Jeep Comanche MJ Camper - Axial SCX10 II

Tematy odnośnie budowy modeli, które nie pasują do powyższych kategorii.
Awatar użytkownika
RC-Nennox
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 2568
Rejestracja: 2013-11-17, 14:55
Imię: Błażej
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Jeep Comanche MJ Camper - Axial SCX10 II

#16

Post autor: RC-Nennox »

Jerry_Cornelius pisze:Wojtku zrozumiałem doskonale, nie ma znaczenia czy będziesz miał "campera" czy inna zabudowę bo i w zwykłych długich hardbody masa robi swoje ;)
Borys ;) jak by to powiedzieć, złej baletnicy to i rąbek u spódnicy?
Albo - bo jeździć to trzeba umić ;)
Sam dobrze wiesz, że da się wygrywać z twardą ciężka buda!
Wystarczy się nie mazać tylko spiąć poślady i zbudować porządny model ;)
No i kolejna najważniejsza sprawa w tym temacie! 99% ludzi jeździ for fun i totalnie mają gdzieś które miejsce zajmą :)
Tak, więc albo się dostosujesz do reszty albo zawsze będziesz miał niesmak po spotkaniu :)
Dla mnie najważniejsze na spotkaniach modelarskich czy to forumowych czy WSW czy luźnej pojazdowce jest w kolejności:
- Spotkanie się z ludźmi,
- przebywanie na powietrzu,
- podziwianie innych modeli,
- jazda modelem.

Dziękuje za uwagę ;)

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13469
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

Re: Jeep Comanche MJ Camper - Axial SCX10 II

#17

Post autor: zotornik »

Mila_East pisze:No i wiadomo, niektórym podoba się zwykła przeprawówka, innym takie cudaki jak mój.
Zwykle chodzi o to, by dany model nie był "cudakiem" wśród innych, z którymi mu przyjdzie w danym momencie się bawić. Zarówno w kontekście wyglądu, jak również możliwości wspólnego dotrzymywania kroku w terenie.
Scalowo wyglądający camper wśród innych camperów, czy "zwykłych" modeli scaledopodobnych, będzie wyglądał "normalnie".

Natomiast kubatura, nie oznacza od razu dużej wagi - ale jak już jest/będzie - to trzeba tylko zadbać o odpowiedni środek ciężkości i będzie :OK

p.s.
Piszesz, że "momentami czegoś ci w nim brakuje" ... może - ja to tak postrzegam - jak jest na postoju z rozłożonymi akcesoriami kempingowymi (jak na zdjęciu), to jest tego wszystkiego więcej i tak jakby więcej się wokół modelu działo. W wersji spakowanej, jest już jakby mniej atrakcyjnie. Może jakaś ciekawa grafika na bokach załatwi sprawę?

Awatar użytkownika
Mila_East
Teoretyk
Posty: 162
Rejestracja: 2018-04-07, 22:50
Imię: Kamil
Lokalizacja: Siedlce

Re: Jeep Comanche MJ Camper - Axial SCX10 II

#18

Post autor: Mila_East »

Nie ma co się spierać, Panowie. Każdy do modeli podchodzi trochę inaczej.
zotornik pisze:
Mila_East pisze:Piszesz, że "momentami czegoś ci w nim brakuje" ... może - ja to tak postrzegam - jak jest na postoju z rozłożonymi akcesoriami kempingowymi (jak na zdjęciu), to jest tego wszystkiego więcej i tak jakby więcej się wokół modelu działo. W wersji spakowanej, jest już jakby mniej atrakcyjnie. Może jakaś ciekawa grafika na bokach załatwi sprawę?
Na pewno jakieś naklejki dojdą. Trapy też trafią na jeden z boków. Może też jakieś dodatkowe kanisterki. Bardziej się głowię jak zrobię wnętrze kabiny, bo sama deska rozdzielcza na razie mnie nie satysfakcjonuje. :D

Awatar użytkownika
Mila_East
Teoretyk
Posty: 162
Rejestracja: 2018-04-07, 22:50
Imię: Kamil
Lokalizacja: Siedlce

