Mercedes Arocs

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
RockyRider
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 475
Rejestracja: 2016-07-15, 23:06
Imię: Dawid
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 1 razy

Re: Mercedes Arocs

#31

Post autor: RockyRider »

jak przeszedł testy w terenie to już sukces :OK czyli zostało tylko upiekszanie :D paka będzie płaska czy z burtami ? albo może z plandeką ? :)

gigant85
Teoretyk
Posty: 166
Rejestracja: 2016-04-17, 09:47
Imię: Jacek
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Mercedes Arocs

#32

Post autor: gigant85 »

RockyRider pisze:jak przeszedł testy w terenie to już sukces :OK czyli zostało tylko upiekszanie :D paka będzie płaska czy z burtami ? albo może z plandeką ? :)
Paka będzie na pewno, burty tez są w planie :) co do plandeki to jeszcze nie wiem do końca. Skończę go i jak będzie ,,czegoś" brakowało to sie zrobi i plandekę :D

Awatar użytkownika
czayo
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 3734
Rejestracja: 2011-01-05, 14:30
Imię: Marcin
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Re: Mercedes Arocs

#33

Post autor: czayo »

:OK

Jacek, tylko jeszcze jeden temat. Wymiary tej budy. Zmierz dokładnie jej szerokość. Pisałeś o 245mm. Tyle napewno ma? Ile ma Arocs w oryginale, pewnie 2500. Żeby być zgodnie z regulaminem naszej klasy, będziesz musiał leciutko poszerzyć błotniki żeby było ok, oczywiście jeśli planujesz się pojawić na spotkaniu i między bramkami.
Klasa truck jako jedyna na forum ma na sztywno wpisaną skalę modelu. Musi być to 1:10 (z małą tolerancją). O ile wysokość i długość to sprawa mniej ważna, to żeby było fair, szerokość powinna być zgodnie z oryginałem, żeby wszyscy mieli szansę.
Do tej pory nie było takiej gotowej kabiny która by pasowała do naszej klasy, więc super że taką znalazłeś, i można co nieco odpuścić, ale szerokość jest łatwa do poprawy, i tak naprawdę, to ona ma największe znaczenie. Jakieś niewielkie poszerzenie w nadkolach załatwi temat (naklejony pasek hipsu, lub np doklejony fartuch z gumy).

Piszę to po to, aby kiedyś się nie zdarzyła sytuacja, że ktoś Ci to wytknie, że on zrobił skalową, a Twoja nie trzyma wymiarów.

Awatar użytkownika
RockyRider
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 475
Rejestracja: 2016-07-15, 23:06
Imię: Dawid
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 1 razy

Re: Mercedes Arocs

#34

Post autor: RockyRider »

No szerokosc musi byc jak w orginale ja muszialem zrobic nowa bude zderzaki i prawie cala ciezarowke od nowa, ja mam 2500.

Wysłane z mojego TRT-LX1 przy użyciu Tapatalka

gigant85
Teoretyk
Posty: 166
Rejestracja: 2016-04-17, 09:47
Imię: Jacek
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Mercedes Arocs

#35

Post autor: gigant85 »

czayo pisze::OK

Jacek, tylko jeszcze jeden temat. Wymiary tej budy. Zmierz dokładnie jej szerokość. Pisałeś o 245mm. Tyle napewno ma? Ile ma Arocs w oryginale, pewnie 2500. Żeby być zgodnie z regulaminem naszej klasy, będziesz musiał leciutko poszerzyć błotniki żeby było ok, oczywiście jeśli planujesz się pojawić na spotkaniu i między bramkami.
Klasa truck jako jedyna na forum ma na sztywno wpisaną skalę modelu. Musi być to 1:10 (z małą tolerancją). O ile wysokość i długość to sprawa mniej ważna, to żeby było fair, szerokość powinna być zgodnie z oryginałem, żeby wszyscy mieli szansę.
Do tej pory nie było takiej gotowej kabiny która by pasowała do naszej klasy, więc super że taką znalazłeś, i można co nieco odpuścić, ale szerokość jest łatwa do poprawy, i tak naprawdę, to ona ma największe znaczenie. Jakieś niewielkie poszerzenie w nadkolach załatwi temat (naklejony pasek hipsu, lub np doklejony fartuch z gumy).

