Crawler Rockslide RS10

Tematy odnośnie budowy Crawlerów ...
Awatar użytkownika
pablodesign
Teoretyk
Posty: 344
Rejestracja: 2013-01-03, 16:10
Imię: Paweł
Lokalizacja: Szczecin
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#31

Post autor: pablodesign »

Dobry temat się akurat rozwinął. Podejście prezentowane wyżej między innymi spowodowało że jeszcze nie założyłem garażu, a robię już 3 model... Obecnie karocę zrobiłem sam - jest krzywa, źle poszpachlowana, nie liczę że malowanie wyjdzie jak u Przema. Ramę to już z 4 sztukę robię i dalej coś nie pasuje, ale robię bo sama robota mi sprawia frajdę. Dlatego też nie widzę potrzeby wrzucania wszystkiego do garażu żeby poczytać że do tej i do tamtej klasy to się nie nadaje a w ogóle to lepiej kupić od razu axiala i gotową budę za 200zł.

Widzę że średnia wieku na forum jest dosyć wysoka więc się zastanawiam skąd to wynika. Myślę że głównym kryterium oceny powinno być czy właścicielowi się podoba, chodź często rady są dobre i nie raz sam z nich korzystałem, za co dziękuję.

Panowie - trochę wyluzujcie z tą krytyką i nie psujcie innym wspaniałej zabawy, jak ktoś będzie chciał wyciągania wad i co nie pasuje do zawodów to jasna sprawa, piszcie ile wlezie. Weźcie pod uwagę że jest grono osób które zakłada garaże ale w zawodach nie będzie startować, robią to dla siebie i chcą się pochwalić swoim dokonaniem.

Szanownych kolegów z zarąbistymi modelami i wyjadaczy tego forum prosiłbym o pokazanie ich pierwszych produkcji :)

Awatar użytkownika
ford-1983
Teoretyk
Posty: 446
Rejestracja: 2013-09-30, 21:19
Imię: Dawid
Lokalizacja: Zawidów(dolnyśląsk)
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#32

Post autor: ford-1983 »

Chwała dwóm ostatnim forumowiczom za to,że zajęli głos,Bo już nie miałem pomysłów jak przemawiać Pięknie ubraliście moje myśli w słowa ;) Radzik-miałem na myśli punkt 2.1.5 regulaminu crawler Bo tak to u mnie wygląda.Ale dzięki za uwagę,dzięki temu mogłem to sprostować.

Awatar użytkownika
robert3384
Teoretyk
Posty: 348
Rejestracja: 2013-12-04, 11:08
Imię: Robert
Lokalizacja: EKU

#33

Post autor: robert3384 »

Dawaj chłopiec foty z opisami twojej furki ;-)
Bo jestem ciekaw co tam tworzysz w temacie.

Awatar użytkownika
jaruso
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 6928
Rejestracja: 2011-01-26, 12:06
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Gorlice, Małopolska
Podziękował : 48 razy
Otrzymał podziękowań: 83 razy

#34

Post autor: jaruso »

Działaj kolego, działaj, crawlerów na forum nie ma dużo, większość poszła w innym kierunku.
Pamiętam swoje początki, też tak miałem, że mi się wszędołazy podobały.

AAAA, skoro przy zdjęciach jesteśmy to polecam miniaturki zdjęć wstawiać :W
Wielu z nas na fonach forum przegląda i nie jest dobrze takie posty oglądać...

Awatar użytkownika
Tomek.Z
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 1318
Rejestracja: 2012-03-14, 18:32
Imię: Tomek
Lokalizacja: Olkusz
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

#35

Post autor: Tomek.Z »

Ja w tym temacie chciałbym tylko dodać , że wielcy krytycy 5-6 lat temu też tworzyli bohomazy i po jakimś czasie i wielu próbach zaczęli tworzyć piękne modele - trochę wyrozumiałości.

