Kraz 255b projekt na parę lat wół roboczy 1:10-By Drinek

Drinek
Teoretyk
Posty: 44
Rejestracja: 2011-06-13, 18:29
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Konin
Podziękował : 1 razy

Kraz 255b projekt na parę lat wół roboczy 1:10-By Drinek

#1

Post autor: Drinek »

Witam

W kilku postach już pisałem że trialowiec ze mnie marny i uczestnikiem zawodów raczej nie będę ale zbieranie doświadczenia na vaterce asscender trwa.

To jednak zacięcie do budowy własnych konstrukcji i przebudowy istniejących chyba mnie bardziej pochłania niż sama jazda. Tak więc decyzja zapadła i plan na parę kolejnych lat zostaje dziś 13.12.2016r. oficjalnie rozpoczęty.

Przybliżenie moich planów.
Kraz 255b z paką (alternatywnie holownik). Wół roboczy to dlatego że będzie to auto nie tylko do jazdy w terenie ale też do zabierania gratów podczas wyprawy spacerkiem na działeczkę żeby nie musiał autem jeździć bo muszę zabrać coś cięższego np: graty na letniego grilla ze znajomymi.

Przyglądałem się wszystkim pojazdom tego typu na forum krazom w szczególności. Na tej podstawie z twierdziłem że u mnie będzie trochę inaczej niż zazwyczaj.
Założenia i cele:
- dwu biegowa skrzynia (wolał bym 3 ale tu koszty mnie zabijają).
- reduktor 1:1,9.
- rozpinany napęd przedniej osi (tył stały napęd).
- niezależna blokada mechanizmów różnicowy każdej z 3 osi choć najprawdopodobniej obie tylne będą blokowane jednocześnie.
- wyciągarka bębnowa jak w 1:1 chciałbym aby była napędzana z silnika głównego ale tu jest 30-70% szans z przewagą osobnego napędu.
- zawieszenie oczywiście piórowe bo jak zobaczyłem na yutku te wszystkie przerobione axiale ze sprężynami które jeżdżą ale realizmu wcale to nie dla mnie. (tym bardziej że chce go katować sporymi obciążeniami).
- Karoseria i ty jest problem bo jeszcze nie wiem czy metal czy tworzywo okaże się w trakcie. Tym bardziej że wszystkie moje sprzęty najpierw zaczynają jeździć a dopiero później wyglądać.
- Koła 2.2 i tu mnie ciągnie w stronę pompowanych aby można było zwiększać ciśnienie pod kątem ładunku.
- Rama alu bo na nierdzewkę się raczej nie porwę.
- Zasilanie Li-po lub Li-fe choć do tych 2 mam większe przekonanie.
- Korci mnie też trochę niestandardowa kolorystyka i może jakiś wzór pomalowania.

Tu muszę dodać żeby kogoś nie zasmucić podczas budowy takich rzeczy jak: Mosty, wały, rozdzielacz napędu, reduktor, skrzynia, koła sam robił nie będę na 100% będą kupowane gotowe.

Dajcie znać czy coś takiego jak kompletowanie sprzętu z mały opisem czemu taki a nie inny podzespoły wybrałem was interesuję bo konkretne prace mogą ruszyć dopiero za jakiś czas.

Awatar użytkownika
Radzik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 5327
Rejestracja: 2010-09-07, 21:34
Imię: Radek
Lokalizacja: Będzin
Podziękował : 11 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Kraz 255b projekt na parę lat wół roboczy 1:10-By Drinek

#2

Post autor: Radzik »

Witaj
Wszystko super ;) ale garaż zakładamy jak już coś mamy ;)
W sensie zaczęliśmy budowę albo mamy zbiór części ;)
Także fotki poprosimy :D
A jest temat do zadawania pytań ;)

Awatar użytkownika
Radek
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 11533
Rejestracja: 2009-12-25, 22:29
Imię: noname
Lokalizacja: WOT
Podziękował : 26 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: Kraz 255b projekt na parę lat wół roboczy 1:10-By Drinek

#3

Post autor: Radek »

Działaj i jak Radzik już napisał dzielimy się zdjęciami nawet z przygotowania części do trucka, lub choć zdjęciami "planów na biurku"
Mam nadzieję że od grudnia coś już zrobiłeś :D

Większości z nas ma rozsterke, czy fajniejsza jest jazda czy budowanie lub przerabianie modelu :D

Drinek
Teoretyk
Posty: 44
Rejestracja: 2011-06-13, 18:29
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Konin
Podziękował : 1 razy

Re: Kraz 255b projekt na parę lat wół roboczy 1:10-By Drinek

#4

Post autor: Drinek »

Wiem że minęło już sporo czasu ale zbieranie środków na projekt.

