KGMS ;) (KlonGMadeStealth) ;)

Tematy odnośnie budowy Crawlerów ...
JaFuzz
AT !
AT !
Posty: 427
Rejestracja: 2008-11-19, 23:52
Imię: Jarek
Lokalizacja: 3Miasto
Otrzymał podziękowań: 1 razy

KGMS ;) (KlonGMadeStealth) ;)

#1

Post autor: JaFuzz »

Witam ponownie,
puki co mój model jeszcze nie zaczął schodzić z pulpitu kreślarskiego mojego komputerka... najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu części ramy, polecą na ploter frezujący... nie do końca jestem pewien z jakiego materiału będę wycinał.. waham się pomiędzy plexą 5mm grubości a stalą nierdzewną grubości 2mm... ale to się obaczy...
mosty zamieszczone w projekcie są tylko poglądowe... jeszcze nie wiem na jakich sprzęcik postawię, pewno na takich jakie uda mi się niedrogo zanabyć droga kupna :D zwolnice może kiedyś sobie też dorobię, ale pewno nie od razu... tyczy się to także super swamperków, na czymś musiałem ramę postawić, a takowe zawsze chciałem sobie do swojego Patrola kupić... co z racji powalającej ceny nigdy nie wyszło :LOL
obudowę zaprojektowanej skrzyni biegów już sobie wyfrezowałem, fotkę wrzuce wieczorem.. nie wiem niestety gdzie szukać zębatek do niej, bo na razie przejrzałem ebaya i jakoś na nic nie trafiłem... może któryś z kolegów forumowych podpowie? dane co do ilości zębów i średnicy zębatek, znam dokładnie, ale jeśli będą o zbliżonych wymiarach też nie jest to problem, bo jeszcze nie frezowałem obudów przedniej i tylnej więc zawsze można pozmieniać rozstawy osiek.

Obrazek Obrazek Obrazek

felgi tez najprawdopodobniej sobie wyfrezuję samemu... chyba że uda się trafić jakies niedrogie.

Eras
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 4878
Rejestracja: 2006-06-29, 14:06
Imię: ET
Lokalizacja: Warszawa / Lancaster
Otrzymał podziękowań: 35 razy

#2

Post autor: Eras »

Projek, no cóż wygląda jak crawler :P

Materiał - zdecydowanie stal, plexa będzie pękać...

Co do zębatek .. chodzi o to ? :D
http://rc4wdstore.com/index.php?cPath=64

JaFuzz
AT !
AT !
Posty: 427
Rejestracja: 2008-11-19, 23:52
Imię: Jarek
Lokalizacja: 3Miasto
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#3

Post autor: JaFuzz »

hehehe widać czasem człowiek nie wpadnie na to aby szukać u źródła... tj. klonując skrzynię rc4w szukać na stronie producenta... := dzięki...

JaFuzz
AT !
AT !
Posty: 427
Rejestracja: 2008-11-19, 23:52
Imię: Jarek
Lokalizacja: 3Miasto
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#4

Post autor: JaFuzz »

tak jak pisałem zamieszczam zdjątko skrzyni... nic tylko odciąć ją od surówki i wygładzić na tafli szkła :D no i czas na pokrywki...
Obrazek

Awatar użytkownika
RaV
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 3013
Rejestracja: 2007-05-01, 11:08
Imię: Rafał
Lokalizacja: GB
Otrzymał podziękowań: 5 razy

#5

Post autor: RaV »

Czyba nie do końca. W spodniej części masz gniazda na ośki zębatek i wycięcia na mocowanie silnika. Trzeba było wszystko wyciąć za jednym razem.

JaFuzz
AT !
AT !
Posty: 427
Rejestracja: 2008-11-19, 23:52
Imię: Jarek
Lokalizacja: 3Miasto
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#6

Post autor: JaFuzz »

u mnie obie strony bedą przykręcane do obudowy... jest to o wiele prostsze do wykonania... przy takim rozwiązaniu, dla jednej obudowy można stosować kilka układów kół zębatych... ... przynajmniej tak mi się wydaje :D

Awatar użytkownika
Sławek
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 15492
Rejestracja: 2008-03-01, 13:59
Imię: Obi-Wan Kenobi
Lokalizacja: Mielec
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 94 razy

#7

Post autor: Sławek »

