Galeria Vic7 Pierwsza jazda TRX 4

Zdjęcia naszych modeli, oraz fotki "z akcji" ...
Awatar użytkownika
Vic7
Teoretyk
Posty: 42
Rejestracja: 2018-03-27, 10:45
Imię: Witek
Lokalizacja: Oborniki

Galeria Vic7 Pierwsza jazda TRX 4

#1

Post autor: Vic7 »

Pierwsza jazda TRX 4. Już widzę że 3S będzie niezbędne. Chyba że zbyt dużo wymagam od modelu, albo technika nie taka....
Załączniki
IMG_1009.jpg
IMG_1003.jpg
IMG_1001.jpg
IMG_0997.jpg
IMG_0996.jpg
IMG_0991.jpg
IMG_0986.jpg
IMG_0985.jpg
IMG_0982.jpg
IMG_0980.jpg

Awatar użytkownika
Vic7
Teoretyk
Posty: 42
Rejestracja: 2018-03-27, 10:45
Imię: Witek
Lokalizacja: Oborniki

Re: Galeria Vic7 Pierwsza jazda TRX 4

#2

Post autor: Vic7 »

jeszcze kilka fotek.
Załączniki
IMG_1018.jpg
IMG_1017.jpg
IMG_1016.jpg
IMG_1013.jpg

Awatar użytkownika
Vic7
Teoretyk
Posty: 42
Rejestracja: 2018-03-27, 10:45
Imię: Witek
Lokalizacja: Oborniki

Re: Galeria Vic7 Pierwsza jazda TRX 4

#3

Post autor: Vic7 »

taki smutny był - to zaprosiłem kilku sponsorów
Załączniki
IMG_1042.jpg
IMG_1039.jpg
IMG_1035.jpg
IMG_1034.jpg
IMG_1033.jpg
IMG_1030.jpg
IMG_1029.jpg
IMG_1026.jpg
IMG_1025.jpg
IMG_1021.jpg

Awatar użytkownika
Vic7
Teoretyk
Posty: 42
Rejestracja: 2018-03-27, 10:45
Imię: Witek
Lokalizacja: Oborniki

Re: Galeria Vic7 Pierwsza jazda TRX 4

#4

Post autor: Vic7 »

jeszcze kilka fotek
Załączniki
IMG_1053.jpg
IMG_1052.jpg
IMG_1049.jpg
IMG_1045.jpg

karsto1982
Teoretyk
Posty: 429
Rejestracja: 2009-11-27, 15:15
Imię: Karol
Lokalizacja: Piła
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Galeria Vic7 Pierwsza jazda TRX 4

#5

Post autor: karsto1982 »

Co do 3s to dla jednych to jest bolid wyścigowy. Ja jeżdżę na 3s i raczej mi to nie przeszkadza. Ale różnica jest. Było to gdzieś opisane na forum. Na pierwszym biegu jedzie tak jak na dwójce przy 2s a na drugim - no wiesz, na dwójce przy 3s to już nie jest crowler ani model do trial-u. Zobaczysz jak się spotkamy.

Awatar użytkownika
Vic7
Teoretyk
Posty: 42
Rejestracja: 2018-03-27, 10:45
Imię: Witek
Lokalizacja: Oborniki

Re: Galeria Vic7 Pierwsza jazda TRX 4

#6

Post autor: Vic7 »

tzn. tak mi się wydaje że na stromych podjazdach miałby większą moc przy 3S . teraz mam NiMh 7,2 . A wcześniej jeździłem E-revo na 6S więc może dlatego widzę brak mocy. Revo zap.....lał ponad 100km/h

Awatar użytkownika
Vic7
Teoretyk
Posty: 42
Rejestracja: 2018-03-27, 10:45
Imię: Witek
Lokalizacja: Oborniki

Re: Galeria Vic7 Pierwsza jazda TRX 4

#7

Post autor: Vic7 »

Jerry_Cornelius pisze:Z tego co tutaj czytam nasuwa się jedno pytanie, czego właściciel oczekuje od modelu trx4? ;)
Trial/przeprawa to powolne precyzyjne pokonywanie przeszkód ;) Prędkość się przydaje ale bez przesady :) model powinien być na tyle wolny ale jednocześnie szybki by mógł podjechać i pokonac przeszkodę (widełki to od 4 do 8km/H ;) )

Pozdrawiam
oczekuję jak najbardziej precyzyjnej wolnej jazdy aczkolwiek po pierwszych wrażeniach uważam że na tym NiMh model jest zbyt słaby.