Obecny stan wyposażenia:
- Ceownik ze stali nierdzewnej 2x30x9mm długość 1m dwie sztuki
- Dwa silniki LRP Truck Puller 3 12V
- Ogniwa Li-po 5700 4S (pojedyńcze ogniwa) 2 komplety
- Felgi 2.2 widoczne na zdjęciu łącznie 12 sztuk więc będą zarówno do Kraza jak i przyczepy
- Rodzielacz napędu 1:1
- Opony 2.2 8 sztuk właśnie do mnie lecą. Zdecydowałem się na taki model: https://pl.aliexpress.com/item/2-2-Craw ... 88934.html?
- Regulator 4S z zasilanie 2 silników też już w drodze.
- Moduł dzwiękowy ESS One Plus
- Wytwornica dymy Burn Efect V3

Mam jeszcze kilka innych drobnych gratów ale nie ma co się rozwodzić nad drobiazgami.

Cały czas jestem na etapie poszukiwania dobrych mostów napędowych.
Wiem że tu wszyscy będą mnie namawiali ma axialowe ale jestem uparty na wersje z możliwością blokowania najlepiej z serwa.
Znalazłem jedną wersje na ali ale opinie o słabych zębatkach mnie odstraszyły.

Jak macie jakieś propozycje jakie mosty z blokadą były by sensownym i trwałym rozwiązanie to będę bardzo wdzięczny.

Przez zimę mam nadzieję że dotnę ramę i dopasuję poprzeczki tak by była już całością.

Poniżej pierwsze zdjęcie na którym ulokowane mniej więcej zostały pakiety tak by nie przeszkadzały.

Awatar użytkownika
Pawlo_j23
Teoretyk
Posty: 525
Rejestracja: 2012-11-04, 22:54
Imię: Paweł
Lokalizacja: Wojkowice
Podziękował : 9 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Kraz 255b projekt na parę lat wół roboczy 1:10-By Drinek

#5

Post autor: Pawlo_j23 »

Wrzucaj zdjęcia do tematu w formie załączników, lepiej się ogląda temat :)

Drinek
Teoretyk
Posty: 44
Rejestracja: 2011-06-13, 18:29
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Konin
Podziękował : 1 razy

Re: Kraz 255b projekt na parę lat wół roboczy 1:10-By Drinek

#6

Post autor: Drinek »

Witam

Jak rozumiem że zdjęcia dołączane w takiej formie są wygodniejsze do oglądania.
Tylko problem w tym że nie wyrażam zgodny na ich przechowywanie na innym serwerze niż google drive.

Usuwanie zdjęć z wcześniejszego posta z tego tytułu że był to link jest dla mnie nie zrozumiałe.

Jednocześnie demotywujące do dalszego dzielenia się postępem prac.

Prosił bym o informację czy preferowana forma publikacji zdjęć jest niezgodna z zasadami ?

Awatar użytkownika
Sławek
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 15492
Rejestracja: 2008-03-01, 13:59
Imię: Obi-Wan Kenobi
Lokalizacja: Mielec
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 94 razy

Re: Kraz 255b projekt na parę lat wół roboczy 1:10-By Drinek

#7

Post autor: Sławek »

Kolego, po doswiadczeniach z Imageshack, Fotosikiem i innymi zewnetrznymi hostingami podjelismy zasade aby wgrywac fotki do galerii forumowej. Proponuje abys poogladal starsze tematy i znalazl w nich fotki, fatalnie jest jak masz opis a nawet nie widzisz czego on dotyczy. Tak samo moze stac sie z Twoim google drive, masz pewnosc, ze bedziesz go mial zawsze ?
Prwne jest to, ze dopoki bedzie istnialo forum to beda rowniez fotki wgrane do galerri bo te dwie rzeczy sa ze soba trwale zwiazane.
Jezeli nie chcesz to nie wgrywaj, niemniej skrypt nie wyswietli tak wstawionych fotek, jedynie w formie linku, i to sie na pewno nie zmieni.