Awatar użytkownika
Dextil
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 1995
Rejestracja: 2012-04-26, 09:35
Imię: Michał
Lokalizacja: Giżycko
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

#36

Post autor: Dextil »

No więc tak. Sam model jak dla mnie jest całkiem fajnym crawlerem. Podałem Ci linka do XR-a, który jest drogi, a bez modyfikacji raczej nie radzi sobie jakoś znacząco lepiej (jak nie tak samo) niż twój RS. Fajnie wyszedł, tylko kwestia budy... Jednym się podoba innym nie. Mnie jakoś nie przypadła do gustu na tym podwoziu, ale jeżeli tobie się podoba to :OK. Sam mam coś crawleropodobnego na mostach X-Crawlee. Nigdy nie miałem zamiaru (i wciąż nie mam) zakładać dla niego garażu, gdyż wiem jaka będzie reakcja niektórych forumowiczów. Tak jak napisał kolega wyżej KRYTYCY powinni sobie przypomnieć swoje pierwsze pokraki.

To tyle ode mnie :W

Powodzenia w dalszych modach.

Awatar użytkownika
Zbyszek
Teoretyk
Posty: 1136
Rejestracja: 2013-03-19, 17:27
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Oborniki wlkp
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

#37

Post autor: Zbyszek »

Tak jak piszą koledzy , nie przejmuj się komentarzami ,,Zgryźliwych Tetryków " :)
Model robisz dla Siebie , i to Tobie on ma się podobać . Gdy przeglądam forum i jakiś model mi się nie podoba , to go po prostu nie komentuję , bo wiem że każdy ma inny gust .Ja też składam coś , nie wiem chyba to crawler :) ale garażu nie zakładam bo po co mam być krytykowany że komuś się nie będzie podobało to co mi się podoba :) .Zresztą gdzie jest powiedziane jak ma wyglądać crawler ? Crawler nie ma wyglądać , Crawler ma się wspinać :) i wjeżdżać tam , gdzie inne samochodziki mogą tylko pomarzyć :VV . Czekam na następne modyfikacje .

Awatar użytkownika
Radzik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 5327
Rejestracja: 2010-09-07, 21:34
Imię: Radek
Lokalizacja: Będzin
Podziękował : 11 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

#38

Post autor: Radzik »

Dextil pisze:Podałem Ci linka do XR-a, który jest drogi, a bez modyfikacji raczej nie radzi sobie jakoś znacząco lepiej (jak nie tak samo) niż twój RS.
XR to crawler z krwi i kości ;)
I nie potrzebuje praktycznie żadnych modyfikacji ;)

Tutaj nikt nie krytykuje tylko wyraża swoją opinię.
Mnie nie leży ta buda na tym podwoziu i tyle.
ET

Lepiej Dawidzie napisz na co się zdecydowałeś jeżeli chodzi o przeróbkę napędu??
I jakie dalsze modyfikacje planujesz??

Pozdrawiam :W
Radek

Awatar użytkownika
Sławek
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 15492
Rejestracja: 2008-03-01, 13:59
Imię: Obi-Wan Kenobi
Lokalizacja: Mielec
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 94 razy

#39

Post autor: Sławek »

Z waszych wypowiedzi wynika, że najbardziej boli Was krytyka a fajni sa tylko Ci co poklepują po plecach :hehe zasada forum jest taka, że każdy może wyrazić swoją opinię, tak to działa :W
Nie wiem gdze widzicie post o tym czy nadaje się do jakiejś klasy czy nie, bo ja nie widzę :) kolega używa określenia crawler a to co zbudował nim nie jest, i tego nic nie zmieni :) jakby napisał, że to monster truck to nikt by złego słowa nie napisał :)
I wyluzujcie chłopaki, spinacie sie totalnie bez potrzeby :OK

Tomek, owszem, ale wtedy forum raczkowało i nie był nakreślony jasny kierunek rozwoju, teraz kiedy po tylu latach dopracowaliśmy się fajnych standardów, łatwiej jest nowym userom bo nie muszą przecierac szlaków, wszystko jest na forum, wystarczy poczytać, wzorców całe mnóstwo :) i stąd nasza konstruktywna krytyka, tylko trzeba jeszcze ją umieć właściwie wykorzystać, a nie traktować jak atak na biednych i uciśnionych :)