Re: Jeep Comanche MJ Camper - Axial SCX10 II

#19

Post autor: Mila_East »

No i coś tam dalej dłubię przy modelu. Chociaż do końca niestety jeszcze trochę zostało. Ciągle chodzi mi po głowie, by zmienić skrzynię napędową silnika na coś, co by wylądowało z przodu, bo ciągle korci mnie zrobienie pełnego wnętrza. No i musiałbym znaleźć nowe miejsce na regulator i odbiornik, które znajdują się na tych bocznych platformach, przykręconych do ramy.
Załączniki
IMG_20190517_162759_HDR.jpg
IMG_20190517_162730_HDR.jpg
IMG_20190517_162827_HDR.jpg
IMG_20190517_162905_HDR.jpg

Awatar użytkownika
Mila_East
Teoretyk
Posty: 162
Rejestracja: 2018-04-07, 22:50
Imię: Kamil
Lokalizacja: Siedlce

Re: Jeep Comanche MJ Camper - Axial SCX10 II

#20

Post autor: Mila_East »

Średni :update

No więc wizja kampera mi nie przypasowała. To znaczy - pomysł spoko, ale w moim wykonaniu wyszło to słabo. Dlatego też, stwierdziłem że lepszą opcją będzie zwykły Comanche. No i narzędzia poszły w ruch i uzyskałem taki o to efekt. Do zrobienia paki posłużyły mi resztki twardej budy Cherokee, którą odpowiednio pociąłem. Nie ukrywam - jestem zadowolony z aktualnego efektu i postępu prac. Gotowy Comanche od chińczyków wygląda tragicznie. Swój starałem się zrobić tak, jak powinien. Póki co, tylko tyle.
Prace trochę stoją, bo jestem na etapie poszukiwania jakiegoś kitu tylnych amortyzatorów leżących do Axiala. To jedyny sposób, by jakoś to wyglądało, a rzeźbić w pace nie będę, bo wystające amorki słabo by wyglądały. :D
Załączniki
IMG_20190629_133108_HDR.jpg
IMG_20190629_133051_HDR.jpg
IMG_20190629_133034_HDR.jpg

Awatar użytkownika
Mila_East
Teoretyk
Posty: 162
Rejestracja: 2018-04-07, 22:50
Imię: Kamil
Lokalizacja: Siedlce

Re: Jeep Comanche MJ Camper - Axial SCX10 II

#21

Post autor: Mila_East »

Jerry_Cornelius pisze:Z tyłu to Cantilever za pomocą elementu 7158 Traxxas: Komplet dźwigni progresywnych https://www.rc4max.com/7158_traxxas_kom ... ,6622.html i będzie gitara.

Pozdr.
Czyli jeszcze dodatkowo trzeba dorobić mocowanie amortyzatorów do ramy?

Awatar użytkownika
luke_
Teoretyk
Posty: 230
Rejestracja: 2019-04-02, 23:36
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Jeep Comanche MJ Camper - Axial SCX10 II

#22

Post autor: luke_ »

Świetnie wygląda :)

Awatar użytkownika
Mila_East
Teoretyk
Posty: 162
Rejestracja: 2018-04-07, 22:50
Imię: Kamil
Lokalizacja: Siedlce

Re: Jeep Comanche MJ Camper - Axial SCX10 II

#23

Post autor: Mila_East »

Jerry_Cornelius pisze:
Mila_East pisze:
Jerry_Cornelius pisze:Z tyłu to Cantilever za pomocą elementu 7158 Traxxas: Komplet dźwigni progresywnych https://www.rc4max.com/7158_traxxas_kom ... ,6622.html i będzie gitara.

