Gaz 66 firmy cross rc 1/10

Awatar użytkownika
Gorg
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 2098
Rejestracja: 2008-09-24, 17:28
Imię: Robert
Lokalizacja: Rogoźnik
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: Gaz 66 firmy cross rc 1/10

#16

Post autor: Gorg »

Bardzo fajnie się prezentuje. Sprawdzałeś z planami czy to faktycznie skala 1:10 bo z wstępnym pomiarów które podałeś to chyba nie. Byłoby szkoda bo jak stanie obok innych trucków może kiepsko wyglądać z skalą

Wyrwiząb
Teoretyk
Posty: 61
Rejestracja: 2021-02-23, 23:28
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Kraków
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Gaz 66 firmy cross rc 1/10

#17

Post autor: Wyrwiząb »

Gorg pisze:
2021-03-06, 22:47
Bardzo fajnie się prezentuje. Sprawdzałeś z planami czy to faktycznie skala 1:10 bo z wstępnym pomiarów które podałeś to chyba nie. Byłoby szkoda bo jak stanie obok innych trucków może kiepsko wyglądać z skalą
Producent podaje 1/10, ja swoje dokonałem "na oko" o czym wspomniałem.
Firma która to produkuje, raczej dokładnie zwymiarowała, nie jest to zabawka za stówę. Oczywiście modelarstwo to wiele kompromisów, ale nie wydaje mi się żeby w tak kluczowej kwestii były rozbieżności
Załączniki
s-l1600.jpg

Awatar użytkownika
przemo_m
Garażowy Przodownik
Garażowy Przodownik
Posty: 505
Rejestracja: 2020-05-12, 18:19
Imię: Przemo
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Gaz 66 firmy cross rc 1/10

#18

Post autor: przemo_m »

Do dociążenia koła użył ołowianych obciążników do wyważania kół na alufelgach. Ja od wulkanizatora dostałem za darmo ;)

Gaz'a masz przepięknego :)

Wyrwiząb
Teoretyk
Posty: 61
Rejestracja: 2021-02-23, 23:28
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Kraków
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Gaz 66 firmy cross rc 1/10

#19

Post autor: Wyrwiząb »

przemo_m pisze:
2021-03-07, 10:15
Do dociążenia koła użył ołowianych obciążników do wyważania kół na alufelgach. Ja od wulkanizatora dostałem za darmo ;)

Gaz'a masz przepięknego :)
Dziękuję
Mała poprawka, bo może Twój wulkanizator nie zorientowany. Nie stosuje się już ołowiu w obciążnikach, a tym bardziej w tych naklejanych na felgę. Może gdzieś jeszcze mają te wbijane na stal, ale przepisy zabraniają.
Ja ołów o czystości 99% dostałem od znajomego który ma pracownię witraży.
Ołów w postaci taśmy 2mm można kupić w sklepie z metalami kolorowymi i przetopić. Temp około 340, więc chyba nawet w kuchni da radę 😚

Awatar użytkownika
przemo_m
Garażowy Przodownik
Garażowy Przodownik
Posty: 505
Rejestracja: 2020-05-12, 18:19
Imię: Przemo
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Gaz 66 firmy cross rc 1/10

#20

Post autor: przemo_m »

Przyznam że nie wiedziałem. Koła dociążałem w zeszłym tygodniu i w zeszłym tygodniu byłem u wulkanizatora po obciążniki. Fakt, że są nadal przyklejane bo dostałem świeże listki od niego ale już może bardziej nie ołowianie a stalowe. Tak czy siak jak dociążysz będzie dobrze :)

Wyrwiząb
Teoretyk
Posty: 61
Rejestracja: 2021-02-23, 23:28
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Kraków
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Gaz 66 firmy cross rc 1/10

#21

Post autor: Wyrwiząb »

przemo_m pisze:
2021-03-07, 13:00
Przyznam że nie wiedziałem. Koła dociążałem w zeszłym tygodniu i w zeszłym tygodniu byłem u wulkanizatora po obciążniki. Fakt, że są nadal przyklejane bo dostałem świeże listki od niego ale już może bardziej nie ołowianie a stalowe. Tak czy siak jak dociążysz będzie dobrze :)
Bardzo dziękuję za wspólną jazdę. Twój model jest fantastyczny, jeżdzi zdecydowanie lepiej od mojego, jest zbudowany od podstaw no i ma wyciągarkę!

