MAD SPIRIT CRAWLER by Desarian

Tematy odnośnie budowy Crawlerów ...
Awatar użytkownika
desarian
Teoretyk
Posty: 134
Rejestracja: 2014-11-06, 08:18
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Wejherowo
Podziękował : 1 razy

MAD SPIRIT CRAWLER by Desarian

#1

Post autor: desarian »

Witam
Oto mój nowy crawler w skali 1:8 czyli całkiem spory.
Podstawą był: Amewi Spirit aka Mad Torque
A wyszedł w trakcie Chaos Spirit a końcowo MAD SPIRIT

Moje modyfikacje w wersji pierwszej:
- koła dociążone o 120g każde(w przyszłości muszę jeszcze trochę przednie dociążyć)
- wycięte gwiazdki w gąbkach(jak dociążę już te koła przednie to pewnie trochę jeszcze odchudze gąbki)
- nawierciłem felgi tak, by dostawało się do kół powietrze
- zmeniłem trochę środek ciężkości
- zmieniłem lekko ustawienie linków w celu podniesienia auta o całe 2cm
- 4ws
- dwa nowe serwa turnigy 15-17kg
- karoseria ręcznie wykonana z aluminium


Pierwsze co w nim zrobiłem jak tylko wyjąłęm z paczki, to oczywiście skręciłem i okleiłem naklejkami, oraz przesunałem amortyzatory bardziej do środka dzięki czemu podniósł się o jakieś 3-4cm.


Poniżej zdjęcia z przed modyfikacji:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Zobacz całą galerię |

Zdjęcia po pierwszych modyfikacjach
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Zobacz całą galerię | Aukcjoner.pl - darmowe galerie na Allegro

Oto aktualne modyfikacje które są wykonane:
- 4WS
- Prowizoryczny DIG
- Nowe koła Goodrich Krawler z axiala yeti XL
- Nowa rama ze stali nierdzewnej 1.5mm cięta laserowo
- Nowe Y linki(3 linki)
- Nowe śruby i podkładki sprężynujące
- Przeniesienie pakietu na przednią oś
- Zrobienie zaczepów i mocowania na pakiet
- Zmiana z 7.2 na 8.4V pakietów

Oto zdjęcia projektu w obecnym stadium:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Zobacz całą galerię | Aukcjoner.pl - darmowe galerie na Allegro

Z góry dzięki za odpowiedzi, lub pomysły co można zrobić by go przerobić na jeszcze lepszy.
Ostatnio zmieniony 2015-05-22, 17:56 przez desarian, łącznie zmieniany 9 razy.

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13463
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

#2

Post autor: zotornik »

Elementy z woreczka, to podkładki do amortyzatorów. Wstawiając je pomiędzy sprężynę, a cylinder amortyzatora utwardzasz sprężyny.

Wyposażenie, konstrukcja oraz "przygotowanie" np. modelu pod drugie serwo, to standard w tego typu modelach - oby Ci służył.
Ja szczerze mówiąc nie mam zaufania do tego typu modeli - zresztą Moveric Scout to potwierdził. Niby to samo co markowe, niby wszystko fajnie i ładnie, ale ..... jest wiele ale.

Silników nie zaklejaj, od czasu do czasu trzeba je rozebrać i przeczyścić.

p.s. usunąłem link reklamowy

Awatar użytkownika
desarian
Teoretyk
Posty: 134
Rejestracja: 2014-11-06, 08:18
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Wejherowo
Podziękował : 1 razy

#3

Post autor: desarian »

To już teraz dzięki tobie wiem po co te podkładki, czyli póki co mi są nie potrzebne.

Rozumiem twoją niechęc do takich modeli nie markowych czy tańszych.

naprawdę nie mogę nic o mavericku scoucie powiedzieć złego, poza apką która od nowości była walnięta, to do dziś nic się z nim nie dzieje, może komuś jeszcze posłuży długo jako model lub dawca części.
Ok silnikó ni bedę zaklejał, od czasu do czasu psiknę sprężonym powietrzem, czy coś w takich modelach się naoliwia? poza amorkami?


