Garaż Łysego

Tematy odnośnie budowy Crawlerów ...
ODPOWIEDZ
LysyProboszcz
Teoretyk
Posty: 17
Rejestracja: 2014-11-24, 02:17
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Lubin

Garaż Łysego

#1

Post autor: LysyProboszcz »

Witam serdecznie.
Jestem nowym użytkownikiem i zapewne wielu mnie nie zna więc na wstępie powiem coś o sobie.
Nazywam się Mateusz mieszkam w Chocianowie (woj. dolnośląskie) i od paru lat interesowałem się Modelami RC. Aż przyszła wiekopomna chwila :p i zakupiłem sobie w prezencie Axiala Scx10 - Dingo. :yay

Autko przyszło w częściach i od razu wziąłem się za składanie po dwóch dniach model był już gotowy wystarczyło zamontować odbiornik i w drogę. No niestety ale poczta polska zagubiła moją paczkę z Aparaturą która przyleciała z USA. Taki paradoks paczka przeleciała cały glob a znikła w Polsce pod moim domem gdyż na monitoringu widziałem że paczka wjechała do mojej miejscowości. Po wielu kłótniach straszeniem sądami itp Poczta Polska w chocianowie znalazła moją paczke która była schowana w jakimś magazynie za pocztą a tłumaczenia były że zapomnieli o niej itp itd. Model jest już gotowy i ma się świetnie sprawia mi wielką frajdę. Poniżej zamieszczam kilka zdjęć mojego autka...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Chciałbym również zachęcić do obejrzenia filmiku na YT na którym widać mój sprzęt w akcji. Jako że dopiero zaczynam przygodę z montowaniem filmików a ten był robiony wyjątkowo szybko nie jest on taki jaki powinien a warunki w których był nagrywany nie sprzyjały.. Następny nasz film będzie już bardziej starannie wykonany.

[youtube][/youtube]

PLANY
Kręcenie większej ilości filmów jak i bardziej profesjonalne ich montowanie.
Obszycie dachu materiałem
Zamontowanie wyciągarki
Pokrowiec na tylne koło
Samodzielne skonstruowanie przyczepy
Ostatnio zmieniony 2014-12-09, 21:09 przez LysyProboszcz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wojtasrz
Początkujący
Początkujący
Posty: 569
Rejestracja: 2012-04-02, 09:27
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Białystok/Mońki
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

#2

Post autor: wojtasrz »

Fajny model- dobry wybór :OK Powitać na pokładzie :W

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13463
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

#3

Post autor: zotornik »

Widać, że nowy nabytek cieszy :)

Filmik - pomimo pewnego chaosu i średniego sprzętu, pełen emocji .... Twoich ;)
Kilka ujęć (mniej lub bardziej przypadkowych), ale wyszło nawet fajnie np. 2:20. Ale powiem szczerze, że dzięki temu, iż zastosowałeś stosunkowo krótkie i przeplatane ujęcia, to oglądało się z zainteresowaniem.

Pogratulować zakupu :OK

p.s. postaraj się jakoś zasłonić światło z regulatora - przebija nawet przez pomalowany lexan
na zdjęciach i filmach będzie to nieciekawie wyglądało, no i koniecznie zorganizuj sobie "kierownika"

Awatar użytkownika
HUBertPL
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 1338
Rejestracja: 2014-07-12, 23:18
Imię: Hubert
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Otrzymał podziękowań: 10 razy

#4

Post autor: HUBertPL »

Szybko się wyrobiłeś -Twoje tempo składania było naprawdę imponujące :)

PS: coś ci się nawinęło na prawego tylnego hexa ;)

LysyProboszcz
Teoretyk
Posty: 17
Rejestracja: 2014-11-24, 02:17
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Lubin

#5

Post autor: LysyProboszcz »

Dziękuję za bardzo ciepłe powitanie jak i za słowa otuchy co do filmów.
Jak już pisałem albo nie filmik ten był montowany bardzo chaotycznie i szybciutko to fakt. Następny film chciałbym już zrobić bardziej "profesjonalnie" i na pewno jak powstanie napiszę o nim w tym temacie.
Oczywiście "kierownik" będzie zapomniałem o nim na śmierć. :|

Szybko się wyrobiłeś -Twoje tempo składania było naprawdę imponujące :)

