26
Imię:
Lokalizacja: Debica

#33

Post autor: ozi »

Resorki pierwsza klasa :OK ja jak swoje zrobilem to wydawalo mi sie ze model nie bedize mial wykrzyzu, takie sie twarde wydawaly, a teraz dolozylem pior bo siadaly calkowicie pod ciezarem kompletnego modelu, i chyba jeszcze doloze bo jeszcze pakiet dojdzie.

kubamtx
Teoretyk
Posty: 124
Rejestracja: 2007-09-02, 23:53
Imię: Jakub
Lokalizacja: Jozefoslaw
Podziękował : 1 razy

#34

Post autor: kubamtx »

Pierwsze przymiarki skreconej na 4 srubki ramy ze skreconymi na za mało śrubek mostami i nie przykręconymi do niczego resorami ;-)
kraz 4x4

ozi
Hand Made Builder / AT !
Hand Made Builder / AT !
Posty: 662
Rejestracja: 2007-03-08, 20:26
Imię:
Lokalizacja: Debica

#35

Post autor: ozi »

co prawda nie wgłebialem sie w szczegoly techniczne tego nowego raza, ale wydaja mi sie resory za krotkie..a i jak mi sie wydaje to sposob mocowania w Krazie jak i w wiekszosci radzieckich produkcji jest inny, warto byloby to zachowac, bo to takie charakterystyczne, chyba ze w nowym Krazie jest inaczej:D

A mocowanie resorow do mostow juz obmysliles? ja proponowalbym zrobic tzw Cybanty lub U-boty z preta gwintowanego M3

kubamtx
Teoretyk
Posty: 124
Rejestracja: 2007-09-02, 23:53
Imię: Jakub
Lokalizacja: Jozefoslaw
Podziękował : 1 razy

#36

Post autor: kubamtx »

Ano wlasnie mam problem. Po patrze teraz na rysunki i nie jestem pewny czy tam jest wieszak ruchomy i nie ruchomy czy pióro jest zamocowane tylko na przednim a na tylnim jest proste i oparte? A co do długosci to jest ok. Bo resor w takim ugieciu jak to widac mniej wiecej na rysunkach ma wlasnie tyle ile w orginale/10.
Kwestia tego mocowania tylniego konca piór. Niech sie wypowie ktos moze kto widział cos takiego na żywo.
To rozwiązanie o którym chyba mowisz (czyli w tylnim wieszaku pióro się slizga a nie jest zamocowane poptrzez tuleje) bedzie nawet prostsze to realizacji. Obetne wtedy końce piór i mocowania tez beda prostsze.

ozi
Hand Made Builder / AT !
Hand Made Builder / AT !
Posty: 662
Rejestracja: 2007-03-08, 20:26
Imię:
Lokalizacja: Debica

#37

Post autor: ozi »

Dokladnie tak jak mowisz. Tak to jest w starym modelu Kraza:
Obrazek

kubamtx
Teoretyk
Posty: 124
Rejestracja: 2007-09-02, 23:53
Imię: Jakub
Lokalizacja: Jozefoslaw
Podziękował : 1 razy

#38

Post autor: kubamtx »

Dokładnie czegoś takiego raczej narazie nie będę w stanie zrobić. Robie przednie mocowanie pióra obrotowe a tylnie suwliwe.
Narazie w pracach chwilowa przerwa bo czekam na wycięcie laserem mocowań.
W galeri widać jak będą wyglądać:
wieszaki kraz

kubamtx
Teoretyk
Posty: 124
Rejestracja: 2007-09-02, 23:53
Imię: Jakub
Lokalizacja: Jozefoslaw
Podziękował : 1 razy

#39

Post autor: kubamtx »

Witam po przerwie
Rozpoczął się kolejny etap budowy. Mam juz wieszaki do piór oraz mocowania piór do mostów (u-bolty zrobilem z preta gwintowanego, nie ma ich na foto). Narazie zrobiłem tylko fotki jak to mniej wiecej bedzie wyglądać, za montaż wezmę się w weekend. Oczywiście pióra będą współpracowały z mosiężnymi tulejkami na śrubkach M3.
Standartowo zdjęcia w galeri:
kraz

Oczywiscie pióra zostały z jednej strony wyprostowane, tylko z jednej zostało oczko.

