Star 28/29 wywrotka

dawid230485
Teoretyk
Posty: 21
Rejestracja: 2012-11-14, 11:56
Imię: Dawid
Lokalizacja: Czerwionka L-ny

#16

Post autor: dawid230485 »

a ty zawsze kierujesz się tym co znajdziesz na forum , czyli nie raz opinie ludzi nie znających się i których jeszcze w ogóle nie znasz , ja bym wolał uzyskać info ,weź lepiej to i to bo miałem u siebie taki i sie nie zabardzo sprawdził.

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13469
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

#17

Post autor: zotornik »

Każdy z naszych modeli (po za sklepowymi zestawami) jest inny ! Dlatego nie ma gotowych rozwiązań. Ważna jest waga, długość, sposób rozdzielenia napędu, mosty które zostały zastosowane etc.
Stety/niestety częścią naszej zabawy jest dobieranie podzespołów na zasadzie prób i błędów.
Jeżeli masz już koncepcję modelu 2,3 lub więcej osi - szukasz podobnych na forum, przeglądasz te garaże i wyciągasz z nich swoje wnioski.

dawid230485
Teoretyk
Posty: 21
Rejestracja: 2012-11-14, 11:56
Imię: Dawid
Lokalizacja: Czerwionka L-ny

silnik

#18

Post autor: dawid230485 »

Witam. Disiaj wpadłem u siebie do sklepu z częściami RC i sprawiłem sobie taki silnik
http://allegro.pl/silnik-elektryczny-7- ... 62422.html
oczywiście nie za taką cenę ( dużoooooo mniejsza) narazie będzie bez skrzyni biegów. I teraz moje pytanie jakie zastosować zębatki atakujące i odbierające bo jak kupię gotowe mosty to jednak będzie napęd na dwie osie ,czyli rozdzielacz jakiś przyjdzie, a jak sam zrobie przedni most to tylko na tył napęd. Nada się ten silnik miał ktoś z nim styczność no i jakie te zębatki dać. Pozdro Dawid.

Awatar użytkownika
Sławek
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 15492
Rejestracja: 2008-03-01, 13:59
Imię: Obi-Wan Kenobi
Lokalizacja: Mielec
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 94 razy

#19

Post autor: Sławek »

Chcesz napędzać mosty bezpośrednio z silnika poprzez rozdzielacz ? bez przekłądni ? życzę powodzenia, chyba, że będziesz miał te mosty http://store.rc4wd.com/110-Worminator-8 ... _1438.html :hehe

dawid230485
Teoretyk
Posty: 21
Rejestracja: 2012-11-14, 11:56
Imię: Dawid
Lokalizacja: Czerwionka L-ny

#20

Post autor: dawid230485 »

Nie myślałem zrobić w rozdzielaczu jedną zębatkę większą a drugą mniejszą czyli zastosować coś na wzór przekładni, ale pisałem że jestem amatorem i to było raczej pytanie z mojej strony a ty zaraz mnie opierdo...ś , trzeba było napisać osiole tak nie możesz bo sięnie da :p

miałem na myśli coś takiego- czyli rozdzielony napęd i zastosowanie przełożenia

http://allegro.pl/glowne-przelozenie-do ... 12312.html

Awatar użytkownika
matiek
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 1059
Rejestracja: 2010-07-10, 21:17
Imię:
Lokalizacja: słubice
Otrzymał podziękowań: 2 razy

#21

Post autor: matiek »

Oj Dawidzie masz już parę lat za sobą.
Jeśli chcesz budować pojazd to przeglądnij kilka książek z aut 1:1.
Tam dowiesz się co to są i do czego stosuje się przełożenia.
Trochę matematyki się przydaje.
Przedstawiaj tu raczej swoje propozycje i proś o weryfikację.
Nie czekaj na gotowe.

dawid230485
Teoretyk
Posty: 21
Rejestracja: 2012-11-14, 11:56
Imię: Dawid
Lokalizacja: Czerwionka L-ny

#22

Post autor: dawid230485 »

a to nie jest propozycja że chce zrobić rozdzielacz z przekładnią w jednym, odpowiem tak bo trochęsięzdenerwowałem, ja jestem dośc obeznany w kilku tematach i jak ktoś mnie w tej dzidzinie o coś pyta to wtedy nie mówię mu że jest taki i taki bo sięnie zna i mógł by trochępoczytaćtylko próbuje mu pomóc i wytłumaczyć wszystko tak żeby już nigdy nie musiał pytać a i sam żeby komuś pomógł. Ale faktycznie też nie raz mogę stać się profesorem i potraktować kogoś z góry i dać mu do zrozumienie że sięnie zna ale jakoś nie sprawia mi to frajdy , pozdrawiam , a i jeszcze jedno czy jest coś złego że ktośpróbuje coś zrobićnie znając się na tym mnie to osobiście by cieszyło ale co tam. I jeszcze jedno trochęforum przeczytałem i było tu już sporo mądrali co wszystko wiedzieli a mało z tego wyszło o prócz gadania. Ja nie mając wiedzy już trochę zrobiłem z autem i będę sobie dajel powoli robił zobaczymy co z tego wyjdzie.

palmer
Początkujący
Początkujący
Posty: 720
Rejestracja: 2008-09-17, 10:58
Imię:
Lokalizacja: holandia/Jaworzno

