EXTREME Scorpion

Niedokończone budowy, garaże - widma...
Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13467
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

#16

Post autor: zotornik »

tym serwem, jesteś w stanie "przestawić" całe auto nawet terenie, a co dopiero w domu
temat stary jak świat RC, choć odpowiedzi różne, dwie podstawowe: albo masz słaby pakiet zasilający serwo (lub główny), albo masz na serwie założone servo saver, który może taki skutek przynosić - on spełnia swoją rolę, to znaczy chroni serwo przed przeciążeniami, ale w naszym wypadku tylko sztywny orczyk zdaje egzamin, choć narażamy zerwo, coś za coś

sorry za ot-a, jak igor przeczyta, to się usunę ;)

Awatar użytkownika
igor1300
Naciągacz ! UWAGA !
Naciągacz ! UWAGA !
Posty: 2192
Rejestracja: 2007-07-11, 20:13
Imię: Igor
Lokalizacja: Gd
Otrzymał podziękowań: 13 razy

#17

Post autor: igor1300 »

nie usuwaj, niech młodzi się uczą.
mam stockowy orczyk z zestawu, ale dam sztywny, aluminiowy, jak tylko sobie nagwintuje...
a pakiet nie wiem, może i słaby żeczywiście. sprawdze po naładowaniu (narazie tymczasowo używam od kałasznikowa asg, ni-cd 2A i 7 celowy 2,2A... oba rozładowane na 80%:P

Awatar użytkownika
igor1300
Naciągacz ! UWAGA !
Naciągacz ! UWAGA !
Posty: 2192
Rejestracja: 2007-07-11, 20:13
Imię: Igor
Lokalizacja: Gd
Otrzymał podziękowań: 13 razy

#18

Post autor: igor1300 »

wczoraj w modelarni została uszczelniona elektronika!!
regiel i odbiornik, w pudełki zaklejonym na krewędziach sylikonem, otwór z kablami też zabezpieczony sylikonem. włączniczek wyprowadzony, w baloniku. zostało serwo, silnik z przekładnią i pakiet. jak kupie pakiety takie jak trzeba to udszczelnie sylikonem, silnik z przekładnią wylądują w homemade boxie z plexi, oczywiście uszczelnione sylikonem, (możliwe, że będzie przeźroczysty box, i będzie widać wnętrze) ale mam problem z serwem, bo sylikonować można, ale nie wiem co z orczxykiem... balonik odpada, bo nie ma jak go naciągnąć i troche utknołem... na amerykańskim forum :oo wyczytałem, że go]ściu, który nurkował modelem po dach (tlt-1) zabezpieczył serwo poprzez rozkręcenie go i zalanie całego olejem syntetycznym ( dielektrykiem) serwo zabezpieczone przez niego to hs 645mg, czyli to samo co moje, i podobno najlepsze do śmigania pod wodą (bardzo szczelne...) tylko nie wiem który olej może być dielektrykiem (nie przewodzi prądu) a który nie jest... (mam associated 10000wt, 7kwt i 3kwt) który najlepszy? (i czy mi elektroniki nie zjara...)

Awatar użytkownika
RaV
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 3013
Rejestracja: 2007-05-01, 11:08
Imię: Rafał
Lokalizacja: GB
Otrzymał podziękowań: 5 razy

#19

Post autor: RaV »

Z tym uszczelnianiem to nie przesadzaj. Zamierzasz brodzić czy nurkować?
Jak nurkować to polecam łódź podwodną :D

Mam serwo Tower Pro MG 995. Mocne i tanie. Przejechało cały poprzedni sezon, nie omijając wody, Ci co byli na zawodach wiedzą że lubię popływać :) Jedynym zabezpieczeniem był silikon na przewodach, przy wejściu do serwa. Silnik często był pod wodą i nie zabezpieczałem go niczym. Poza syfem na komutatorze nic mu nie było. Martwił bym się czy silnik po zamknięciu w boxie nie będzie się przegrzewał, to samo regiel. Nie jeździmy szybko, ale prądu przy podjazdach trochę bierzemy.

