GAZ TIGR

Tematy odnośnie budowy modeli, które nie pasują do powyższych kategorii.
ODPOWIEDZ
Paweł_K
Teoretyk
Posty: 5
Rejestracja: 2022-02-05, 19:18
Imię: Paweł
Lokalizacja: Grudziądz

GAZ TIGR

#1

Post autor: Paweł_K »

Cześć,
jestem Paweł, hobbystycznie zajmuję się plastikowym modelarstwem redukcyjnym i raz na jakiś czas działam także przy modelach RC. Dotychczas robiłem modele w skali 1:16 ( wpl ) , więc ten model traktuję jako rozgrzewkę przed innymi, poważnymi projektami w 1:10.
Gaz TIGR podobał mi się w zasadzie od zawsze, niestety w tym roku FR postanowiła zaatakować Ukrainę.. Mimo tego postanowiłem kontynować tworzenie modelu, bo jestem modelarzem, skoro modele z balkenkreuzem nie budzą niesmaku, do dlaczego ten miałby ? :)
Podwozie to Injora/ Austar- chińczyk ładny z wyglądu, od strony wykonania, spasowania części wygląda dużo gorzej. Tak więc równolegle z tworzeniem "budy", którą zaprojektował i wyciął mi kolega, poprawiam części podwozia. Moletuję za małe osie, tak aby łożyska pasowały. A skoro jesteśmy już przy nich, to żółci bracia zapomnieli o 4 sztukach, które dodałem.
Warsztat umieściłem w kategorii inne, bo nie zamierzam startować w zawodach, a sam model chyba nie pasuje do innych kategorii ? :)

Pozdrawiam,
Paweł
facebook.com/grupamodelarskavalkyria
Załączniki
20220820_162325.jpg
20220816_105745.jpg
20220816_105738.jpg

Paweł_K
Teoretyk
Posty: 5
Rejestracja: 2022-02-05, 19:18
Imię: Paweł
Lokalizacja: Grudziądz

Re: GAZ TIGR

#2

Post autor: Paweł_K »

Dodam, że oryginał pojazdu wygląda tak:
Załączniki
Tigr-M_GAZ-233114_multipurpose_4x4_armoured_vehicle_VPK_Russia_Russian_army_defence_industry_military_technology_640_001.jpg

Paweł_K
Teoretyk
Posty: 5
Rejestracja: 2022-02-05, 19:18
Imię: Paweł
Lokalizacja: Grudziądz

Re: GAZ TIGR

#3

Post autor: Paweł_K »

Czy takie amortyzatory HSP ( 283004 ) są coś warte? Dadzą radzę w 1:10?
Załączniki
pobrane.jpg
pobrane.jpg (8.25 KiB) Przejrzano 1310 razy

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13463
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

Re: GAZ TIGR

#4

Post autor: zotornik »

Paweł_K pisze:
2022-08-28, 15:42
Gaz TIGR podobał mi się w zasadzie od zawsze, niestety w tym roku FR postanowiła zaatakować Ukrainę.. Mimo tego postanowiłem kontynować tworzenie modelu, bo jestem modelarzem, skoro modele z balkenkreuzem nie budzą niesmaku, do dlaczego ten miałby ?
Witamy!
Modelarze redukcyjni potrafią się tu całkiem dobrze odnaleźć, a ich modele to prawdziwe cudeńka - więc życzę powodzenia :england
Co do wyboru modelu - dopóki nie przyjdzie komuś pomysł malowanie "Zwastyki" na pojeździe, to jest jak piszesz - model, to model.


Paweł_K pisze:
2022-09-02, 12:02
Czy takie amortyzatory HSP ( 283004 ) są coś warte? Dadzą radzę w 1:10?
Na szczelność nie licz i nie dotyczy to tylko amortyzatorów HSP, większość cieknie - taki ich urok.
Osobiście jeżdżę na amortyzatorach bez oleju, najwyżej kilka kropel dla poślizgu.

Proponowałbym też poszukać amortyzatorów z gwintowanym po zewnątrz cylindrem i pierścieniem regulacyjnym. Łatwiej ustawić / zmienić ustawienie amortyzatora. Bo dobór odpowiedniego do modelu, który tworzy się od zera, to jednak pewna loteria i kwestia prób i błędów.

Zdjęcie tylko dla zobrazowania, co miałem na myśli pisząc o gwintowanym cylindrze amortyzatora.
amortyzator_01.png

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż - Inne ...”