PS: coś ci się nawinęło na prawego tylnego hexa ;)
Wiesz Hubert jak ja byłem pod jarany tym autkiem jak już ci napisałem w którejś wiadomości marzyłem o takim modelu kilka lat aż w końcu spełniło się więc cieszę się każdą chwilą z nim na dworze :D
Można powiedzieć że mam na jego punkcie lekkie zwichnięcie gdyż nawet jak nim nie jeżdżę, siedzę w domu i oglądam TV on stoi na półce koło dekodera także zawsze mogę na niego spojrzeć. Włożyłem w niego tyle serca że nie mogę się napatrzeć.
Tak ogólnie to gdyby nie Ty to ja bym go nadal składał. Byłeś moim mentorem podpowiadałeś pomagałeś pomimo wielu moich jakże laickich i męczących pytań, zapewniam że wypijemy za to. (Mam rodzinę w Dąbrowie) :VV

A na hex-ie to jakaś pozostałość po Chocianowskich łąkach :)

Jeszcze raz dziękuję za ciepłe powitanie. A koledze zotornik za cenne porady i wyrozumiałość o jaką ciężko w dzisiejszym internecie.

Kolejną rzeczą za jaką już się wziąłem a nie dopisałem jej do listy w pierwszym poście to montaż oświetlenia. Mam do tego przeznaczone kilkanaście diod w tym 2x Cree XML :]

Pozdrawiam serdecznie.

Awatar użytkownika
HUBertPL
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 1338
Rejestracja: 2014-07-12, 23:18
Imię: Hubert
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Otrzymał podziękowań: 10 razy

#6

Post autor: HUBertPL »

No z rodziną w Dąbrowie to fajnie się składa - może jednak pojeździmy razem :)

LysyProboszcz
Teoretyk
Posty: 17
Rejestracja: 2014-11-24, 02:17
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Lubin

#7

Post autor: LysyProboszcz »

W lutym będę na parę dni w Katowicach :) Zawszę mogę podjechać.

Awatar użytkownika
HUBertPL
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 1338
Rejestracja: 2014-07-12, 23:18
Imię: Hubert
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Otrzymał podziękowań: 10 razy

#8

Post autor: HUBertPL »

Koniecznie !

LysyProboszcz
Teoretyk
Posty: 17
Rejestracja: 2014-11-24, 02:17
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Lubin

#9

Post autor: LysyProboszcz »

I to mnie się podoba. Na dzisiaj kończę. Jutro o 4 pobudka pozdrowionka.

Awatar użytkownika
ford-1983
Teoretyk
Posty: 446
Rejestracja: 2013-09-30, 21:19
Imię: Dawid
Lokalizacja: Zawidów(dolnyśląsk)
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#10

Post autor: ford-1983 »

Ale przeboje miałeś z tą pocztą. Ja kiedyś czekalem ponad miesiąc na kasę za paczkę którą wysłałem za pobraniem. Ładny model choć znany już i pełno go na forum,to i tak zawsze fajnie czyta sie nowe posty . ;) Dlaczego akurat wybrałeś garaż crawler? Zapraszam do mojego garażu jak byś planował działać coś z uszczelnieniem gratów. ;)

LysyProboszcz
Teoretyk
Posty: 17
Rejestracja: 2014-11-24, 02:17
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Lubin

#11

Post autor: LysyProboszcz »

Witam przepraszam że nie odpisywałem jakiś czas ale na weekend byłem poza domem i tak jakoś wyszło.

Odpowiadając na Pytanie dlaczego garaż Crawler ?
Dla tego iż podobają mi się pojazdy tego typu jak i sam cel takich aut czyli wdrapywanie się po licznych kamieniach górkach itp.

Na razie mój Dingi nie jest przygotowany na tego typu ewenty gdyż jest po prostu za szybki i mało precyzyjny (prędkość max 20km/h zmierzona GPS-em)

Wyprzedzając pytania dlaczego takie przełożenia wybrałem.. Doszedłem do wniosku że gdy okiełznam go przy tych ustawieniach później będzie po prostu lepiej dla mnie (Wrzucam się na głęboką wodę :LOL )
Ale to nie tylko z tego powodu. Za pasem mamy zimę i fajnie będzie zmontować parę filmików z przejażdżek po białym puchu gdzie oczywiście główną rolę będzie grała brawura i prędkość. Na wiosnę zakupię inną zębatkę i zacznę nowy rozdział czyli 100% Crawling.

Pozdrawiam wszystkich.

Awatar użytkownika
desarian
Teoretyk
Posty: 134
Rejestracja: 2014-11-06, 08:18
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Wejherowo
Podziękował : 1 razy

#12

Post autor: desarian »

Crawling jest wspaniały, ja na przykład nie jeżdżę praktycznie po kamieniach, głównie po gałęziach drewnie i baaardzo stromych korzennych skarpach/górach.


Będę z niecierpliwością oglądał twój garaż i zapraszam także do mojego, nie mam axiala ale mój póki co złomiak 4,4kg wspna się w miare w końcu MOA 4WS jakoś rekompensuje słabe opony i źle umiejscowanie obciążenia

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż - Crawler ...”