Awatar użytkownika
igor1300
Naciągacz ! UWAGA !
Naciągacz ! UWAGA !
Posty: 2192
Rejestracja: 2007-07-11, 20:13
Imię: Igor
Lokalizacja: Gd
Otrzymał podziękowań: 13 razy

#20

Post autor: igor1300 »

narazie po pierwszych jazdach silnik zimniutki, 60t ma tyle mocy, że nie musi sie wysilać i grzać. regiel ma byczy radiator, i troche powietrza luzem jest w pudełku, więc lajt. pozatym silnik będzie w sporym opakowaniu, zabezpieczony dodatkowo radiatorkiem, a wiadomo woda w lesie zawsze zimna, i chłodzi:D
ps. jak mi się coś będzie grzać, to mam wiatraczek modelarski z rcmatru 2x2cm, więc snorkelek czy cuś:)
a towera mam 1xmg945 i 2x mg955. 945 i 995 spaliłem, a drógie 955 dałem na wyciągarke bo jakościowo kiepawe jest i nie żal go pbyło przerabioać na "silnik" do wyciągary.

Awatar użytkownika
Bobas
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 2103
Rejestracja: 2008-01-23, 15:47
Imię: Łoligator
Lokalizacja: z EPPK
Otrzymał podziękowań: 1 razy

drzazgę w oku u innych widzisz, a belki w swoim nie dostr ..

#21

Post autor: Bobas »

i oto mamy klasyczny przykład braku zrozumienia tego co inni piszą Max prosił byś nie pisał posta pod postem po drugie krytyki nie znosisz ciekawe czemu innych to łatwo krytykować ale jak do czego dojdzie to juz gorzej

oj młody :(

całe życie przed tobą więc naucz się za młodu bo na starość już nie zdąrzysz

Awatar użytkownika
igor1300
Naciągacz ! UWAGA !
Naciągacz ! UWAGA !
Posty: 2192
Rejestracja: 2007-07-11, 20:13
Imię: Igor
Lokalizacja: Gd
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Re: drzazgę w oku u innych widzisz, a belki w swoim nie dost

#22

Post autor: igor1300 »

Co do prac, to zamówiłem dziś farby z proximy, 3 kolorki (ha, tajemnica jakie):P
oraz uszczelniłem elektronike glutem na gorąco (nie chciałem sylikonem bo schnie wg instrukcji 2mm/2 dni
zostało zabezpieczyć silnik i serwo, więc zaraz ide po plexy i wytne boxa, a na serwo mam patent tymczasowy, zapakuje olejem w środku i nazewnątrz zabezpiecze oringiem+gęsty smar... narazien powinno starczyć...

nawiasem mówiąc...
"i oto mamy klasyczny przykład braku zrozumienia" a czego niby nie zrozumiałem?!?!?
"Max prosił byś nie pisał posta pod postem" mnie nigdy o to nie musiał prosić, i nigdy nie pisałem 1 za drógim, ale powiedziano mi, że jeżeli nie tego samego dnia, to można. nikt nie odpowiadał, mineły 3! dni, i kontynuuje opowiadanie co sie dzieje, więc tym samym odświerzam.
"po drugie krytyki nie znosisz ciekawe czemu innych to łatwo krytykować ale jak do czego dojdzie to juz gorzej" nie rozumiem Cię, każdą krytykę biorę pod uwagę, jeżeli wnosi coś do tematu... i staram się nikogo nie krytykować, tylko mówić co myśle na dany temat. jeśli poczułeś się krytykowany, wybacz, nie chciałem Cię (ani Twojej pracy) urazić.

ps. nieóbmy ot, takie sprawy załatwiajmy na pw...

fabian
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 1743
Rejestracja: 2006-07-24, 10:33
Imię:
Lokalizacja: Gdynia

#23

Post autor: fabian »

igor1300 pisze:... i troche powietrza luzem jest w pudełku...
Brawo, tylko zapomniałeś, że w kwesti przewodzenia temperatury to powietrze jest akurat izolatorem i bez jakiej kolwiek cyrkulacji regiel jest bardzo mocno narażony..

