Land Rover Defender D90 by Kuki

Tematy odnośnie budowy naszych modeli klasy Scaled...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kuki
Teoretyk
Posty: 56
Rejestracja: 2016-06-10, 20:05
Imię: Kuki
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował : 1 razy

Land Rover Defender D90 by Kuki

#1

Post autor: Kuki »

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. :england

To ja Wasz kolega z wątku "Pomoc w wyborze axial II / RC4WD 1/10 Gelande II [do 2500zł"

Prezentuje Wam w końcu moją furę - Land Rover Defender 90.

Już najwyższy czas, żebym go skończył, bo KIT kupiony był 2 lata temu(lipiec 2016).

Pierwszego dnia został złożony i zacząłem rozmyślać jak go zrobić. Wersja którą wybrałem, jest troszkę inna niż ta aktualna. Model był już malowany tak, jak na tamtą chwilę chciałem, leżał około dwóch lat w kartonie i czekał na ten dzień, aż sobie o nim przypomnę. Już tak bardzo Wam zazdrościłem jazdy Waszymi pięknymi modelami, że już powiedziałem sobie, że najwyższy czas kupić elektronikę i uruchomić defka. Po przejechaniu pierwszych centymetrów byłem tak pozytywnie nakręcony, że rozbiłem świnkę skarbonkę i skończyłem z ponad 100 zakładkami w przeglądarce z częściami do Defendera. Od razu zmieniła mi się koncepcja na wygląd :D

Trochę informacji na temat modelu:
  • Klasa: Scaled
  • Model: RC4WD Gelande 2 Land Rover Defender D90
  • Felgi: standardowe RC4WD
  • Opony: RC4WD Dick Cepek Mud Country
  • Regulator ESC: Castle Creations Mamba X
  • Silnik: Castle Creations 2280kV Sensored Brushless Slate 1406 Motor
  • Servo: PDI-6221MG JX 20 KG Aluminium Metal Gears
  • Aparatura: Radiolink RC3S + Turnigy 1.0 20-30C Li-Po 3cell 11.1V 1000mAh
  • Bateria: Zippy 3s 20C Li-Po 3cell 11.1V 4000mAh
  • Moduł dźwiękowy: ESS dual plus
Nie wiem jeszcze, jak model spisuje się w terenie, więc na tę chwilę tylko tuning optyczny.

Na wiele części dalej czekam, ale już troszkę go poskładałem. Nie wiem jeszcze jak poukładać elektronikę w modelu. Czekam jeszcze na konektory i kabelki, aby wszystko miało swoje miejsce i udało mi się zamontować wnętrze samochodu. Teraz jest bałagan, ale jeździ!:) Nie wiem jeszcze, gdzie umieszczę głośnik, bo jest dosyć duży i raczej pod podłogą kabiny mi się nie zmieści.

Muszę przyznać, że zawieszenie zrobiło na mnie ogromne wrażenie, ale za to buda już nie... Te brzydkie szyby, lusterka, grill i wszystkie plastikowe części to jakaś pomyłka. Już nie wspomnę o plastikach kloszy lamp! Wstyd dla hańby dla RC4WD! Później ogarnąłem, że to chyba specjalnie tak i dużo części musi być brzydkich, bo muszą jeszcze jakoś zarobić na mnie hehehe :) no i coś tam kupiłem, aby nie był tak bardzo zabawkowy. Pewnie gdyby od razu był piękny, to cena też byłaby za duża i może nie jeździłbym teraz D90. :D
Przed malowaniem karoserii, zasłoniłem szyby boczne plastikiem i zaszpachlowałem na równo. Dwie duże brzydkie szyby odpadły! Powoli robi się ładniej :ok
Buda i przednia szyba już pomalowana. Do zamontowania są plastikowe nadkola, dzisiaj chcę je wyciąć i pomalować wraz z dodatkami (grill, lusterka, wlew paliwa itp).

