Toyota FJ40 & przyczepa Ludwik XVI by Orzeł

Tematy odnośnie budowy modeli pojazdów klasy Super Scaled...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sławek
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 15492
Rejestracja: 2008-03-01, 13:59
Imię: Obi-Wan Kenobi
Lokalizacja: Mielec
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 94 razy

Re: Toyota FJ40 by Orzeł

#16

Post autor: Sławek »

Produkty Boll to generalnie straszne niska jakość, nie polecam, często wchodzą w reakcje ze wszystkim, z tworzywami jak i z farbami, podkładami czy szpachlami. Stąd zapewne problemy które miałeś :)

Pozdr

Awatar użytkownika
Orzeł
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 2895
Rejestracja: 2008-11-17, 13:59
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Kurowice k/Łodzi
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Toyota FJ40 by Orzeł

#17

Post autor: Orzeł »

heh... generalnie to byłem zadowolony z malowania do wczoraj. Wstawiając szyby doszedłem do wniosku, że trzeba stare fabryczne wycieraczki usunąć (dremelem). Podszybie musiałem przemalować, tak fajnie wyszedł połysk, że naszło mnie na pryśnięcie bezbarwnym całej budy jeszcze raz. Efekt był porażający :decha :decha :decha . Odcień zrobił się jaśniejszy od części dachowej i wszystko zmatowiało :krzyk :krzyk :krzyk Wniosek, trzeba było nie ruszać. Wyjścia nie miałem pasta polerska przed telewizorem wieczorem szmatka i polerka do połysku.
Udało się tak jak powinno być według mojej oceny perfekcyjna błyszcząca powierzchnia :yea ale odcień góry minimalnie inny, tak musi zostać. Na zdjęcia zabrakło czasu.

Awatar użytkownika
Orzeł
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 2895
Rejestracja: 2008-11-17, 13:59
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Kurowice k/Łodzi
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Toyota FJ40 by Orzeł

#18

Post autor: Orzeł »

szyby wstawione, kolejny krok do przodu :) na siatkę w środku nie zwracajcie uwagi, ona nie istnieje :D
Załączniki
IMG_0003_2.jpg
IMG_0004_2.jpg
IMG_0006_2.jpg
IMG_0008_1.jpg
IMG_0009_1.jpg
IMG_0002_3.jpg
IMG_0001_3.jpg

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13469
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

Re: Toyota FJ40 by Orzeł

#19

Post autor: zotornik »

To że fajnie Ci idzie, każdy widzi więc nie będę się powtarzał :OK

Taka uwaga - wiem, że zapas teoretycznie pasuje do kompletu, ale czy nie warto zamienić go jednak na coś "mniejszego" ?! Teraz - jak dla mnie - ten zapas mocno przytłacza tył. Bo niestety tak już z tym piątym kołem u wozu jest, niby potrzebne ale sporo z nim kłopotu ;)
Taka sytuacja dotyczy bardzo wielu modeli, w tym również tych znacznie większych np. na Axialu, więc to nie tylko u Ciebie tak wygląda. Te same koła które uznajemy za akceptowalne na osiach, to niestety na zapasie z tyłu lub na masce ewidentnie wyglądają na za duże !

Awatar użytkownika
welna79
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 4099
Rejestracja: 2012-02-23, 00:10
Imię: Stasiu, Staszek
Lokalizacja: Gród Kraka
Podziękował : 23 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy

Re: Toyota FJ40 by Orzeł

#20

Post autor: welna79 »

:OK
Powiedz proszę z czego robiłeś uszczelki do szyb narożnikowych?
Są klejone do budy czy mają taką budowę żeby przylgnąć do karoserii niczym w 1:1?

