HG P402 Jeep Wrangler

Tematy odnośnie budowy naszych modeli klasy Scaled...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kokos
Teoretyk
Posty: 236
Rejestracja: 2017-11-27, 18:18
Imię: Kuba
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

HG P402 Jeep Wrangler

#1

Post autor: kokos »

Cześć,
zabrałem się za składanie podwozia HG i spasowania go z budą wranglera z NIKKO MAX.
Silnik szczotkowy no name
ESC nie wybrane
serwo Tower Pro mg 995
rozdzielacz z Ali
przekładnia HG
Kit Hg przyjechał niestety nie kompletny. Brakuje mocowań amortyzatorów, śrub, mocowanie i zębatki silnika, mocowanie serwa (na szczęście kiedyś przez pomyłkę kupiłem), hexów z pinami, łożysk tylnego mostu. Oprócz tego źle była złożona obudowa przedniego mostu oraz przekładnia.
Podjąłem mimo to złożyć to w całość przy pomocy znalezionych w domu śrubek, żeby ocenić straty. Po przyłożeniu budy okazał się, że trzeba zrobić krótsze linki oraz przyciąć z tyłu ramę.
Załączniki
3.jpg
2.jpg
1.jpg

Awatar użytkownika
kokos
Teoretyk
Posty: 236
Rejestracja: 2017-11-27, 18:18
Imię: Kuba
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: HG P402 Jeep Wrangler

#2

Post autor: kokos »

Cześć,
po ponad 2 tygodniach wreszcie znalazłem kilka godzin, żeby zająć się jeepem. Historia z niekompletną przesyłką skończyła się zwrotem połowy ceny zestawu. Brakujące elementy, które musiałem zamówić to zestaw do zamontowania silnika, łożyska kulkowe oraz hexy. Oprócz tego doszły amortyzatory od Wltoys polecane w innych tematach o HG.
Pierwotne plany dotyczące rozdzielacza musiały ulec zmianie. Buda, którą posiadam jest dość niska, w związku z tym oryginalna skrzynia nie mieściła się pod maską. Niestety nawet przy zamontowaniu jej w oryginalnym miejscu widać trochę bebechy od spodu :(
Rama została skrócona, linki zostały skrócone, tylny wał został skrócony.
Jeżeli chodzi o ESC to będzie to na razie chińskie ESC 320A, które mam już od dwóch lat i jakoś ciągle działa, pomimo informacji w necie, moja skrzynia posiada hamulec w związku z czym to ESC powinno dać radę.
Na razie zamontowane są koła Austar z oponami Dick Cepek z BG.
Jak widać na zdjęciach przesadziłem trochę z skrócenie tylnych linek, czeka mnie jeszcze ogarnięcie Y.
Zdjęcia poglądowe, buda nie jest jeszcze przymocowana na stałe.
Załączniki
9.jpg
8.jpg
7.jpg
6.jpg
5.jpg
4.jpg

Awatar użytkownika
Radek
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 11533
Rejestracja: 2009-12-25, 22:29
Imię: noname
Lokalizacja: WOT
Podziękował : 26 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: HG P402 Jeep Wrangler

#3

Post autor: Radek »

Fajnie że działasz, jak buda jest tylko nałożona, to ja bym jeszcze popracował nad jej obniżeniem na ramie.

Awatar użytkownika
kokos
Teoretyk
Posty: 236
Rejestracja: 2017-11-27, 18:18
Imię: Kuba
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: HG P402 Jeep Wrangler

#4

Post autor: kokos »

Postaram się, w połowie kwietnia, ma przyjść zestaw do montażu silnika, postaram się to poskładać jak najniżej.