Poza tym ten model ma o niebo lepsze wygięcia niż maverick, można prawie go wyżymać. Ma szerszy rozstaw kół przez co nie przewraca się tak jak maveric jak jechał bokiem po skarpie.
Mógłby mieć trochę wyższe podwozie, wyregulowałem je ile się da, z drugiej stony jak byłby za wysoki to też nie dobrze, w sobote powinno mi się go udać przetestować w cięższym terenie.
Ostatnio zmieniony 2015-02-26, 22:46 przez desarian, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Krizi
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 3182
Rejestracja: 2009-01-23, 19:24
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Złotniki Kujawskie
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

#4

Post autor: Krizi »

Ja bym tym podnoszeniem się tak nie podniecał :-) to nie monster truck tylko crawler czytaj pełzacz ;-) .
Najlepszym rozwiązaniem będzie prześledzenie działu pod kątem rozwiązań technicznych i wybranie odpowiedniej opcji charakteru zawieszenia. Temat bardzo obszerny i ciekawy w swych pomysłach :-)

Awatar użytkownika
welna79
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 4099
Rejestracja: 2012-02-23, 00:10
Imię: Stasiu, Staszek
Lokalizacja: Gród Kraka
Podziękował : 23 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy

#5

Post autor: welna79 »

Pytałeś o ładowarkę
na olx masz

Awatar użytkownika
ford-1983
Teoretyk
Posty: 446
Rejestracja: 2013-09-30, 21:19
Imię: Dawid
Lokalizacja: Zawidów(dolnyśląsk)
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#6

Post autor: ford-1983 »

Ciekawe jaki ma wykrzyż?Ja w swoim roskclide rs10 musiałem zmniejszyć.Bo nie dało rady pełzać kiedy tylna oś stawała dęba bokiem.Twój jest identyczny jak rockslide 1:8 super crawler to pewnie też będzie gigant wykrzyż. ;)
Co do prześwitu mógł byś go zwiększyć np.poprzez odpowiednie wygięcie linek ja tak robiłem w swoim.

Awatar użytkownika
desarian
Teoretyk
Posty: 134
Rejestracja: 2014-11-06, 08:18
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Wejherowo
Podziękował : 1 razy

#7

Post autor: desarian »

No wykrzyż ma spory, jak na złość tak się rozchorowałem, że nie mogę wyjść na dwór i przetestować go. cóż takie życie.

Wykrzyż jest spory można go postawić na boku tylnich kół, mój trochę większy rozmiar, dam znać co i jak jak przetestuje.

Awatar użytkownika
ford-1983
Teoretyk
Posty: 446
Rejestracja: 2013-09-30, 21:19
Imię: Dawid
Lokalizacja: Zawidów(dolnyśląsk)
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#8

Post autor: ford-1983 »

desarian pisze:No wykrzyż ma spory, jak na złość tak się rozchorowałem, że nie mogę wyjść na dwór i przetestować go. cóż takie życie.

Wykrzyż jest spory można go postawić na boku tylnich kół, mój trochę większy rozmiar, dam znać co i jak jak przetestuje.
No właśnie o tym mowa w tedy skutecznie blokuje jazdę :)

Awatar użytkownika
desarian
Teoretyk
Posty: 134
Rejestracja: 2014-11-06, 08:18
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Wejherowo
Podziękował : 1 razy

#9

Post autor: desarian »

Jak dokładnie nazywają się te stalowe pręty do których przyczepiony jest amortyzator?
Napisałeś "linki" ale po wyszukaniu w necie tak to się nie nazywa tylko jakoś inaczej.

jeep
Teoretyk
Posty: 152
Rejestracja: 2012-01-07, 16:40
Imię: wojtek
Lokalizacja: zielonki

#10

Post autor: jeep »

ford-1983 pisze: Co do prześwitu mógł byś go zwiększyć np.poprzez odpowiednie wygięcie linek ja tak robiłem w swoim.
desarian- tak, można wygiąć linki (ang. tak samo :links) patrz tutaj tak aby jak najrzadziej zahaczały elementy skał i podłoża. ale broń boże nie zwiększać prześwitu. Z moich własnych doświadczeń prześwit nie powienien być wiele wyższy niż tak jak tutaj.
wygięcie linków powoduje lekkie zwiększenie prześwitu więc sam musisz znaleźć optymalne ustawienie. Uzyskujemy wtedy lepszy środek ciężkości.
Po całkowitym dociśnięciu zawieszenia, powinno wracać do poziomu.
przesuń dolne mocowanie amortyzatora o jedno oczko w dół i dokładaj podkładki do amortyzatorów według uznania, nie za dużo aby zawieszenie swobodnie pracowało.