Piszę to po to, aby kiedyś się nie zdarzyła sytuacja, że ktoś Ci to wytknie, że on zrobił skalową, a Twoja nie trzyma wymiarów.
Hej
Trochę zajęło mi zalezienie czasu, aby podjechać do Mercedesa po broszurkę z wymiarami, ale w końcu się udało. Niestety, ale nie znalazlem ile dokladnie ma ta kabina szerokości (razem z nadkolami), ale patrząc na inne wymiary wychodzi że jest to 1:10.
wymiary kabiny
wymiary kabiny
Pomierzyłem specjalistyczny przyrządem :P bo nie dawało mi to spokoju i tak to wychodzi w realu:
szerokość od progu do progu
szerokość od progu do progu
długość kabiny
długość kabiny
szerokość kabiny
szerokość kabiny
szerokość od zderzaka do środka koła
szerokość od zderzaka do środka koła
Poza tym niestety, ale nie planuje jeździć na zawody, bo po prostu nie mam na to czasu:(
Model buduje dla zabawy, scx już mi nie wystarcza, chciałem za namową kolegi coś większego, narazie tylko 4x4, ale jak będzie mało to moze 6x6 lub 8x8 :VV
Plan na przyszłość jest, ale puki co skupiam się na 4x4 :)

Awatar użytkownika
welna79
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 4099
Rejestracja: 2012-02-23, 00:10
Imię: Stasiu, Staszek
Lokalizacja: Gród Kraka
Podziękował : 23 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy

Re: Mercedes Arocs

#36

Post autor: welna79 »

Jeśli mogę, to proponuje jeszcze obniżyć fotele - zdecydowanie poprawi to widok gdy zasiądzie tam obsada
Jeszcze nie malowałeś wnętrza, to warto to jeszcze wziąć pod uwagę.
Na spotkania rc-trial spokojnie się szykuj, bo bata nie ma, musisz się pojawić z takim Mercem :OK

gigant85
Teoretyk
Posty: 166
Rejestracja: 2016-04-17, 09:47
Imię: Jacek
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Mercedes Arocs

#37

Post autor: gigant85 »

welna79 pisze:Jeśli mogę, to proponuje jeszcze obniżyć fotele - zdecydowanie poprawi to widok gdy zasiądzie tam obsada
Jeszcze nie malowałeś wnętrza, to warto to jeszcze wziąć pod uwagę.
Na spotkania spokojnie się szykuj, bo bata nie ma, musisz się pojawić z takim Mercem :OK
Fotele oczywiście obniżę, jednak za kabinę zabiorę się na końcu. Najpierw mam zamiar zrobić zbiorniki itp. potem rozkręcę ramę i pomaluje a w miedzy czasie rozbiorę kabinę pomaluje i dorobię szybę deskę i kierownicę :) Taki mam plan na budowę, najgorsze na końcu :-P

Awatar użytkownika
czayo
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 3734
Rejestracja: 2011-01-05, 14:30
Imię: Marcin
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Re: Mercedes Arocs

#38

Post autor: czayo »

Jacek, dzięki za ulotkę i pomiary! Super :brawo

Nawet jeśli nie planujesz, to napewno tak jest do czasu, bo zorientujesz się, że takimi modelami lepiej się jeździ w stadzie, i za jakiś czas będziesz chciał zobaczyć na żywo inne ciężarówki :D

A pomiary i fota ulotki napewno się przydadzą forumowiczom :OK

gigant85
Teoretyk
Posty: 166
Rejestracja: 2016-04-17, 09:47
Imię: Jacek
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Mercedes Arocs