#23

Post autor: palmer »

dawid230485 pisze:a to nie jest propozycja że chce zrobić rozdzielacz z przekładnią w jednym, odpowiem tak bo trochęsięzdenerwowałem, ja jestem dośc obeznany w kilku tematach i jak ktoś mnie w tej dzidzinie o coś pyta to wtedy nie mówię mu że jest taki i taki bo sięnie zna i mógł by trochępoczytaćtylko próbuje mu pomóc i wytłumaczyć wszystko tak żeby już nigdy nie musiał pytać a i sam żeby komuś pomógł. Ale faktycznie też nie raz mogę stać się profesorem i potraktować kogoś z góry i dać mu do zrozumienie że sięnie zna ale jakoś nie sprawia mi to frajdy , pozdrawiam , a i jeszcze jedno czy jest coś złego że ktośpróbuje coś zrobićnie znając się na tym mnie to osobiście by cieszyło ale co tam. I jeszcze jedno trochęforum przeczytałem i było tu już sporo mądrali co wszystko wiedzieli a mało z tego wyszło o prócz gadania. Ja nie mając wiedzy już trochę zrobiłem z autem i będę sobie dajel powoli robił zobaczymy co z tego wyjdzie.
skoro masz tyle wiedzy to po co pytasz..i po raz kolejny..napisales ze czytales forum..to przeczytaj jeszcze raz tylko zdecdowanie lepiej sie przyloz do tego :q

dawid230485
Teoretyk
Posty: 21
Rejestracja: 2012-11-14, 11:56
Imię: Dawid
Lokalizacja: Czerwionka L-ny

#24

Post autor: dawid230485 »

Palmer z całym szacunkiem ale daj sobie spokój z takimi docinkami ,a jak napisałe m wiedzę w innych dziedzinach , widzę mnie się czepiasz a sam czytać nie potrafisz

Awatar użytkownika
rudi
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 1187
Rejestracja: 2008-05-30, 19:16
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Żmigród/daleki ląd
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

#25

Post autor: rudi »

Po pierwsze, to strasznie ciężko się czyta twoje posty bo walisz byki interpunkcyjne i nie wiadomo gdzie koniec, a gdzie początek zdania :q Postaraj się trochę ;)
Po drugie, Sławek ci podpowiedział że jeżeli chcesz coś napędzać bezpośrednio z silnika to ok, tylko mosty na przekładniach ślimakowych ( ale i tak będzie za szybki moim zdaniem).
Po trzecie, nie pytaj to zębatki tylko o przełożenia jakie chcesz uzyskać. Jak to będziesz wiedział, to zębatki jakieś sobie dobierzesz.
Gotowego nikt ci nie wyłoży. )
A tu masz po 10 sekundach szukania przełożenia
Ostatnio zmieniony 2012-12-04, 23:13 przez rudi, łącznie zmieniany 1 raz.

Przemo
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 7514
Rejestracja: 2008-09-28, 20:45
Imię: Przemo
Lokalizacja: Słubice / Lubuskie
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

#26

Post autor: Przemo »

widzę że ciekawy temat :biglol doszedłem do momentu że chcesz napędzać model szczotką bezpośrednio na mosty i to w trucku wiec na dziś mi starczy :hehe

dawid230485
Teoretyk
Posty: 21
Rejestracja: 2012-11-14, 11:56
Imię: Dawid
Lokalizacja: Czerwionka L-ny

#27

Post autor: dawid230485 »

dzięki rudi. Napisałem ,że się wkurzyłem i do dlatego . A czasami coś piszę śpiesząc sie itp , spoko teraz postaram się przykładać do stylistyki itp.

dawid230485
Teoretyk
Posty: 21
Rejestracja: 2012-11-14, 11:56
Imię: Dawid
Lokalizacja: Czerwionka L-ny

#28

Post autor: dawid230485 »

przemo wskaż mi w którym miejscu napisałem ,że bezpośrednio na mosty.

Awatar użytkownika
Sławek
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 15492
Rejestracja: 2008-03-01, 13:59
Imię: Obi-Wan Kenobi
Lokalizacja: Mielec
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 94 razy

#29

Post autor: Sławek »

dawid230485 pisze:przemo wskaż mi w którym miejscu napisałem ,że bezpośrednio na mosty.
dawid230485 pisze:..... narazie będzie bez skrzyni biegów. I teraz moje pytanie jakie zastosować zębatki atakujące i odbierające bo jak kupię gotowe mosty to jednak będzie napęd na dwie osie ,czyli rozdzielacz jakiś przyjdzie, a jak sam zrobie przedni most to tylko na tył napęd. Nada się ten silnik miał ktoś z nim styczność no i jakie te zębatki dać. ...
Pozdr

Przemo
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 7514
Rejestracja: 2008-09-28, 20:45
Imię: Przemo
Lokalizacja: Słubice / Lubuskie
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

#30

Post autor: Przemo »

dawid230485 pisze:przemo wskaż mi w którym miejscu napisałem ,że bezpośrednio na mosty.
z tego postu to wynika :crazy
dawid230485 pisze:Witam. Disiaj wpadłem u siebie do sklepu z częściami RC i sprawiłem sobie taki silnik
http://allegro.pl/silnik-elektryczny-7- ... 62422.html
oczywiście nie za taką cenę ( dużoooooo mniejsza) narazie będzie bez skrzyni biegów. I teraz moje pytanie jakie zastosować zębatki atakujące i odbierające bo jak kupię gotowe mosty to jednak będzie napęd na dwie osie ,czyli rozdzielacz jakiś przyjdzie, a jak sam zrobie przedni most to tylko na tył napęd. Nada się ten silnik miał ktoś z nim styczność no i jakie te zębatki dać. Pozdro Dawid.
silnik bez skrzyni i rozdzielacz ;) może jak by była mowa o jakimś reduktorze to może ...

a i byłbym zapomniał, nie tylko stylistyka jak pisano wyżej ale i ortografia np. "narazie" pisze się inaczej.

p.s. też pisałem szybko ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trucki 4x4...”