Awatar użytkownika
Vic7
Teoretyk
Posty: 42
Rejestracja: 2018-03-27, 10:45
Imię: Witek
Lokalizacja: Oborniki

Re: Galeria Vic7 Pierwsza jazda TRX 4

#8

Post autor: Vic7 »

bez odpowiedniej mocy nie pokonasz stromego piaszczystego podjazdu. trzeba się trochę rozpędzić. ( to technika zaczerpnięta z realu )

Awatar użytkownika
Vic7
Teoretyk
Posty: 42
Rejestracja: 2018-03-27, 10:45
Imię: Witek
Lokalizacja: Oborniki

Re: Galeria Vic7 Pierwsza jazda TRX 4

#9

Post autor: Vic7 »

obecnie mam w nim seryjne podzespoły , więc uważam, że zestrojenie przełożeń oraz silnik i regulator są odpowiednio dobrane przez producenta . zabawa jest ok.

karsto1982
Teoretyk
Posty: 429
Rejestracja: 2009-11-27, 15:15
Imię: Karol
Lokalizacja: Piła
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Galeria Vic7 Pierwsza jazda TRX 4

#10

Post autor: karsto1982 »

No NiMh - y to trochę słabe zasilenie. Tak mi się wydaje i zapewne innym też.
Wracając do wypowiedzi Borysa to fakt, wszyscy mi też mówili o powolnej jeździe jednak tak jak my się spotykamy i nie bierzemy udziału w żadnych zawodach tylko dla zabawy jeździmy to czy model pojedzie 4 czy 18 km/h to i tak nie zmieni wiele. Jest gaz który dodaje się płynnie a nie skokowo. A każdy chyba to potrafi na tyle żeby się dobrze bawić.

Awatar użytkownika
Zbyszek
Teoretyk
Posty: 1136
Rejestracja: 2013-03-19, 17:27
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Oborniki wlkp
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Galeria Vic7 Pierwsza jazda TRX 4

#11

Post autor: Zbyszek »

karsto1982 pisze:No NiMh - y to trochę słabe zasilenie. Tak mi się wydaje i zapewne innym też.
Wracając do wypowiedzi Borysa to fakt, wszyscy mi też mówili o powolnej jeździe jednak tak jak my się spotykamy i nie bierzemy udziału w żadnych zawodach tylko dla zabawy jeździmy to czy model pojedzie 4 czy 18 km/h to i tak nie zmieni wiele. Jest gaz który dodaje się płynnie a nie skokowo. A każdy chyba to potrafi na tyle żeby się dobrze bawić.

No ale Borys jest nastawiony na punkty i pierwsze miejsce w zawodach , a nie na dobrą zabawę no i On jeździe na " Mambie " a nie na gównianym seryjnym zestawie trx-a .

Awatar użytkownika
Vic7
Teoretyk
Posty: 42
Rejestracja: 2018-03-27, 10:45
Imię: Witek
Lokalizacja: Oborniki

Re: Galeria Vic7 Pierwsza jazda TRX 4

#12

Post autor: Vic7 »