RaV pisze:Czyba nie do końca. W spodniej części masz gniazda na ośki zębatek i wycięcia na mocowanie silnika. Trzeba było wszystko wyciąć za jednym razem.
Było by sztywniejsze ale wytnie dwa dekielki z otworami na gniazda łożysk, tulejek i mocowania silnika i bedzie oki :)

A tak na marginesie, to aluminium strasznie miękkie (podejrzewam, że PA11) i będą ci się ścinać gwinty :p

Pozdr

JaFuzz
AT !
AT !
Posty: 427
Rejestracja: 2008-11-19, 23:52
Imię: Jarek
Lokalizacja: 3Miasto
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#8

Post autor: JaFuzz »

niestety... tylko takie alu miałem a nie było czasu jechać do hurtowni :( gwinty jeżeli będą padać to tylko i wyłącznie mocujące skrzynkę do ramy... bo główne mocujące dam na przestrzał z nakrętkami po obu stronach albo tak:

Obrazek

:D

Awatar użytkownika
Bobas
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 2103
Rejestracja: 2008-01-23, 15:47
Imię: Łoligator
Lokalizacja: z EPPK
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#9

Post autor: Bobas »

POWITAĆ następnego crewetkowca no no ciekawy pomsł ładnie się zapowiada OAA ( pamiętaj o wytycznych z regulaminu ) czyli rozstaw i szerokość :-Oo

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13469
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

#10

Post autor: zotornik »

I miejmy też na względzie "prawa autorskie", już raz wytykano nam kopiowanie ramy TCS.
Wystarczy nieco inaczej ukształtować korpus (np. zwykły prostokąt) i już nie mamy "prosto w mordę" skopiowanej przekładni. A zębatki to i tak możesz wrzucić te ichniejsze ;)

JaFuzz
AT !
AT !
Posty: 427
Rejestracja: 2008-11-19, 23:52
Imię: Jarek
Lokalizacja: 3Miasto
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#11

Post autor: JaFuzz »

wiecie co... generalnie gilają mnie prawa autorskie... nie uruchamiam produkcji seryjnej, a jedynie wzoruję się na czyichś projektach, budując model dla siebie, a nie na sprzedaż... rama wycięta, jutro wrzucę poskręcane zdjątka... hihihi na razie stoi na wykałaczkach, więc wstyd coś takiego pokazywać :D

Awatar użytkownika
Adamo
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 4754
Rejestracja: 2007-05-06, 20:17
Imię: Adam
Lokalizacja: podlaskie
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

#12

Post autor: Adamo »

Amen :D

JaFuzz
AT !
AT !
Posty: 427
Rejestracja: 2008-11-19, 23:52
Imię: Jarek
Lokalizacja: 3Miasto
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#13

Post autor: JaFuzz »

zdjęcia będą jutro... karta w aparacie padła :( a podpytam jeszcze szanownych kolegów, bo jakoś znaleźć nie mogłem nigdzie, z czego robicie linki do zawieszenia ?? rurka alu na zewnątrz, to nie problem ale nigdzie nie mogę dostać długich szpilek gwintowanych M3 :( najcieńsze jakie znalazłem to M4 ...

Awatar użytkownika
Sławek
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 15492
Rejestracja: 2008-03-01, 13:59
Imię: Obi-Wan Kenobi
Lokalizacja: Mielec
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 94 razy

#14

Post autor: Sławek »

JaFuzz pisze:zdjęcia będą jutro... karta w aparacie padła :( a podpytam jeszcze szanownych kolegów, bo jakoś znaleźć nie mogłem nigdzie, z czego robicie linki do zawieszenia ?? rurka alu na zewnątrz, to nie problem ale nigdzie nie mogę dostać długich szpilek gwintowanych M3 :( najcieńsze jakie znalazłem to M4 ...
Sam sobie odpowiedziałeś na własne pytanie: ze szpilek gwintowanych M3 :)

W każdym większym markecie budowlanym typu Castorama, Leroy Merlin czy OBI.

Pozdr

Miki
Początkujący
Początkujący
Posty: 483
Rejestracja: 2007-10-10, 06:22
Imię:
Lokalizacja: Gliwice
Otrzymał podziękowań: 3 razy

#15

Post autor: Miki »

W Leroy'u też M3 nie spotkałem. W zwykłym sklepie metalowym kupiłem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż - Crawler ...”