Awatar użytkownika
przemo_m
Garażowy Przodownik
Garażowy Przodownik
Posty: 505
Rejestracja: 2020-05-12, 18:19
Imię: Przemo
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Gaz 66 firmy cross rc 1/10

#22

Post autor: przemo_m »

Wyrwiząb pisze:
2021-03-30, 21:32
przemo_m pisze:
2021-03-07, 13:00
Przyznam że nie wiedziałem. Koła dociążałem w zeszłym tygodniu i w zeszłym tygodniu byłem u wulkanizatora po obciążniki. Fakt, że są nadal przyklejane bo dostałem świeże listki od niego ale już może bardziej nie ołowianie a stalowe. Tak czy siak jak dociążysz będzie dobrze :)
Bardzo dziękuję za wspólną jazdę. Twój model jest fantastyczny, jeżdzi zdecydowanie lepiej od mojego, jest zbudowany od podstaw no i ma wyciągarkę!
Wojtek też dziękuje za wspólną jazdę, mam nadzieję, że jeszcze się uda wspólnie pojeździć. To że mój Ził lepiej jeździ to jeszcze nic nie znaczy bo Twój jest bliższy oryginałowi w skali 1:1, tj kwestia kto czego szuka ;) ... tak może od podstaw nie jest budowany bo części jezdne są kompletowane w "sklepie" a to na ramie to jest moja inwencja (też oczywiści nie do końca bo modelu szoferki nie jestem autorem) więc można powiedzieć że 50% na 50% :) Gaza masz pięknego, malowanie w Twoim wykonaniu robi wrażenie ... różnorodność i dowolność w takim off roadzie w skali 1:10 najbardziej mi się podoba ... z drugiej strony ciężko porównać właściwości jezdne np scaled do czegoś co jeździ w extreme (oczywiście klasy rzuciłem tak tylko do porównania rodzajów modeli) Mój to jest taki for fun truck i kolejne modyfikację będą nadal utrzymywane w tym kierunku. Najważniejsze żeby była frajda ... jak nie będziesz mógł gdzieś Gazem wyjechać spoko wyciągnę o ile sam tam wyjadę :P jazda w grupie zawsze jest fajniejsza pod tym kątem, że zawsze ktoś pomoże :)

Co do wyciągarki ... dorób ;) jest pełno tutoriali jak przerobić serwo najlepiej takie 35 kg. Może znajdziesz gdzieś na to miejsce w gazie ;)

Wyrwiząb
Teoretyk
Posty: 61
Rejestracja: 2021-02-23, 23:28
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Kraków
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Gaz 66 firmy cross rc 1/10

#23

Post autor: Wyrwiząb »

Witajcie

Gaz został zmodyfikowany, doszedł dekoder dźwięku. Kupiłem na alli moduł ess dual plus, ten z dwoma głośnikami. Dżwięk w dużym stopniu urealnił zabawę, polecam wszystkim


Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13463
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

Re: Gaz 66 firmy cross rc 1/10

#24

Post autor: zotornik »

Wyrwiząb pisze:
2021-09-19, 21:22
Gaz został zmodyfikowany, doszedł dekoder dźwięku. Kupiłem na alli moduł ess dual plus, ten z dwoma głośnikami. Dżwięk w dużym stopniu urealnił zabawę, polecam wszystkim
:OK

Mam takowy, fajny gadżet
viewtopic.php?f=82&t=14971&start=105#p346387


p.s.
A jak z modyfikacją zmiany biegów?