Awatar użytkownika
Maxim
|o\°/o| / AT !
|o\°/o| / AT !
Posty: 7599
Rejestracja: 2006-06-29, 00:19
Imię: Marcin
Lokalizacja: Sosnowiec
Otrzymał podziękowań: 4 razy

#40

Post autor: Maxim »

Pieknie ... powoli, powoli do celu !

kubamtx
Teoretyk
Posty: 124
Rejestracja: 2007-09-02, 23:53
Imię: Jakub
Lokalizacja: Jozefoslaw
Podziękował : 1 razy

#41

Post autor: kubamtx »

Dzis zmontowałem wieszaki jednak z powodu deficytu nakrętek i śrubek nie skończyłem. Jednak widać już jak bedzie wszystko mocowane. Co wiecej okazało sie ze popełniłem bład przy czytaniu wymairów z rysunku i okazało sie że rama ma mieć 740mm a nei 790 (790 ma z wystajacą paką), przesunąłem wiec wieszaki bliżej siebie i naraszcie wyglada to proporcjonalnie.
W najblizszym czasie zamontuje mosty na dobre i zajme sie przeniesieniem napedu.

kraz c.d

kubamtx
Teoretyk
Posty: 124
Rejestracja: 2007-09-02, 23:53
Imię: Jakub
Lokalizacja: Jozefoslaw
Podziękował : 1 razy

#42

Post autor: kubamtx »

Kolejne kroki na przód. Tym razem tymczasowe póki nie bedę miał docelowej przekładni narazie zamontowałem przekladnie z modelu Grapuner Grizzly i do niej zamontuje pokazany na zdjeciach silnik z przekładnią 2 biegową. Przekładnia została zmodyfikowana. Usunąlem z niej ostatni stopień i zamiast tego zamontowałem aluminiową obudowę z łożyskiem. Przekładnia ma teraz przełożenie 1:4 lub 1:10.
Wały to narazie prowizorka-szczególnie ten środkowy.

Zdjęcia standartowo w galeri: Kraz

Awatar użytkownika
Maxim
|o\°/o| / AT !
|o\°/o| / AT !
Posty: 7599
Rejestracja: 2006-06-29, 00:19
Imię: Marcin
Lokalizacja: Sosnowiec
Otrzymał podziękowań: 4 razy

#43

Post autor: Maxim »

Prosze prosze ... to już może niebawem ruszy o własnych siłach :Dr

kubamtx
Teoretyk
Posty: 124
Rejestracja: 2007-09-02, 23:53
Imię: Jakub
Lokalizacja: Jozefoslaw
Podziękował : 1 razy

#44

Post autor: kubamtx »

Na jutro planuje złożyć zawieszenie tak jak ma być czyli na wszystkich piórach i z tulejkami. Zrobić półosie do tylniego mostu i skręcić wszystko pożadnie u-boltami. Potem pewnie koła, i bedzie mozna spróbować co sie dzieje.

kubamtx
Teoretyk
Posty: 124
Rejestracja: 2007-09-02, 23:53
Imię: Jakub
Lokalizacja: Jozefoslaw
Podziękował : 1 razy

Pierwsze testy -Monster truck style ;-)

#45

Post autor: kubamtx »

Witam


Przeprowadziłem pierwsze testy podwozia. Niestety z powodu braku czasu nie kupiłem jeszcze kół i nie poskręcałem wszystkiego jak należy. Śrubki muszę zamawiać, nie moge ich kupic u mnie w mieście :-/

Założyłem koła które są prawie dwa razy szersze od docelowych i o 25mm wieksze średnicą ale zawsze to jakiś test.
Mile zaskoczyło mnie zachowanie zawieszenia i całego napędu (narazie bez skrzyni biegów).
Wiem, że będę musiał poprawić skręt co jest możliwe trzeba troche usunąć materiału ze zwrotnic i powinno być ok.

Plany na najbliższe dni to:
-poskręcać wszystko już na gotowo
-kupić i założyć koła
-zacząć zabudowę (paka, szoferka)
-zamontować skrzynię biegów

Dalsze plany to:
-zrobić imitację felg kraza
-dodać detale typu zbiornik paliwa

Aha -jeśli ktoś byłby zainteresowany tymi kołami które są na modelu to chętnie sprzedam.

A oto zdjęcia :Testy podwozia Kraza

ODPOWIEDZ

Wróć do „Złomowisko...”