Nie podoba mi się żaden ze zderzaków do D90, dlatego mój będzie miał standardowy + dodatkową osłonkę serwa.
Nie wiem gdzie zamontuję wyciągarkę, bo w aktualnej koncepcji wyglądu autka, nie ma miejsca na odstającą przed grillem wyciągarkę. Być może później zrobię dziurę w oryginalnym zderzaku i tam będzie wystawał sam hak.

Czekam na kurierów i mam nadzieję, że szybko skończę model i będę mógł w końcu spotkać się z Wami i nauczyć Was troszkę teorii, bo Wy to samą praktyką żyjecie i z teorii możecie być słabi xD a moje dwa lata lektury forum na pewno powalą Was na głowę :hehe

Czas na fotki:
LINE_1534282554031.jpg
line_1534096621942.jpg
line_1534090585831.jpg
line_1534163567090.jpg
line_1534170498136.jpg
line_1534175117913.jpg
line_1534250050132.jpg
Kolejne będą ładniejsze. Teraz zapomniałem, że będę musiał załączyć fotki na forum. :decha

Pozdrawiam,
Kuki

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13463
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

Re: Land Rover Defender D90 by Kuki

#2

Post autor: zotornik »

Wszystko ma swój czas :) Ważne, że model ożył, bo to jeden z największych motywatorów do działania :OK

Przepraszam, że się wciskam ze wspominkami do twojego tematu, ale jak patrzę na twój model, to przypomina "misie" mój Defek III w podobnej aranżacji hardtop-a tzw. UPS
2012_04_08 RC Głogów 011_00001.jpg
DSC_6264_00001.jpg
Z tym, że ja zamknąłem tylne okna naklejając na karoserię odpowiednio dopasowane "prostokąty" z cienkiego hipsu. Bardzo ładnie zlicowało się to z przetłoczonymi elementami karoserii. Zależało mi na rozwiązaniu łatwo demontowalnym, bez istotnej ingerencji w karoserię - o ile pamiętam panele były przyklejone za pomocą taśmy dwustronnej.

Co do zderzaka ... miałem podobnie, to podpowiadam. Prosty standard fabryczny - z tym, że okrasiłem go rolkami pozyskanymi z rozebranej wyciągarki 3Racing.
DSC_6272_00002.jpg
Skalowo zaaranżowany Defek - mam na myśli w tym wypadku nisko zawieszony - niema dobrego najazdu, więc pogarszanie go po przez wysunięcie orurowanego zderzaka z platformą wyciągarki do przodu, to zły pomysł - chyba że wymaga tego przyjęta aranżacja.
Dlatego zamiast rolek, możesz użyć ślizgacza i też będzie ładnie wyglądało, a wyciągarka jaka by nie była, może wtedy zostać ukryta wewnątrz modelu.
LINE FAIRLEAD.jpg
Jedna z wersji rozlokowania się na ramie
DSC_8670_00001.jpg
Warto dociążyć przód.

Czekam na dalsze postępy, bo ... Defków nigdy dość :)

Awatar użytkownika
Kuki
Teoretyk
Posty: 56
Rejestracja: 2016-06-10, 20:05
Imię: Kuki
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował : 1 razy

Re: Land Rover Defender D90 by Kuki

#3

Post autor: Kuki »

Dziękuję za podpowiedzi. Takie wskazówki zawsze są mile widziane. :)

Wszystkie Twoje Defki "misie" podobają. Oglądałem garaże i filmiki z Johnem i Johnem. :D

Mam dostęp do lakieru oryginalnego UPS, którym są lakierowane autka dla UPS w Anglii wraz z oryginalnymi naklejkami itd. i w pierwszej kolejności chciałem go zrobić na autko UPS, ale zmieniłem zdanie, bo nie chciałem kopiować Ciebie zotornik :) i nie ukrywam, że aktualna koncepcja bardziej mi się podoba.

Zamontowałem dodatek do zderzaka z przodu. Jeszcze jest bez świateł, czekam na moduł oświetlenia.

Pomalowałem części na mroczny kolor i znowu znalazłem coś, co mi się nie podoba. Mianowicie są to lusterka. Odstają jakoś tak za bardzo. Twoje w Defku 3 ładnie się składają. Myślę, że skorzystam z Twojej podpowiedzi i zrobię tak samo u siebie, albo podobnie.