Pozdr.
Jakie najlepiej wstawić amortyzatory? Bo zdecydowanie axialowskie są za długie. :D 50mm? 60mm?
luke_ pisze:Świetnie wygląda :)
Dzięki, staram się by to jakoś wyglądało. :)
Czyli jeszcze dodatkowo trzeba dorobić mocowanie amortyzatorów do ramy?
Nie, są różne metody montażu, jedynie co czasami niektórzy robią to "obniżają" mocowanie dźwigni :)
44031545214_425e7b954a_b.jpg
lub wykorzystują miejsce w ramie jak na tym video
[youtube][/youtube]

Pozdr.

Awatar użytkownika
Mila_East
Teoretyk
Posty: 162
Rejestracja: 2018-04-07, 22:50
Imię: Kamil
Lokalizacja: Siedlce

Re: Jeep Comanche MJ Camper - Axial SCX10 II

#24

Post autor: Mila_East »

Jerry_Cornelius pisze:Jakie Ci będą pasować, ogólnie może pomyśl czy o skróconym skoku axialowskie w pozycji leżącej Ci podpasują ;) w innym przypadku zobacz ile masz miejsca wzdłuż ramy na amorka i taka wysokość (długość) trzeba zastosować :)
Pozdr.
Tak zrobię. Na razie czekam na zamówione części. :)

W tym czasie poczyniłem nadkola na pakę. Liczę, że skończę z paką do końca tygodnia, ale... jak to w życiu bywa, różnie może być. :D
Załączniki
IMG_20190702_120518_HDR.jpg
IMG_20190702_120531_HDR.jpg

Awatar użytkownika
Mila_East
Teoretyk
Posty: 162
Rejestracja: 2018-04-07, 22:50
Imię: Kamil
Lokalizacja: Siedlce

Re: Jeep Comanche MJ Camper - Axial SCX10 II

#25

Post autor: Mila_East »

W końcu udało mi się wyskoczyć z modelem na przechadzkę testową. W sumie, to pierwszy raz Axial wyjechał w teren. :D Testowałem jak sprawuje się zawieszenie tylne typu cantilever, które sam zaprojektowałem, a wydrukował Michał z Artful Dodgers. :) Zawieszenie jest dosyć sztywne, ale tragedii nie ma. Przynajmniej nie zaliczam żadnych rolek. Będę kombinować z miększymi sprężynami.
Jeszcze pozostało trochę pracy z karoserią. Zamówiłem też nowe, większe opony, bo jednak na tych 100-tkach wygląda trochę śmiesznie. W planach jeszcze szafa narzędziowa na pakę i stelaż na pakę i dach. :)
Załączniki
IMG_20190713_130927_HDR.jpg
IMG_20190713_143006_HDR.jpg
IMG_20190713_143031_HDR.jpg
IMG_20190713_130955_HDR.jpg

Awatar użytkownika
Mila_East
Teoretyk
Posty: 162
Rejestracja: 2018-04-07, 22:50
Imię: Kamil
Lokalizacja: Siedlce

Re: Jeep Comanche MJ Camper - Axial SCX10 II

#26

Post autor: Mila_East »

Mały :update
W końcu udało mi się pomalować resztę karoserii. Cóż, na zdjęciach wygląda ładnie, ale w rzeczywistości pozostawia wiele do życzenia. :D Trudno się mówi - teren i tak wszystko zweryfikuje. Oczywiście budowy nie skończyłem. Jeszcze muszę założyć oświetlenie, w przyszłości zrobić bagażnik dachowy, wyciągarka z serwa i szafo-niezbędnik na ściankę paki. Miałem w planach przekładnię przerzucić na przód, ale to się okaże jak wyjdzie z wnętrzem, którego mam tylko deskę rozdzielczą. :hehehe Reszta kiedyś się tam zbuduje, myślę że na 2020 rok buda będzie skończona.
No i parę fociszy (na ostatnim zdjęciu cantilever, montaż mojego projektu, druk Artful Dodgers):
Załączniki
IMG_20190726_195207_HDR.jpg
IMG_20190726_195329_HDR.jpg
IMG_20190726_195245_HDR.jpg
IMG_20190726_195352_HDR.jpg
IMG_20190726_195405_HDR.jpg
IMG_20190726_195424_HDR.jpg

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż - Inne ...”