pozdr

Awatar użytkownika
desarian
Teoretyk
Posty: 134
Rejestracja: 2014-11-06, 08:18
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Wejherowo
Podziękował : 1 razy

Amewi Spirit aka Mad Torque Rock Crawler 1:8

#11

Post autor: desarian »

Witam
Dziś udało mi się wreszcie pokatować mojego crawlera i jestem miło zaskoczony, katowałem go 45minut i tyle samo dałem do katowania dziecku, które nie oszczędzało crawlera nic a nic.

Nic nie zostało uszkodzone, jedynie podwozie porysowane i przedni "zderzak" czyli standard, będę musiał blachy ochronne wykonać mu na przód i tył.

Nie jestem znawcą crawlingu ale mając już wcześniej mavericka mogę powiedzieć tak:

Tam gdzie maveric ledwo co wjeżdżał, tam mój Spirit nie ma w ogóle problemu z wjazdem, a tam gdzie maveric nie mógł podjechać w ogóle tam mój nowy crawler wjeżdża w 90% przypadków, tak więc jestem zadowolony, do tego ma o jakiś 1-2km\h większą prędkość, co w moim przypadku bardzo dużo daje, gdyż przy zabawie z maverikiem szedłem i jechał on przy mnie, to po prostu musiałem zwalniać kroku by mógł mnie dogonić tu tego problemu nie mam.

Strasznie ciężki tylko w przenoszeniu spirit jest waży 3,4kg a będę chciał jeszcze dociążyć koła, tak więc liczę na 4kg po przerobieniu.


Jeśli ktoś z was będzie się kiedyś zastanawiał czy kupić Maverica za 540-600zł to lepiej kupić Mad Torque aka Amewi spirit za 550zł(tzn ja za tyle dostałem normalnie chodzi po 850-1000zł) wygląda wytrzymałe, świetnie się wspina, ma więcej mocy niż potrzeba i dużo aluminiowych części, jedynie zwrotnice są słabej jakości gdyż to cienki plastik, ale można zamienić na pasujące axialowskie plus serwo 9kg szału nie robi ale póki co spełnia swoją funkcje, na szczęście ma metalowe wszystkie tryby :)

Awatar użytkownika
desarian
Teoretyk
Posty: 134
Rejestracja: 2014-11-06, 08:18
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Wejherowo
Podziękował : 1 razy

#12

Post autor: desarian »

Zamówiłem właśnie 2 blachy z których zrobię osłony silnika i mostów, nie wiem tylko jeszcze jak je przyczepię.

Poza tym postanowiłem obciążyć koła po 150 gram na koło, myślę iż to wystarczy przy okazji gąbki podetnę lekko w gwiazdki dla lepszej przyczepności ale to jeszcze się zastanowię, gdyż nie jest źle a obciążenie może dociśnie bardziej koła i nie trzeba będzie gwiazdek z gąbek robić.

Macie jeszcze jakieś pomysły na usprawnienie mojego crawlera?

Awatar użytkownika
Radzik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 5327
Rejestracja: 2010-09-07, 21:34
Imię: Radek
Lokalizacja: Będzin
Podziękował : 11 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

#13

Post autor: Radzik »

fajnie jakbyś do opisu dodawał również zdjęcia ;)
oprócz tego cieszymy się Twoim szczęściem :OK

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13463
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

#14

Post autor: zotornik »

Gotowe osłony mostów, możesz gotowe kupi u mnie (te niebieskie blaszki - cena do dyskusji)
KLIK

Awatar użytkownika
desarian
Teoretyk
Posty: 134
Rejestracja: 2014-11-06, 08:18
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Wejherowo
Podziękował : 1 razy

#15

Post autor: desarian »

Dzieki ale sam wykonam. Po prostu nie mam pojecia do czego je przyczepie. W scoucie nie bylo problemu z przyczepieniem a tu troche jest.

Zablokowany

Wróć do „Garaż - Crawler ...”