Pozdr

Awatar użytkownika
Zbyszek
Teoretyk
Posty: 1136
Rejestracja: 2013-03-19, 17:27
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Oborniki wlkp
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

#40

Post autor: Zbyszek »

Sławek Ty piszesz że to jest krytyka , Radek że tu nikt nikogo nie krytykuje :) mniejsza o to jak to zwał tak zwał , ale według mnie to Opinia czy Krytyka :) powinny motywować do dalszej pracy a nie do niej zniechęcać .

Awatar użytkownika
Radzik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 5327
Rejestracja: 2010-09-07, 21:34
Imię: Radek
Lokalizacja: Będzin
Podziękował : 11 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

#41

Post autor: Radzik »

Tak Zbyszku :OK

Awatar użytkownika
Sławek
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 15492
Rejestracja: 2008-03-01, 13:59
Imię: Obi-Wan Kenobi
Lokalizacja: Mielec
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 94 razy

#42

Post autor: Sławek »

Nie chce mi się już ciagnąc tematu bo nie chcecie zrozumieć i czepiacie się słów, dla mnie krytyka konstruktywna to nue krytyka, ale widocznie dla Ciebie to to samo :) jak widzisz nie tylko ja mam takie zdanie :) po prostu kieruję sie w zyciu zasadą, że jak coś robić to robić dobrze :) wspomnicie za jakiś czas nasze słowa i sami sie przekonacie, że nasza "krytyka" była słuszna :)

Awatar użytkownika
Tomek.Z
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 1318
Rejestracja: 2012-03-14, 18:32
Imię: Tomek
Lokalizacja: Olkusz
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

#43

Post autor: Tomek.Z »

Można też stożyć garaż RC-osobliwości , tam przerzucać projekty "niestandardowe" i powstrzymywać się w tym garażu przed krytyką .

Awatar użytkownika
Zbyszek
Teoretyk
Posty: 1136
Rejestracja: 2013-03-19, 17:27
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Oborniki wlkp
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

#44

Post autor: Zbyszek »

Tomku garaż z Osobliwościami tutaj nazywa się ,, Inne " :) tam są cuda nie widy , różne stwory , traktory i inne wytwory :) ludzkiej wyobraźni :LOL

Awatar użytkownika
ford-1983
Teoretyk
Posty: 446
Rejestracja: 2013-09-30, 21:19
Imię: Dawid
Lokalizacja: Zawidów(dolnyśląsk)
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#45

Post autor: ford-1983 »

Hi pany ;) Myślę ,że Przyszedł już czas,najwyższy czas, jak to Czesław Niemen prawił,na zakończenie naszych pisemnych potyczek. Między których wersami wstawiamy niechcący uśmiechnięte ikony emocji.Bo to do niczego dobrego nie prowadzi.Jak świat szeroki ,tyle będzie sprzecznych opinii.
Radzik-odpowiadając na twoje pytanie co dalej?Więc tak jak już wcześniej pisałem.W nie dalekiej przyszłości zmiana silników na 540.Chyba,że w między czasie znajdę na forum jakieś mosty MOA z metalowymi zębatkami Bo u siebie też nad tym pracuję.Bo wiem,że są takie do tego modelu Jak na razie dostępne w stanach,ale mam kuzyna w Anglii i zaczął tam poszukiwania.Regiel do dwóch 540 już mam na oku.Myślę też nad zwiększeniem rozstawu kół i na to też znalazłem odp.na forum.No i gadżety do karoserii Oświetlenie już mam także moduł świetlny Jakieś naklejki na karoserię landrowera które też znalazłem na forum jakiś szpadelek kilofek na bagażnik A co dalej to się zobaczy,żeby też nie przesadzić i nie zrobić z brzozy choinki :D A i zapomniałem dodać,że nie dawno zrobiłem sobie prezent w postaci lipo 5000 i mikroprocesorowego Redox-a :dance2

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż - Crawler ...”