Toyota Hilux - Mountain Rescue 1,9

Tematy odnośnie budowy naszych modeli klasy Scaled...
mirek
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 710
Rejestracja: 2006-08-07, 21:43
Imię: mirek
Lokalizacja: Wrocław

#16

Post autor: mirek »

nie - kolor miał być piaskowy od początku - nawet planowałem jaśniejszy. Ten bordowy to wedle katalogu brąz - chciałęm nim zrobić listwy na bokach - ale kijowo wyglądało i zamalowałem, a lusterka i wlot wentylacji już taki został.
Wiesz Rafał nie może być żółty bo na co nam dwa piękne żółte modele na forum :<>
Szpeje będą już niebawem - doradźcie panowie czy dać lampy na dach tak jak było w fordzie - czy na zderzak?
Bardzo mi miło że się wam podoba. Postaram się by koleje fotki były równie ciekawe
Pozdrawiam

Adrian
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 1450
Rejestracja: 2006-06-29, 01:04
Imię:
Lokalizacja: Sosnowiec
Otrzymał podziękowań: 12 razy

#17

Post autor: Adrian »

bardzo ładna Toyka moim zdaniem lampki na zderzak :-Oo

hellmans33
CC-01 Ma(j)ster / AT !
CC-01 Ma(j)ster / AT !
Posty: 247
Rejestracja: 2007-09-16, 22:28
Imię: Przemek
Lokalizacja: Kęty

#18

Post autor: hellmans33 »

Ładniutka i kolorek pasuje do niej, a lampki, tak jak przedmówca nadmienił, na przód i osobiście antenka mi za bardzo nie podchodzi :|

Awatar użytkownika
Jafiosz
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 1746
Rejestracja: 2007-10-10, 18:48
Imię: Paweł
Lokalizacja: Suwałki
Otrzymał podziękowań: 4 razy

#19

Post autor: Jafiosz »

Wg mnie lampy daj na dach. Ale już twoja decyzja należy do ciebie co wybierzesz.

Awatar użytkownika
klima
! BaN !
! BaN !
Posty: 355
Rejestracja: 2006-06-29, 10:07
Imię:
Lokalizacja: Kraków

#20

Post autor: klima »

EDIT
Jasne Klima jesteś najlepszy - na tobie się wzorowałem.
Na prawde Mirek ten tekst nie byl potrzebny!!!

Masz bardzo ładny modleik 100 razy łądniejszy od mojego Forda i lepiej wykonałes wszystkie częsci rame itp. Chodizło mi tlyko ze skrzynia leży tak samo
Ostatnio zmieniony 2008-01-04, 21:04 przez klima, łącznie zmieniany 1 raz.

mirek
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 710
Rejestracja: 2006-08-07, 21:43
Imię: mirek
Lokalizacja: Wrocław

#21

Post autor: mirek »

1) proszę admina o wywalenie tego postu powyżej z wątku bo jest nie na temat.
2) proszę o nieużywanie wulgaryzmów na forum - zwłaszcza w tematach innych.

pozdrawiam
ps. nie będę się tu wdawał w dyskusję - analogiczną alu ramę zrobiłem ponad rok temu - zanim miałeś jeszcze Forda, a leżące skrzynie widziałem na scale4x4rc. Widziałem kiedyś Twoją ramę - fajnie że ja zrobiłeś - nawet taką mało kto zrobił własnoręcznie, sądzę że kiedyś będziesz jeszcze robił wspaniałe modele.

Maxim : Chyba Klima juz edytowal posta, bo zadnych wulgaryzmow nie widac.
Ostatnio zmieniony 2008-01-04, 23:03 przez mirek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
klima
! BaN !
! BaN !
Posty: 355
Rejestracja: 2006-06-29, 10:07
Imię:
Lokalizacja: Kraków

#22

Post autor: klima »

no wiem że ten pomysł ze skrzynia jest z scale4x4 od tego troche odgapiłem

zdenerowowałem sie troche tym ironicznym postem Twoim Mirek bo w moim pierwszym nie chodziło mi zeby Cie uraźić czy sie coś wywyższać

juz nie wązne sorry za off

mirek
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 710
Rejestracja: 2006-08-07, 21:43
Imię: mirek
Lokalizacja: Wrocław

#23

Post autor: mirek »

Witam

Zrobiłem dzisiaj tylni zderzak - oto kilka fotek.


ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek

i jeszcze przód pomalowany i z lampami - jeszcze nie świecą - ale wyglądają chyba OK (muszę równo poprzykręcać).
ObrazekObrazek


Kolejne prace to snorkel i hilift

Pozdrawiam wszystkich

Awatar użytkownika
kras
Kwadratowy krasnal / AT !
Kwadratowy krasnal / AT !
Posty: 551
Rejestracja: 2006-12-13, 19:57
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#24

Post autor: kras »

czy mi się zdaje czy masz Mirku troszkę krzywą ramę? Czy to buda po prostu na czas montażu nie założona do końca?

