Wyrób modelopodobny - WPL C24

Tematy odnośnie budowy modeli, które nie pasują do powyższych kategorii.
ODPOWIEDZ
Danielasty
Teoretyk
Posty: 28
Rejestracja: 2019-03-06, 14:41
Imię: Daniel

Wyrób modelopodobny - WPL C24

#1

Post autor: Danielasty »

Witam, w końcu wczoraj przyszła moja zabawka w wersji rtr. Trochę opóźniona i prawie jak kit - wymaga dokręcenia wszystkiego. W zestawie śrubokręt który pękł na drugiej śrubce. Naładowałem pakiet i dzisiaj zaliczyłem test w około podwórkowy. PO gęstej trawie wcale nie jeździ, jakby mu brakło mocy do zakręcenie kołami, pod górkę sie w drapuje normalnie, piasek, małe krawężniki wszystko git. Po 17 minutach nic nie pękło jak to nie którzy pisali - chociaż zgodzę się że jakość wykonania stawia wiele do życzenia :) O dziwo serwo nie hałasuje jak to na filmikach , mimo że dalej jest 0-1 - przy tym skręcie to i tak chyba nie ma znaczenia i sensu zakładania normalnego , jest po prostu mały. Myślę też nad wyklejeniem paki jakimś materiałem, bo latający pakiet w środku strasznie hałasuje. Na chwilę obecną zostawię tak jak jest i z czasem będę wymieniał bebechy o ile coś się urwie lub ukręci. I mam wrażenie że jest jakiś inny ESC bo bez problemu na górce trzyma i się nie stacza w dół. Tak samo jak wyłączoną zabawką nie da się obkręcić kołami. Filmik z krótkiej jazdy po podwórku
[youtube][/youtube]

poprawiłem link
zotornik

Awatar użytkownika
Zbyszek
Teoretyk
Posty: 1136
Rejestracja: 2013-03-19, 17:27
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Oborniki wlkp
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Wyrób modelopodobny - WPL C24

#2

Post autor: Zbyszek »

Danielasty pisze:Witam, w końcu wczoraj przyszła moja zabawka w wersji rtr. Trochę opóźniona i prawie jak kit - wymaga dokręcenia wszystkiego. W zestawie śrubokręt który pękł na drugiej śrubce. Naładowałem pakiet i dzisiaj zaliczyłem test w około podwórkowy. PO gęstej trawie wcale nie jeździ, jakby mu brakło mocy do zakręcenie kołami, pod górkę sie w drapuje normalnie, piasek, małe krawężniki wszystko git. Po 17 minutach nic nie pękło jak to nie którzy pisali - chociaż zgodzę się że jakość wykonania stawia wiele do życzenia :) O dziwo serwo nie hałasuje jak to na filmikach , mimo że dalej jest 0-1 - przy tym skręcie to i tak chyba nie ma znaczenia i sensu zakładania normalnego , jest po prostu mały. Myślę też nad wyklejeniem paki jakimś materiałem, bo latający pakiet w środku strasznie hałasuje. Na chwilę obecną zostawię tak jak jest i z czasem będę wymieniał bebechy o ile coś się urwie lub ukręci. I mam wrażenie że jest jakiś inny ESC bo bez problemu na górce trzyma i się nie stacza w dół. Tak samo jak wyłączoną zabawką nie da się obkręcić kołami. Filmik z krótkiej jazdy po podwórku https://youtu.be/kmS28SQ0vXs

No a czego to można wymagać od zabawki , miłego ujeżdżania jeżeli tak to można nazwać :OK .

Awatar użytkownika
ges
Naczelny grafik
Naczelny grafik
Posty: 2732
Rejestracja: 2014-04-26, 18:50
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Trzebnica
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 23 razy

Re: Wyrób modelopodobny - WPL C24

#3

Post autor: ges »

Mój póki co, stoi i wygląda.
Jeszcze nie jeździł, a to dlatego, że w pewnym momencie zwątpiłem czy chcę aby to jeździło.

Ale można z tego zrobić coś dobrze jeżdżącego:
Załączniki
uu.jpg

Danielasty
Teoretyk
Posty: 28
Rejestracja: 2019-03-06, 14:41
Imię: Daniel

Re: Wyrób modelopodobny - WPL C24

#4

Post autor: Danielasty »

na chwilę obecną zalicza krótkie spacery w koło komina - musze poszukać miejscówki bo trawa i asfalt to na razie mało zabawy, na chwile obecną jakieś 40 minut zabawy i dalej jeździ. Te luzy mnie trochę zniesmaczają, śrubka się ukręca ale przykręcić nic huhu, może wymienie na jakieś inne i pierw chyba do zakupy będą pakiety i jakaś ładowarka, 15 minut zabawy to trochę mało jak dla mnie.

