HDS HIAB 175XS

Tematy odnośnie budowy maszyn budowlanych i rolniczych ...
ODPOWIEDZ
JaFuzz
AT !
AT !
Posty: 427
Rejestracja: 2008-11-19, 23:52
Imię: Jarek
Lokalizacja: 3Miasto
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#106

Post autor: JaFuzz »

dokładnie... a nie chcę wchodzić w jakieś sprężynki ściągające itp... mam wrażenie ze można skonstruować siłowniki działające w ten sposób, co napisałem wcześniej... :biglol tylko jak ??

Awatar użytkownika
Piorun
Teoretyk
Posty: 91
Rejestracja: 2010-10-06, 13:21
Imię: Kamil
Lokalizacja: Jawornik Polski

#107

Post autor: Piorun »

A może by tak spiąć te dwa ostatnie siłowniki razem trójnikami tzn zasilanie obu siłowników razem spiąć trójnikiem i pościć jednym wężem do rozdzielacza i powroty obu siłowników też razem. W oryginale są siłowniki które tłoczyska mają w środku puste i tamtędy jest zrobione zasilanie następnego siłownika ,dzięki temu wysuwają się po kolei ,a nie oba jednocześnie .Ps fajny ten temat z tą hydrauliką i hds-em

JaFuzz
AT !
AT !
Posty: 427
Rejestracja: 2008-11-19, 23:52
Imię: Jarek
Lokalizacja: 3Miasto
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#108

Post autor: JaFuzz »

dzięki za pomysł :OK heheh tez na to w nocy wpadłem... po prostu oba siłowniki na trójnikach zasilanaia i powrotu... w sumie co mnie obchodzi w jakiej konfiguracji będą się rozsuwać... rozsunie sie jeden to zacznie następny... :LOL i tak samo na powrocie

Awatar użytkownika
Piorun
Teoretyk
Posty: 91
Rejestracja: 2010-10-06, 13:21
Imię: Kamil
Lokalizacja: Jawornik Polski

#109

Post autor: Piorun »

Do tego hds-u (do modelu auta)trzeba jeszcze dorobić takie wysuwane łapy po obu stronach auta aby się nie przewróciło podczas podnoszenia ciężaru ,jak jest oryginalnie w autach ciężarowych.
Widziałem hds co ma 32metry długości ,i na końcu( po całkowitym rozłożeniu ramion) może podnieść jeszcze 1 tonę , to dopiero kolos . Jest na podwoziu Scania i stawia dźwigi budowlane w Szwecji (okolicach Geteborga)

JaFuzz
AT !
AT !
Posty: 427
Rejestracja: 2008-11-19, 23:52
Imię: Jarek
Lokalizacja: 3Miasto
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#110

Post autor: JaFuzz »

spoko... :D właśnie nad tym pracuje, cały problem nie polega na zrobieniu tego, tylko na zrobieniu tak aby zajmowało jeden kanał aparatury... czyli najpierw wyjeżdża na szerokość, potem rozstawia łapy... też hydrauliczne toto bedzie chyba :LOL jeszcze nie wiem

Awatar użytkownika
Sławek
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 15492
Rejestracja: 2008-03-01, 13:59
Imię: Obi-Wan Kenobi
Lokalizacja: Mielec
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 94 razy

#111

Post autor: Sławek »

Radio 14-kanałowe Cię czeka jak nic :LOL

Awatar użytkownika
Orzeł
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 2895
Rejestracja: 2008-11-17, 13:59
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Kurowice k/Łodzi
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

#112

Post autor: Orzeł »

Sławek pisze:Radio 14-kanałowe Cię czeka jak nic :LOL
i dodatkowa para rąk albo i dwie :LOL

JaFuzz
AT !
AT !
Posty: 427
Rejestracja: 2008-11-19, 23:52
Imię: Jarek
Lokalizacja: 3Miasto
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#113