Awatar użytkownika
MANIEK
Początkujący
Początkujący
Posty: 817
Rejestracja: 2013-02-23, 23:35
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Porąbka
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: HG P402 Jeep Wrangler

#5

Post autor: MANIEK »

ładny kolor budy :OK

Awatar użytkownika
KLIFord
Teoretyk
Posty: 74
Rejestracja: 2018-02-25, 13:45
Imię: Bartek
Lokalizacja: Szczecin
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: HG P402 Jeep Wrangler

#6

Post autor: KLIFord »

Witaj klego @kokos

Świetny projekt i cele!
Sam mam szalenie podobne założenia razem z Jeepem i KIT od HG, który jest w drodze - oby doszło więcej elementów niż u Ciebie :-P

Jak widać z kompletnego KIT HG została praktycznie rama z mocowaniem silnika i skrzyni oraz mosty [-:
Wielka szkoda, że nie udało Ci się schować ładnie silnika pod maskę, ale pokaż foto z boku może nie jest aż tak tragicznie z tym wystawaniem bebechów?

Widzę zmiany amortyzatorów na 65mm - jak wrażenia z wykrzywiania auta? nie blokują one maksymalnych kątów?

W jaki sposób ogarnąłeś linki, oraz dlaczego do zmiany jest Y?

Jeszcze raz gratki za fajny projekt i dobrej zabawy życzę.

PS Celujesz w Scaled? Jak z szerokością mostów i całkowitej z kołami? udało się zmieścić do 230mm wg regulaminu?

Pozdrawiam i wesołych świąt!
KLIFord

wardemal
Teoretyk
Posty: 354
Rejestracja: 2011-12-02, 15:07
Imię: ValDeMarr
Lokalizacja: Gród Kopernika
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: HG P402 Jeep Wrangler

#7

Post autor: wardemal »

A gdzie znajdę jakieś info na temat tych amorków z WL? Fajny projekt, kolega jest parę etapów dalej niż ja. Póki co mam podwozie z amelinium z ali na mostach HG i czekam na lexanowa budę jeep'ka.

Awatar użytkownika
kokos
Teoretyk
Posty: 236
Rejestracja: 2017-11-27, 18:18
Imię: Kuba
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: HG P402 Jeep Wrangler

#8

Post autor: kokos »

Dokładne oznaczenie amortyzatorów to A949-55. Pierwszą informację o ich przydatności w tym projekcie znalazłem w osobnym temacie u kolegi Przemsky. Można je kupić bardzo tanio w internetach. Ja kupiłem za parę złotych więcej w sklepie stacjonarnym w Katowicach. W sumie wyszło na to samo licząc ew. koszt przesyłki. Wykrzyż jak widać na zdjęciach jak na klasę Scaled wydaję mi się ładny. Zmniejszy się po przymocowaniu budy do ramy. Jednak zawsze można je zamontować pod kątem jeśli wykrzyż będzie słaby. Same amortyzatory pracują miękko i płynnie. Niestety nie mam porównania z oryginalnymi, z powodu braku mocowań.
Na chwilę obecną nie jestem jeszcze w stanie zamontować ostatecznie budy, ponieważ czekam cały czas na zestaw do zamontowania silnika. Kolega Przemsky zaproponował, że można przekładnię przykręcić od dołu ramy i wtedy niżej położyć budę. Wtedy trzeba będzie przymocować linki do ramy ale to nie problem.
Ponieważ skróciłem linki, Y są teraz za długie, z przodu nie będzie problemu, muszę pomyśleć o tyle, bo tam linki są dużo krótsze.
Linki na chwilę obecną zostały potraktowane brutalnie: skróciłem je piłką i wiertłem zrobiłem nowe otwory.
Ogólnie moim problemem jest to, że buda pochodzi z zabawki i w porównaniu z karoseriami do kupienia nie jest tak wymiarowa.
Odnośnie wymiarów to wstyd się przyznać ale zapomniałem sprawdzić szerokość mostów i tych kół. Po powrocie do domu po świętach sprawdzę to od razu. Tak jak Ty, kolego KLIFord zastanawiam się cały czas nad kołami z Feiyue.
Pozwolę sobie poczekać ze zdjęciem ostatecznej wysokości budy do momentu złożenia silnika i przekładni.
Co do amelinium to to już chyba jest inna jakość wykonania i sztywność.
Ja czerpię garściami z tematów kolegi Przemsky, dużo przydatnych informacji i dokładnych zdjęć.

krystaliczny
Teoretyk
Posty: 2
Rejestracja: 2018-04-01, 10:40
Imię: Maciej
Lokalizacja: Węgorzewo Mazury

