MST CFX & Jeep Rubicon - 2nd model scaled KLIFord

Tematy odnośnie budowy naszych modeli klasy Scaled...
Awatar użytkownika
KLIFord
Teoretyk
Posty: 74
Rejestracja: 2018-02-25, 13:45
Imię: Bartek
Lokalizacja: Szczecin
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: MST CFX & Jeep Rubicon - 2nd model scaled KLIFord

#16

Post autor: KLIFord »

jaruso pisze:Teraz jest dużo lepiej!
Osadzenie karoserii ofpowiednio nisko na ramie, to podstawa przy tej karoserii (i w ogóle), żeby całość zyskała na wyglądzie.
Dziękuję, tak masz rację, rama jak najbliżej karoserii to podstawa. I już od razu wygląda wszystko inaczej. Jest na plus.
Jerry_Cornelius pisze:Przerabianie budy by pasowała pod ramę kosztem jej... mam mieszane uczucia ale każdy robi wg uznania ;)
Wrzucę inspiracje jak robiłem Jeepa Wranglera (buda od new bright, ciaśniejsza niż to co masz :) ) do klasy sport i Super scaled
SS: jeep-wrangler-tj-by-jerry-cornelius-t14973.html
Sport: jeep-wrangler-tj-sport-by-jerry-corneli ... ml#p304542
Z sportów trochę zdjęć mi zostało, a nie wrzucałem ich do tematu
Jako ciekawostkę podpowiem że Dextil ma zaprojektowaną ramę na rubicona którego posiadasz jakby Ci się zmieniła koncepcja budowania ;)
Pakiet fakt ciężko zamontować przy oryginalnej skrzyni cfx ale jak weźmiesz pod uwagę wymianę na rozdzielacz t1 + hpi reduktor + rama specjalnie do tego modelu to efekt wyjdzie 3razy lepszy, pakiet w wtedy byłby zaraz za "deską" rozdzielczą ;)

Powodzenia w dalszym progresie :)
Pozdr.
Oj kolego też miałem bardzo długo to ciężkie uczucie niszczenia sobie karoserii ;-( Ale zdecydowałem na zmiany te tylko dla tego, że i tak rezygnuje z tylnej kanapy, więc mogłem ją poświęcić. Tym bardziej, że przede mną nauka używania hipsu w celu schowania otworów w podłodze. Nie będzie tak źle obiecuje.

Bardzo fajne projekty. Tylko, że mnie po prostu nie stać na aż takie modyfikacje (tj każde elementy z innych modeli) i chciałbym skończyć chociaż jeden model mieć jeżdżący w końcu ;-)

Aktualnie ciągle walczę z pomysłem jak zamontować na stałe ramę do karoserii. Tył już jest plan ale przód wciąż opiera się na dwóch wystających łbach śruby M3 na masce ;-/ co jednak odstrasza trochę, chociaż i daje do myślenia nad wykorzystaniem tego elementu np. do linek itp. wyjdzie w praniu.

Awatar użytkownika
KLIFord
Teoretyk
Posty: 74
Rejestracja: 2018-02-25, 13:45
Imię: Bartek
Lokalizacja: Szczecin
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: MST CFX & Jeep Rubicon - 2nd model scaled KLIFord

#17

Post autor: KLIFord »

[Aktualizacja 2 lipca 2018]
Na rozpoczęcie tygodnia i zakończenie weekendu, udało się skończyć mocowanie karoserii do ramy. Docelowo będzie to prawdopodobnie gwintowana M3 rura docieta pod wymiar, lecz aktualnie przy jeszcze ciągłym rozkręcaniu zostają słupki pozostałe z linek modelu MST CFX.

Tylne siedzenie oraz maska otrzymały otwory 3mm a pod nimi przykręcone ww słupki. One same przykręcane są do ramy. Efekt stałego mocnego spięcia karoserii z rama zakończy się jeszcze dołożeniem dwojga bocznych słupków przyczepionych od ramy do podłogi.
IMG_20180702_001321-810x1080.jpg
Czas na kroki dalej, o ile czas w tygodniu pełnym pracy i zajęć domowych pozwoli. Mam nadzieję, że tym razem uda się poprowadzić projekt do samego końca.

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13469
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

Re: MST CFX & Jeep Rubicon - 2nd model scaled KLIFord

#18

Post autor: zotornik »

A było tak fajnie :/
Te śruby na masce! Bartek dlaczego!!!?

Awatar użytkownika
KLIFord
Teoretyk
Posty: 74
Rejestracja: 2018-02-25, 13:45
Imię: Bartek
Lokalizacja: Szczecin
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: MST CFX & Jeep Rubicon - 2nd model scaled KLIFord

#19

Post autor: KLIFord »

zotornik pisze:A było tak fajnie :/
Te śruby na masce! Bartek dlaczego!!!?
Kolego @zotornik to tylko dwie śruby, bez obaw nie będzie aż tak źle. W dodatku zostaną one zakryte albo 'hilift' albo innym zmyślnym czymś na masce. Nie ma tego złego... Rama tak mocno trzyma się karoserii, że rolki będą częścią zabawy ;-)

Awatar użytkownika
Jakoob
YOTA Maniak / AT
YOTA Maniak / AT
Posty: 2641
Rejestracja: 2011-10-10, 13:50
Imię: pije Kuba do Jakuba
Lokalizacja: WPR
Podziękował : 23 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: MST CFX & Jeep Rubicon - 2nd model scaled KLIFord

#20

Post autor: Jakoob »

KLIFord pisze:
zotornik pisze:A było tak fajnie :/
Te śruby na masce! Bartek dlaczego!!!?
Kolego @zotornik to tylko dwie śruby, bez obaw nie będzie aż tak źle. W dodatku zostaną one zakryte albo 'hilift' albo innym zmyślnym czymś na masce. Nie ma tego złego... Rama tak mocno trzyma się karoserii, że rolki będą częścią zabawy ;-)
Też zwróciłem uwagę na te śruby na masce że ich nie było a teraz są :Y , tam nie było pod spodem karoserii jakiś otworów montażowych?

Awatar użytkownika
KLIFord
Teoretyk
Posty: 74
Rejestracja: 2018-02-25, 13:45
Imię: Bartek
Lokalizacja: Szczecin
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: MST CFX & Jeep Rubicon - 2nd model scaled KLIFord

#21

Post autor: KLIFord »

Z łzą w oku ale i sercem pełnym zakończyłem budowę modelu... I tu niestety wieści są już nie najlepsze - ale o nie najgorsze...

Model zabrany w teren. Mniejszy i większy. Wszystko działa. Wszystko chodzi... Ale, ale jednak to nie jest to. Nie ma tej iskry miłości do trialu. Miłość wręcz płonęła w trakcie samej budowy i planowania. Lecz wolna jazda zweryfikowała to po swojemu.

Zatem model ukończony trafił na sprzedaż i w przeciągu paru dni trafił do nowego właściciela który ponoć tu się unawji i wspólnie z Wami będzie kontynuować zabawę.

Dziękuję za dobre słowa, wsparcie i pomoc.
Do trial może wrócę jeszcze kiedyś.

Pozdrawiam i proszę o zamknięcie tematu.
KLIFord

Zablokowany

Wróć do „Garaż - Scaled ...”