WPL C24 by Pixel

Tematy odnośnie budowy modeli, które nie pasują do powyższych kategorii.
Awatar użytkownika
Pixel
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 2687
Rejestracja: 2015-09-26, 13:46
Imię: Bartek
Lokalizacja: okolice Łodzi
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

WPL C24 by Pixel

#1

Post autor: Pixel »

Bry :england
Nie sądziłem, że założę kiedyś tu garaż, ale postanowiłem kupić WPL C24 KIT w celach rekreacyjno-modelarskich :D - była osobówka 4x4 do SS, potem MAN 8x8 to teraz czas na coś mikro :hehehe . Pewnego razu przeglądając YT zobaczyłem, jak ktoś fajnie ucharakteryzował właśnie ten model. Wyglądał jak 1:10. Był zrobiony na takiego starego, zdezelowanego, zardzewiałego pickupa. Tak mi się to spodobało, że postanowiłem sam nabyć takie cudo i coś z niego zrobić. Nie wiem jeszcze czy zostanie on uruchomiony do jazdy czy będzie tylko jako model statyczny do zdjęć... - żeby była przyjemność z jazdy musiałbym wymienić elektronikę.
Kupiłem zestaw artystyczny do rdzy. Nie jest to proszek kolorowy lecz prawdziwy pył/proszek z metalu, do którego jest dołączony zestaw 3 płynów w buteleczkach na bazie kwasu - każdy z nich powoduje powstanie innego koloru rdzy: żółta, brązowa, czerwona. Na polakierowaną powierzchnię posypuje się proszek a potem polewa płynem w zależności od tego jaką rdzę chcemy i ile. Dzisiaj zrobiłem pierwsze próby i mniej więcej wyczułem czego i ile używać.

Foty będą jutro... :joint

Awatar użytkownika
Orzeł
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 2895
Rejestracja: 2008-11-17, 13:59
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Kurowice k/Łodzi
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: WPL C24 by Pixel

#2

Post autor: Orzeł »

Pytam się po co? :decha w jakim celu? :decha chyba za dużo czasu masz? :jaw :jaw I takich rzeczy muszę sie dowiadywać z Forum :D :D :D

Awatar użytkownika
cina
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 2489
Rejestracja: 2013-09-08, 18:34
Imię: Michał
Lokalizacja: Konstantynów
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Re: WPL C24 by Pixel

#3

Post autor: cina »

Pixel, trzeba było od Orła WPLa-a wyciągnąć :D

Awatar użytkownika
Orzeł
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 2895
Rejestracja: 2008-11-17, 13:59
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Kurowice k/Łodzi
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: WPL C24 by Pixel

#4

Post autor: Orzeł »

cina pisze:Pixel, trzeba było od Orła WPLa-a wyciągnąć :D

:D tak by się stało, ale on chciał pickupa :decha

Awatar użytkownika
Pixel
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 2687
Rejestracja: 2015-09-26, 13:46
Imię: Bartek
Lokalizacja: okolice Łodzi
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: WPL C24 by Pixel

#5

Post autor: Pixel »

Orzeł pisze:Pytam się po co? :decha w jakim celu? :decha chyba za dużo czasu masz? :jaw :jaw I takich rzeczy muszę sie dowiadywać z Forum :D :D :D
Żeby było czym jeździć po biurku przy nauce :>>
Orzeł pisze:
cina pisze:Pixel, trzeba było od Orła WPLa-a wyciągnąć :D

:D tak by się stało, ale on chciał pickupa :decha
Dokładnie :D

Awatar użytkownika
Crow
Teoretyk
Posty: 851
Rejestracja: 2018-07-04, 05:44
Imię: Jacek
Lokalizacja: Pomorskie
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: WPL C24 by Pixel

#6

Post autor: Crow »

Bosz... :szydera

Awatar użytkownika
Pixel
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 2687
Rejestracja: 2015-09-26, 13:46
Imię: Bartek
Lokalizacja: okolice Łodzi
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: WPL C24 by Pixel

#7

Post autor: Pixel »

Śmiechu, śmiechu ale ja już działam :>>.
Po kilku godzinach efekt jest jak na zdjęciach. Niedokładność tego modelu jest delikatnie mówiąc powalająca :krzyk, ale jako model statyczny jest idealny, a for fun do jazdy też może być.
Wersja KIT w tym przypadku jest idealna, bo nie musze rozkręcać nic do malowania tylko maluję przy skręcaniu. Każdy element został tutaj pomalowany osobno (swoją drogą nie wiem co trzeba mieć w głowie, żeby zrobić białe kielichy :decha :decha i wiele innych białych elementów, które są tylko problemem w przypadku kolorystyki.)
Podwozie wstępnie jest zrobione - rdza na felgach i mostach. Teraz czas na nadwozie, ale najpierw muszę kupić odpowiednią farbę pasującą do amerykańskiego pickupa :D. A fakt tego, że szyby są oddzielnie jest zadowalający, że nie trzeba ich oklejać :yea

PS: Orzeł pewnie zrobiłby to lepie, ale nie każdy ma takie umiejętności...

