Michał... Projekt

Michał Kleszews
Teoretyk
Posty: 58
Rejestracja: 2006-11-28, 15:38
Imię:
Lokalizacja: Warszawa

#1

Post autor: Michał Kleszews »

Tomy pisze:hej - a znamy tego Michała - bo jakoś tak Marcin Z. mówi o nim jak by już z nami niejedno piwko wychylił a ja przyznam się nie wiem o kogo chodzi :=
doinformujcie kulegę
Witajcie. Nie wytrzymam do stycznia, bo Marcin Z. męczy mnie co 15 min :)

Jeszcze mnie nie znacie, ale mam nadzieję, że za kilka miesięcy się poznamy. Nie obca jest mi obróbka metali i budowa pojazdów, ale w w temacie trialu jestem ZIELONY :)

Co do wspominanego budowania przeze mnie trucka, to zaczynam w styczniu. Obecnie kompletuje domowy park maszyn (głównie obróbka skrawaniem) i buduję swoje wyobrażenie o tym, co chcę zbudować.
Także od stycznia (a może już wcześniej) będę Was pewnie zarzucał pytaniami dotyczącymi samej jazdy w terenie oraz potrzebnych / niepotrzebnych "funkcjonalności" takiego pojazdu.

Pozdrawiam wszystkich miłośników powolnej jazdy :)

Awatar użytkownika
Maxim
|o\°/o| / AT !
|o\°/o| / AT !
Posty: 7599
Rejestracja: 2006-06-29, 00:19
Imię: Marcin
Lokalizacja: Sosnowiec
Otrzymał podziękowań: 4 razy

#2

Post autor: Maxim »

Witaj ! Fajnie ze nie wytrzymales do stycznia :<> Spotkamy sie napewno na kolejnym spotkaniu, to wiecej niz pewne :OK Pomagac tez bedziemy ....

Tak wogole to jaka ciezarowke planujesz wykonac ? Jakis konkretny model czy swoja koncepcje ? 4x4 ? 6x6 ? 8x8 ? :p

Bugi
AT !
AT !
Posty: 728
Rejestracja: 2006-10-17, 19:33
Imię: Michał
Lokalizacja: Kraków
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#3

Post autor: Bugi »

Michał Kleszews pisze: Witajcie. Nie wytrzymam do stycznia, bo Marcin Z. męczy mnie co 15 min :)

Jeszcze mnie nie znacie, ale mam nadzieję, że za kilka miesięcy się poznamy. Nie obca jest mi obróbka metali i budowa pojazdów, ale w w temacie trialu jestem ZIELONY :)

Co do wspominanego budowania przeze mnie trucka, to zaczynam w styczniu. Obecnie kompletuje domowy park maszyn (głównie obróbka skrawaniem) i buduję swoje wyobrażenie o tym, co chcę zbudować.
Także od stycznia (a może już wcześniej) będę Was pewnie zarzucał pytaniami dotyczącymi samej jazdy w terenie oraz potrzebnych / niepotrzebnych "funkcjonalności" takiego pojazdu.

Pozdrawiam wszystkich miłośników powolnej jazdy :)
pozdr od Michała dla Michała, buduj buduj, zobaczymy co zbudujesz, ja sie dalej męcze ze swojm "żelazem" :D ale prace teraz juz "prawie" :D wykończeniowe zostaly.

Michał Kleszews
Teoretyk
Posty: 58
Rejestracja: 2006-11-28, 15:38
Imię:
Lokalizacja: Warszawa

#4

Post autor: Michał Kleszews »

Na początku myślałem o 6x4 (napędzane tylko 2 tylne osie), ale ze względu na własności terenowe pewnie skończy się na 4x4 z zabudową w stylu Paryż-Dakar.

Wstępne założenia są takie, żeby wykonać jak najwięcej samodzielnie, włączając w to felgi, mosty, amortyzatory resory (lub inny system amortyzacji), wały, przeguby, a gotowce wykorzystać do minimum - koła zębate dyferencjałów i przekładni (nawet cała zmodyfikowana skrzynia), no i oczywiście opony, cele pakietu, silnik i elektronika (ale tu już z własnymi przeróbkami).
Nie wiem, co będzie z budą, bo nie mam absolutnie zdolności do kształtowania materiałów "miękkich" :) Może kolega Marcin Z. pomoże :) W końcu modelarz redukcyjny...

Awatar użytkownika
Maxim
|o\°/o| / AT !
|o\°/o| / AT !
Posty: 7599
Rejestracja: 2006-06-29, 00:19
Imię: Marcin
Lokalizacja: Sosnowiec
Otrzymał podziękowań: 4 razy

#5

Post autor: Maxim »

To zapowiada sie ciekawa "maszyna" :OK Moze tez uda Ci sie jakos zrobic bude samemu .... wtedy nie jestes w zaden sposob ograniczony do istniejacych karoserii, ktore mozna kupic w sklepach.

