Trail Finder 2 By RC Nennox

Tematy odnośnie budowy naszych modeli klasy Scaled...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
RC-Nennox
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 2568
Rejestracja: 2013-11-17, 14:55
Imię: Błażej
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

#16

Post autor: RC-Nennox »

Fischerr pisze:Nadkola pierwsza klasa :OK zdopingowałeś mnie aby zrobić to samo w mojej Tojce. Co do kolorów - grafika google doprowadza do zawrotów głowy :) Czerwony strażacki moim faworytem, może z paskiem białym...

Myslałes o obniżeniu zawieszenia?
Czerwony brałem pod uwagę. Najbardziej narazie zielony siedzi mi w głowie. Co do zawieszenia to narazie nie chcę opuszczać:) Chcę go przetestować na fabrycznych ustawieniach, ale nie wykluczam zmian w przyszłości:)

Awatar użytkownika
Radek
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 11534
Rejestracja: 2009-12-25, 22:29
Imię: noname
Lokalizacja: WOT
Podziękował : 26 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

#17

Post autor: Radek »

Bardzo fajnie Ci to idzie :OK Nadkola też polecam zrobić tak już przyszłościowo gdzieś do 110mm opony z pudełka po CD 50 szt.

Awatar użytkownika
Gorg
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 2099
Rejestracja: 2008-09-24, 17:28
Imię: Robert
Lokalizacja: Rogoźnik
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

#18

Post autor: Gorg »

HPIsc15wp - mam takowy i nie nadaje się ze względu na brak drag break. Co prawda niby jest ustawialny na poziomie słaby, średni mocny ale ten mocny to i tak nie na nasze potrzeby - nadaje się na szybkie autka. Założyłem go do autka z ślimakami które same sa samohamowne.
Jeśli chcesz coś tanio na początek to z hobbykinga rygiel do szczotek 45 A - ma opcję crawler i 100% drag nie ustawilny. Działa - uzywalem go przejściowo w Wraicie i było OK.
Jesli bezszczotke to 60 lub 120 amper hobbyking - mają ustawialego draga do 100% i działa.

albo jak chcesz szybko kup od Sharkiego rygiel chiński który też działa - do szczotek

Awatar użytkownika
RC-Nennox
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 2568
Rejestracja: 2013-11-17, 14:55
Imię: Błażej
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

#19

Post autor: RC-Nennox »

Gorg pisze:HPIsc15wp - mam takowy i nie nadaje się ze względu na brak drag break. Co prawda niby jest ustawialny na poziomie słaby, średni mocny ale ten mocny to i tak nie na nasze potrzeby - nadaje się na szybkie autka. Założyłem go do autka z ślimakami które same sa samohamowne.
Jeśli chcesz coś tanio na początek to z hobbykinga rygiel do szczotek 45 A - ma opcję crawler i 100% drag nie ustawilny. Działa - uzywalem go przejściowo w Wraicie i było OK.
Jesli bezszczotke to 60 lub 120 amper hobbyking - mają ustawialego draga do 100% i działa.

albo jak chcesz szybko kup od Sharkiego rygiel chiński który też działa - do szczotek
Jak słaby jest ten drag break? nie potrzebuję tak silnego by zaraz po puszczeniu gazu model stawał w miejscu. Nie planuje z TF2 robić crawlera:) zakładam że będzie to raczej lekko podniesiony pickup do jazdy w średnio trudnym terenie, trochę błota jakieś piachy - wspinać się nim nie planuje :)

Awatar użytkownika
RC-Nennox
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 2568
Rejestracja: 2013-11-17, 14:55
Imię: Błażej
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

#20

Post autor: RC-Nennox »

escry_Cornelius" pisze:
RC-Nennox pisze:
Gorg pisze:HPIsc15wp - mam takowy i nie nadaje się ze względu na brak drag break. Co prawda niby jest ustawialny na poziomie słaby, średni mocny ale ten mocny to i tak nie na nasze potrzeby - nadaje się na szybkie autka. Założyłem go do autka z ślimakami które same sa samohamowne.
Jeśli chcesz coś tanio na początek to z hobbykinga rygiel do szczotek 45 A - ma opcję crawler i 100% drag nie ustawilny. Działa - uzywalem go przejściowo w Wraicie i było OK.
Jesli bezszczotke to 60 lub 120 amper hobbyking - mają ustawialego draga do 100% i działa.

albo jak chcesz szybko kup od Sharkiego rygiel chiński który też działa - do szczotek
Jak słaby jest ten drag break? nie potrzebuję tak silnego by zaraz po puszczeniu gazu model stawał w miejscu. Nie planuje z TF2 robić crawlera:) zakładam że będzie to raczej lekko podniesiony pickup do jazdy w średnio trudnym terenie, trochę błota jakieś piachy - wspinać się nim nie planuje :)
Jak Gorg wspomnial z hk mozna zanabyc za ok 300zl z wysylka pod dom regulator 60A + 17,5T trackstar :)

:W
Ten z hk to bezszczotkowy... Wiem mój błąd nie napisałem ze silnik jest 35t szczotka...jak bym mógł przeznaczyć 300 to kupił bym tekina fx-r.
Szukam esc:
do 200 zł
Szotkowe - silnik 35t
Podstawowe programowanie
Kompatybilne z lipo.