Wyrwiząb
Teoretyk
Posty: 61
Rejestracja: 2021-02-23, 23:28
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Kraków
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Gaz 66 firmy cross rc 1/10

#25

Post autor: Wyrwiząb »

Moduł pomógł mi skonfigurować przemo_m (serdecznie dziękuję) i na szczęście nie słychać tego efektu
Jeżeli dobrze pamiętam, to parametr odpowiadający za to, ustawić miałem na 90%, ale tutaj proszę nie sugeruj się całkowicie moimi wskazówkami, bo o modelach rc mam nikłe pojęcie

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13463
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

Re: Gaz 66 firmy cross rc 1/10

#26

Post autor: zotornik »

Zapewne mówimy o dwóch różnych rzeczach , a może i nie - bo ESS ma wiele różnych dźwięków może i dźwięk zmiany biegów. :zotornik

Ja nawiązuję do Krakowa, gdzie rozmawialiśmy o tym przycinającym się cięgnie od zmiany biegów.

Wyrwiząb
Teoretyk
Posty: 61
Rejestracja: 2021-02-23, 23:28
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Kraków
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Gaz 66 firmy cross rc 1/10

#27

Post autor: Wyrwiząb »

AAA ok nie rozumiałem dobrze
Moduł dźwięku ma efekt zmiany biegów, taki mocno prymitywny. W internecie są filmy z widocznie słyszalnym tym efektem. Niby fajnie, ale do szybkich modeli. W ciężarówce którą bardziej skradam się niż ścigam, średnio to pasuje.
Odnośnie zmiany biegów w skrzyni biegów która jest elementem modelu, to zwiększyłem zakres ruchu ramienia serwa w położeniu odpowiadającym za "dwójkę". Dotychczas błędnie zakładałem, że regulacji mogę dokonywać gdy koła się nie kręcą, jednak wtedy wodzik wchodzący do skrzyni często blokuje się. Po ostatniej regulacji w sklepie modelarskim, sprzedawca popełnił ten sam błąd. Obserwując wodzik skrzyni i regulując zakres serwa dochodził do etapu, że ten nie wchodził głębiej do skrzyni. Wystarczyło jednak ruszyć kołami i natychmiast pojawiał się luz na wodziku. Ten drobny chochlik sprawił, że zwykle dwójka nie wchodziła. Wczorak dopiero domyśliłem się o co chodzi.
Co do przepalania serwa, to na razie jest ok. Wszystko ostatnio rozgrzebałem, wyczyśliłęm IPA i naoliwiłem. CIESZĘ SIĘ TYM MODELEM JAK MOI KOLEDZY Z ZEGARKÓW NA KOMUNIĘ! :)

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13463
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

Re: Gaz 66 firmy cross rc 1/10

#28

Post autor: zotornik »

Wyrwiząb pisze:
2021-09-19, 22:01
CIESZĘ SIĘ TYM MODELEM JAK MOI KOLEDZY Z ZEGARKÓW NA KOMUNIĘ!
I o to chodzi :D

:OK

Awatar użytkownika
przemo_m
Garażowy Przodownik
Garażowy Przodownik
Posty: 505
Rejestracja: 2020-05-12, 18:19
Imię: Przemo
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Gaz 66 firmy cross rc 1/10

#29

Post autor: przemo_m »

Tak się ze zmianą biegu temat poruszyło ale pociągnę temat odnośnie dźwięku w module ess dual i zamiany biegów. Jak i u Wojtka w Gazie jak i w moim Zile jest włączona sekwencja zmiany biegów tylko, że zakres przepustnicy jest ustawiony na 90% i dodatkowo jest wgrany dźwięk sprężarki taki który przypomina zaciągnięcie ręcznego w samochodzie ciężarowym czy "syk" powietrza.
Takie ustawienie daje w to w modelu że przy zakresie 90% nie ma sekwencji zamiany biegów ale po puszczeniu gazu włącza się dźwięk sprężarki i całość sprawia efekt działania układu hamulcowego pneumatycznego ;) na filmie u Wojtka tego nie słychać bo gaz najwidoczniej był za słabo wciśnięty w podłogę :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trucki 4x4...”