1/6 Willy Wraith

Tematy odnośnie budowy modeli, które nie pasują do powyższych kategorii.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Seweryn
Teoretyk
Posty: 374
Rejestracja: 2013-05-10, 20:14
Imię: Seweryn
Lokalizacja: Ustroń
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: 1/6 Willy Wraith

#61

Post autor: Seweryn »

Dziękuję

Awatar użytkownika
Matys
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 390
Rejestracja: 2017-08-27, 21:33
Imię: Marcin
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Re: 1/6 Willy Wraith

#62

Post autor: Matys »

Pirx, kiedyś zamieściłeś taki filmik lub dodałeś komentarz do filmu z tym Willysem 1/6 i od tego czasu siedzi mi to w głowie :decha Kilkadziesiąt nocy już przespanych, a i rozchodzić tego pomysłu nie mogę :> Driver już przyszedł, koła są, regulator i silnik to nie problem tylko ta buda i rama. Ja chyba zdecydowałbym się na Dragona, żeby nie budować latami i końcowo mieć kiepski efekt bo daleko mi do Ciebie, czy Orła. Choć pewnie delikatny byłby, ale pomyślałem o wzmocnieniu włóknem i żywicą.

Jak dalej tak pójdzie to powstanie nowa klasa...

Awatar użytkownika
Orzeł
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 2895
Rejestracja: 2008-11-17, 13:59
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Kurowice k/Łodzi
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: 1/6 Willy Wraith

#63

Post autor: Orzeł »

Matys jak ja Cię lubię :D Ty masz problem z budą a ja nie mogę ruszyć jak zwykle z podwoziem :decha

Awatar użytkownika
Pixel
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 2687
Rejestracja: 2015-09-26, 13:46
Imię: Bartek
Lokalizacja: okolice Łodzi
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: 1/6 Willy Wraith

#64

Post autor: Pixel »

Orzeł pisze:Matys jak ja Cię lubię :D Ty masz problem z budą a ja nie mogę ruszyć jak zwykle z podwoziem :decha
Dogadajcie się, ja piszę się na kierowcę :>> Więc jeden problem Wam odchodzi, kto będzie tym jeździł :hammer

Awatar użytkownika
welna79
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 4099
Rejestracja: 2012-02-23, 00:10
Imię: Stasiu, Staszek
Lokalizacja: Gród Kraka
Podziękował : 23 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy

Re: 1/6 Willy Wraith

#65

Post autor: welna79 »

Pixel pisze:
Orzeł pisze:Matys jak ja Cię lubię :D Ty masz problem z budą a ja nie mogę ruszyć jak zwykle z podwoziem :decha
Dogadajcie się, ja piszę się na kierowcę :>> Więc jeden problem Wam odchodzi, kto będzie tym jeździł :hammer
Pixel, Ty weź się tak na wszystko ne rzucaj jak kudłaty na suchary, czy coś, tylko normalnie zalicz co tam na tej uczelni trza i śmigaj na kolejną Rundę :pala :q

Awatar użytkownika
Pixel
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 2687
Rejestracja: 2015-09-26, 13:46
Imię: Bartek
Lokalizacja: okolice Łodzi
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: 1/6 Willy Wraith

#66

Post autor: Pixel »

welna79 pisze:
Pixel pisze:
Orzeł pisze:Matys jak ja Cię lubię :D Ty masz problem z budą a ja nie mogę ruszyć jak zwykle z podwoziem :decha
Dogadajcie się, ja piszę się na kierowcę :>> Więc jeden problem Wam odchodzi, kto będzie tym jeździł :hammer
Pixel, Ty weź się tak na wszystko ne rzucaj jak kudłaty na suchary, czy coś, tylko normalnie zalicz co tam na tej uczelni trza i śmigaj na kolejną Rundę :pala :q
:(

Awatar użytkownika
Orzeł
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 2895
Rejestracja: 2008-11-17, 13:59
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Kurowice k/Łodzi
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: 1/6 Willy Wraith

#67

Post autor: Orzeł »

welna79 pisze:
Pixel pisze:
Orzeł pisze:Matys jak ja Cię lubię :D Ty masz problem z budą a ja nie mogę ruszyć jak zwykle z podwoziem :decha
Dogadajcie się, ja piszę się na kierowcę :>> Więc jeden problem Wam odchodzi, kto będzie tym jeździł :hammer
Pixel, Ty weź się tak na wszystko ne rzucaj jak kudłaty na suchary, czy coś, tylko normalnie zalicz co tam na tej uczelni trza i śmigaj na kolejną Rundę :pala :q
:D

Awatar użytkownika
Pirx
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 578
Rejestracja: 2016-01-11, 15:16
Imię: Szymon
Lokalizacja: Rybnik
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: 1/6 Willy Wraith

#68

Post autor: Pirx »

Pięknie Panowie! Ja wreszcie złapałem trochę oddechu. Muszę jeszcze polutować kable w modelu dla syna (dziś wieczorem) a potem zabieram się za Willisa....
Matys - ja miałem podobnie. Jak już podjąłem decyzję, że robię ten model to przez kilka tygodni chodziłem jak w gorączce. Jedyne na to lekarstwo to zabrać się do roboty.
Oj będzie super!