Awatar użytkownika
igor1300
Naciągacz ! UWAGA !
Naciągacz ! UWAGA !
Posty: 2192
Rejestracja: 2007-07-11, 20:13
Imię: Igor
Lokalizacja: Gd
Otrzymał podziękowań: 13 razy

#24

Post autor: igor1300 »

jak już wyżej pisałem jak będzie się grzać, zapodam snorkel oraz wiatraczek z rcmartu, zby "rozpędził" powietrze(żby bbyła cyrkulacja)

ps. zaraz zalewam serwo olejem 3000wt, i dam oringa na orczyk, zobaczymy cóż to będzie...

niestety pudła na silnik nie zdążyłem zrobić jeszcze, ale i tak jutro pierwsze testy w błocie i wodzie :}

fabian
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 1743
Rejestracja: 2006-07-24, 10:33
Imię:
Lokalizacja: Gdynia

#25

Post autor: fabian »

odpuść sobie ten olej.. szkoda serwa. lepiej zabezpiecz je z zewnątrz..

Awatar użytkownika
redin
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 3795
Rejestracja: 2007-02-01, 15:57
Imię: Kamil
Lokalizacja: Czeladź
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#26

Post autor: redin »

własnie odpuść z tym servem ... w chevim pierwsze co zrobiłem jak poszedłem pojeździć to wjechałem w głębszą kałuże z błotem. i jakos żyje servo, nic mu nie dolega ...

fabian
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 1743
Rejestracja: 2006-07-24, 10:33
Imię:
Lokalizacja: Gdynia

#27

Post autor: fabian »

ja swoje serwo myłem w jeziorze u Tomyiego i pod prysznicem - też mu nic nie jest :VV

Awatar użytkownika
Maxim
|o\°/o| / AT !
|o\°/o| / AT !
Posty: 7599
Rejestracja: 2006-06-29, 00:19
Imię: Marcin
Lokalizacja: Sosnowiec
Otrzymał podziękowań: 4 razy

#28

Post autor: Maxim »

No tylko ze w środku może już nie wyglądać tak pięknie :D

Awatar użytkownika
mario4x4
Początkujący
Początkujący
Posty: 233
Rejestracja: 2007-02-04, 10:16
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa - Łomianki

#29

Post autor: mario4x4 »

koledzy. tak czytam o tym uszczelnianiu to troszkę się zastanawiam nad sensem budowania pojazdu podwodnego Po co to robić may bawić się w trial i jazdę techniczną a małe przejazdy przez wodę to nic takiego. Jeśli ktoś w domu kręci filmy o pokonywaniu jeziora .....to faktycznie .

Teraz powiem wam coś z doświadczenia z stosowaniem "balonów" itp.
Koledzy śmigając wiele lat w 4x4 1:1 miałem wiele przykładów o działaniu praw fizyki takie sposoby uszczelniania stosuje się w autach 1:1 do aparatu zapłonowego stosując pospolita rękawiczkę gumową ....ale do sprawy
Jeśli zamkniemy szczelnie coś w balonie , i to coś się nagrzewa i to mocno to w momęcie wjazdu do zimnej wody różnica temperatur spowoduje skroplenie wewnątrz balonika i napewno długo w nim będzie ..... fizyka nie kłamie

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13467
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

#30

Post autor: zotornik »

fizyka nie kłamie
mario teszzzz ;)

może to kwestia szczęścia, może wystarczy to co jest, ale ja nie "przesadzam" z uszczelnianiem

to co się wleje, ma się równie łatwo wylać, inaczej będzie się kisiło :)

przykłady ostatnich filmów mirka, czy nawet moich pokazują, że można zaszaleć - no niestety czasem to kosztuje :p

Zablokowany

Wróć do „Złomowisko...”