Michał Kleszews
Teoretyk
Posty: 58
Rejestracja: 2006-11-28, 15:38
Imię:
Lokalizacja: Warszawa

#6

Post autor: Michał Kleszews »

No właśnie te karoserie martwią mnie najbardziej :( A decyzję w jej sprawie muszę podjąć niedługo, bo od tego uzależniona będzie m.in. szerokość ramy. Zobaczymy.
Jakby ktoś z Was wiedział, gdzie można w Polsce kupić ładnie wykonaną kabinę redukcyjną (nie leksan), to bardzo proszę o info.
marzy mi się Kamaz lub Tatra, ale inne też wchodzą w grę :)

Adrian
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 1450
Rejestracja: 2006-06-29, 01:04
Imię:
Lokalizacja: Sosnowiec
Otrzymał podziękowań: 12 razy

#7

Post autor: Adrian »

Michał masz już swój temacik oczywiście tytuł można zmienić...

pawelm
Teoretyk
Posty: 122
Rejestracja: 2006-11-03, 23:27
Imię:
Lokalizacja: Zabrze, górny Śląsk

#8

Post autor: pawelm »

Siemka Michał, ja także robie model ciężarówki terenowej - KRAZ'a 255 ale 4x4 a nie 6x6 jak w oryginale.
Kabine to zrób mniej więcej tak ;
ja robie w ten sposób, pozwala to na zrobienie sobie budy o dowolnym kształcie, ale żeby buda łądnie wyglądała, trzeba sie trochę niestety narobić.
Pozdro dla truckera ;)

Awatar użytkownika
Maxim
|o\°/o| / AT !
|o\°/o| / AT !
Posty: 7599
Rejestracja: 2006-06-29, 00:19
Imię: Marcin
Lokalizacja: Sosnowiec
Otrzymał podziękowań: 4 razy

#9

Post autor: Maxim »

Ja proponowal bym zrobic bude z lamiantu, tak jak ja robie Tatre. Mozesz zrobic 813-stke tylko ze krotka. Albo kamaza .... :Dr

Awatar użytkownika
Destroyer667
Początkujący
Początkujący
Posty: 1224
Rejestracja: 2006-09-24, 15:48
Imię:
Lokalizacja: Biała Podlaska

#10

Post autor: Destroyer667 »

albo stara albo inne fajne ciężarówki :) wszystko zalerzy od tego co ty bedziesz chciał. mozesz tez zrobic z włókna szklanego z żywica w jakiejś formie.

fabian
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 1743
Rejestracja: 2006-07-24, 10:33
Imię:
Lokalizacja: Gdynia

#11

Post autor: fabian »

buda? już służę pomocą w doborze: LINK ;) tylko wybrać i wykonać :OK

Michał Kleszews
Teoretyk
Posty: 58
Rejestracja: 2006-11-28, 15:38
Imię:
Lokalizacja: Warszawa

#12

Post autor: Michał Kleszews »

Dzięki za wszystkie rady. Łatwiej niestety powiedzieć, niż wykonać :( Do tej roboty trzeba mieć niestety troszkę zdolności artystycznych, a u mnie takowe nie występują :(
Ale może wspólnymi siłami jakos sie uda coś wyrzeźbić - mam przynajmniej taką nadzieję. Po Waszych radach skłaniam sie bowiem do budy wykonanej "własno"ręcznie

fabian
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 1743
Rejestracja: 2006-07-24, 10:33
Imię:
Lokalizacja: Gdynia

#13

Post autor: fabian »

no! tak 3maj :OK Doza współdziałania jest u nas tak duża, że wszyscy chętnie pomogą! Poza tym wykonanie budy samodzielnie z pewnością rozwinie Twoje umiejętności artystyczne.

Awatar użytkownika
Maxim
|o\°/o| / AT !
|o\°/o| / AT !
Posty: 7599
Rejestracja: 2006-06-29, 00:19
Imię: Marcin
Lokalizacja: Sosnowiec
Otrzymał podziękowań: 4 razy

#14

Post autor: Maxim »

Popieram Fabiana w 100% ! Kombinuj samemu ..... dodatkowa satysfakcja, ze praktycznie najwazniejsza czesc wizualna auta wykonales sam :D

Awatar użytkownika
Tomy
* PIONIER / AT! *
* PIONIER / AT! *
Posty: 2650
Rejestracja: 2006-06-29, 20:39
Imię: Tomek
Lokalizacja: Wielka Polska :)
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

#15

Post autor: Tomy »

wypada powiedzieć: cześć i ..
do roboty :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trucki 6x6...”