super custom UAZ 469 - by Fabian

Tematy odnośnie budowy naszych modeli klasy Scaled...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13469
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

#136

Post autor: zotornik »

No pięknie, pięknie - tak misie przynajmniej wydaje ;)

A zdradzisz jakie, to działania mają doprowadzić do zwiększenia skrętu?

fabian
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 1743
Rejestracja: 2006-07-24, 10:33
Imię:
Lokalizacja: Gdynia

#137

Post autor: fabian »

Sinner, jak robie zdjęcia telefonem to znaczy, że jest koło 2-3 w nocy i nie chce iść do rodziców do pokoju po cyfrówkę ;)
Zotornik, nic nadzwyczajnego. Po porstu przejrzałem Twój build-up post o landku ;) Podpiłowałem dremelkiem obudowy, wysunąłem kielich o milimetr na zewnątrz (podkładka) pogłębiłem je nieco, żeby dogbone nie opierał się w dnie "U" jeszcze chce je spłycić o 1-1,5mm... do tego sterowanie przenoszę za most, by uniknąć efektu ackermana (tak się to chyba nazywa?)

fabian
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 1743
Rejestracja: 2006-07-24, 10:33
Imię:
Lokalizacja: Gdynia

#138

Post autor: fabian »

No i jak wspominałem na shoucie rama stoi już sama. Oczywiście pierwsze co, to zdjęcie artykulacyjne:
Obrazek

prześwit max pod ramą 8cm. podczas jazdy prześwit pod ramą 6,8cm (przysiada trochę na amorkach) myślę, że jak dołożę budę to siądzie do 6cm..

porządne fotki wrzucę jak pomaluję ramę :<>
Ostatnio zmieniony 2007-09-18, 00:13 przez fabian, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Maxim
|o\°/o| / AT !
|o\°/o| / AT !
Posty: 7599
Rejestracja: 2006-06-29, 00:19
Imię: Marcin
Lokalizacja: Sosnowiec
Otrzymał podziękowań: 4 razy

#139

Post autor: Maxim »

O.... crawler :) Hehe ... niezly ma wykrzyz.

fabian
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 1743
Rejestracja: 2006-07-24, 10:33
Imię:
Lokalizacja: Gdynia

#140

Post autor: fabian »

ja Ci dam crawler :q niestety buda mocno ograniczy artykulację i skok zawieszenia będzie już normalny :|

Awatar użytkownika
Maxim
|o\°/o| / AT !
|o\°/o| / AT !
Posty: 7599
Rejestracja: 2006-06-29, 00:19
Imię: Marcin
Lokalizacja: Sosnowiec
Otrzymał podziękowań: 4 razy

#141

Post autor: Maxim »

No bo teraz wygina sie jak crawler przeciez :) Nie pisze zlosliwie .... no ale jak sie tak czlowiek przypatrzy to zadne auto terenowe sie tak nie wygnie :OO Chyba ze specjalnie zmodyfikowane :) Ojj ... widze bedzie 4 link jednak :/ szkoda ... Tez bedzie napewno fajnie wygladal, ale jednak do uaza to resory pasuja.

fabian
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 1743
Rejestracja: 2006-07-24, 10:33
Imię:
Lokalizacja: Gdynia

#142

Post autor: fabian »

MC-Maxim pisze:Chyba ze specjalnie zmodyfikowane :) Ojj ... widze bedzie 4 link jednak :/ szkoda ... Tez bedzie napewno fajnie wygladal, ale jednak do uaza to resory pasuja.
Kto powiedział, że to będzie taki zwykły Uaz ;) Z tego co konsultowałem się z kierowcami i właścicielami aut terenowych, to posiadacze Uazów często chętnie rezygnują z resorów na rzecz sprężyn, dla zwiększenia dzielności w terenie. Tak jak pisałem wcześniej - na resorach będzie ciężarówka, a Uaz będzie do objeżdzania Fordów :VV

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż - Scaled ...”