Pozdr

Drinek
Teoretyk
Posty: 44
Rejestracja: 2011-06-13, 18:29
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Konin
Podziękował : 1 razy

Re: Kraz 255b projekt na parę lat wół roboczy 1:10-By Drinek

#8

Post autor: Drinek »

Ja doskonale rozumiem waszą idee aby materiały tu publikowane pozostały w dobrym stanie żeby linki nie wygasały i treść była pełna i jasna.

Taka polityka jednak ogranicza mi jako autorowi prac,zdjęć i treści dostęp do decydowaniu o ich publikacji publicznie.

Nie wymagam od nikogo aby zdjęcia w formie linków były widoczne na stornie. Zamieszczam link kto chce to zobaczy kto nie to trudno temat będzie mniej atrakcyjny i zapewne będzie budził mniejsze zainteresowanie.

Nie rozumiem tylko dlaczego link do zdjęcia umieszczony we wcześniejszej mojej wypowiedzi został usunięty?

W przypadku gdy zamieszczam coś na własnym koncie innej firmy typu google drive sam decyduję czy dany materiał ma być publiczny czy też nie oraz jak długo i z kim się nim dziele. Gdy wykonam Upload zrzekam się nie jako praw autorskich na rzecz forum. Jednocześnie nigdy nie mam gwarancji jak długo będzie forum będzie istniało.

Naprawdę uwierzcie mi że nie chce nikomu robić nazłość czy utrudniać chce jedynie mieć prawo do decydowaniu o publikacji swoich prac.

Awatar użytkownika
Pixel
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 2687
Rejestracja: 2015-09-26, 13:46
Imię: Bartek
Lokalizacja: okolice Łodzi
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Kraz 255b projekt na parę lat wół roboczy 1:10-By Drinek

#9

Post autor: Pixel »

To ja tylko tak wtrącę... czy zdjęcia modelu są aż tak bardzo wartościowe??? ;) Są ich tu setki jak nie tysiące, a myślę, że "wartość" takich zdjęć w porównaniu ze zdjęciami z sesji zdjęciowych czy też fotek konkursowych jest bez porównania. Chociaż w sumie niektórzy mają hopla na punkcie własnych praw autorskich :Y

Drinek
Teoretyk
Posty: 44
Rejestracja: 2011-06-13, 18:29
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Konin
Podziękował : 1 razy

Re: Kraz 255b projekt na parę lat wół roboczy 1:10-By Drinek

#10

Post autor: Drinek »

Zdjęcia modeli są najwięcej warte dla właściciela.

Już raz straciłem zdjęcia z kilku projektów gdy okazało się że sprzęt na którym je trzymałem uległ awarii, a forum które je publikowało i które traktowałem jako kopie zapasową zamknięto.

Na forum zawsze mogę dostać Bana czy konto może zostać zamknięte zmienić się właściciel i polityka. W moim przypadku został usunięty link z postu. Nawet to co napiszę mogę edytować określony czas.

Ze zdjęć i treści można pozyskiwać wiedzę a tą trudno wycenić.

Awatar użytkownika
welna79
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 4099
Rejestracja: 2012-02-23, 00:10
Imię: Stasiu, Staszek
Lokalizacja: Gród Kraka
Podziękował : 23 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy

Re: Kraz 255b projekt na parę lat wół roboczy 1:10-By Drinek

#11

Post autor: welna79 »

Darek, ale nikt Ci nie uniemożliwia i tym bardziej nie zabroni trzymać swoje fotki na swoim koncie Gooo...
Równolegle je wrzuć na serwer forumowy i śmietana :OK
Fotki na swoim koncie traktuj jako oryginał/kopia
Fotki na forum traktuj jako materiał sentymentalny i dydaktyczny jak robić/nie robić

Pozdrawiam
welna79
:W

Awatar użytkownika
Sławek
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 15492
Rejestracja: 2008-03-01, 13:59
Imię: Obi-Wan Kenobi
Lokalizacja: Mielec
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 94 razy

Re: Kraz 255b projekt na parę lat wół roboczy 1:10-By Drinek

#12

Post autor: Sławek »

Nie chodzi o to, że forumowa galeria to magazyn prywatnych dokumentów, tylko o to, że wątki nie będą puste po jakimś czasie, zatem jak kolega wyżej pisze, wrzuć dodatkowo na forum fotki (równolegle) i po sprawie. Będą one dostępne dla potomnych, na pewno tak długo, jak długo będzie istnieć forum, natomiast np. google może wprowadzić opłaty, zmienić adresy linków do fotek itp. itd. i wtedy taki wątek będzie świecić pustkami.
Mam nadzieję, że zrozumiałeś o co chodzi.