Dzisiaj też przyjechał do mnie pan kierowca, który obiecał, że będzie prowadził mojego Defendera :OO

Czuje się znowu jak dziecko czekające na Świętego Mikołaja... tylko że teraz czekam na Kurierów hahaha :D

Fotki:
LINE_1534450905731.jpg
LINE_1534450908988.jpg
LINE_1534451802730.jpg

Awatar użytkownika
welna79
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 4099
Rejestracja: 2012-02-23, 00:10
Imię: Stasiu, Staszek
Lokalizacja: Gród Kraka
Podziękował : 23 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy

Re: Land Rover Defender D90 by Kuki

#4

Post autor: welna79 »

Łoj, jak ja lubię Defki :OK

Dobrze że będzie kolejny Def na forum - i to jeżdżący, no nie jaruso, nie to co moje :biglol

Zwróciłbym moją uwagę tylko dwie rzeczy:
- kierowca - w tak scalowym modelu straszną stratą by było gdybyś zostawił tam Mańka co zgubił się w lesie
(no bo jak inaczej wytłumaczyć tyle pajęczyn na nim, jak nie na wskutek dłuuugiego spaceru po lesie :D )
Zmień go proszę, lub chociaż jakoś odziej w jaką koszulę i przystrój w kapelusz

- blacha ryflowana (mniemam że z hipsu), zapodaj proszę namiary, chyba że masz jej więcej - odsprzedaj proszę (kotebi już jej nie ma :( ).

Powodzennia
Pozdrawiam
welna79
:W

Awatar użytkownika
Kuki
Teoretyk
Posty: 56
Rejestracja: 2016-06-10, 20:05
Imię: Kuki
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował : 1 razy

Re: Land Rover Defender D90 by Kuki

#5

Post autor: Kuki »

1. Hehehe to nie Maniek... To Spiderman!
Okej niech będzie tak, że na zawody będzie jeździł Spiderman, a w wolne dni Peter Parker :D
PS: Ten kierowca został znaleziony w starym kartonie z zabawkami mojego dużo młodszego kuzyna.. To pokolenie bawiło się samymi potworami i robotami :D To wielkie szczęście, że znalazłem tam człowieka pająka.

2. Mam takie coś: Link
Dla mnie są ładne i te mogę polecić.

Na RC4WD są arkusze do kupienia "Diamond plate" dwie wersje A i B. Na pewno można gdzieś znaleźć taniej, nawet powycinane odpowiednio do modelu auta RC, ale nie podpowiem, bo nie kupowałem innych i nie wiem gdzie :)

Ja dalej czekam na kurierów..
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kuki
Teoretyk
Posty: 56
Rejestracja: 2016-06-10, 20:05
Imię: Kuki
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował : 1 razy

Re: Land Rover Defender D90 by Kuki

#6

Post autor: Kuki »

Witam po Świętach :england

Święty Mikołaj dał mi w prezencie:
  • nowe felgi 2.2 cala :OO, w terenie sobie nie poradzi, ale za to będzie jeździł po asfalcie w pięknym stylu :oczy,
  • opony tymczasowe(46zł), te które udało mi się znaleźć to jakieś brzydkie z Aliexpress. Ważne że mają 95mm wysokości i pasowały na nowe felgi(aktualne mają 100mm a do 2.2 cala felg trudny wybór),
  • tarcze i zaciski hamulcowe,
  • wycieraczki(niestety buda D90 z RC4WD, nie ma wycieraczek w wersji Europejskiej. Muszę się zastanowić co dalej z tym fantem mam zrobić.
  • bak paliwa z rurami wydechowymi do TRX. Nie pasuje i przyszedł zmontowany przez zmęczonego pracą pracownika - muszę zmodyfikować aby pasował do mojego podwozia
  • moduł oświetlenia. Muszę kupić mniejsze diody, aby zmieściły mi się w klosze lamp z tyłu auta, dopiero wtedy czeka mnie montaż
  • mnóstwo konektorów, kabelków, przejściówek, naklejek itp. W końcu będzie miejsce na wnętrze.
Udało mi się na tą chwilę zmienić koła w jeden dzień. Samo przykręcanie tych malutkich śrubek, to była zabawa na godziny, ale felgi na żywo wyglądają pięknie z tymi hamulcami.
Na zdjęciach widać jak próbowałem stopić nadkola aby przednie główne światła zmieściły mi się tam. będę musiał je jednak przerobić, aby żarówki nie naciskały na nadkole i żeby wyglądało to ładnie.
Jutro kabelki i poprawienie malowania, oświetlenie, wnętrze i może w ciągu tygodnia uda mi się go złożyć żeby wyglądał już jak samochód a nie model:)

