Jeep Wrangler YJ - MST

Tematy odnośnie budowy naszych modeli klasy Scaled...
Awatar użytkownika
Mila_East
Teoretyk
Posty: 162
Rejestracja: 2018-04-07, 22:50
Imię: Kamil
Lokalizacja: Siedlce

Jeep Wrangler YJ - MST

#1

Post autor: Mila_East »

Hej, dobrzy ludzie. :D
Mimo, iż jestem w sumie w początkowej fazie budowy, to myślę że już warto pochwalić się nawet samą karoserią, tym bardziej, że można powiedzieć, że dostałem ją za pół-darmo. :D Jest to Jeep YJ od Tamiyi, którą pozwoliłem sobie zmodyfikować, co widać na zdjęciach. Usunąłem nadlewy na dachu i masce (czego inni forumowicze nie zrobili i trochę mnie to zdziwiło), przez co buda wygląda o wiele lepiej. Zalepiłem szpachlą "toćkę" na dachu, usunąłem montaż na dwa przednie halogeny, przez co grill wygląda bardziej rasowo. :D Tył również zmodyfikowałem, posiłkując się dokonaniami Wełny79 i Ciny. Usuwając oczywiście ten paskudny montaż na zderzak. Na zdjęciach widoczne są jeszcze "nierówności", ale to jeszcze zasychająca szpachala. :D Montaż na koło zapasowe również wyleciało z racji, że mam od tego nowy zderzak. :) Co do malowania, to nie potrafię znaleźć odpowiedniego spraya z tamiyowskich TSów. Może ktoś z Was ma jakieś inne, sprawdzone marki?
Docelowo będzie to stało na MST CFXie, ale jest duże prawdopodobieństwo, że silnik będzie umiejscowiony z tyłu, tylko dlatego, że gdy jest z przodu, karoseria strasznie wysoko stoi, a nie o to mi chodzi.
Załączniki
IMG_20181230_163541_HDR.jpg
IMG_20181230_163522_HDR.jpg
IMG_20181230_163446_HDR.jpg

Awatar użytkownika
cina
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 2489
Rejestracja: 2013-09-08, 18:34
Imię: Michał
Lokalizacja: Konstantynów
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Re: Jeep Wrangler YJ - MST

#2

Post autor: cina »

ja używam sprayów samochowych np. Motip

Awatar użytkownika
Mila_East
Teoretyk
Posty: 162
Rejestracja: 2018-04-07, 22:50
Imię: Kamil
Lokalizacja: Siedlce

Re: Jeep Wrangler YJ - MST

#3

Post autor: Mila_East »

cina pisze:ja używam sprayów samochowych np. Motip
Jeśli chodzi o Motip, to też nic nie mogłem znaleźć. :/ Zostanę przy sprayach tamiyowskich.

Z braku farb, aktualnie zajmuję się detalami. Szyby wykonałem z pleksi 1mm, ale póki co - nie wklejam. (Serio, wydać ponad 40 zł za plastikową imitację szyb, która na dodatek jest przyciemniona? No, thanks. :D)
No i poczyniłem lusterka. Nie są jak w oryginale, więc zrobiłem swoją wersję i wydają się być spoko, choć standardowe otwory na lusterka w karoserii są nieodpowiednie. Są zbyt odsunięte od strony maski, więc i tym się zajmę. Zalepię stare, zrobię nowe. :D
Załączniki
IMG_20190102_162900_HDR.jpg
IMG_20190102_162914_HDR.jpg
IMG_20190102_163005_HDR.jpg

Awatar użytkownika
Mila_East
Teoretyk
Posty: 162
Rejestracja: 2018-04-07, 22:50
Imię: Kamil
Lokalizacja: Siedlce

Re: Jeep Wrangler YJ - MST

#4

Post autor: Mila_East »


Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13463
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

Re: Jeep Wrangler YJ - MST

#5

Post autor: zotornik »

Mila_East pisze:Co do malowania, to nie potrafię znaleźć odpowiedniego spraya z tamiyowskich TSów. Może ktoś z Was ma jakieś inne, sprawdzone marki?
Mogę z czystym sumieniem polecić wymienione już farby Tamiya (TS), jak i Motipy. Z tym, że te drugie, mają kilka serii - najczęściej używałem "czarnych puszek" i jest tego całkiem spororóżnych kolorów, choć jak szukamy tego "swojego", to wtedy różnie bywa. Pod linkiem poniżej, można przejrzeć co mają.
http://sklep.motip.pl/245-lakiery-wg-kodu-150ml-200ml

A poniżej dwa forumowe, bardzo udane modele :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I zdaje się, że oba Motipami malowane.

Awatar użytkownika
Mila_East
Teoretyk
Posty: 162
Rejestracja: 2018-04-07, 22:50
Imię: Kamil
Lokalizacja: Siedlce

Re: Jeep Wrangler YJ - MST

#6

Post autor: Mila_East »

O, no to tego nie potrafiłem znaleźć. Widzę, że też cenowo tańsze. A jak z ich wydajnością w porównaniu do serii TS?
Bardzo ładnie pomalowane. :) Mam nadzieję, że i u mnie wyjdzie tak jak tego oczekuję.

