Ford Bronco 1973, czyli wózek "Papy Smerfa (vel "Nerwus") ;)

Tematy odnośnie budowy naszych modeli klasy Scaled...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13467
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

Re: Ford Bronco 1973, czyli wózek "Papy Smerfa (vel "Nerwus"

#91

Post autor: zotornik »

Ufafulony w Bytomiu Bronek, zmusił mnie do kilku czynności czyszcząco-serwisowych. Przy okazji - ponownie sobie przypomniałem o mega otworze wlotowym, którym do przekładni mogą lecieć wszelkie śmieci.
ZOT_8240.JPG
Na zdjęciu zaznaczyłem wrażliwe miejsca. To otwory związane z montażem i regulacją położenia silnika - które zależy od zastosowanych zębatek - dlatego raz będzie to problem większy, a innym razem nieco mniejszy. Ale coś "misie" wydaje, że zawsze będziemy mieli tam niechcianą lukę :/

Widać brodzenie było jednak mniejsze niż by się mogło pierwotnie wydawać, bo wnętrze przekładni było czyste, no może po za paroma ziarenkami piasku - równie niepożądanymi.
Na teraz otwory zaklejone niezastąpioną taśmą izo, oczywiście niebieską pod kolor karoserii - tym razem trytki ni jak się nie nadały ;)
Docelowo - za podpowiedzią Krzyśka - wytnę z okładki skoroszytu odpowiednią podkładkę pod silnik, która przyklejona na taśmie 2-stronnej, zasłoni niepotrzebne otwory. Potrzebna regulacja i tak jest niejako zabezpieczona przez czoło silnika, więc patent powinien zdać egzamin.

Polecam innym użytkownikom przekładni rodem z CMX-a, zainteresować się tym tematem.

Awatar użytkownika
jaruso
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 6928
Rejestracja: 2011-01-26, 12:06
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Gorlice, Małopolska
Podziękował : 48 razy
Otrzymał podziękowań: 83 razy

Re: Ford Bronco 1973, czyli wózek "Papy Smerfa (vel "Nerwus"

#92

Post autor: jaruso »

:OK

Awatar użytkownika
Radzik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 5327
Rejestracja: 2010-09-07, 21:34
Imię: Radek
Lokalizacja: Będzin
Podziękował : 11 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Ford Bronco 1973, czyli wózek "Papy Smerfa (vel "Nerwus"

#93

Post autor: Radzik »

Jak to zwykle u Wojtka :OK
Detale mają znaczenie :OK

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż - Scaled ...”