Post autor: JaFuzz »

na razie spoko można to ogarnąć zwykłą apą 4-o kanałową... wystarczy taka z pamięcią przynajmniej 2 modeli :D przeca nikt nie macha HDSem podczas jazdy :D ... serwa strerujące hydrauliką podpięte są do drugiego odbiornika zaprogramowanego jako drugi model :D .... zatrzymujemy ciężarówkę, może na tym samym odbiorniku rozkładamy łapy stabilizujące, przełączzamy na sterowanie 2gim modelem w apie i wio... operujemy HDSem ;) ale nie ukrywam że taka 14 kanałów by mi sie widziała :D do koparki jak znalazł :LOL

Awatar użytkownika
Rejczel
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 1745
Rejestracja: 2010-03-18, 10:37
Imię: Rafał
Lokalizacja: Żywiec/Pewel Wielka
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#114

Post autor: Rejczel »

Łapy nie mogą być sterowane z jednego kanału gdyż ich zadaniem jest ustabilizować podwozie w poziomie ;) Muszą być sterowane oddzielnie :OK

barrtek213
Teoretyk
Posty: 32
Rejestracja: 2010-03-14, 17:33
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Majdan/Wawa

#115

Post autor: barrtek213 »

Co do rozsuwania łap to można zrobić tak: na wężyk idący od rozdzielacza do siłownika rozsuwającego założyć trójnik i z jednego końca szedł by wąż do siłownika rozsuwającego a drugi do coś jak zaworu upustowego ze sprężynką - wtedy gdy łapa się rozsunie to sprężynka ustępuje i olej idzie do siłownika opuszczającego całość. A na powrocie na odwrót trójnik bez zaworu do siłownika opuszczającego/podnoszącego łapy a gdy się schowa całkowicie sprężyna ustępuje i łapa się chowa. Powinno działać.

barrtek213
Teoretyk
Posty: 32
Rejestracja: 2010-03-14, 17:33
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Majdan/Wawa

#116

Post autor: barrtek213 »

W nocy pomyślałem i wymyśliłem co zrobić żeby łapy były sterowane z jednego kanału ale stabilizowały pojazd: po tym zaworze który puszcza olej do siłowników stabilizujących pojazd gdy łapy się rozsuną dać nieco zmodyfikowany rozdzielacz ( w modyfikacji chodzi o to że na środkowej pozycji olej musiał by iść do obu siłowników opuszczających łapy) na ośce która normalnie jest podłączona do serwa założyć małą zębatkę a pod spodem dać większą do której byłby zamocowany wysięgnik z ciężarkiem, wtedy gdy pojazd przy opuszczani łap się przechyli wtedy ciężarek przestawia zawór i olej płynie do siłownika po tej stronie która się przechyliła. Wtedy powrót może być na zwykłym trójniku bo nie ma potrzeby takiego zaworu.

JaFuzz
AT !
AT !
Posty: 427
Rejestracja: 2008-11-19, 23:52
Imię: Jarek
Lokalizacja: 3Miasto
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#117

Post autor: JaFuzz »

pomysł ok :LOL ale... zaprojektuj to i wykonaj :D myślę że nieco za bardzo skomplikowane :LOL

barrtek213
Teoretyk
Posty: 32
Rejestracja: 2010-03-14, 17:33
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Majdan/Wawa

#118

Post autor: barrtek213 »

Wujek google dziś coś takiego wypluł - może coś pomoże

PS. Fajna stronka - zwłaszcza dział pneumatic
Ostatnio zmieniony 2011-02-18, 22:58 przez barrtek213, łącznie zmieniany 1 raz.

jekob
Teoretyk
Posty: 3
Rejestracja: 2011-02-26, 12:44
Imię:
Lokalizacja: katowice

#119

Post autor: jekob »

spójrzcie co znalazłem na niemieckiej stronie wie ktoś jakie ceny
http://www.leimbach-modellbau.de/
Ostatnio zmieniony 2011-04-07, 17:56 przez jekob, łącznie zmieniany 1 raz.

scyzoryk
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 1187
Rejestracja: 2006-11-09, 14:51
Imię:
Lokalizacja: Hucisko

#120

Post autor: scyzoryk »

spujżcie co znalazłem na niemieckiej stronie wie ktoś jakie ceny
kolega "spujży" lepiej to znajdzie
http://www.leimbach-modellbau.de/Preisliste.php

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż - Maszyny budowlane/rolnicze...”