Re: HG P402 Jeep Wrangler

#9

Post autor: krystaliczny »

Cześć kokos. Jak ci się sprawuję te podwozie? Chciałbym zacząć zabawę z trialem i szukam czegoś na początek. Pozdro

Awatar użytkownika
kokos
Teoretyk
Posty: 236
Rejestracja: 2017-11-27, 18:18
Imię: Kuba
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: HG P402 Jeep Wrangler

#10

Post autor: kokos »

Cześć, niestety nie mogę nic jeszcze powiedzieć, cały czas czekam na przesyłkę z brakującymi częściami. Do tego pracę stanęły z powodu braku czasu. Zapytaj kolegów Przemsky oraz Franca, mają dużo większe doświadczenie z tym podwoziem.

Awatar użytkownika
kokos
Teoretyk
Posty: 236
Rejestracja: 2017-11-27, 18:18
Imię: Kuba
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: HG P402 Jeep Wrangler

#11

Post autor: kokos »

Wreszcie przyszły części do montażu silnika, wszystko pasuje. Po zmontowaniu i założeniu kół od feiyue okazało się, że przedni most nie chce się kręcić - felgi haczą o zwrotnice. Wiadomo już, że trzeba szukać innych kół:)
Wracam do koncepcji silnik + skrzynia z przodu i Rozdzielacz w środku. W takiej konfiguracji buda jest najniżej co nie znaczy, że nisko i nie mam pomysłu jak to zmienić :(
W między czasie ogarniam cały czas temat linek zawieszenia. Wszystko idzie bardzo powoli, bo cały czas równolegle usprawniam drugi projekt :)

Awatar użytkownika
kokos
Teoretyk
Posty: 236
Rejestracja: 2017-11-27, 18:18
Imię: Kuba
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: HG P402 Jeep Wrangler

#12

Post autor: kokos »

kokos pisze:Wreszcie przyszły części do montażu silnika, wszystko pasuje. Po zmontowaniu i założeniu kół od feiyue okazało się, że przedni most nie chce się kręcić - felgi haczą o zwrotnice. Wiadomo już, że trzeba szukać innych kół:)
Wracam do koncepcji silnik + skrzynia z przodu i Rozdzielacz w środku. W takiej konfiguracji buda jest najniżej co nie znaczy, że nisko i nie mam pomysłu jak to zmienić :(
W między czasie ogarniam cały czas temat linek zawieszenia. Wszystko idzie bardzo powoli, bo cały czas równolegle usprawniam drugi projekt :)
Załączniki
PSX_20180412_093548.jpg

Awatar użytkownika
kokos
Teoretyk
Posty: 236
Rejestracja: 2017-11-27, 18:18
Imię: Kuba
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: HG P402 Jeep Wrangler

#13

Post autor: kokos »

Udało się ogarnąć zawieszenie i napęd oraz pewne przymiarki budy.
Wnioski są takie, że trzeba poszukać większego ataku, ponieważ auto pełza nawet na wyższym biegu. Druga sprawa to regulator, który nie nadaje się do tego silnika, zawita jednak ESC 320A :D
Poza tym muszę poszukać jakiejś mniejszej baterii.
Załączniki
PSX_20180415_211214.jpg
PSX_20180415_211152.jpg
PSX_20180415_211116.jpg

Awatar użytkownika
Radek
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 11533
Rejestracja: 2009-12-25, 22:29
Imię: noname
Lokalizacja: WOT
Podziękował : 26 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: HG P402 Jeep Wrangler

#14

Post autor: Radek »

Felgi zmienić i obniżyć budę :D

Awatar użytkownika
kokos
Teoretyk
Posty: 236
Rejestracja: 2017-11-27, 18:18
Imię: Kuba
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: HG P402 Jeep Wrangler

#15

Post autor: kokos »

Nowe koła już jadą, gorzej z tym drugim, buda opiera się juz na na silniku ;-( chwilowo nie mam pojęcia jak to jeszcze obniżyć, chociaż mogę zawsze założyć inną przekładnię....

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż - Scaled ...”