Kilka przeróbek Crawera Rockslide RS10, RC Reely 1:10

Tematy odnośnie budowy Crawlerów ...
ODPOWIEDZ
marcinx00
Teoretyk
Posty: 2
Rejestracja: 2015-01-18, 18:33
Imię: Marcin
Lokalizacja: Radzymin

Kilka przeróbek Crawera Rockslide RS10, RC Reely 1:10

#1

Post autor: marcinx00 »

Witam chciałbym się pochwalić przeróbkami mojego autka. może ktoś z tego skorzysta i wprowadzi sobie jakieś zmiany takie jak ja:

1 Najpierw zabrałem się za przedłużenie auta o 4,5 cm na stronę czyli łącznie 9 cm
Obrazek
Obrazek
Obrazek


2 Drugim etapem było wyeliminowanie w tym modelu obcierania kabli od silników o koła
Obrazek
Obrazek

3 następnie poszerzenie rozstawu kół co dało w 100% pewność ze nie powyrywa kabli od silniczków oraz dało fajniejszy wygląd modelu.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Efekt końcowy wygląda tak
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ale to jeszcze nie koniec, będę dociążał koła ciężarkami do felg aluminiowych oraz zmieniał zasilanie na pakiet lipo, oraz dawał oświetlenie całego modelu, i oczywiście zmienię serwa na mocniejsze ale to dopiero jak wstawię mocny pakiet.

Myślałem o wstawieniu jeszcze mocniejszych silników i regulatora wiem ze niektórzy wstawiali silniki 540 ale one mają większą średnicę wiec pewnie trzeba coś ciąć przy przekładniach jeśli ktoś z was wstawiał jakiś mocniejszy zestaw niż oryginał to proszę o podpowiedzi co wstawić żeby było warto.
Ostatnio zmieniony 2015-02-01, 15:44 przez marcinx00, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
PuszkinPL
Teoretyk
Posty: 385
Rejestracja: 2014-06-25, 20:55
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Klęczany-Rzeszów
Otrzymał podziękowań: 2 razy

#2

Post autor: PuszkinPL »

miniaturki :q

marcinx00
Teoretyk
Posty: 2
Rejestracja: 2015-01-18, 18:33
Imię: Marcin
Lokalizacja: Radzymin

#3

Post autor: marcinx00 »

OK już miniaturki dane
Ostatnio zmieniony 2015-02-01, 15:45 przez marcinx00, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
PuszkinPL
Teoretyk
Posty: 385
Rejestracja: 2014-06-25, 20:55
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Klęczany-Rzeszów
Otrzymał podziękowań: 2 razy

#4

Post autor: PuszkinPL »

Na samym fotosiku to masz ... tylko wybierz miniaturki na forum . Wszystko jest na necie opisane

Awatar użytkownika
desarian
Teoretyk
Posty: 134
Rejestracja: 2014-11-06, 08:18
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Wejherowo
Podziękował : 1 razy

#5

Post autor: desarian »

Fajne przeróbki, dociąż ładnie koła w szczególności przednie.

Fajne prześwit pod podwoziem ale trochę za wysoki jest ten crawler, tzn ja bym obniżył środek ciężkości co będę robił w swoim niedługo.

Awatar użytkownika
Crawler
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 1872
Rejestracja: 2008-05-05, 20:43
Imię: Marcin
Lokalizacja: Kraków
Otrzymał podziękowań: 5 razy

#6

Post autor: Crawler »

Amortyzatory na linkach przesuń zdecydowanie bliżej mostów i wywal sprężyny albo je podetnij ;)

Awatar użytkownika
XAX
Teoretyk
Posty: 660
Rejestracja: 2014-02-15, 23:57
Imię: Bartłomiej
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

#7

Post autor: XAX »

Ładna robota ale za wysoki jest :OK
Świetne te dystansy do poszerzenia modelu :)

Awatar użytkownika
desarian
Teoretyk
Posty: 134
Rejestracja: 2014-11-06, 08:18
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Wejherowo
Podziękował : 1 razy

#8

Post autor: desarian »

Problemem przy takich crawlerach to ich rama, która by nadawała się do użytku jako typowy crawler musiała by być albo pocięta albo zamieniona na inną.

Jeżeli mosty są MOA (silnik na każdym moście oddzielnie), silniki są na tyle silne że prędzej urwą coś niż zatrzymają się. opony mają dobre przyczepności i koła są dociążone, to jedyne co przeszkadza w podjeżdzaniu pod przeszkody to nasza rama, która notorycznie zawiesza się na kamieniach lub zbyt nisko osadzone mosty, które chaczą także.

Tak więc zrobić crawlera jest wesoło, rama musi być wysoko nad ziemią, lecz wysoko z drugiej strony być nie może bo środek ciężkości będzie nas przerwacał na plecy...
Odwieczny problem crawlerów...

Awatar użytkownika
XAX
Teoretyk
Posty: 660
Rejestracja: 2014-02-15, 23:57
Imię: Bartłomiej
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

#9

Post autor: XAX »

Wydaje mi się że można trochę cofnąć w kierunku silnika dolne mocowanie amorów.
Powinien bardziej przysiąść :)

Awatar użytkownika
ford-1983
Teoretyk
Posty: 446
Rejestracja: 2013-09-30, 21:19
Imię: Dawid
Lokalizacja: Zawidów(dolnyśląsk)
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#10

Post autor: ford-1983 »

Hi.Przyjaciele Już dawno miałem wtrącić swoje 3słowa w temacie,Jakoś zawsze brakowało czasu.Dziś jestem na urlopie ,więc jeśli pozwolicie napiszę coś na temat ulepszeń,bądź modyfikacji reely CR-200 lub bliźniaczej wersji Rerdcat Rockslide Rs10 produkowanej w USA :D To ostatnie brzmi nieźle :<> Lecz dwie wersie to ten sam śmietnik.I nie ma co się tu obużać właściciele bo mówi wam to człek który miał ten modelik jako pierwszy na forum :DJeśli chodzi o mody ,zaprosił bym ciekawych do garaażu,lecztego nie zrobię bo wymarły linki z fotkami.Postaram się opisać co wykonałem,aby model mógł być nazwanym crawlerem :dance2 Otóż! w wersji fabrycznej raczej przypominał monster traka Trzeba było wygiąć dolne linki,i przesunąć amorki bliżej mocowań linek to spowodowało ,że rama zeszła niżej a tym samym środek ciężkości zszedł niżej,tym samym wygięte linki już nie chaczyły o przeszkody.Ten mod także ograniczył gigantyczny wykrzyrz ,który ograniczał model w nie których sytuacjach.Następnie rama od dołu została przycięta i lipol pszedł na górę.Jesli chodzi o o silniki 380-i.Zastąpiły je 540-i tu już było więcej modów ,począwszy od zamówienia metalowych zebatek do przekładni i powiększenia mocowania na silnik 540 to wszystko jest opisane w amerykańskim forum o crawlerachPotem tylny skręt został zblokowany A serwo zmienione na 12kg marki HK.Wracając do wymiany silników tym samym został wymieniony regiel który pociągnął dwie 540ki. Rozpisałem się jak młody a i tak pewnie dużopominełeem . Na pewno po tych modach rs10 przypominał axiala xr10 a w nie których sytuacjach go przewyższał ;) poniżej przedstawię fotki nie stety jeszcze ze starym reglem i nimch na pokładzie innych nie nie mam już :(
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2015-06-19, 23:02 przez ford-1983, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż - Crawler ...”