Bardzo ładnie Ci to wyszło

Pozdrawiam
welna79
:frank

Awatar użytkownika
Orzeł
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 2895
Rejestracja: 2008-11-17, 13:59
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Kurowice k/Łodzi
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Toyota FJ40 by Orzeł

#21

Post autor: Orzeł »

zotornik pisze:To że fajnie Ci idzie, każdy widzi więc nie będę się powtarzał :OK

Taka uwaga - wiem, że zapas teoretycznie pasuje do kompletu, ale czy nie warto zamienić go jednak na coś "mniejszego" ?! Teraz - jak dla mnie - ten zapas mocno przytłacza tył. Bo niestety tak już z tym piątym kołem u wozu jest, niby potrzebne ale sporo z nim kłopotu ;)
Taka sytuacja dotyczy bardzo wielu modeli, w tym również tych znacznie większych np. na Axialu, więc to nie tylko u Ciebie tak wygląda. Te same koła które uznajemy za akceptowalne na osiach, to niestety na zapasie z tyłu lub na masce ewidentnie wyglądają na za duże !
W realu model wygląda o wiele lepiej niż na zdjęciach, na moje oko wszystko zachowuje proporcje. Natomiast na zdjęciu - masz rację koło trochę przytłacza model. Być może jest to wina kadru. Dla porównania ujęcie 1:1 też koło jest duże wchodzi na połowę okna, u mnie może trochę więcej.

welna79 pisze::OK
Powiedz proszę z czego robiłeś uszczelki do szyb narożnikowych?
Są klejone do budy czy mają taką budowę żeby przylgnąć do karoserii niczym w 1:1?

Bardzo ładnie Ci to wyszło

Pozdrawiam
welna79
:frank
Szyby wykonane z plexi 1,5 mm, tylne narożne gięte opalarką. Uszczelka to jakiś wężyk cienki kupiony kiedyś w Obi na ogrodzie. Klejony na gorąco nad ogniem (masakra) bo kropelka tego nie chwyta. Myślałem, że to guma ale się pomyliłem to jakieś miękkie tworzywo. Po sklejeniu uszczelki "do czoła" naciągnąłem ją na wyciętą szybkę i wcisnąłem w karoserię bez kleju. Warunek trzeba dobrze dopasować. Trzymają się lepiej niż klejone u Pixela :D
Natomiast narożne wykonane tak samo tyle że wklejone na klej montażowy 49A Soudal. Uszczelka musi być trochę krótsza od obwodu szybki i nakładając należy ją naciągnąć żeby ładnie przylegała.
Załączniki
Tył.jpg

Awatar użytkownika
jaruso
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 6928
Rejestracja: 2011-01-26, 12:06
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Gorlice, Małopolska
Podziękował : 48 razy
Otrzymał podziękowań: 83 razy

Re: Toyota FJ40 by Orzeł

#22

Post autor: jaruso »

Podziwiam za cierpliwość z tymi uszczelkami!

Awatar użytkownika
welna79
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 4099
Rejestracja: 2012-02-23, 00:10
Imię: Stasiu, Staszek
Lokalizacja: Gród Kraka
Podziękował : 23 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy

Re: Toyota FJ40 by Orzeł

#23

Post autor: welna79 »

<szok>
:OK
Jestem w szoku i do teraz nie mogę ogarnąć jak ty to zmajstrowałeś
Będę próbował
Dzięki tymczasem
:england

Awatar użytkownika
Orzeł
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 2895
Rejestracja: 2008-11-17, 13:59
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Kurowice k/Łodzi
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Toyota FJ40 by Orzeł

#24

Post autor: Orzeł »

Kolejne 2,5 godz. zabawy za mną :D poczyniłem światła i grill. Wszystko ręczna robota od podstaw :yea Żona w tak świetnym nastroju już nie jest bo przecież mogłem te godziny przeznaczyć dla niej :hehehe

Przymierzyłem też mniejsze koło zapasowe według sugestii zotornika :D Na zdjęciu wygląda super :OK ale w realu już nie. Jakoś za małe to koło. Zrobię jeszcze poprawkę i zostawię poprzednią oponę tylko ją zwężę.