Kilka zdjęć:
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg

Awatar użytkownika
Jakoob
YOTA Maniak / AT
YOTA Maniak / AT
Posty: 2639
Rejestracja: 2011-10-10, 13:50
Imię: pije Kuba do Jakuba
Lokalizacja: WPR
Podziękował : 23 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Land Rover Defender D90 by Kuki

#7

Post autor: Jakoob »

Bardzo ciekaw jestem co ty dalej z tym Landkiem zrobisz ;) , te duże koła które założyłeś mają miękkie opony? Czy podobnego efektu wyglądu szukasz jak '' kahn design '' ?

:W
Załączniki
7003_kahn-design-land-rover-defender-end-imagenes_1_3.jpg

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13463
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

Re: Land Rover Defender D90 by Kuki

#8

Post autor: zotornik »

To nie mój styl, ale śledzę i wyczekuję finału.

Awatar użytkownika
Jakoob
YOTA Maniak / AT
YOTA Maniak / AT
Posty: 2639
Rejestracja: 2011-10-10, 13:50
Imię: pije Kuba do Jakuba
Lokalizacja: WPR
Podziękował : 23 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Land Rover Defender D90 by Kuki

#9

Post autor: Jakoob »

zotornik pisze:To nie mój styl, ale śledzę i wyczekuję finału.
A to już nie kwestia wieku :tease .

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13463
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

Re: Land Rover Defender D90 by Kuki

#10

Post autor: zotornik »

jakoobcycles pisze:
zotornik pisze:To nie mój styl, ale śledzę i wyczekuję finału.
A to już nie kwestia wieku :tease .
Na przestrzeni lat się gust nie zmienił, więc to nie to. Ale właśnie wkroczyliśmy na grunt "gustów", a te po prostu są różne.
Interesuje mnie by model był starannie zrobiony i podobał się właścicielowi.

Awatar użytkownika
Kuki
Teoretyk
Posty: 56
Rejestracja: 2016-06-10, 20:05
Imię: Kuki
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował : 1 razy

Re: Land Rover Defender D90 by Kuki

#11

Post autor: Kuki »

Dzisiaj kolejny dzień przy D90.
Przerobiłem bak paliwa aby pasował do podwozia. Urwałem rury i mocowanie od TRX. Rury wydechowe muszę przygotować pod wytwornice dymu, bo te były pełne bez dziur i trzeba je zamontować w całkiem innym miejscu.
Autko obniżyłem troszkę. Amortyzator przykręciłem o oczko wyżej na mocowaniu. Teraz wygląda dużo lepiej na tych mniejszych kołach.
Opony są troszkę mniej miękkie niż Dick Cepek Mud Country. Nie ma tragedii jak na tak niską cenę. Trzeba je przetestować w terenie. :) D90 z fotki ładny! Myślałem nad napompowaniem go KHAN częściami, ale bardziej podoba mi się taki standard z lekkimi modyfikacjami :)
Muszę przemyśleć gdzie umieszczę ESC, bo nie ma za dużo miejsca pod maską, może dam go na tył. Bateria 4000mAh ledwo mieści mi się pod siedzeniami. Większość rzeczy postaram się schować na pace. Jutro muszę to zrobić. :nos

Dobranoc.
1.jpg

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż - Scaled ...”