#39

Post autor: gigant85 »

czayo pisze:Jacek, dzięki za ulotkę i pomiary! Super :brawo

Nawet jeśli nie planujesz, to napewno tak jest do czasu, bo zorientujesz się, że takimi modelami lepiej się jeździ w stadzie, i za jakiś czas będziesz chciał zobaczyć na żywo inne ciężarówki :D

A pomiary i fota ulotki napewno się przydadzą forumowiczom :OK
Oczywiście nie mowie że nie, jeśli tylko czas mi kiedyś pozwoli chętnie zaliczę wypad z wami.

Awatar użytkownika
Crow
Teoretyk
Posty: 851
Rejestracja: 2018-07-04, 05:44
Imię: Jacek
Lokalizacja: Pomorskie
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Mercedes Arocs

#40

Post autor: Crow »

Ha! To z Tobą jeździłem :figa
Załączniki
_1020457.jpg

gigant85
Teoretyk
Posty: 166
Rejestracja: 2016-04-17, 09:47
Imię: Jacek
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Mercedes Arocs

#41

Post autor: gigant85 »

Crow pisze:Ha! To z Tobą jeździłem :figa
Nie da się ukryć że to Ja, ciekawe czy jest taki drugi w polsce :-P

Awatar użytkownika
RockyRider
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 475
Rejestracja: 2016-07-15, 23:06
Imię: Dawid
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 1 razy

Re: Mercedes Arocs

#42

Post autor: RockyRider »

No panie, ja Jelcza tez zrobiłem dl siebie ale spotkania rc-trial ogarnia :D teraz urósł na 6x6. pare detali zamontujesz i bedzie super model.
zadzwoń do merca o wymiary :D ja meczyłem ludzi z fabryki Jelcza nawet pojechałem tam na dni otwarte, przynajmniej dostałem katalog z podstawowymi wymiarami, to cód że cokolwiek dostałem współczesnej opancerzonej ciężarówki wojskowej :OK

gigant85
Teoretyk
Posty: 166
Rejestracja: 2016-04-17, 09:47
Imię: Jacek
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Mercedes Arocs

#43

Post autor: gigant85 »

RockyRider pisze:No panie, ja Jelcza tez zrobiłem dl siebie ale spotkania rc-trial ogarnia :D teraz urósł na 6x6. pare detali zamontujesz i bedzie super model.
zadzwoń do merca o wymiary :D ja meczyłem ludzi z fabryki Jelcza nawet pojechałem tam na dni otwarte, przynajmniej dostałem katalog z podstawowymi wymiarami, to cód że cokolwiek dostałem współczesnej opancerzonej ciężarówki wojskowej :OK
Pierwotnie był plan na takiego Jelcza jak Twój 4x4 :-) jednak ostatecznie padło na merca, co do detali to juz się robią, w zasadzie to zrobione prawie wszystkie, trzeba je tylko zamontować.
Jak kiedyś będzie okazja to wpadnę na spotkanie :)

gigant85
Teoretyk
Posty: 166
Rejestracja: 2016-04-17, 09:47
Imię: Jacek
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Mercedes Arocs

#44

Post autor: gigant85 »

Hej
Trochę to trwało, ale w końcu jest i cieszy oko :D
Udało się zrobić i zamontować baki, skrzynkę na aku, zbiorniki na powietrze, tłumik i błotniki. :VV
tak to wygląda, jest tam trochę niedoskonałości, ale cały czas się uczę hipsu :)
IMG_20190217_213006.jpg
IMG_20190217_212941.jpg

Awatar użytkownika
czayo
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 3734
Rejestracja: 2011-01-05, 14:30
Imię: Marcin
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Re: Mercedes Arocs

#45

Post autor: czayo »

Super detale :brawo

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trucki 4x4...”