Awatar użytkownika
Bemarcin
Teoretyk
Posty: 1187
Rejestracja: 2010-10-05, 13:16
Imię: Marcin
Lokalizacja: WOT
Podziękował : 9 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Jeep Wrangler YJ - MST

#7

Post autor: Bemarcin »

Buda Adiego pomalowana po mistrzowsku. Wiem, bo ją mam. To ta miedziana.

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13463
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

Re: Jeep Wrangler YJ - MST

#8

Post autor: zotornik »

Mila_East pisze:O, no to tego nie potrafiłem znaleźć. Widzę, że też cenowo tańsze. A jak z ich wydajnością w porównaniu do serii TS?
Bardzo ładnie pomalowane. :) Mam nadzieję, że i u mnie wyjdzie tak jak tego oczekuję.
Nieco śmiecę zdjęciami nie związanymi z zasadniczym tematem - natomiast wszystko poniżej było malowane Motipami. Kolorystyka jest na pewno nieco zafałszowana zarówno przez oświetlenia, jak i indywidualny odbiór na monitorze, ale po za moimi niedoróbkami (równomierność, zacieki), to z jakości farb, krycia i wydajności byłem zadowolony.

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Szczególnie lubię czarny matt, którym maluję również ramy alu i trzyma się nieźle. Tu widać go na dwóch ostatnich zdjęciach. Metaliki jak w większości wypadków, wymagają dodatkowego pokrycia lakierem, który występuje w serii tych farb. To samo dotyczy podkładu, gdzie są co najmniej dwie wersje kolorystyczne, które kładą się idealnie.
Obrazek
Jedna puszka spokojnie wystarczała na całego Defka, a jest to znacznie większa gabarytowo karoseria od twojej.

Awatar użytkownika
Mila_East
Teoretyk
Posty: 162
Rejestracja: 2018-04-07, 22:50
Imię: Kamil
Lokalizacja: Siedlce

Re: Jeep Wrangler YJ - MST

#9

Post autor: Mila_East »

zotornik pisze:Nieco śmiecę zdjęciami nie związanymi z zasadniczym tematem - natomiast wszystko poniżej było malowane Motipami. Kolorystyka jest na pewno nieco zafałszowana zarówno przez oświetlenia, jak i indywidualny odbiór na monitorze, ale po za moimi niedoróbkami (równomierność, zacieki), to z jakości farb, krycia i wydajności byłem zadowolony.
Nie ma problemu. Dobrze jest zobaczyć kto i czym maluje. Nie widzi mi się przeszukiwanie tyłu wątków, by znaleźć czy ktoś malował Motipami.
Swoje już zamówiłem. Na razie same kolory. Potem najwyżej dokupię bezbarwny. Szkoda, że właśnie bezbarwne są w tak dużych puszkach.

Awatar użytkownika
Krizi
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 3182
Rejestracja: 2009-01-23, 19:24
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Złotniki Kujawskie
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Jeep Wrangler YJ - MST

#10

Post autor: Krizi »

Jak już koledzy pisali... też maluję, głównie lakierami Motip :)

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13463
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

Re: Jeep Wrangler YJ - MST

#11

Post autor: zotornik »

Mila_East pisze:Szkoda, że właśnie bezbarwne są w tak dużych puszkach.
Sprawdzę, ale wydaje mi się, że ja używałem puszek podobnych do tych czarnych :Y
A po za tym, sprawdź co napisali o malowaniu na puszce?! O ile pamiętam, lakier należało położyć w określonym czasie po ostatniej warstwie farby.

Awatar użytkownika
Mila_East
Teoretyk
Posty: 162
Rejestracja: 2018-04-07, 22:50
Imię: Kamil
Lokalizacja: Siedlce

Re: Jeep Wrangler YJ - MST

#12

Post autor: Mila_East »

Jeszcze takie pytanie. Mam bazę z Tamiyi i jeśli pokryję ją Motipami, to nie będą się ze sobą gryźć? Wolę zapytać, niż później płakać, że się farba pokiełbasiła. :D Nigdy marek sprayów nie mieszałem, więc stąd pytanie.

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13463
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

Re: Jeep Wrangler YJ - MST

#13

Post autor: zotornik »

Mila_East pisze:Nigdy marek sprayów nie mieszałem
Takoż i ja :)
Więc nie napiszę, że możesz spać spokojnie. Ale może ktoś inny tak mieszał.

Awatar użytkownika
Mila_East
Teoretyk
Posty: 162
Rejestracja: 2018-04-07, 22:50
Imię: Kamil
Lokalizacja: Siedlce

Re: Jeep Wrangler YJ - MST

#14

Post autor: Mila_East »

No dobra, zaryzykowałem i pomalowałem bazą z Tamiyi, a potem kolor z Motipa. Nooo a potem półmat z Tamiyi. :D Wygląda całkiem okej, choć na tym zdjęciu raczej słabo. Mimo to, farba się trzyma. :D
Załączniki
IMG_20190109_163922.jpg

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13463
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

Re: Jeep Wrangler YJ - MST

#15

Post autor: zotornik »

Na zdjęciu wygląda OK.
Nie widze efektu baranka vel pomarańczowej skórki, więc malowanie udane :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż - Scaled ...”