Jerry_Cornelius pisze:
Vic7 pisze:bez odpowiedniej mocy nie pokonasz stromego piaszczystego podjazdu. trzeba się trochę rozpędzić. ( to technika zaczerpnięta z realu )
Zależy od wagi modelu, terenu i opon - niektóre aż się zakopują od zbyt dużego gazu ;)
Vic7 pisze:obecnie mam w nim seryjne podzespoły , więc uważam, że zestrojenie przełożeń oraz silnik i regulator są odpowiednio dobrane przez producenta . zabawa jest ok.
Z tym bym polemizował, producent nie zawsze trafnie wkłada elektronikę do modelu ;) ale skoro tobie pasuje to :OK
Borys po pierwszym wyjeździe z pewnością nie mogę stwierdzić że jest ok czy nie jest ok. Po prostu podzieliłem się z Wami pierwszymi wrażeniami. Jak trochę pojeżdżę to z pewnością będę miał więcej do powiedzenia.

karsto1982
Teoretyk
Posty: 429
Rejestracja: 2009-11-27, 15:15
Imię: Karol
Lokalizacja: Piła
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Galeria Vic7 Pierwsza jazda TRX 4

#13

Post autor: karsto1982 »

Tak samo, to na czym jeździ i na czym się skupia i co kto woli to jego sprawa. Jesteśmy skupieni każdy na sobie i nie każdy nastawia się na zawody. Om temat został chyba wyczerpany i oczekujemy kolejnych zdjęć. A o jeździe na 3s przekonasz się w poniedziałek.

Awatar użytkownika
Zbyszek
Teoretyk
Posty: 1136
Rejestracja: 2013-03-19, 17:27
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Oborniki wlkp
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Galeria Vic7 Pierwsza jazda TRX 4

#14

Post autor: Zbyszek »

Jerry_Cornelius pisze:
Zbyszek pisze:

No ale Borys jest nastawiony na punkty i pierwsze miejsce w zawodach , a nie na dobrą zabawę no i On jeździe na " Mambie " a nie na gównianym seryjnym zestawie trx-a .
Sugeruję się skupić na tym co napisał Vic7 i nie tworzyć tutaj offtopicu.
To na co jestem nastawiony, z czego przyjemność czerpię i czym jeżdżę to już moja sprawa, a nie twoja.

Ja nie robię :offtopic tylko odpowiedziałem koledze , że ten gówniany zestaw czyli silnik i regiel z trx-a jest jak najbardziej ok do jazdy i nie musi kupować nic droższego np. Mamby :) . Wymieni sobie tylko pakiet na li-po i będzie git .
Jeżeli nie umiesz czytać ze zrozumieniem to nie moja wina .

Awatar użytkownika
Zbyszek
Teoretyk
Posty: 1136
Rejestracja: 2013-03-19, 17:27
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Oborniki wlkp
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Galeria Vic7 Pierwsza jazda TRX 4

#15

Post autor: Zbyszek »

Jerry_Cornelius pisze:@Vic7 podrzuciłem Ci materiały byś mógł mniej więcej się zorientować w temacie co ugryźć lub określić kierunek zmian. Odnośnie odczuć i oczekiwań co do modelu to nie wiem co Ci podpasuje. Zanim pojadę w teren to pierwsze próby robię w domu na panelach i pochyłej ustawionej z deski do prasowania (ustawianie drag brake, podjazdy i zjazdy) ze względu, że łatwiej mi pod komputerem zaprogramować regulator.
Ogólnie dobrze jakbyś miał model do porównania z innym setupem, zresztą koledzy sugerują poczekać do poniedziałku pewnie wtedy zdecydujesz jaki kierunek obrać ;)

Pozdr.

@Zbyszek Tak to nie wynikało z twojej pierwszej wiadomości. Jakbyś nie zauważył nie sugerowałem żadnych zmian.

Jerry czyżbyś posiadał już trx-a ? czy jak zwykle , gdzieś , coś , ktoś , festzbuk i inne .
Na forum jest dużo garaży z trx-ami i kolega z pewnością je przeczyta i będzie wiedział co kto powymieniał i jak działa .Zresztą na spotkaniu będą też posiadacze trx-ów i podzielą się z chęcią wiedzą o użytkowanym modelu :OK .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria ...”