Pozdr

Awatar użytkownika
Pawlo_j23
Teoretyk
Posty: 525
Rejestracja: 2012-11-04, 22:54
Imię: Paweł
Lokalizacja: Wojkowice
Podziękował : 9 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Kraz 255b projekt na parę lat wół roboczy 1:10-By Drinek

#13

Post autor: Pawlo_j23 »

:decha

Kolego wrzucaj zdjęcia gdzie chcesz ale klikanie w dodatkowe linki żeby obejrzeć zdjęcia nie jest fajną opcją. Za 2 lata może nie być co oglądać :)
Ja wrzucałem sporo zdjęć z budowy kraza, niestety potem serwery padły i nie było już widać moich zdjęć i po co komu taki temat. Potem Kolega Welna musiał mi te zdjęcia na nowo wrzucać za co mu dziękuję. A to, że Ci zdjęcia sprzątnęło z serwera i forum padło i nie miałeś skąd ich pobrać to już chyba nie wina forum ? :)

Działaj z krazem czekam na postępy w pracy :)

Awatar użytkownika
Radek
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 11533
Rejestracja: 2009-12-25, 22:29
Imię: noname
Lokalizacja: WOT
Podziękował : 26 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: Kraz 255b projekt na parę lat wół roboczy 1:10-By Drinek

#14

Post autor: Radek »

Drinek pisze:Ze zdjęć i treści można pozyskiwać wiedzę a tą trudno wycenić.
zostawię to bez komentarza.

Wiesz jak masz taki problem z wartością swoich zdjęć, to ja bym się zastanowił czy w ogóle się z kimś z nimi dzielić, a po drugie bym wybrał inny serwer niż google drive, bo raczej każdy wie jaką opinie ma google jeśli chodzi o ochronę danych osobowych, czy powierzonych zdjęć :D

Drinek
Teoretyk
Posty: 44
Rejestracja: 2011-06-13, 18:29
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Konin
Podziękował : 1 razy

Re: Kraz 255b projekt na parę lat wół roboczy 1:10-By Drinek

#15

Post autor: Drinek »

Radek pisze:
Drinek pisze:Ze zdjęć i treści można pozyskiwać wiedzę a tą trudno wycenić.
zostawię to bez komentarza.

Wiesz jak masz taki problem z wartością swoich zdjęć, to ja bym się zastanowił czy w ogóle się z kimś z nimi dzielić, a po drugie bym wybrał inny serwer niż google drive, bo raczej każdy wie jaką opinie ma google jeśli chodzi o ochronę danych osobowych, czy powierzonych zdjęć :D
Miałem już zaprzestać dalszej rozmowy bo zrozumienia w niej brak ale na tą wypowiedź jestem zmuszony odpowiedzieć.

- Bezpieczeństwo danych przed utratą a ochrona ich przed kradzieżą to dwa osobne tematy więc proszę nie mylić.
- Ponad 11 lat korzystam z różnych usług google i ani razu nie straciłem nawet jednego pliku. Na tym forum link do pliku wywalono mi przy 2 poście i nikt w tym problemu nie widzi ale ponoć jest bezpieczne.
- Publikowanie danych w internecie wiąże się z tym że już tam zostają. Jak je ktokolwiek ściągnie jego sprawa, sam zbieram zdjęcia a innych projektów jako inspirację.
- Publikując dane w formie linków mam wpływ na to jak wartościowe dane pozostawię na forum.
- Nie interesuje mnie czy opublikowane tu treści będą tu wiecznie mają być tak długo jak ja. Jak odejdę to wraz z tym co tu wniosłem.
- Jeśli ktoś uważa że mam problem z wartością swoich zdjęć to niech się zastanowi dla czego ten temat poruszam, przecież mogę tylko pisać i zdjęć nie zamieszczać. Jednak chcę to robić tylko na swoich warunkach.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trucki 6x6...”