HPI Crawler King Ford Bronco 1973 1:10

Tematy odnośnie budowy Crawlerów ...
ODPOWIEDZ
Albert
Teoretyk
Posty: 17
Rejestracja: 2015-07-04, 01:04
Imię: Albert
Lokalizacja: Warszawa

HPI Crawler King Ford Bronco 1973 1:10

#1

Post autor: Albert »

Siemka.

Trzy tygodnie temu zakupiłem HPI Crawler King Ford Bronco 1973. Ogólnie model bardzo fajnie pełza. Dobry wykrzyż, podjeżdża pod niezłe stromizny, mocy mu nigdy nie brakuje. Na razie obowiązkowo serwo do wymiany. Zdjęć na razie nie będzie bo na telefonie jestem na wakacjach.

I mam takie pytanko co jeszcze na początek polecacie mi w nim zmienić wymienić?

Z góry dzięki za odpowiedź. :D

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13463
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

#2

Post autor: zotornik »

Crawler King z HPI , to wg mnie (a jest to tylko moje podejście do tego tematu), to crawler jedynie z nazwy.
Parę dobrych lat temu - jak zaczynałem przygodę z trialem - HPI miało model Whelly King, który jest w swojej ogólnej idei dość podobny do Crawler Kinga. Wówczas również uważaliśmy, iż ma on mało wspólnego z crawlerami choć tak był opisywany. Te modele są jak to nazywam zawieszone na "wysokich nogach". Teoretycznie maja spory wykrzyż, mają dość dobre właściwości jezdne - ale to w dużej mierze pozory. Ten model jako że jest wysoki i ma wysoko umieszczony środek ciężkości, jest bardzo podatny na wywrotki boczne. Użycie tu przez producenta okreśenia "crawler" jest bardziej chwytem marketingowym.
Najlepiej porównać te w/w modele, do tego co ja nazywam crawlerami.
W ogóle polecam tę stronkę - to strona jednego z naszych forumowiczów Crawlera - a modele w większości też powstawały na tym forum.
Jak widać crawlwry Crawlera, są "plaskate", nisko osadzone i oparte na zupełnie innej konstrukcji.
Teraz do ciebie należy odpowiedź na pytanie, co Ci się bardziej podoba i w którym kierunku chcesz iść ? Szczerze mówiąc - choć obecnie zbyt dużo crawlerów u nas nie ma - to absolutnie te co powstają nawiązują do pająków-plaskaczy ;) Więc pozostając przy koncepcji HPI, nie znajdziesz kolegów do wspólnej zabawy.

Natomiast, masz prawie wszystko co potrzeba do przebudowania tego modelu. Poczytaj stronkę Crawlera, zaglądnij na rccrawler.com i tam też szukaj inspiracji i pomysłów.

p.s. Ortodoksyjni crawlerowcy zaraz mnie zakrzyczą, że prawdziwy crawler to tylko mosty MOA i zasadniczo mają rację - ale już od dawna, nie tylko u nas - powstają crawlery na mostach z napędem po przez wały. I o ile pamiętam, a może się mylę nasze regulaminy rozróżniały te dwie konstrukcje modeli.

Albert
Teoretyk
Posty: 17
Rejestracja: 2015-07-04, 01:04
Imię: Albert
Lokalizacja: Warszawa

#3

Post autor: Albert »

Aha. Dzięki za odpowiedź. Model faktycznie jest wysoki ale jakoś strasznie na te boki się nie wywraca. Szczerze to też myslałem, że będzie się wywracał ale jak porównałem do tych zawodowych crawlerów to nie wypada tak źle. Dla mnie jak na razie auto w 90% zadowala. Tylko to serwo... :No .

Tak czy siak dzięk za odpowiedź. :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż - Crawler ...”