Awatar użytkownika
Pirx
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 578
Rejestracja: 2016-01-11, 15:16
Imię: Szymon
Lokalizacja: Rybnik
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: 1/6 Willy Wraith

#69

Post autor: Pirx »

Panowie, żeby nie było, że Pirx nic nie robi a tylko temat podbija - poniżej efekty mojej wczorajszej pracy.
Mam kłopot bo wygląda, że mosty za szerokie i koła za duże, tymczasem obliczenia wskazują, że wszystko powinno pasować. Dokładne wymiary oryginalnego pojazdu mam ze strony właściciela http://jeepingoffroad.com/willys-mb-build-up/

Interco Boggers 37"x13"x15" 37" = 94 cm, 94/6,5 = 14,5 cm
Maxxis Creepy Crawler, 37" j.w.
Overall Length - 134" = 340,4 cm, 340/6,5 = 52,4 cm
Height - 78" = 198 cm. 198/6,5 = 30,5 cm
Width - 78" = 198 cm. 198/6,5 = 30,5 cm
Wheel Base - 87" = 221 cm, 221/6,5 = 34 cm
Belly Pan (prześwit?) - 14 " = 35 cm, 35/6,5 = 5,5 cm



Zrobiłem specjalne ustrojstwo ze sklejki, żeby ustawić rozstaw osi idealnie na 34 cm. Opony 2,2" Ripsaw na felgach, które mam teraz mają 14,2 cm średnicy czyli bardzo podobnie do tego co wychodzi dla oryginału. Szerokość z kołami to 30,5 cm przód i 31 cm tył czyli też zgodnie z obliczeniami. Tymczasem wygląda to dość kiepsko i nie wiem czy to tylko kwestia optyki czy może ja coś źle kombinuję....

Oryginalny pojazd ma zwiększony rozstaw osi więc muszę jeszcze przyciąć tylne nadkola - jak w oryginale - wtedy koła będą się mieściły pod błotnikami.

Pytanie do znawców Wraita - czy mogę obrócić obudowy mostów tak żeby gruszka była lewej stronie?
Załączniki
37.jpeg
004.jpeg
03.jpg
04.jpg

Awatar użytkownika
Seweryn
Teoretyk
Posty: 374
Rejestracja: 2013-05-10, 20:14
Imię: Seweryn
Lokalizacja: Ustroń
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: 1/6 Willy Wraith

#70

Post autor: Seweryn »

Gdzie znajdę zdjęcia tego Willysa 1/1? też się wzoruję na tym, tyle, że 1/6.

Zmień ten grill na "normalny" tylko uważaj wszystkie wydane kartonówki mają błąd - góra grilla w oryginale nie jest płaska. Oba projekty (Rychard Modelik i Kita WAK) mają ten błąd. Tutaj też widzę Hasbro ma płaski grill od góry.

Awatar użytkownika
Pirx
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 578
Rejestracja: 2016-01-11, 15:16
Imię: Szymon
Lokalizacja: Rybnik
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: 1/6 Willy Wraith

#71

Post autor: Pirx »

Przynajmniej w tym widoku chyba jest ok?
Załączniki
06.jpg

Awatar użytkownika
Seweryn
Teoretyk
Posty: 374
Rejestracja: 2013-05-10, 20:14
Imię: Seweryn
Lokalizacja: Ustroń
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: 1/6 Willy Wraith

#72

Post autor: Seweryn »

Wydaje się OK.

Awatar użytkownika
Pirx
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 578
Rejestracja: 2016-01-11, 15:16
Imię: Szymon
Lokalizacja: Rybnik
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: 1/6 Willy Wraith

#73

Post autor: Pirx »

Seweryn pisze:Gdzie znajdę zdjęcia tego Willysa 1/1? też się wzoruję na tym, tyle, że 1/6.

Zmień ten grill na "normalny" tylko uważaj wszystkie wydane kartonówki mają błąd - góra grilla w oryginale nie jest płaska. Oba projekty (Rychard Modelik i Kita WAK) mają ten błąd. Tutaj też widzę Hasbro ma płaski grill od góry.
Właśnie ciągle biję się z myślami co zrobić z grillem. Ten z płaskowników też mi się podoba. Rozmawiałem kiedyś z właścicielem prawdziwego Willysa i powiedział mi, że wersja "slat grill" jest szczególnie ceniona przez kolekcjonerów bo znacznie rzadsza. Mogę też zrobić dwie wersje i zmieniać jak mi się będzie podobało....

A zdjęcia samochodu znajdziesz via google wpisując "mad brit jeep" i na stronie http://jeepingoffroad.com (tam jest dokłada relacja z budowy)

Awatar użytkownika
Pirx
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 578
Rejestracja: 2016-01-11, 15:16
Imię: Szymon
Lokalizacja: Rybnik
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: 1/6 Willy Wraith

#74

Post autor: Pirx »

Myślę, że trzeba zwęzić po 5 mm na stronę. Może uda się coś pokombinować z samymi felgami bo nie chciałbym przerabiać mostów.
Załączniki
06 a.jpg
06 c.jpg
06 b.jpg

Awatar użytkownika
Seweryn
Teoretyk
Posty: 374
Rejestracja: 2013-05-10, 20:14
Imię: Seweryn
Lokalizacja: Ustroń
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: 1/6 Willy Wraith

#75

Post autor: Seweryn »

Pirx pisze:
Seweryn pisze:. Rozmawiałem kiedyś z właścicielem prawdziwego Willysa i powiedział mi, że wersja "slat grill" jest szczególnie ceniona przez kolekcjonerów bo znacznie rzadsza. Mogę też zrobić dwie wersje i zmieniać jak mi się będzie podobało....

(tam jest dokłada relacja z budowy)
W Jeepie go nigdy nie było (albo w super wczesnym). Występował w pierwowzorze czyli pojeździe Bantam i też trochę inny.

Historia powstania Willysa jest dość ciekawa.

Twój Willys będzie rewelacyjny. Lepiej pokombinować z kołami, niż ingerować w mosty

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż - Inne ...”