Danielasty
Teoretyk
Posty: 28
Rejestracja: 2019-03-06, 14:41
Imię: Daniel

Re: Wyrób modelopodobny - WPL C24

#5

Post autor: Danielasty »

Nie widze opcji edycji postu ... Byłem dziś w "terenie " coś się udało znaleźć i konkluzje - bateria szybko się kończy, a apetyt rośnie ... Silnik nie domaga, pod lekką górkę się męczy , chociaż to już mógłbyć efekt pustej baterii :) Zaliczył kilka rolek na tyle że aż pakiet wyskoczył, na dniach powinny dojśc miększe opony z kita i amorki bo obecne mają straszny luz na wszystkim - jeden nawet jest zapadnięty. Dziwie sie tej słabej mocy silnika że na głębku trawy się po prostu blokuje , na filmikach ładnie to nawet śmiga. Jak zmienie silnik to od razu wezmę 3 w 1 z apką i gearboxem , pewnie też wysiądą zębatki. Jest mi ktoś w stanie powiedzieć jak zabezpieczyć zabawkę przed woda? Znów kłania się youtube i widać sporo że nie raz brodzi po maskę zaraz po uboxingu a coś nie mi się wierzyć na słowo :)

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13463
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

Re: Wyrób modelopodobny - WPL C24

#6

Post autor: zotornik »

Danielasty pisze:Nie widze opcji edycji postu ...
Masz ją dostępną do 10 minut od wysłania pierwotnego postu. Po tym czasie edycja automatycznie jest blokowana, ale zawsze - jak w tym przypadku - możesz kontynuować w kolejnym poście.

"WPL-e" to coś kształtem zewnętrznym podobnego do naszych modeli, ale taki nieco inny świat z własnymi plusami, bądź ograniczeniami - zależy z której strony patrzą :)
Za to Ges udowadnia, że jak coś nie jeździ, to może przynajmniej ładnie wyglądać na obrazku :OK

Danielasty
Teoretyk
Posty: 28
Rejestracja: 2019-03-06, 14:41
Imię: Daniel

Re: Wyrób modelopodobny - WPL C24

#7

Post autor: Danielasty »

Przyznam szczerze, mieliście racje co do tego :) jestem taki że sam muszę sprawdzić na sobie i z drugiej strony " chciałem już jeździć ". Już szukam nowego tym razem modelu ale tylko szukam bo do czerwca mam inne wydatki jeszcze. Padnie na coś na sztywnych mostach ... Na chwilę obecną fajna zabawka i motywacja do zrobienia z tego co chińczycy powinnin już dawno zrobić :)

Awatar użytkownika
ges
Naczelny grafik
Naczelny grafik
Posty: 2732
Rejestracja: 2014-04-26, 18:50
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Trzebnica
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 23 razy

Re: Wyrób modelopodobny - WPL C24

#8

Post autor: ges »

W tej zabawce najgorsze jest to, że żeby jeździła jak model, trzeba zapakować równowartość zakupu pełnoprawnego modelu. Nie ma to najmniejszego sensu.
Dobrze, że się ocknąłeś w porę i idziesz w kierunku modelu, a nie zabawki :)

Danielasty
Teoretyk
Posty: 28
Rejestracja: 2019-03-06, 14:41
Imię: Daniel

Re: Wyrób modelopodobny - WPL C24

#9

Post autor: Danielasty »

Zabawka dalej jeździ co dla nie których może być zdziwieniem w dodatku nie raz w ulewie o błocie, płytka owinięta folią a tak wszystko stockowe :) Zamówione metalowe części napędów , wały, zębatki, łożyska i elementy skrętu. Na dniach pojawią się nowe opony, które zaginęły w akcji ;c a za 2 tyg jeszcze zakupie chyba nową apke , będzie to Austar ax6s, dosyć tania i na 4 kanałach, przyda mi się na później do innych zabawek może :P Kombinuje jeszcze z metalowymi amorkami, szukam sprężyny bo te w zestawie nie reagują, jak na pakę dam 1kg cukru ;x [youtube][/youtube]
Poprawi ktoś linka albo wytłumaczy jak się dodaje to poprawnie?

I tak wiem, marnotrawstwo pieniędzy :P

Awatar użytkownika
jaruso
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 6923
Rejestracja: 2011-01-26, 12:06
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Gorlice, Małopolska
Podziękował : 48 razy
Otrzymał podziękowań: 83 razy

Re: Wyrób modelopodobny - WPL C24

#10

Post autor: jaruso »

W prawie każdym dziale, jako pierwszy wisi temat z instrukcją wklejania zdjęć i linków do yt. Linki do instrukcji znajdują się również w regulaminie ogólnym forum.

Danielasty
Teoretyk
Posty: 28
Rejestracja: 2019-03-06, 14:41
Imię: Daniel

Re: Wyrób modelopodobny - WPL C24

#11

Post autor: Danielasty »

No to jedziemy, bo edycji jak zwykle nie ma ( dziwne forum ) bynajmniej sobie posty można nabijać :)

[youtube][/youtube]

Awatar użytkownika
jaruso
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 6923
Rejestracja: 2011-01-26, 12:06
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Gorlice, Małopolska
Podziękował : 48 razy
Otrzymał podziękowań: 83 razy

Re: Wyrób modelopodobny - WPL C24

#12

Post autor: jaruso »

Danielasty pisze:No to jedziemy, bo edycji jak zwykle nie ma ( dziwne forum )
Danielasty, wyżej wspomniałem o regulaminie forum, w którym opisane są również zasady edycji postów w działach. Takie są zasady forum do którego dobrowolnie dołączyłeś, więc warto je znać.

PS. Jeśli nie masz opcji edycji postu w dziale, a jest taka konieczność (np. zmiana nazwy tematu, poprawa istotnej pomyłki), to zawsze możesz zwrócić się do któregoś z moderatorów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż - Inne ...”