Poniżej zdjęcia :ok
Załączniki
Lampy przód 1.jpg
Lampy przód 3.jpg
Lampy przód 2.jpg
Koło tył 1.jpg
Koło tył 2.jpg

Awatar użytkownika
welna79
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 4099
Rejestracja: 2012-02-23, 00:10
Imię: Stasiu, Staszek
Lokalizacja: Gród Kraka
Podziękował : 23 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy

Re: Toyota FJ40 by Orzeł

#25

Post autor: welna79 »

Już nie mogę się doczekać <szok> by go ujrzeć na własne oczy :brawo
Orzeł pisze:Kolejne 2,5 godz. zabawy za mną :D poczyniłem światła i grill. Wszystko ręczna robota od podstaw :yea Żona w tak świetnym nastroju już nie jest bo przecież mogłem te godziny przeznaczyć dla niej :hehehe
Skąd ja to znam :Y :LOL

Choć pewnie jestem z ciut krótszym stażem to jest to dla mnie tak znane, że aż czasem nie wiem jakie argumenty zapodawać by po planowanym dłubaniu było ok

Orzeł a Ty swój warsztat do dłubania masz w zasięgu wzroku i głosu swej połówki czy gdzieś się zaszywasz?
Zauważyłem że prace w zasięgu głosu i ręki by czasem podszczypywać żonkę, to bezpieczna alternatywa na postęp prac i kolejny :update :hehe

Awatar użytkownika
Radek
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 11534
Rejestracja: 2009-12-25, 22:29
Imię: noname
Lokalizacja: WOT
Podziękował : 26 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: Toyota FJ40 by Orzeł

#26

Post autor: Radek »

Fajny :Ok

Ty a może byś się pojawił na zawodach w Łodzi :q już wieki Cię nie widziałem i zapominam jak wyglądasz :D

Awatar użytkownika
Orzeł
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 2895
Rejestracja: 2008-11-17, 13:59
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Kurowice k/Łodzi
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Toyota FJ40 by Orzeł

#27

Post autor: Orzeł »

Ty no przecież mnie Pixel wpisał i to z noclegiem :D wracam w wielkim stylu :hehehe Muszę tylko uregulować należność za nocleg i zawody :D

Awatar użytkownika
Pixel
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 2687
Rejestracja: 2015-09-26, 13:46
Imię: Bartek
Lokalizacja: okolice Łodzi
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Toyota FJ40 by Orzeł

#28

Post autor: Pixel »

Orzeł pisze:Ty no przecież mnie Pixel wpisał i to z noclegiem :D wracam w wielkim stylu :hehehe Muszę tylko uregulować należność za nocleg i zawody :D
Wpisałem, wpisałem :D

Pozdr.
Pixel

Awatar użytkownika
Radek
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 11534
Rejestracja: 2009-12-25, 22:29
Imię: noname
Lokalizacja: WOT
Podziękował : 26 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: Toyota FJ40 by Orzeł

#29

Post autor: Radek »

Orzeł pisze:Ty no przecież mnie Pixel wpisał i to z noclegiem :D wracam w wielkim stylu :hehehe Muszę tylko uregulować należność za nocleg i zawody :D
Shit to już ma 18 lat, ale ten czas leci :00

Awatar użytkownika
Pixel
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 2687
Rejestracja: 2015-09-26, 13:46
Imię: Bartek
Lokalizacja: okolice Łodzi
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Toyota FJ40 by Orzeł

#30

Post autor: Pixel »

Radek pisze:
Orzeł pisze:Ty no przecież mnie Pixel wpisał i to z noclegiem :D wracam w wielkim stylu :hehehe Muszę tylko uregulować należność za nocleg i zawody :D
Shit to już ma 18 lat, ale ten czas leci :00
Pixel, to ten mały Bartek co wtedy był hehe :D

Pozdr.
Pixel

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż - Super Scaled ...”