Ładnie... dopatruję się wpływu wiadomo jakiego 'clona', wiadomo kogo, wiadomo skąd. Dobrze. To ładny model.

mirek
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 710
Rejestracja: 2006-08-07, 21:43
Imię: mirek
Lokalizacja: Wrocław

#25

Post autor: mirek »

Buda nie była przykręcona, a coś tam krzywo może też jest takie są uroki ręcznie robionych ram. Wpływ toyoty Mika jest na pewno - ale raczej jako motywacja do dopracowania niż konkretne elementy. Z drugiej strony trudno coś wymyślić czego ktoś już wcześniej nie zastosował, jeśli chodzi o kształt zderzaka to zgadza się on ma podobny - ale również 90% innych robionych zderzaków jest oparta na tej konstrukcji - również kupne zderzaki stosowane w naszych modelikach mają ten kształt - wystarczy popatrzeć na zderzak Zotornika w defku - ten sam kształt a kupny.
tu np kilka takich rozwiązań:
http://www.lr.pl/rfc_2003_123.html

A tu znalzałem hiluxa chyba ma identyczny kolor jak ja i tak samo lampy jak założyłem: - zderzak też o tym kształcie tyle że kupny, a samo model jest chyba wcześniej złożony niż Mika'a, a też ma nadkole w innym kolorze...
Ten biały ma ciekawy -ale myślę że jest niepraktyczny w trialu z powodu wydłużenia przedniego "zwisu": http://www.lr.pl/imprezy/malezja/rfc200 ... rfc149.jpg

Ale np przedni system drążka skrętnego mam nadzieje jest oryginalny bo w żadnym innym modelu tego nie widziałem - Pablo przewidywał że się urwie ale na szczęście na razie się trzyma
Obrazek
Wymyśliłem to, bo w "zwykłej" konfiguracji drążek między serwem a zwrotnicą ocierał mi o pióra.
Tylni zderzak też sam wymyśliłem - podczas robienia - choć nie znaczy to że ktoś kiedyś podobnego gdzieś nie znajdzie na necie.

W Polsce jeszcze nie ma sprawy bo mamy z 20 modeli - ale jeśli w przyszłości będzie 20 samych fordów lub toyot czy Jeepów - to rzeczywiście będzie trudno wybrać choćby oryginalny kolor.

Pozdrawiam wszystkich

Awatar użytkownika
kras
Kwadratowy krasnal / AT !
Kwadratowy krasnal / AT !
Posty: 551
Rejestracja: 2006-12-13, 19:57
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#26

Post autor: kras »

Nikogo nie posądzam o kopiowanie. Nie mam nic przeciwko kopiowaniu dobrych, sprawdzonych rozwiązań. Może teraz troszkę za późno ale nie planujesz wycinać paki z tyłu?? Żeby sobie coś do niej powkładać?

Jak na razie, najbardziej podoba mi się ten model, chociaż jestem też fanem stara Oziego. Bardzo podobał mi się również Twój ford... od czasu jak wylądował na kołach 1.9"

Awatar użytkownika
Gondoller
Teoretyk
Posty: 336
Rejestracja: 2006-12-03, 22:39
Imię: Paweł
Lokalizacja: Biała Podlaska

#27

Post autor: Gondoller »

hmm... dropnięta paka moim zdaniem lepiej by się prezentowała.. - swoją drogą, czemu Tamiya zrobiła takie bydło w stocku?

A co do modelu - ja też chcę taki OAA Kolor świetnie pasuje, zderzaki też są spoko - możnaby jeszcze dorzucić 4 światła na dach - taki hardcore :)

mirek
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 710
Rejestracja: 2006-08-07, 21:43
Imię: mirek
Lokalizacja: Wrocław

#28

Post autor: mirek »

Pakę mogę wyciąć tylko na połowie długości po w przedniej części jest jest pod nią skrzynia, myślę o tym ale jeszcze nie zdecydowałem - po pierwsze - boję się ze przy naszych jazdach może się to rozpaść, po drugie zamówiłem kilka skrzyni wyprawowych na pakę i jak będą dobrze wyglądały to nie będzie sensu jej wycinać, po trzecie myślę nad zrobieniem drugiej wyciągarki z tyłu.

Lampy na dach mam - ale to przemyślę - wtedy jednak model wizualnie się podniesie, za to bardzo dobrze chroni to dach podczas przewrotek - najbardziej chciałbym zrobić bagażnik taki długi dachowy na trapy i kanister ale mam pickupa i nie ma jak z tyłu zrobić dachu, a plandeka była już w fordzie i nie chcę robić tego samego.

PLATE
Początkujący
Początkujący
Posty: 481
Rejestracja: 2007-04-22, 11:26
Imię:
Lokalizacja: Zabrze/Königshütte

#29

Post autor: PLATE »

mirek pisze: najbardziej chciałbym zrobić bagażnik taki długi dachowy na trapy i kanister ale mam pickupa i nie ma jak z tyłu zrobić dachu, a plandeka była już w fordzie i nie chcę robić tego samego.
gdzieś widziałem patent z bagażnikiem dachowym w pickupie (jakiś wóz ratowników) taki stelaż jakby pod plandekę i na to bagażnik dachowy

Awatar użytkownika
Gondoller
Teoretyk
Posty: 336
Rejestracja: 2006-12-03, 22:39
Imię: Paweł
Lokalizacja: Biała Podlaska

#30

Post autor: Gondoller »

W słonecznym patrolu był taki o ile dobrze pamiętam :D
Proponuje tek zrobić - będzie coś orginalnego..

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż - Scaled ...”