A teraz czas na foty...
Załączniki
IMG_3765.jpg
IMG_3764.jpg
IMG_3763.jpg
IMG_3762.jpg
IMG_3761.jpg
IMG_3760.jpg
IMG_3757.jpg
IMG_3756.jpg
IMG_3755.jpg
IMG_3754.jpg
IMG_3753.jpg

Awatar użytkownika
Orzeł
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 2895
Rejestracja: 2008-11-17, 13:59
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Kurowice k/Łodzi
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: WPL C24 by Pixel

#8

Post autor: Orzeł »

No proszę.... i Pixel wziął się za modelarstwo na całego :brawo
Będę kibicował :)

Awatar użytkownika
Pixel
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 2687
Rejestracja: 2015-09-26, 13:46
Imię: Bartek
Lokalizacja: okolice Łodzi
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: WPL C24 by Pixel

#9

Post autor: Pixel »

:D

Awatar użytkownika
YaNeK_80
Teoretyk
Posty: 81
Rejestracja: 2019-08-29, 16:43
Imię: Paweł
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: WPL C24 by Pixel

#10

Post autor: YaNeK_80 »

PIXEL .. jak potrzebujesz zestaw rdzy to mogę Ci podesłać 100% naturszczyk .. z mojej Zafiry :) może być proszek, albo nawet z płatami "blachy" :)
Ja po dwóch tygodniach posiadania C24 postanowiłem porzucić go na rzecz 1/10 :) A z tą jazdą "for fun" to czy ja wiem :)
Wy starzy wyjadacze (od razu przepraszam za "starzy") możecie się takim WPLem pobawić ... początkujący może stracić resztę cierpliwości :)

Awatar użytkownika
Bemarcin
Teoretyk
Posty: 1187
Rejestracja: 2010-10-05, 13:16
Imię: Marcin
Lokalizacja: WOT
Podziękował : 9 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: WPL C24 by Pixel

#11

Post autor: Bemarcin »

Pixel, na biurko to sobie Orlandoo kup.
A nie coś co nie nadaje się do zabawy... Kiedyś kupiłem sobie gaz'a, dokupiłem do tego metalowe wały i zębatki. Jak już to miałem to nie mogłem dokręcić wałów, bo cały czas robaki się wykręcały. Potem dokupiłem regulator i serwo normalne. Jak wszystko spiąłem to przestał działać. Padł chyba silnik. I tak z rok już stoi w kawałkach. Straciłem serce do tej zabawki.

Awatar użytkownika
Pixel
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 2687
Rejestracja: 2015-09-26, 13:46
Imię: Bartek
Lokalizacja: okolice Łodzi
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: WPL C24 by Pixel

#12

Post autor: Pixel »

Rdzy już wystarczy :D.
Ten model robię głównie do wyglądu na półkę. Jazda ma tu znaczenie symboliczne - for fun - mam na myśli uruchomienie czegoś co wygląda jak model statyczny :>>. Nie mam zamiaru w niego inwestować i tuningować części. Po prostu mają być fajne foty na tapetę :england

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13466
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

Re: WPL C24 by Pixel

#13

Post autor: zotornik »

YaNeK_80 pisze:PIXEL .. jak potrzebujesz zestaw rdzy to mogę Ci podesłać 100% naturszczyk .. z mojej Zafiry :) może być proszek, albo nawet z płatami "blachy" :)
Ja po dwóch tygodniach posiadania C24 postanowiłem porzucić go na rzecz 1/10 :) A z tą jazdą "for fun" to czy ja wiem :)
Wy starzy wyjadacze (od razu przepraszam za "starzy") możecie się takim WPLem pobawić ... początkujący może stracić resztę cierpliwości :)
Te mądre słowa należy zapisać i wklejać do pytań o ten model.
Nie deprecjonując WPL-i jako takich, namawiam tylko do tego, by wyraźnie mówić i podkreślać, iż to coś zupełnie innego (choć też jeździ i ma średnio 5 kół), niż modele w większej skali, którymi zwykle jeździmy. To droga dla miłośników modelarskiego dłubania lub odskocznia dla znudzonych prawników :)
Daje frajdę, jak się wie co i jak trzeba zrobić lub ... doprowadzi do szewskiej pasji, zniechęcając do dalszego działania. Czyli WPL, tp ścieżka dla świadomego nabywcy i użytkownika.

Awatar użytkownika
Pixel
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 2687
Rejestracja: 2015-09-26, 13:46
Imię: Bartek
Lokalizacja: okolice Łodzi
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: WPL C24 by Pixel

#14

Post autor: Pixel »

zotornik pisze:
YaNeK_80 pisze:PIXEL .. jak potrzebujesz zestaw rdzy to mogę Ci podesłać 100% naturszczyk .. z mojej Zafiry :) może być proszek, albo nawet z płatami "blachy" :)
Ja po dwóch tygodniach posiadania C24 postanowiłem porzucić go na rzecz 1/10 :) A z tą jazdą "for fun" to czy ja wiem :)
Wy starzy wyjadacze (od razu przepraszam za "starzy") możecie się takim WPLem pobawić ... początkujący może stracić resztę cierpliwości :)
Te mądre słowa należy zapisać i wklejać do pytań o ten model.
Nie deprecjonując WPL-i jako takich, namawiam tylko do tego, by wyraźnie mówić i podkreślać, iż to coś zupełnie innego (choć też jeździ i ma średnio 5 kół), niż modele w większej skali, którymi zwykle jeździmy. To droga dla miłośników modelarskiego dłubania lub odskocznia dla znudzonych prawników :)
Daje frajdę, jak się wie co i jak trzeba zrobić lub ... doprowadzi do szewskiej pasji, zniechęcając do dalszego działania. Czyli WPL, tp ścieżka dla świadomego nabywcy i użytkownika.
:D :OK

Awatar użytkownika
YaNeK_80
Teoretyk
Posty: 81
Rejestracja: 2019-08-29, 16:43
Imię: Paweł
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: WPL C24 by Pixel

#15

Post autor: YaNeK_80 »

Zatornik , mądre ..... o rdzy w Oplu , przecież to powszechnie wiadomo :)
aaaaa o WPLu :wysmiewa

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż - Inne ...”