Awatar użytkownika
Cornel
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 1534
Rejestracja: 2007-07-09, 20:23
Imię: Kornel
Lokalizacja: Boronów
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#21

Post autor: Cornel »


Awatar użytkownika
Gorg
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 2099
Rejestracja: 2008-09-24, 17:28
Imię: Robert
Lokalizacja: Rogoźnik
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

#22

Post autor: Gorg »

Drag w HPI jest niezauważalny w pozycji najmocniejszej
poważnie - nie nadaje się bo nie chodzi aby stawał ale jak podjeżdżasz pod nawet niewielkie wzniesienie i staniesz na nim aby się zastanowić jak jechać dalej to nie chcesz aby model Ci się cofnął do pozycji zerowej :D

Twoje wymagania co do draga spełnia ten z hobby kinga do szczotek - zanotowałem ich już ze 3 w moich modelach.

Ale jeśli chcesz coś lepszego to może gdzieś wyhaczysz orginalny z axiala do szczotek - to taki castel creation.

Awatar użytkownika
RC-Nennox
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 2568
Rejestracja: 2013-11-17, 14:55
Imię: Błażej
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

#23

Post autor: RC-Nennox »

Gorg pisze:Drag w HPI jest niezauważalny w pozycji najmocniejszej
poważnie - nie nadaje się bo nie chodzi aby stawał ale jak podjeżdżasz pod nawet niewielkie wzniesienie i staniesz na nim aby się zastanowić jak jechać dalej to nie chcesz aby model Ci się cofnął do pozycji zerowej :D

Twoje wymagania co do draga spełnia ten z hobby kinga do szczotek - zanotowałem ich już ze 3 w moich modelach.

Ale jeśli chcesz coś lepszego to może gdzieś wyhaczysz orginalny z axiala do szczotek - to taki castel creation.

Przekonałeś mnie do tego hobby kinga :) czemu on jest taki tani :OO
To ten jest dokładnie tak ? http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... r_ESC.html ??



Axiala mam w Honcho :) Jest przyzwoity:) Tak naprawdę szukam czegoś na przeczekanie bo i tak docelowo jak uzbieram na pokład wejdzie TEKIN :)
Bardzo dziękuje za wszystkie rad:)

Jeżeli chodzi o kolor to chyba znalazłem :)

Obrazek


I nie będę musiał opuszczać zawiasu :P

Awatar użytkownika
Gorg
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 2099
Rejestracja: 2008-09-24, 17:28
Imię: Robert
Lokalizacja: Rogoźnik
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

#24

Post autor: Gorg »

tak - to ten

Awatar użytkownika
robert3384
Teoretyk
Posty: 348
Rejestracja: 2013-12-04, 11:08
Imię: Robert
Lokalizacja: EKU

#25

Post autor: robert3384 »

podobny do mojego XLT (chodzi o kolor)
Obrazek

Awatar użytkownika
Bemarcin
Teoretyk
Posty: 1187
Rejestracja: 2010-10-05, 13:16
Imię: Marcin
Lokalizacja: WOT
Podziękował : 9 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

#26

Post autor: Bemarcin »

Jeżeli chodzi o kolor to chyba znalazłem :)

Obrazek


I nie będę musiał opuszczać zawiasu :P
Super wybór:)

Awatar użytkownika
RC-Nennox
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 2568
Rejestracja: 2013-11-17, 14:55
Imię: Błażej
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

#27

Post autor: RC-Nennox »

Przepraszam za przestój w temacie... Problem z czasem, brak decyzji co do koloru:)
Ale są i plusy. Część elektroniki już do mnie dotarła, reszty spodziewam się w połowie tygodnia.
Mam Pytanie do Was. Jak pomalować klosze w TF2? Myślę nad lakierem do żarówek ? czy to jest dobry pomysł? może macie jakieś lepsze?

Głównym powodem dlaczego dziś tutaj piszę jest film z budowy TF2. Jest to mój pierwszy tego typu film wiec proszę o wyrozumiałość :)

[youtube][/youtube]

Awatar użytkownika
jaruso
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 6928
Rejestracja: 2011-01-26, 12:06
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Gorlice, Małopolska
Podziękował : 48 razy
Otrzymał podziękowań: 83 razy

#28

Post autor: jaruso »

Do kloszy - lakier do paznokci, tani, kolorów do wyboru bez liku, są bardziej lub mniej transparentne. Wcześniej popróbuj na jakimś tworzywie przeźroczystym, np na PET jak to będzie wyglądało.

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13467
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

#29

Post autor: zotornik »

jaruso13 pisze:Do kloszy - lakier do paznokci, tani, kolorów do wyboru bez liku, są bardziej lub mniej transparentne. Wcześniej popróbuj na jakimś tworzywie przeźroczystym, np na PET jak to będzie wyglądało.
A na "ramce" przeźroczystych części, sprawdź czy lakier nie topi plastiku.

Awatar użytkownika
jaruso
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 6928
Rejestracja: 2011-01-26, 12:06
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Gorlice, Małopolska
Podziękował : 48 razy
Otrzymał podziękowań: 83 razy

#30

Post autor: jaruso »

No tak, warto próbę zrobić - różne lakiery zawierają różne substancje :OK

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż - Scaled ...”